WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez arnibarni 02 gru 2014, 17:06
Kalebx3 ja sobie zdaje sprawe że każdy lek inaczej działa i na każdego inaczej,ale pewien przekrój leków jest czy działają np.sedatywnie cy aktywizująco,dlatego sie pytam.Na czyms sie trzeba oprzeć na doświadczeniach ludzi którzy brali lek,na ulotkach,na działaniu chemicznym substancji,tymbardziej jak zależy nam na tym żeby bliska osoba była zadowolona z leku.Dlatego pytam sie teoretycznie,statystycznie o działanie.Widzisz Britellix ci pomaga ale gdybyś sie nie opierał na doświadczeniach osób biorących ten lek,na internecie,nie miał byś wiedzy na ten temat i myślał że każdy lek na każdego działa inaczej,to na pewno nie wydawałbyś jak piszesz 200 czy 300 zł za lek skoro można brać refundowany za pare,parenaście zł. :mrgreen:
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez slow_down 02 gru 2014, 18:38
Ja mam 23 lata a najmniejsze działanie noradrenaliny powoduje walenie serca.
Dzisiaj rano wziąłem propranolol. Koło 12 wsiadłem do autobusu z kawą. Zrobiłem dwa małe łyki i nieco później... zaczęło mi się kręcić w głowie, szumieć, nogi jak z waty, a uszy w momencie zatkało. Dobrze, że kucnąłem, zanim zemdlałem. Jeszcze bym w barierkę przyłożył łbem ;) Ot taka przygoda w MZK, z własnej głupoty.
slow_down

przez slow_down 02 gru 2014, 18:38
Ja mam 23 lata a najmniejsze działanie noradrenaliny powoduje walenie serca.
Dzisiaj rano wziąłem propranolol. Koło 12 wsiadłem do autobusu z kawą. Zrobiłem dwa małe łyki i nieco później... zaczęło mi się kręcić w głowie, szumieć, nogi jak z waty, a uszy w momencie zatkało. Dobrze, że kucnąłem, zanim zemdlałem. Jeszcze bym w barierkę przyłożył łbem ;) Ot taka przygoda w MZK, z własnej głupoty.
slow_down

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 03 gru 2014, 13:01
Widzisz Britellix ci pomaga ale gdybyś sie nie opierał na doświadczeniach osób biorących ten lek,na internecie,nie miał byś wiedzy na ten temat i myślał że każdy lek na

Arnibarni , nie opierałem sie ( przede wszystkim ) na doświadczeniach Innych Ludzi co do wyboru tego leku . W sumie nie były one zbyt zachęcające ,,, bym sie pokusił o ten lek . Byłem ciekawy , brakowało mi czegoś co podziała na moje lęki , prosiłem Jezusa Chrystusa o najlepszy dla mnie lek , co to by mnie uleczył , pojawiła sie więc okazja by kupić go za 2/3 ceny ,,, więc trach ciach i leczę się tym lekiem .
Brałem juz w swoim psychiatrycznym życiu wszystkie antydepresanty ,,, więc i tego nie mogłem przepuścić .
Pożyjemy , zobaczymy ,,,
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez slow_down 04 gru 2014, 01:54
Jak to jest z tym działaniem wenli na rec. opioidowe i dopaminę? Prawda czy bajka?
slow_down

przez Zbychu 1977 04 gru 2014, 01:55
Prawda
Zbychu 1977

przez Pablo5HT1 04 gru 2014, 02:24
slow_down,
Prawda, tylko co z tego? hhhaaa, pełno antydepów działa na różne receptory opioidowe. Ostatnio ogłosili, ze tianetyna działa na jeden z receptorów tego układu. Na dopamine wenla działa ale dość słabo, w takiej dawce, ze noradrenaliny za dużo, to samo wellbutrin-nasilenie lęków. Tylko IMAO podnosządopamine ja tak jak trzeba ale jedyny jaki u nas jest to moclobemid a to moim zdaniem lepszy szajs. Na pewno nie tek pokrój co fenelzyna, wycofana z użycia.

przez suwak 04 gru 2014, 08:43
Aby zadziałać na dopaminę bez ruszania noradrenaliny można użyć agonistów rec. dopaminowych. Przepisywane na hiperprolaktynemię, zespół niespokojnych nóg, ADHD i chorobę parkinsona.

przez miko84 04 gru 2014, 09:15
Z agonistami dopaminy jest taki problem, że szału w depresji nie będzie, brałem je dość długo w różnych dawkach. Do tego jest osłabienie i senność. Wydaje mi się, że one mogą nawet zmniejszać transmisję dopaminy przez agonizm autoreceptorów D2. Na pewno nie czułem na nich dopaminy tak jak na metylofenidacie - inna bajka.

W depresji kluczowe jest zwiększenie dopaminy w korze przedczołowej. Robią to leki blokujące wychwyt noradrenaliny - głównie tak dopaminowo działa wenla - nie da się tej noradrenaliny oddzielić od działania dopaminowego, bo odpowiada za to właśnie blokada NET. W tej części mózgu jest mało transporterów dopaminy, dlatego leki blokujące wychwyt zwrotny dopaminy słabo ją tam zwiększają. Innym sposobem na zwiększenie dopaminy w tej części mózgu jest blokada alfa-2, a więc mirtazapina. Moża też zastosować połączenie fluoksetyny z olanzapiną. Korzystne będzie też połączenie mirtazapiny z wenlafaksyną lub duloksetyną (często stosowane połączenia).
miko84

przez slow_down 04 gru 2014, 10:53
Pablo5HT1 napisał(a):slow_down,
Prawda, tylko co z tego? hhhaaa, pełno antydepów działa na różne receptory opioidowe. Ostatnio ogłosili, ze tianetyna działa na jeden z receptorów tego układu. Na dopamine wenla działa ale dość słabo, w takiej dawce, ze noradrenaliny za dużo, to samo wellbutrin-nasilenie lęków. Tylko IMAO podnosządopamine ja tak jak trzeba ale jedyny jaki u nas jest to moclobemid a to moim zdaniem lepszy szajs. Na pewno nie tek pokrój co fenelzyna, wycofana z użycia.

Nic z tego ;) moja czysta ciekawość. Jutro wchodzę na 300mg, z ciekawości chcę spróbować, ta jesień działa na mnie mega negatywnie. Jeżeli nie będzie jakiejś mega mega potliwosci, to zostanę. Jeśli nie, wrócę do sertraliny, która ani nie zaburza mi libido ani nie powoduje senności. Kiedyś brałem 225mg wenli i depresji nie było. Zobaczymy.
slow_down

przez Santiago20 04 gru 2014, 16:39
Z tym 300mg to uważaj bo np na mnie i na niektorych dziala depresyjnie... Ale probuj :)

Pytanie... Ostatnio bylem u lekarza powiedzialem ze nie spie za dobrze klade sie ok 1-2 w nocy a ze wstawaniem mam problemy... Chciakbym wstawac jak inni ok 6-7 rano.. Przepisal mi Trittico CR75mg, mam brac ok 21 75mg, i tutaj mam pytanie moge sobie zapodac wiecej np 150mg zeby miec po tym leku wlasciwosci antydepresyjne?

przez suwak 04 gru 2014, 17:45
Takie rzeczy robimy na własne ryzyko, bo potem będzie że Cię forum chciało otruć 8)

przez agusiaww 04 gru 2014, 20:26
arnibarni, na mnie wenla dziala aktywizujaco, tak ze nie spie w nocy po niej :D Niemniej jakiegos mega kopa nie mam, ale chce mi sie i uwazam ze to juz sporo.

-- 04 gru 2014, 19:27 --

arnibarni, po wenli to sa dopiero poty, ja bym jednak zostala na fluo, a co do problemow zoladkowych to jakie byly po fluo? Moze to na tle nerwicowym a nie po antydepresancie.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Pablo5HT1 04 gru 2014, 23:01
miko84,
Nie do końca. Wpływ na dopamine ma też COMT, MAO B, blokery acetylocholiny, w małym stopniu MAO A, sigma agoniści i kilka jeszcze.

-- 04 gru 2014, 22:15 --

agusiaww,
Ja tez słabo śpie po wenli, chociaż biore ją dopiero drugi tydzień, wkurr... mnie tzw topowe antydepresanty ( złota czwórka citalopram vel esci, sertralina, wenlafaksyna, paroksetyna). Na żaden z nich nie zareagowałem jeszcze na tyle dobrze, zeby poczuc ewidentny efekt przeciwlękowy, podobnie jak z innej beczki lek-doxepina, jedynie fluvoksamina usuwała mi lęki, chociaż robi inne uboki, tez trudno strawne-anhedonia. Paro brałem nawet do 60 mg i lipa, przez kilka tygodni 40 mg. Jak wenla nie zaatakuje moich lęków w ciągu 3 następnych tygodni to chyba przestaje brać antydepy, no może jakieś mini dawki fluvo. Bo po prostu mam wrażeni stania w miejscu. Wenla dziwnie działa- spanie skrócone a w dzień energii jakby mało, nasrtój tez lękowy, łaknienie beznadziejne. Chociaż lepiej ją oceniam od paroksetyny.

Sortuj wg