WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Olucha 04 gru 2014, 23:15
Brałam Axyven ponad rok i powiem wam że całkiem nieźle mi pomógł. Dzięki niemu wyszłam z całkiem dużego epizodu depresji.
Niestety mój psychiatra kazał mi go odstawić we wrześniu a sami się domyślacie że odstawianie leków na jesień nie kończy się dobrze... deprecha wróciła i to ze zdwojoną siłą.
Odstawianie tego specyfiku to masakra. Pierwsze trzy dni spędziłam w łóżku, czułam się chora, miałam straszne wahania nastrojów i sporo spałam. Towarzyszyły mi też mdłości i bardzo uciążliwe zawroty głowy. Chyba bym nie chciała przez to przechodzić. Brałam już Parogen, Citabax, Tisercin, Ketrel, Oxazepam i inne benzo i benzopochodne i powiem wam, że z niczego tak ciężko nie schodziłam jak właśnie z wenli...
DDA, Depresja, Nerwica Lękowa.
Ketrelowa Królowa.

przez arnibarni 04 gru 2014, 23:25
agusiaww ale chyba dawka 37,5 mg nie powinna tak działać co ? fluo musi odstawic a po sertralinie były poty i pobudzenie,więc pomyślałem że może mała dawka wenli będzie ok,chodzi o to żeby w dzień lek nie zamulał,escitalopram wiem że zamula citalopram będzie robił to samo,paroksetyna profil sedatywny przeciwlękowy więc pomyślałem o małej dawce wenli,i jak to jest z tą wenlafaksyną,która dawka jest terapeutyczna bo na ulotce pisze że 75 mg a np w poście Administratora o porownaniu ssr jest że 37,5 mg.Odczuwalne jest działanie 37,5 mg ? Lek ma być jak pisałem dla osoby około 60 roku życia więc chodzi mi żeby nie był zbyt inwazyjny ;) A może jakieś inne propozycje ?
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez Patryk29 04 gru 2014, 23:29
Najnizsza dawka terapeutyczna wenlafaksyny jest dawka 75mg
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pablo5HT1 04 gru 2014, 23:30
arnibarni,
Odczuwalne jest działanie 37,5.

przez Patryk29 04 gru 2014, 23:32
Niestety mój psychiatra kazał mi go odstawić we wrześniu a sami się domyślacie że odstawianie leków na jesień nie kończy się dobrze... deprecha wróciła i to ze zdwojoną siłą.
Odstawianie tego specyfiku to masakra. Pierwsze trzy dni spędziłam w łóżku, czułam się chora, miałam straszne wahania nastrojów i sporo spałam. Towarzyszyły mi też mdłości i bardzo uciążliwe zawroty głowy. Chyba bym nie chciała przez to przechodzić. Brałam już Parogen, Citabax, Tisercin, Ketrel, Oxazepam i inne benzo i benzopochodne i powiem wam, że z niczego tak ciężko nie schodziłam jak właśnie z wenli...[/quote]

Kurde ja nie rozumiem, depresja wrócila ok zdarza sie, ale ze zdwojona sila, tak na chlopski rozum to powinna wrócic slabsza lub chociaz taka sama, a nie jeszcze gorsza niz za nim zaczelas brac wenlafaksyne, te leki robia jeszcze wiekszy burdel w glowie.

-- 04 gru 2014, 23:34 --

Pablo5HT1 napisał(a):arnibarni,
Odczuwalne jest działanie 37,5.

odczuwalne moze i jest, ale na pewno nie wyciagnie nikogo z depresji, pomijajac juz sam fakt ze ten lek to zadna rewelacja a juz w tak niskiej dawce to wogóle nie ma zadnego sensu.

przez Pablo5HT1 04 gru 2014, 23:35
Olucha,
No bo odstawiać takie leki trzeba " sprytnie" . Zrób tak: np brałas 75 mg przez 2 tygodnie lub więcej, nie schodź od razu na 37,5 tylko bierz co drugi dzień 75mg, co drugi dzień 50 mg ( odsypuj) , tak przez tydzień, potem bierz 50 mg przez tydzień, potem co drugi dzień 37,5 a co drugi 50 mg itd do powiedzmy 25. Tak to nie dostaniesz odstawiennych objawów napewno lub minimalne.

przez Patryk29 04 gru 2014, 23:37
Olucha, lekarz mógl ci dac fluoksetyne to nie mialabys zadnych objawów odstawiennych, ale nasi lekarze oczywiscie sraja po gaciach bo mozna dostac slynne ZS.
I wogóle po co kazal ci zejsc z leku na jesien, ja nie wiem ci lekarze wogóle cokolwiek mysla :roll:

przez arnibarni 04 gru 2014, 23:53
Depresja została wyleczona fluoksetyną chodzi teraz o coś na podtrzymanie dobrego,a myśle że 37,5mg-75mg będzie ok.Znam osobe co mówi że jej 10 mg fluo pomaga i dobrze funkcjonuje,więc myśle że na osobe w dojrzałym wieku niska dawka wenli bedzie dobra,choć lek lekowi nie równy.Jak macie jakies propozycje to dajcie.Mógłbym sie zdać na lekarza i cenie go bo to dobry lekarz ale wole też popytać,czy poczytać ludzi co już brali leki bo to chyba najlepsza opcja.Często leki podawane są na zazadzie prób i błędów więc opinie innych też są ważne.
Włoskie przysłowie

przez Patryk29 04 gru 2014, 23:59
arnibarni, ile czasu brala fluoksetyne ze wyleczyla depreche??

-- 05 gru 2014, 00:00 --

a nie moze zostac na fluo?? nie znam sprawy dokladnie wiec pytam?

przez arnibarni 05 gru 2014, 00:01
Tzn.wyleczyła dobrze sie czuła po prostu cały czas ze 2 lata gdzieś będzie,po odstawce troche gorzej wiadomo.

-- 05 gru 2014, 00:04 --

Nie może bo fluo powoduje u niej dolegliwości żołądkowe,jelitowe itp.ja sam po sobie zauważyłem że fluo jest troszke drażniącą substancją ja biore 40 mg i też czuje od czasu do czasu zgage,bóle w klatce,częste wypróżnianie,z tym że mi to nie przeszkadza tak bardzo,to na pewno od fluo jest.
Włoskie przysłowie

przez Pablo5HT1 05 gru 2014, 01:17
Patryk29,
Ale jest odczuwalne w takiej dawce, lek na serotoninę i to może wielu zdziwić robi to samo w dawce około 40-50 mg jak i w 150 mg. Niewiele się różni do 150 mg, wtedy w raz ze wzrostem zaczyna działać już nie jako SSRI ale jako SNRI, takze z tą jego dawką wysoką to bym nie przesadzał. NA mnie obecnie 12 dzień brania działa nie zadobrze. Cienko jeśli chodzi o wpływ przeciwlękowy. To już 6 antydep mój w tym roku, niedługo dojdę do wniosku, ze depresje same przechodzą a nie po lekach. A lęki to już wogóle.

przez miko84 05 gru 2014, 08:27
Pablo5HT1 pisałem o dopaminie w korze przedczołowej i lekach realnych do brania na depresję.
miko84

przez Patryk29 05 gru 2014, 09:46
Pablo5HT1 napisał(a):Patryk29,
Ale jest odczuwalne w takiej dawce, lek na serotoninę i to może wielu zdziwić robi to samo w dawce około 40-50 mg jak i w 150 mg. Niewiele się różni do 150 mg, wtedy w raz ze wzrostem zaczyna działać już nie jako SSRI ale jako SNRI, takze z tą jego dawką wysoką to bym nie przesadzał. NA mnie obecnie 12 dzień brania działa nie zadobrze. Cienko jeśli chodzi o wpływ przeciwlękowy. To już 6 antydep mój w tym roku, niedługo dojdę do wniosku, ze depresje same przechodzą a nie po lekach. A lęki to już wogóle.

Ok to jesli tak jest to dobrze, ja tez juz bralem kilka leków i powiem ci ze ich dzialanie w zasadzie opiera sie na przymuleniu pacjenta, ja praktycznie 2 lata siedze w domu, nigdzie nie wychodze, nie dlatego ze nie moge, tylko po prostu mi sie nie chce, ja nie mam na to najmniejszej ochoty, tak dzialaj leki serotoninowe, kiedys bylem dusza towarzystwa, ja praktycznie w domu nie siedzialem a teraz no tragedia po prostu :pirate:

przez miko84 05 gru 2014, 11:07
Patryk29 a próbowałeś innych leków niż SSRI?
miko84

Sortuj wg