WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez wieslawpas 07 gru 2014, 22:58
ja go bralem ale nie dwa tygodnie, nie rozkrecil sie jeszcz

przez depresyjny098 07 gru 2014, 23:08
Zapytał bym inaczej. Czy ten lek wyciągnie z nerwicy, nie zabierając wszystkich przyjemności z życia...

przez agusiaww 08 gru 2014, 18:19
Santiago20, sa ludzie na ktorych taka dawka dziala, na mnie dziala mega 75, natomiast jak oczekujesz od leku cudu, to niestety nawet jak wezmiesz 1000mg to cudu nie bedzie. Lek usuwa objawy typu lęk, depresja ale reszta nalezy do Ciebie.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kontrast 08 gru 2014, 18:37
Przy tym leku lepiej nie brać żen szenia. Działa wtedy bardziej serotoninowo (jak się bierze) i zamula. Najlepiej napędzające efekty czuć bez.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Santiago20 08 gru 2014, 19:00
Agusia... A jak Ty się wogóle czujesz po wenli? Czujesz jakies zadowolenie z życi? Chęć działania? Jesteś taka... "żywa" ? Masz rozleniwienie po tym leku?

przez Patryk29 08 gru 2014, 20:05
No wlasnie Agusia jak sie czujesz na tym leku??, bo ja ledwo daje rade a biore to 8 miesiecy, dolozylem fluoksetyne moze troche mnie pobudzi do zycia, na paroksetynie lepiej sie czulem niz na tej zachwalanej wenli, wez teraz z tego zejdz czlowieku :pirate:
lekarz mial racje ze wenla gówno warta :evil:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez crayzyalexxx 08 gru 2014, 20:17
Dlugo nie pisalam bo mi sie nawet nie chce :( niedlugo mija pól roku na wenli. W tej chwili ciągle chce mi sie spac, nic sie nie chce. Zniechęcenie do życia. Dół, smutek. Nie chce mi sie jeść. Uwazam, ze ten lek nic wiecej mi nie da. Nie będę znów podbijać dawki bo pewnie chwile by bylo dobrze a potem znów dupa. Najchetniej bym odstawila wenle w cholere. Zaczynam planować jak sie do tego zabrac bo po co brać cos co nie dziala...

jeśli mialabym podsumowac dzialanie wenli u mnie to jest to lek, który zaskoczyl na chwile potem dół i podwyższenie dawki co spowodowalo zaskok na plus ale również chwilowy. No i co ? Mam co chwile podwyższać dawke ? Strata czasu i zdrowia. Jedyne co mogę przyznac to to, ze te chwilowe zaskoki wenli to byly zajebiste chwile. Takie jak bym chciala zyc i sie czuc. No i wenla pomogła napewno w kontaktach międzyludzkich. Pozdro :)
W życiu piękne są tylko chwile

przez agusiaww 08 gru 2014, 20:33
Na mnie wenla działa bardzo dobrze, jeszcze mogłaby bardziej mnie wyciszac...mam naped, poped plciowy, wstaje i wykonuje zadania, jestem zywa, nie jakas mega energetyczna ale mi sie chce. Natomiast ja tez mam silna samomotywacje, po prostu musze isc do pracy, wstac rano, zrobic sniadanie facetowi itd. Moze to tez kwestia tego ze moj partner jest osoba zdrowa i nawet jakos tak, mnie ciagnie w gore :) Jak patrze na ludzi wokoł, to ja jestem bardziej normalna niz oni, wiele ile ludzi wokol ma problemy wymsyslone? A to ze brzydka, a to ze głupi, a to ze ciagle wkurzony chodzi bo nic mu sie nie podoba -ciagle ludzie maja wieczne kompleksy i wieczne wymyslone problemy, a np maja kase, prace, zdrowi sa, ale zle i zle. DLatego ja tez sadze ze warto w sobie wyrobic taki poglad-ciesze sie z drobiazgow, ze slonce swieci ze zyje itd...nie musze miec kasy nie musze byc najpiekniejsza i nie musze brylowac w towarzystwie, grunt ze mi z sama soba dobrze i ludziom tym najblizszym wokol mnie.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez crayzyalexxx 08 gru 2014, 20:44
Ja tez nie musze mieć kasy, zawsze cieszylam sie z malych rzeczy, wstawac tez musze i wykonywać swoje obowiązki bo mam dla kogo. Musze. Bo za przeproszeniem nie zostawię zasranego dziecka. Problemow wymyślonych nie mam. Po prostu moja Glowa nie pozwala mi normalnie funkcjonować, jest mi źle samej ze sobą a teraz nic mnie nie cieszy.Taki poglad jak Ty Agusia owszem mozna sobie wyrobić ale trzeba mieć zdrowy łeb !!! Moim zdaniem to Tobie zadne leki nie są potrzebne. Ciesz sie dalej :great:

przez Santiago20 08 gru 2014, 21:20
Agusia.. No to sorki... Ale Tobie leki nie sa potrzebne.. Tym bsrdziej ze to jest niemozliwe aby dawka 75mg bez podbijania dzialala az 4 lat.. No bez jaj...

Ja wlasnie tez mam takie dni czasami ze az chce mi sie zyc, czuje przyplyw energii motywacji itp, ale wiekszosc dni to takie glupie doły.. :/ ja nie wiem teraz vo mam robic kompletnie.. Isc do lekarza po zmiane lekow? Ale kompletnie nie wiem na jaki... Mowilem do lekarza ze nie chodze do szkoly od Wrzesnia bo nie mam juz tej motywacji, przyplywu energi itp, powiedzialem rowniez o tym ze wydaje mi sie ze chyba lek dziala gorzej, to on mi mowi ze raczej mi sie wydaje i znowu przypisal wenle... Nie wiem w koncu czy isc do jakiegos innego lekarza czy co? Chodze prywatnie

przez crayzyalexxx 08 gru 2014, 21:20
A tak wogole to ponoc Efectin teraz tani jest. Nawet tańszy o parę groszy od mojego Venlectine. Parę osób pisali kiedys na forum, ze efectin ma ponoc silniejsze dzialanie. Myslicie ze to prawda ???

przez Santiago20 08 gru 2014, 21:21
Przeciez to ten sam sklad.. Wenla..

przez crayzyalexxx 08 gru 2014, 21:22
SANTIAGO20 no ja myślę tez o zmianie lekarza. Jak bylam ostatnio to mam dalej brać 150 wenli i przyjsc za 3 mce !!!

-- 08 gru 2014, 20:23 --

Masz racje ten sam sklad dlatego dziwne ze niektorzy odczuwali roznice

przez Santiago20 08 gru 2014, 21:26
Kurde.. Jakbysmy byli sychronizowani.. Ja tak samo, bylem ostatnio doslownie kilka dni temu i dalej mi dal wenle... I co teraz aby pojsc do nastepnego lekarza znowu 70zl za wizyte.. Jaki lek podobnie dziAla jak wenla? Taki zeby rowniez dzialal na noradrenaline

Sortuj wg