WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez ala1983 13 gru 2014, 17:54
Patryk29 napisał(a):ala1983, jak dlugo trwalo to dzialanie??

Nie jestem w stanie okreslic, wracalam do tego leku kilkakrotnie, najlepszy zawsze byl pierwszy rok brania, pozniej tolerancja a pozniej z reguly zaczynala juz szkodzic, pojawialy sie le,ki itp, az w koncu zejscie wogole nie bylo mozliwe albo objawy wracaly. Takie bledne kolo.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Patryk29 13 gru 2014, 18:02
na paroksetynie miales wiecej energii niz na wellbutrinie? co ty wogóle piszesz, pamietam jak narzekales na paro ze cie zmulilo na maksa i nie masz sily przez nia, a teraz twierdzisz ze miales wiecej energii na najbardziej sedatywnym leku niz na stymulancie jakim jest buprupion??
Nawet jezeli miales wiecej energii na paro to pewnie tylko na poczatku przez jakis, czas potem to jest tylko zamulenie i nie ma sie ochoty palcem kiwnac, jak klamiesz lub naciagasz prawde to pamietaj chociaz co kiedys pisales :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kontrast 13 gru 2014, 18:07
Ja to biorę na lęki działa świetni, nic się nie dzieje. Też miałem lekką nerwice, a nie pamiętam kiedy się na coś wkurzyłem, na początku jak się rozkręcał to trochę.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 13 gru 2014, 18:12
No bo po jakims czasie bylo duze zamulenie,tak jak po wellbutrinie po dluzszym czasie byly napady paniki,chodzilo mi o czas optymalnego dzialania lekow,a Ty lyknij jakies benzo moze na uspokojenie a nie oskarzaj od razu o klamstwa i nie wiadomo co

przez Patryk29 13 gru 2014, 18:16
Nie potrzebuje zadnego benzo, wpisz sobie w google /cenzura/ wenlafaksyna i zobaczysz do czego sluzy ten lek, bo mi juz rece opadaja, nara :pirate:

przez depresyjny098 13 gru 2014, 18:24
Mi tez tak jakby nasilała lęki na wenla. Agresywny byłem, nerwowy, co by wskazywalo na to ze chyba mam to OCD, bo jednak taki anafranil lepiej działa, chociaż generalnie życie rozpuszcza w seretoninie. Ja to bym sie na waszym miejscu nie spierał. Ci lekarze gówno wiedzą to myślicie że wy jesteście tacy mądrzy? Też słyszałem, że venlafaksyna ma uspokajac, bo właśnie po to ją dostałem dawno temum a dlaczego zadziałała inaczej? Kto to wie... Lekarz mi ostatnio nawet sugerował żebym zmienil anafranil na wenlę. Mnie anafranil uspokaja, wenla kiedyś sie nie sprawdziła, o czym ten lekarz wie, wiec dlaczego poleca do niej wracać? Pewnie dlatego że teraz coś wskazuje na to że może zadziałać inaczej. W tej dziedzinie nie ma nic pewnego.

przez Patryk29 13 gru 2014, 18:33
tu nie chodzi o nasilenie lęków, tylko chodzi o to ze ten lek po prostu nie nadaje sie do leczenie NN, napisane jest na jebanej ulotce ze jest na depresje i zaburzenia lekowe roznego pochodzenia, sadzac po tym jaki Bei dostala lek, mysle ze jestem zdecydowanie duzo madrzejszy od jej./jego psychiatry, a jesli nie madrzejszy to ostrozniejszy na pewno. Jezeli ktos podwaza cos co jest napisane na ulotce to dla mnie jest delilkatnie mówiac ignorantem.

Koniec tematu

przez miko84 13 gru 2014, 18:37
Wg. mnie wenla jest za słaba serotoninowo żeby była tak skuteczna na ZOK (co nie znaczy, że komuś nie pomoże, ale wiecie jak to jest z lekami i typami ZOK). Ale wystarczy porównać "moc" najlepszych na ZOK leków - paroksetyny (najmocniejszy serotoninowo lek) i klomipraminy (drugi po paroksetynie najmocniejszy serotoninowo lek).
miko84

przez grzesiek85xxx 13 gru 2014, 19:57
Biore oriven juz 4 tyg od 1 tyg w dawce 75mg. Na poczatku bylo ciezko a teraz juz nie mam takich napadow lęku czy leku samego z siebie. Nie wiem czy to dzieki lekom czy moze oswoilem sie w nowej pracy i jest mi lzej. Wczesniej wspomagalem sie afobamem doraznie teraz juz od tygodnia nie biore go bo mi nie potrzeba i ogolnie czuje sie dobrze

przez Santiago20 13 gru 2014, 21:27
Dobra nieważne, ważne że na mnie działa, a mam właśnie OCD, ZOK :D

przez Patryk29 13 gru 2014, 21:39
odkad niesmialosc sie leczy wenlafaksyna o japierdole ty wogóle cierpisz na jakies zaburzenie?? czy tylko niesmialosc i wymyslone ZOK

przez Santiago20 13 gru 2014, 21:41
Przez 3 lata siedziałem w domu nie mogłem powrócić do szkoły, miałem lęki i cały czas sprzatałem - ZOK, odkąd biorę Wenla i chodze na psychoterapię, już jestem w 2 klasie Liceum i dalej mi idzie dobrze :) Więc zastanów się czy wenla nie działa..?

-- 13 gru 2014, 20:42 --

Może dla Ciebie nie działa OK! ale na innych działa, więc zmieniaj lek i tyle. Dziękuje i dobranoc :D

przez Patryk29 13 gru 2014, 21:44
na kogo dziala niby ten lek, jest chociaz jedna osoba która brala to wenlafaksynowe gówno jakis czas i po odstawieniu jest zdrowa??

przez Santiago20 13 gru 2014, 21:47
Ja moge pić całe życie.. :D Jak pijesz to coś to żyjesz jak nie to nie zyjesz :D

Sortuj wg