WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez miko84 11 gru 2014, 09:34
A łączyłeś kiedyś SSRI/SNRI z mirtazapiną?
miko84

przez margor26 11 gru 2014, 12:15
Niech mi ktos powie czy takie stopniowe przejscie z paro na wenle jest ok? Lekarz mi to rozpisal ale troche sie boje zespołu serotoninowego.
przez 1 tydzien 20mg paro i pól tabl. wenli na wieczor trittico 50mg
przez 2 tydzien 10mg paro i pol wenli
przez3 tydzien o paro 1 wenla 75mg
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Kontrast 11 gru 2014, 12:29
margor26, Spoko, ja przechodziłem od razu 20 paro i 75 wentli jeden dzień i dalej wentle, plus żen szeń. A to moje pierwsze antydepresanty więc nie mam wyrobionej tolerancji i nic mi nie było. Brałem też parę razy 10 paro i 150 wentli i nic. 10 paro do wentli działa trochę rozluźniającą, można dorzucać przed jakimś spotkaniem aby nie mieć tego napięcia po wentli.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez margor26 11 gru 2014, 12:30
a i jeszcze jedno mam przepisany Lafactin er 75mg i tam jest w kapsulce 2 mini tabl. wiec jedna taka tabl. to tak jak poł zwyklej?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Kontrast 11 gru 2014, 12:51
Raczej tak. Nie ma chyba innych kombinacji w sensie, ze w środku jest lek i jakaś substancja czynna.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Patryk29 11 gru 2014, 13:13
margor26 napisał(a):a i jeszcze jedno mam przepisany Lafactin er 75mg i tam jest w kapsulce 2 mini tabl. wiec jedna taka tabl. to tak jak poł zwyklej?

Jezeli w kapsulce sa dwie male tableteczki dawka obydwu wynosi 75mg, wiec jedna z nich ma dawke 37,5mg, otworzylas bo musisz wziasc polowe dawki 75mg tak ??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez slow_down 11 gru 2014, 14:25
Ja przechodziłem z jednego SSRI/SNRI na inny SSRI z dnia na dzień. Na przykład z 30mg paroksetyny na 150 sertraliny i było ok. W końcu to podobne leki. Zdziwiłem się, że takie przejście zalecił mi lekarz, ale miał racje. Nie wstrząsnęło mną to przejście w ogóle. Podobnie jak ze 150mg wenli na 150mg sertraliny. Oczywiście nie u każdego może to przebiegać tak łagodnie.
slow_down

przez mariusz_ 11 gru 2014, 14:37
Biore wenle już 2 miesiące, od 3tyg 150mg i co? wielkie gówno, nawet bym powiedział, ze gorzej, lęków nie usunęło, natręctw też, anhedonia taka zjebana, ze tylko myśli samobójcze sie kołaczą, lekarz kazał brać dalej, chciałem benzo do tego to mi nie chciał wypisać i co mam ku@wa zrobić, po cholore chyba to zmieniałem z fluwoksaminy:| dał mi skierowanie na terapie grupową ale jak mam sie ku@wa terapeutyzować jak ja ledwo żyje teraz, chce dojść do siebie, ja /cenzura/:|

przez margor26 11 gru 2014, 15:16
Patryk29 napisał(a):
margor26 napisał(a):a i jeszcze jedno mam przepisany Lafactin er 75mg i tam jest w kapsulce 2 mini tabl. wiec jedna taka tabl. to tak jak poł zwyklej?

Jezeli w kapsulce sa dwie male tableteczki dawka obydwu wynosi 75mg, wiec jedna z nich ma dawke 37,5mg, otworzylas bo musisz wziasc polowe dawki 75mg tak ??

tak narazie mam brac 37,5mg
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Santiago20 11 gru 2014, 20:47
Sluchajcie... Mam bardzo wazne pytanie.. Po jakiego ch...uja Wy ludzie chcecie Paro czy Benzo jak Paro to zjeb..ny zamulacz a benzo dziala depresyjnie? To po co chodzic jak zoombie? Trazodon, mirta to sa leki tez dzialajace depresyjnie! Po co Wam to? Bierzcie coś na pobudzenie a nie chodzenie jak zoombie...

Pytanie teraz z innej beczki... Ktos mi wytlumaczy dlaczego jesli zmieniam dawke o 75mg z dnia na dzien nie wazne czy w dol czy gore to w tym dniu kiedy to robie rano to pozniej caly dzien czuje maksymalnego kopa, chec do zycia a nawet euforie? To bardzo dziwna sprawa... A na drugi dzien jest jak zwykle... Zamula..

przez slow_down 11 gru 2014, 21:12
To częsty efekt w dniu zwiększenia dawki. Później mija. Często bywa tak też przy niektórych lekach, gdy zmniejsza się dawkę. Pierwszego dnia człowiek czuje się dobrze, a potem jest zjazd.

W moim odczuciu trazodon to gówno a nie antydepresant. Paroksetyna za to świetnie zabija moje depresyjne myśli.
Benzo działają depresyjnie? Nic z tych rzeczy. Ostatnio klonazepam uratował mnie przed strzeleniem samobója.
slow_down

przez arnibarni 11 gru 2014, 21:14
Sluchajcie... Mam bardzo wazne pytanie.. Po jakiego ch...uja Wy ludzie chcecie Paro czy Benzo jak Paro to zjeb..ny zamulacz a benzo dziala depresyjnie? To po co chodzic jak zoombie? Trazodon, mirta to sa leki tez dzialajace depresyjnie! Po co Wam to? Bierzcie coś na pobudzenie a nie chodzenie jak zoombie...

Zgadzam się z tym w 100 % lek powinien uspokajać ale nie zamlulać,bo jak lek zamula to humor też sie do kitu robi.
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez Santiago20 11 gru 2014, 21:20
slow_down, ale bys jakos wyjasnil dlaczego tak sie dzieje? Dziwna rzecz..

-- 11 gru 2014, 20:21 --

To moze js codziennie bede raz zwiekszal a raz zmniejszal? :D

przez Patryk29 11 gru 2014, 21:30
Santiago20 napisał(a):Sluchajcie... Mam bardzo wazne pytanie.. Po jakiego ch...uja Wy ludzie chcecie Paro czy Benzo jak Paro to zjeb..ny zamulacz a benzo dziala depresyjnie? To po co chodzic jak zoombie? Trazodon, mirta to sa leki tez dzialajace depresyjnie! Po co Wam to? Bierzcie coś na pobudzenie a nie chodzenie jak zoombie...

Pytanie teraz z innej beczki... Ktos mi wytlumaczy dlaczego jesli zmieniam dawke o 75mg z dnia na dzien nie wazne czy w dol czy gore to w tym dniu kiedy to robie rano to pozniej caly dzien czuje maksymalnego kopa, chec do zycia a nawet euforie? To bardzo dziwna sprawa... A na drugi dzien jest jak zwykle... Zamula..

Wiesz dlaczego tak sie dzieje, bo jest wiecej danego neuroprzekaznika w przestrzeni miedzysynaptycznej przy zwiekszeniu dawkii, stad twój super nastrój czy tam euforia, na na nastepny dzien wracasz do punktu wyjscia, czyli zwykle trzeba przechodzic przez skutki oboczne leku, czyli kilka tygodni przejebane i nie ma zadnej gwarancji ze bedzie lepiej.

Co do benzo to moim zdaniem jedyne bardzo skuteczne leki we wspólczesniej psychiatrii i w dupie mam ze uzalezniaja

-- 11 gru 2014, 21:31 --

Santiago20, Po pewnym czasie to nic nie da takie zwiekszanie :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Sortuj wg