WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Patryk29 05 gru 2014, 11:50
Wlasnie mialem napisac ze wziecie wczoraj 30mg mianseryny spowodowalo ze czuje sie jak mlody bóg, biore oczywiscie wenle w dawce 75mg i od 9 dni fluoksetyne, wenla do tej pory troche mulila, a fluo watpie zeby juz odpalila, pozostaje miansa :shock:

-- 05 gru 2014, 11:50 --

Do tej pory bralem 15mg na sen, wczoraj wzialem wiecej z ciekawosci

-- 05 gru 2014, 11:54 --

Mianseryna to dobry lek, tylko tycie nie wiem jak to ugryzc a za duzo juz waze, /cenzura/ zawsze cos :evil:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kalebx3 05 gru 2014, 14:01
Mianseryna to dobry lek

ojojoj jaki dobry , też mi . Zawsze miałem po nim wilczy apetyt , suchości w gębie i samopoczucie zdechłego szczura . Często zamułka .
Nie dziekuję . Chcę się leczyć i wyleczyć ze swego inwalidztwa psychicznego , ale lekami , które oprócz tego ,że sa skuteczne, same nie powodują większego burde-lu w postaci niefajnych uboków .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Patryk29 05 gru 2014, 14:11
Mi ten lek pomogl kiedys jak bylem w bardzo zlym stanie i co najwazniejsze bylo to po kilku dniach bylem spokojniejszy i nie odczuwalem tak niepokóju, wiadomo ze jest sie po nim sennym i sie duzo je, ale powiem ci szczerze ze mianseryna i mirtazapina to leki o duzym potencjale, to nie jest schematyczne dzialanie jak ssri tak zachwalane, a jakie wedlug ciebie sa dobre leki??
tylko nie mow ze parogówno :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 05 gru 2014, 14:20
Powiem Ci ,że żle się czuję po tych lekach( miansa , mirta ) . A próbowalem różnych dawek o różnych porach dnia . Wziete na noc nawet w niewielkich dawkach to u mnie z rana zamuła i nerwowość ( niestety ) . Nie doświaczyłem nigdy ich dobroczynnego efektu . Na pewno niejednej osobie pomogły , ale nie dla mnie takie leczenie ,że mam następnego dnia czekać tylko aż minie zamułka , pobudzać sie kofeiną w tabletkach ( i jeszcze innymi ). Poza tym ten efekt ciągłego głodu ,,, nie nie sorry .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez suwak 05 gru 2014, 15:16
Patryk29, weź też pod uwagę, że mianseryna + SRI = jeszcze więcej serotoniny. Więc być może to ten efekt tak na Ciebie podziałał.

przez miko84 05 gru 2014, 15:26
Mianseryna+SSRI lub mirtazapina+wenlafaksyna to często stosowane połączenia (tzn w Polsce, bo w USA nie ma mianseryny). O ile w pierwszym przypadku zazwyczaj działa wzmożony wzrost serotoniny (blokada 5-HT2c+SRI), to w drugim przypadku stawiałbym na szersze działanie, np. wzrost dopaminy w korze przedczołowej (z blokady alfa-2 i NRI wenlafaksyny).
miko84

przez Patryk29 05 gru 2014, 18:50
Ja staram sie brac zawsze wszystko pod uwage co przychodzi mi do glowy i co wiem, ale ciekawsze jest to ze ja kiedys bralem mianseryne z ssri i tak sie nie czulem jak dzisiaj, poza tym bralem wiecej niz 30mg, wiec trudno mi jest to zrozumiec moze po prostu lepszy dzien zszedl sie ze zwiekszeniem mianseryny, dzisiaj wezme tylko 15mg i zobacze jak jutro bede sie czul, jesli gorzej to jutro wezme 30mg i jesli w niedziele bedzie to samo co bylo dzisiaj bedzie to oznaczalo ze to zasluga mianseryny. :P

przez Popiol 05 gru 2014, 19:20
Pamiętam ze na wenlafaksynie z mirta, miałem chyba największą ochotę na jakieś interakcje społeczne, lubiłem rozmawiać, spotykać się z ludźmi i czerpałem z tego przyjemność. Niestety pewnego rodzaju lęk i napięcie nadal się utrzymywało np. duża potliwość dłoni, co u mnie jest objawem stresu. Z mokrymi dłońmi mam problem od dziecka, co jest jednym z dowodów na to, ze żyłem w chronicznym stresie.
Popiol

przez depresyjny098 05 gru 2014, 20:21
Argument tych lepszych interakcji społecznych jest kuszący. U mnie lekarz ostatnio kieruje się w stronę tego rozwiązania. Ale nie mam kiedy wdrożyćm gdyz pracuje.

przez Santiago20 05 gru 2014, 21:11
Ja ostatnio wlasnie prosilem lekarza aby dolaczyl mi mirtazapine do wenli ale odmowil dlatego ze i tak przybralem na wadze a po mirtazapine to podobno tyje sie znacznie, takie polaczenie wenli+mirta nazywa sie california rocket fuel, to tyle na temat mirty...

A teraz....

Dostalem na sen trittico wzialem wczoraj no i... Nawet niezle usypia spoko nie zwala z nog, obudzilem sie niezle wypoczety i pelen energii, ale znowu pobudka ok.9... :/ a ja chce wstawac o 6-7 rano! Wydaje mi sie ze zasypiam dopiero ok.1 w nocy poniewaz wenla dziala na noradrenaline. I nie wiem kurde czy dalej brac te trittico czy nie? Co ono daje w wyzszych dawkach? Np. Jak wezme 150mg to co? A druga sprawa... Postanowilem ze jak na dawce wenli 225mg nie czuje sie jak kiedys to podbije dawke na 300mg. Dobrze robie? Kiedys jak podbilem dawke na 300mg to mialem stan depresyjny, a teraz wlasnie raczej nie... Co to moze oznaczac? Dawka 300mg duzo mocniej dziala na serotonine i noradrenaline?

przez Patryk29 06 gru 2014, 12:02
Santiago20 napisał(a):Ja ostatnio wlasnie prosilem lekarza aby dolaczyl mi mirtazapine do wenli ale odmowil dlatego ze i tak przybralem na wadze a po mirtazapine to podobno tyje sie znacznie, takie polaczenie wenli+mirta nazywa sie california rocket fuel, to tyle na temat mirty...

A teraz....

Dostalem na sen trittico wzialem wczoraj no i... Nawet niezle usypia spoko nie zwala z nog, obudzilem sie niezle wypoczety i pelen energii, ale znowu pobudka ok.9... :/ a ja chce wstawac o 6-7 rano! Wydaje mi sie ze zasypiam dopiero ok.1 w nocy poniewaz wenla dziala na noradrenaline. I nie wiem kurde czy dalej brac te trittico czy nie? Co ono daje w wyzszych dawkach? Np. Jak wezme 150mg to co? A druga sprawa... Postanowilem ze jak na dawce wenli 225mg nie czuje sie jak kiedys to podbije dawke na 300mg. Dobrze robie? Kiedys jak podbilem dawke na 300mg to mialem stan depresyjny, a teraz wlasnie raczej nie... Co to moze oznaczac? Dawka 300mg duzo mocniej dziala na serotonine i noradrenaline?

Jesli cie dobrze, zrozumialem to na dawce 300mg odczuwales stan depresyjny a na 225mg nie odczuwales??

przez Santiago20 06 gru 2014, 20:49
Tak wlasnie tak. :) ale znowu jak teraz zaczalem brac 300mg to znowu sie czuje jak kiedys na 225mg, sila, szybkosc, i dobry nastroj :) Czy to mozliwe ze organizm przyzwyczail sie do dawki 225mg i teraz musze brac wiecej?

przez madseason 06 gru 2014, 21:17
ja jestem na 150 i się w miarę trzymam. nie przesypiam całych dni choć nadal śpię na zawołanie i wciąż dręczę siebie myślami rezygnacyjnymi:) ponieważ zaś lekarza mam dopiero za 2 miesiące a opakowania tylko dwa, sama sobie obniżyłam dawkę żeby nie zostać całego tygodnia bez leków bo boję się że wtedy zaczęłaby się jazda.
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

przez Dark Knight 06 gru 2014, 22:36
Czy mi sie wydaje czy wenpa spowalnia metabolizm i powoduje zaparcia ?? Tez tak macie juz nie wiem czego probowac w czym moze lezec problem mojej fobi spolecznej

Sortuj wg