WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez lunatic 11 gru 2014, 21:39
więcej neuroprzekaźnika jest cały czas podczas brania leku a nie tylko podczas zwiększania dawki, chodzi pewnie o indywidualną reakcje na gwałtowną zmianę jego poziomu, u mnie jest przy niektórych lekach to samo, euforia i gwałtowny wzrost samopoczucia albo na początku albo przy schodzeniu z leku

przez Santiago20 11 gru 2014, 21:54
lunatic, raczej Cie popieram, wiecej neuroprzekaznika jest caly czas przeciez przy branym leku... Ale zastanawiajace jest to dlaczego tak sie dzieje? Z czym jest to zwiazane? To ciekawe zjawisko, jesli sobie teraz zaloze sluchawki wlacze muzyke to kompletny odlot... :D Boze.. Ile bym dal za to aby jutro obudzic sie z takim nastrojem :)

przez lunatic 11 gru 2014, 21:58
przy odstawianiu albo zmniejszaniu dawki możliwe ze chodzi o uwalnianą dopaminę która byla wcześniej blokowana i stąd taki efekt, bo podobnie czułem się po lekach podnoszących dopaminę, ale czemu tak jest podczas zwiększania SSRI to nie wiem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 11 gru 2014, 22:02
lunatic, nie jest wiecej tylko jest na tym samym poziomie co przez caly okres brania leku, jezeli po kilku miesiacach lek antydepresyjny dziala w ustalonej dawce to nie bedzie serotoniny wiecej w dalszym czasie brania lekum, tylko w momencie zwiekszenia bedzie go wiecej i pozniej znowu spada, prawdopodobnie do poziomu mniejszego, poza tym to jest zbyt trudny i zlozony proces, najwieksze mózgi swiata nie wiedza jak to sie dzieje a co my mozemy wiedziec, mozemy tylko zakladac ze tak sie dzieje.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez lunatic 11 gru 2014, 22:03
ostatnio mi coś podobnego tłumaczył lekarz dlaczego inaczej sie czuje podczas pierwszych dni na leku a dlaczego inaczej potem chociaz nie do konca to do mnie przemawia, porównał to do ubierania kurtki jak się jest zmarzniętym, jak się ją ubierze to w danej chwili odczuwa się poprawę bo jest cieplej i lepiej ale jak się juz do tego stanu przyzwyczaji to staje się on już normalnością i tego efektu poprawy już się nie odczuwa tak jak na początku, może i coś w tym jest ale nie do końca tak musi być bo np kiedyś na sertralinie czułem się bardzo dobrze nie tylko pare dni i nie było efektu wyczerpania dzialania i jego zmiany odczuwania z przyzwyczajenia

przez Patryk29 11 gru 2014, 22:04
W sumie dobry przyklad z ta kurtka

przez lunatic 11 gru 2014, 22:05
Patryk29,
tak pokręciłeś ze nie wiem o co Ci juz chodzi

przez Patryk29 11 gru 2014, 22:19
Chodzi mi o to ze jak serotonina jest na jakims poziomie dzieki antydepresantowi powiedzmy paroksetynie w dawce 20mg to w momencie pelnego dzialania leku i stabilizacji, serotoniny juz nie bedzie wiecej tylko bedzie na tym samym poziomie, chyba ze zwiekszysz dawke wtedy caly obraz tej sytuacji sie zmieni.

przez lunatic 11 gru 2014, 22:22
Santiago20,
a jaki Ty bierzesz lek pobudzający? to nie jest takie proste ze jak się taki weźmie to będzie dobrze, potrafią nieźle dać popalić po samopoczuciu, brałem kiedyś lek działający tylko na noradrenaline, pobudzenie było, wyciągnął mnie bardzo szybko z lóżka ale kosztem pogorszenia samopoczucia, mi kiedyś w szpitalu powiedzieli ze każdy lek podnoszący serotoninę pobudza, nawet paroksetyna, ostatnio tez to samo powiedział mi moj lekarz, no ale wiadomo ze w praktyce jest z tym różnie

przez Santiago20 11 gru 2014, 22:56
Ja biore wenlafaksyne w dawkach 225mg od Lipca 2013r, dziala on na serotonine i noradrenaline, dzisiaj zmniejszylem do 150mg i jest ... No bardzo dobrze :D Nawiazujac do twojego ostatniego postu to moze rzeczywiscie cos w tym byc... Bo jest napisane tak ze... Wenla w dawce DO 150mg dziala TYLKO na serotonine, w dawkach powyzej 150 dziala na noradrenaline, a w dawkach powyzej 300 na dopamine.. Tylko ja wzialem kiedys przez dwa dni nawet 375mg to jakis nie czulem tej dopaminy...

przez lunatic 11 gru 2014, 22:59
nie wiadomo dokładnie w jakich dawkach jak działa, kiedyś wrzucałem tu gdzieś link do badania w którym stwierdzono ze działa na noradrenaline juz przy 75 mg

przez Patryk29 11 gru 2014, 23:01
To ze przy sluchaniu muzyki masz odlot nie oznacza ze wenla dziala, podczas wogóle sluchania muzyki wytwarza sie dopamina, nawet bez antydepresanta

-- 11 gru 2014, 23:03 --

Dziala na noradreanline w dawce 75mg, ale co z tego jak ja sie gorzej czuje po tym leku niz po paroksetynie a przeciez paro to taki zamulacz :?

przez lunatic 11 gru 2014, 23:14
ja brałem 75 mg i u mnie było wyczuwalne dzialanie noradrenalinowe ale standardowo w koncu dobre dzialanie się skonczyło

przez Santiago20 11 gru 2014, 23:19
Moze i sie wytwarza, ale teraz to bedzie niesamowity odlot :D

-- 11 gru 2014, 22:20 --

To jak zobaczyc ze wenla faktycznie dziala?

Sortuj wg