WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Santiago20 17 gru 2014, 13:54
Ze niby wenla to narkotyk? Buhahahaha ;D Czy ty kuedykolwiek choc raz brales np. Amfe? ;D

przez bei 17 gru 2014, 14:05
Jest dobrze ;). Wstałam dzisiaj o 7.00 :). Nie mam skutków ubocznych.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez aptasia 17 gru 2014, 14:07
bei, pamiętam Cie z wątku o sertrze :) fajnie, że w końcu znalazłaś swój lek :)
btw. mam opakowanie wenli ale boję się brać... może zostawię sobie na trudniejsze chwile kiedy będzie mi wszystkojedno.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 17 gru 2014, 14:08
Bralem kiedys i na poczatku wenlafaksyny pierdolnelo mnie jakbym zajebal kreche fety albo mefedronu, wzialem dawke 75mg w piatek i do niedzieli wieczorem latalem jakbym sie nawachal dobrego narkotyku- to co to jest jak nie narkotyk, amfa dziala podobnie, na poczatku wypierdala z butów, ale po kilku dniach np ciagu juz w zasadzie huja dziala, bo mózg jest wyprany z neuroprzekazników i nie ma skad czerpac dopaminy serotoniny itd, choc akurat amfetamina praktycznie nie dziala na serotonine, ale skoro taki madry jestes i brales to powinienes to wiedziec, ja nie wzialbym nigdy niczego co chociaz zeby miec minimalne pojecia na temat danej substancji, poza tym wenlafaksyna czesto podawana jest ludziom uzaleznionym od Heroiny bo dziala na te same receptory, cos jak metadon przy odstawce helu, Wenla to takie 2w1
dziale przeciwdepresyjnie i jednoczesnie pomaga znosic uzalezenienie w jakims stopniu, ale tak /cenzura/ jest to narkotyk i mi nie pisz wiecej bo mam cie dosc

narazie /cenzura/ :papa:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez bei 17 gru 2014, 14:18
dream* napisał(a):bei, pamiętam Cie z wątku o sertrze :) fajnie, że w końcu znalazłaś swój lek :)
btw. mam opakowanie wenli ale boję się brać... może zostawię sobie na trudniejsze chwile kiedy będzie mi wszystkojedno.

dream*, biorę dopiero od 3 dni, także na razie nie można powiedzieć że to "mój" lek, ale cieszę się że mogę funkcjonować, bo też się strasznie bałam wziąć. Zresztą dalej się boję, szczególnie odstawiania, no ale co mam zrobić, lekarzem nie jestem, więc jakoś tam muszę zaufać mojej pani doktor, że nie chce mnie ani otruć ani zaszkodzić, tylko pomóc.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez aptasia 17 gru 2014, 17:24
Trzymaj się. Mocno Ci kibicuje w tej.drodze do zdrowia :)
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Zbychu 1977 17 gru 2014, 19:40
Dzis dołożyłem do 300mg amitriptyliny 150 mg wenlafaksyny i nie poczułem jej obecnosci ,dodatkowo wziąłem dziś flupentiksol w dawce 36mg narazie jest ok.
Zbychu 1977

przez agusiaww 17 gru 2014, 21:21
Ja sie znowu powtorze lek antydepresyjny nie jest magiczna tabletka o ile usunie objawy typu placzliwosc, bole glowy, bicie serca, bezsennosc itd itd to nie zmieni zycia czlowieka ani nie spowoduje motywacji, tu juz stety -niestety trzeba sie samemu kopnac w tylek i przec do przodu.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez lunatic 17 gru 2014, 22:04
Patryk29,
Widocznie nie probowales reboksetyny,pobudzenie po wenli w porownaniu do rebo okreslilbym jako delikatne i subtelne

przez Dark Knight 17 gru 2014, 23:44
Zbychu 1977, ostre dawki masz schizo ze takie wysokie dawki flupe

przez Zbychu 1977 17 gru 2014, 23:57
Dark Knight odnosze takie wrazenie ze cos z atrybutów psychozy mam;skłonnosc do urojeń i sam fakt ze wysoka dawka flupentiksolu lepiej dział na mnie niz dawki niskie-przeciwdepresyjne.
Zbychu 1977

przez miko84 18 gru 2014, 08:24
agusiaww nie zgadzam się, pewne leki zwiększają motywację inne ją mogą pogorszyć. Motywacja jak i wszystkie inne sprawy związane z naszą psychiką to typowa chemia, efekt neuroprzekaźnictwa danych neuroprzekaźników w obszarach mózgu i szlakach z nimi związanych. Jeśli jakiś np. zmniejszy transmisję dopaminy to efektem będzie właśnie spadek motywacji - jeśli lek zwiększy transmisję dopaminy to efektem będzie wzrost motywacji. Żadna filozofia, czysta chemia. Co nie znaczy, że od siebie nic nie możemy - możemy się motywować, starać, zmuszać, ale jak mamy czysto chemiczne zaburzenia neuroprzekaźnictwa to będzie to mozolna i skazana zazwyczaj na porażkę praca. Depresja to zaburzenia chemiczne mózgu, zaburzenia neuroprzekaźnictwa, jeśli to występuje to o motywację bardzo trudno - z drugiej strony neuroprzekaźnictwo zależy od wielu czynników - od wpływów otoczenia, ruchu, składników odżywczych jakie dostarczamy organizmowi itd. Jeśli jednak "ubytki" są spore, to tylko leki mogą pomóc odbudować tą zachwianą neurotransmisję.
miko84

przez Patryk29 18 gru 2014, 09:50
miko84, Mialem sie nie udzielac w tym watku, ale napisze tylko, dokladnie tak Miko :great:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez my_name 18 gru 2014, 10:02
Patryk29, jesteś po farmacji? Nie pytam złośliwie, po prostu widzę, że dużo piszesz o lekach.
Ja już wróciłam do wenli. Zdaje się że jestem na nią skazana do końca życia.

Sortuj wg