WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Kat_ 29 lis 2014, 03:18
Patryk29 napisał(a):Prawda jest taka ze nie ma za bardzo na co zmienic, bo wszystkie te leki dzialaja podobnie, na inhibicji zwrotnej serotoniny, a wiecej serotoniny=zamulenie, rozleniwienie, sennosc, brak motywacji, inicjatywy, brak sensu istnienia itp. :o

Wypisz-wymaluj moje kilkuletnie życie na sertralinie. Coś bardziej jednak rozwiniętego niż warzywko ale też niewiele więcej. Dopiero wellbutrin mi przyniósł dużą ulgę i pomoc ale nie każdy ma predyspozycje do tego leku. Może jednak serotonina nie jest kluczem do leczenia depresji? Na pewno u części osób nie jest.

-- 29 lis 2014, 03:21 --

crayzyalexxx napisał(a):TOMASZ XYZ zdecydowanie jest pora na zmianę leku !!! Tylko na co ? Tak bralam SSRI cital i fluoksetyne. Wcześniej coaxil ale bardzo krótko.

teraz jakies takie wypranie emocjonalne mam, nic mnie nie cieszy, takie zobojetnienie, brak chęci kontaktow jakby to nazwac stalam sie bezkontaktowa... Taki wyprany z mozgu czlowiek z zanikami pamięci, czasem nie wiem co mowie, nie wiem co chce powiedzieć, parę sekund trwa zebym wiedziala co chce powiedzieć bo sie leb zacina. Te leki ryją we łbie... Niedlugo sie zaczne ślinić i sikać pod siebie hehe

A spróbuj wellbutrinu, co Ci szkodzi, tylko trochę drogi jest. Na mnie wszystkie ssri działały identycznie. Wellbutrin nie jest idealnym lekiem ale idzie się przyzwyczaić do jego pewnych wad. Dość powszechnie stosowany w USA z dobrym rezultatem lub łączony z ssri. Ja od września na 150mg a potem na 300mg. Jest dobrze, wcześniej brałem kilka lat sertralinę = zamuła, lenistwo, otępienie itp.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Amos 29 lis 2014, 16:19
Kat_ napisał(a):
Patryk29 napisał(a):Prawda jest taka ze nie ma za bardzo na co zmienic, bo wszystkie te leki dzialaja podobnie, na inhibicji zwrotnej serotoniny, a wiecej serotoniny=zamulenie, rozleniwienie, sennosc, brak motywacji, inicjatywy, brak sensu istnienia itp. :o

Wypisz-wymaluj moje kilkuletnie życie na sertralinie. Coś bardziej jednak rozwiniętego niż warzywko ale też niewiele więcej. Dopiero wellbutrin mi przyniósł dużą ulgę i pomoc ale nie każdy ma predyspozycje do tego leku. Może jednak serotonina nie jest kluczem do leczenia depresji? Na pewno u części osób nie jest.

-- 29 lis 2014, 03:21 --

crayzyalexxx napisał(a):TOMASZ XYZ zdecydowanie jest pora na zmianę leku !!! Tylko na co ? Tak bralam SSRI cital i fluoksetyne. Wcześniej coaxil ale bardzo krótko.

teraz jakies takie wypranie emocjonalne mam, nic mnie nie cieszy, takie zobojetnienie, brak chęci kontaktow jakby to nazwac stalam sie bezkontaktowa... Taki wyprany z mozgu czlowiek z zanikami pamięci, czasem nie wiem co mowie, nie wiem co chce powiedzieć, parę sekund trwa zebym wiedziala co chce powiedzieć bo sie leb zacina. Te leki ryją we łbie... Niedlugo sie zaczne ślinić i sikać pod siebie hehe

A spróbuj wellbutrinu, co Ci szkodzi, tylko trochę drogi jest. Na mnie wszystkie ssri działały identycznie. Wellbutrin nie jest idealnym lekiem ale idzie się przyzwyczaić do jego pewnych wad. Dość powszechnie stosowany w USA z dobrym rezultatem lub łączony z ssri. Ja od września na 150mg a potem na 300mg. Jest dobrze, wcześniej brałem kilka lat sertralinę = zamuła, lenistwo, otępienie itp.

To dziwne bo mi lekarz powiedział, że te leki powinny działać odwrotnie - jak będę brał to rozjaśni mi się umysł. To jak to w końcu jest :? Może my po prostu mamy zniszczone mózgi :? Ja jestem na wenlafaksynie, nie wiem czy to co teraz się ze mną dzieje powinieniem zaakceptować czy nakłaniać psychiatrę do zmiany leku / odchodzenia od obecnego. To że chodzę, a nie tylko leżę nie satysfakcjonuje mnie już więcej :bezradny: Sam nie wiem co robić z tym, może rzeczywiście życie jest jak papier toaletowy - szare i do d*** ? Czy ktoś stosował tutaj leki z innej grupy niż SSRI (jak MAO, SNRI itp) i może zrobić jakieś porównanie?
wenlafaksyna
chlorprotiksen

https://www.youtube.com/watch?v=_pt7gtWHWTs

I wish I knew you
Your fit of insanity makes me sad
I wish you knew your music was to stay forever
And I hope... I have no clue if you know how much it matters
And I hope...

przez crayzyalexxx 29 lis 2014, 17:26
KAT niestety wellbutrin nie jest na moją kieszeń :(

mój psychiatra powiedziala ze dalej mam byc na 150 wenli i przyjsc za 3 mce. Chyba poszukam jakiegoś prywatnie i szybko, niech cos doradzi, wyslucha wiecej niż 5-10 min. Bo ja tak dluzej nie wytrzymam...

AMOS to my tak odczuwamy życie i swiat jako szary i do dupy. U mnie jest ciągle smutek doł czuje ze życie ucieka, ja naprawdę chce zyc inaczej, cieszyc sie z życia, chce mieć radosc z życia ! A nie potrafie nie moge bo mi ten chory łeb nie pozwala.
W życiu piękne są tylko chwile

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 29 lis 2014, 21:56
crayzyalexxx, prosze przyjsc za 3 miesiace, /cenzura/ super :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Santiago20 29 lis 2014, 23:33
Witam!

Słuchajcie w Poniedziałek mam wizyte u lekarza no i nie wiem o co mam dalej prosić... mam chyba 4 wyjścia...

Powiem mu że Wenla nie działa już na mnie tak jak kiedyś no i....

1. Dodać coś do Wenli np. California Rocket Fuel... Czyli.. mieszanka Wenli + Mirtazapine ??

2. Dodać do Wenli.... Ritalin ?? :105:

3. Dodać do Wenli Wellbutrinu ??

4. Zmienić na inny lek... ale nie chciałbym tego, czuję że po prostu Wenla działa ale coś mi w niej brak... coś.... nie wiem jak to nazwać.. tego KOPA!

Co mam robić? Pomożecie? :D

przez Patryk29 29 lis 2014, 23:37
Santiago20, trudno powiedziec, bo pewnie wiekszosc ludzi na tym forum nie wie co ma zrobic, zeby miec kopa, co do twojej opcji nr3. to ritalin na pewno doda ci kopa, ale po 1. watpie zeby ktokolwiek ci go wypisal, nie dlatego ze nie mozna czy lekarz jest zly, tylko dlatego ze krótkim czasie na ritalinie, cofniesz sie w depresji tak daleko ze nawet nie bedziesz wiedzial kiedy i jak to sie stalo, a stymulanty w depresji samobójstwo, no po prostu tak jest, chyba ze uzywal bys to tylko sporadycznie, ale w to watpie bo bedzie ci sie podobalo dzialanie :twisted:

przez Santiago20 29 lis 2014, 23:48
Ja Depresji nie mam, mam Nerwicę Natręctw + Fobie Społeczną.

Tak sobie myślę że wybiorę California Rocket Fuel .... Zobaczymy co na to powie lekarz.. a może Ritalin? :105: :105:

Nie ma tego kopa po Wenli jak jeszcze z pół roku temu.. coś pięknego.. z rana siła na maxa... przez cały dzień siła... ale i tak jeszcze mi coś brakowało nawet i wtedy... mianowicie odezwania się do ludzi.. takiego wyluzowania... Musze coś dołożyć do Wenli teraz.. nie ma zmiłuj :)

Ja nie wiem ja coś teraz mam takiego na tym leku.. że czasami są załóżmy 2 dni w których czuje sie super.. energia życiowa, chęć działania, jestem zadowolony ogólnie.. a czasami są takie dni że mam doła i w ogóle nic mi się nie chce.. mam wachania nastroju takie głupie... czemu tak się dzieje? Ktoś wie ?

przez Patryk29 29 lis 2014, 23:57
Santiago20, na jakiej dawce tak dobrze sie czules po wenlafaksynie??

przez slow_down 29 lis 2014, 23:58
Niegdyś brałem 225mg wenli i nie było ani lęków ani depresji, pojawiła się chęć działania. Ale ta potliwość... mega, szczególnie wśród ludzi to niekomfortowe. Czy jest na to jakiś sposób? Czy może ta potliwość mija?
slow_down

przez Santiago20 29 lis 2014, 23:58
Cały czas biorę 225mg, po 300mg jak niektórzy tutaj na forum łapie jakieś doły bardzo często, i jestem mułowaty

przez Patryk29 30 lis 2014, 00:01
Santiago20, a na 150mg jak sie czules?? i po jakim czasie miales poprawe na 225mg??

przez Santiago20 30 lis 2014, 00:03
Mi lekarz odrazu powiedział że będziemy jechać na 225mg nie ma co się pie..ć :D Ja wchodziłem na tą dawkę tak... 2 Tyg. po 37mg, później 2 tyg. po 75mg, 2 tyg. po 150mg i ostatecznie od końca Czerwca 2013r 225MG! :D

150mg wziąłem z tydzień temu, pobrałem ją z 5 dni to czułem jakby wszystko wracało, większe natręctwa, i to dużo większe... Tak więc nie wiem czy coś kombinować.. chyba że coś dodać do WENLI tylko co? California Rocket Fuel?

przez slow_down 30 lis 2014, 00:06
Jest duża różnica serotoninowa między 225 a 300? Na 150 miałem tylko potliwość i pobudzenie, choć serotoninę też wyczuwałem. Na 225mg depresja zniknęła, ale tętno i potliwość niesamowita. Teraz jest sesja na uczelni, potrzeba mi czegoś na pobudzenie, ale ta potliwość...
slow_down

przez Santiago20 30 lis 2014, 00:07
Oj chyba sporo.. powiem Ci bo ja bardzo byłem leniwy na 300mg, za dużo raczej serty jak dla mnie..

Sortuj wg