WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Santiago20 10 gru 2014, 00:07
Hm... Popiol, mówisz że wieczorem czułeś sie bardzo dobrze? A jak rano czułeś się i wieczorem dokładnie? Weź mi to opisz dokładnie... Bo ja właśnie takie coś u siebie zauważyłem że jak wstaje rano to brak mi siły, energi itp, a w miarę upływu dnia nastój bardzo się poprawia, mam speeda :) Ale nie wiem czy to... Początki depresji? Działanie leku? A może... to że ja codziennie w dzień pije 1-2 napoje energetyczne 250ml :)

przez crayzyalexxx 10 gru 2014, 01:53
SANTIAGO20 pytasz jak ja sie czuje na wenli teraz, parę postow dalej opisalam moje prawie polroczne zmagania z wenla. Źle zaskok potem źle, zwiększenie dawki zaskok potem dalej źle. Ja nie mogę zwiększać dawki w nieskonczonosc :( chociaz mam na to ochotę bo te zaskoki wenli byly zajebiste ale krotkotrwale. Z tego względu ze choruje od paru lat na nadciśnienie i dla wenli mam nawet podwyższone leki.

co do lenistwa to ja czesto mialam sama siebie za lenia, w domu mnie mieli za lenia. A to nie bylo tak, ze mi sie nie chcialo :( to bylo tak ze nie mialam siły !!! Tyle, ze Santiago jak teraz mam takie obowiązki które MUSZE to robie. Moze potraktuj szkołe jak np.inni mają prace do której musza pojsc ! To Ty tez musisz isc do szkoły. Szkoła to Twoja praca :) ja wiem, ze pewnie to dla Ciebie argumenty z dupy ale zawsze cos.

co do samopoczucia rannego a wieczornego to cos w tym jest. Ja rano mam najgorzej, nie chce mi się wstać, nic sie nie chce a najlepiej mi w nocy :) z resztą pewnie widać po moich postach hehehehe o której pisze.

AGUSIAWW tak masz racje :):):) lepiej cos robić lub mieć cos do robienia, jakiś obowiązek bo wtedy MUSISZ ! I jest lepiej. Jakiś cel w życiu który Cię trzyma np praca dziecko itd bo inaczej to by sie człowiek połozyl i czekał na koniec swiata hehehehe fajnie, ze wenla Ci pomaga :)

-- 10 gru 2014, 01:54 --

P.S. Hehehehe za to ciągle ostatnio na wenli mam jakiś jadłowstręt ale za to mam ochotę na slodycze ::(:(:(
W życiu piękne są tylko chwile

przez Popiol 10 gru 2014, 09:12
Santiago20, Po przebudzeniu nastrój bardzo nisko, poczucie bezsensu wszysztkiego, niechęć do kontaktów społecznych, często też nerwowość/agresja.
Wieczorem, poprawa nastroju, ochota na aktywność, odczuwanie przyjemności z wykonywanych czynności, chęć na spotkania ze znajomymi.

Może mieć to związek z kortyzolem, który rano jest najwyższy a wieczorem spada.
Popiol

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arnin 10 gru 2014, 09:39
Popiol, mam podobnie, robiłem testy z hormonami, testosteron, kortyzol itp. , nic nie wyszło pozywynie, a kortyzol właśnie w godzinach rannych ma najwyższy poziom w organizmie a najniższy w godzinach wieczornych.

Co do wenli i porównaniu jej z paro to mam jedno spostrzeżenie, na paro praktycznie żadnych przyjemności nie czuć, muzyka nie cieszy, brak przyjemności z jej słuchania a na wenli wszystko to pozostaje bez zmian, nie wyjaławia z uczuć tak jak paro. O dziwo gdy zacząłem brać nie miałem żadnych skutków ubocznych z wyjątkiem problemów z pamięcią ~7 dni i przez kilka pierwszych dni jadłowstręt, słabe skutki uboczne zapewne przez to przedłużone uwalnianie są jakie są ;)

przez Patryk29 10 gru 2014, 10:01
Arnin, jaka dawke przyjmujesz wenlafaksyny??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Popiol 10 gru 2014, 10:12
Arnin, Tak było kiedy miałem 16-18 lat. Teraz zbliżam się do trzydziestki i moja depresja wygląda już zupełnie inaczej. Pory dnia nie maja juz znaczenia.
Popiol

przez Patryk29 10 gru 2014, 10:23
Popiol, Czy ten wellbutrin cos ci daje??

przez Arnin 10 gru 2014, 10:45
Patryk29, 2 tygodnie brałem 37,5mg, od poniedziałku zacząłem 75mg, jest coś czego nie czułem na paro, łatwiejsze podchodzenie do problemów, sytuacji stresowych, jakoś lepiej to znoszę i się nie przejmuję za bardzo, wszystko jest takie naturalne, brak sztuczności jak na paro.

Popiół mi jeszcze bliżej dwudziestki, ale zaakceptowałem to, że lepiej pod wieczór jest i nie szukam już na siłę innych wytłumaczeń niż zaburzenia psychiczne.

przez Patryk29 10 gru 2014, 11:05
Arnin, 2 tygodnie to ja nie wiem czy ten lek wogóle zaczal dzialac, moze sluzy ci odstawienie paro??

przez Arnin 10 gru 2014, 11:13
Paro w maju odstawiłem, nie ma tu nic do rzeczy, tak po tygodniu zacząłem pierwsze działanie sedatywne odczuwać, gdyby to był efekt placebo to od pierwszej dawki bym coś czuł ;) Dam znać po miesiącu jakie będę miał spostrzeżenia, ale jak na razie to dla mnie jest przewaga wenli nad paro.

przez agusiaww 10 gru 2014, 19:48
Santiago20, jak nastroj sie poprawia pod wieczor to deprecha, to pierwsze zazwyczaj pytanie psychiatrow :D

-- 10 gru 2014, 18:49 --

crayzyalexxx, jak mam wolne to mi gorzej, jednak to prawda ze praca i obowiazki to naped.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Przegrany123 10 gru 2014, 20:40
agusiaww napisał(a):Santiago20, jak nastroj sie poprawia pod wieczor to deprecha, to pierwsze zazwyczaj pytanie psychiatrow :D

-- 10 gru 2014, 18:49 --

crayzyalexxx, jak mam wolne to mi gorzej, jednak to prawda ze praca i obowiazki to naped.

Mi też się zawsze na wieczór poprawia a mam Chad :lol: Chciałem troszkę postraszyć ale mam przewagę epizodów depresyjnych :D
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez Popiol 10 gru 2014, 20:44
Patryk29, nie wiem, dziś pierwszy dzień na wellbutrinie.
Popiol

przez Pablo5HT1 10 gru 2014, 20:58
A ja męczę tą wenlafaksyne już 18 dzień i kiepsko jest. Brak apetytu totalny, trudnosci z zasypianiem, deprecha nie mija, lęki takie same. Uboki górują u mnie nad pozytywami :(

Sortuj wg