WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez grzesiek85xxx 26 lis 2014, 12:54
Po jakim czasie zauwazyliscie rezultaty?

przez Popiol 26 lis 2014, 13:28
Pierwszy zauważył po 2 tyg. Drugi po 6 tyg. Trzeci po 8 tyg. Czwarty nie zauważył wcale a piąty zauważył ze mu zaszkodziło :)
Popiol

przez Santiago20 26 lis 2014, 13:44
Dzieki bardzo za odpowiedz! Skoro nie mozna dostac Ritalinu to jaki lek jest podobny do Ritalinu ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 26 lis 2014, 16:49
Mi sie nie chce nic kompletnie, czuje sie jak zombie z Resident evil, te leki sa tak zalosne ze to po prostu jest nieporozumienie, jak tylko bede mial mozliwosc to odstawiam ten lek, bo tylko przymulenie czuje i sennosc i jakos nie widze zeby to sie mialo zmienic :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kalebx3 26 lis 2014, 17:06
Dzieki bardzo za odpowiedz! Skoro nie mozna dostac Ritalinu to jaki lek jest podobny do Ritalinu ?

Santiago 20 celuj w Medikinet . Nic innego z tej grupy nie wydębisz . Jednak bez stwierdzonego ADHD i odważnego , otwartego lekarza-psychiatry ciężko bedzie Ci zdobyc ten lek ,,, ale próbuj .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lunatic 26 lis 2014, 19:47
Patryk29 napisał(a):Mi sie nie chce nic kompletnie, czuje sie jak zombie z Resident evil, te leki sa tak zalosne ze to po prostu jest nieporozumienie, jak tylko bede mial mozliwosc to odstawiam ten lek, bo tylko przymulenie czuje i sennosc i jakos nie widze zeby to sie mialo zmienic :pirate:

to na co czekasz z odstawieniem skoro źle działa, ja sie meczyłem ostatnio 3 tygodnie na paroksetynie, widzialem ze ewidentnie zle działa, zmieniłem na co innego i zniknęło zamulenie, stany lękowe, wróciła jakaś tam motywacja i ogólnie emocje, a z tego co widze Ty zdecydowanie dłużej sie źle czujesz na tym leku

przez Dark Knight 26 lis 2014, 19:48
Od jakiej dawki wenla podbija dopamine ??

przez Patryk29 26 lis 2014, 22:32
lunatic napisał(a):
Patryk29 napisał(a):Mi sie nie chce nic kompletnie, czuje sie jak zombie z Resident evil, te leki sa tak zalosne ze to po prostu jest nieporozumienie, jak tylko bede mial mozliwosc to odstawiam ten lek, bo tylko przymulenie czuje i sennosc i jakos nie widze zeby to sie mialo zmienic :pirate:

to na co czekasz z odstawieniem skoro źle działa, ja sie meczyłem ostatnio 3 tygodnie na paroksetynie, widzialem ze ewidentnie zle działa, zmieniłem na co innego i zniknęło zamulenie, stany lękowe, wróciła jakaś tam motywacja i ogólnie emocje, a z tego co widze Ty zdecydowanie dłużej sie źle czujesz na tym leku

Nie wiem za bardzo na co mam zmienic, moze spróbuje fluoksetyne, za tydzien mam wizyte.

-- 26 lis 2014, 22:33 --

Dark Knight napisał(a):Od jakiej dawki wenla podbija dopamine ??

Z tego co mi wiadomo na dopamine zaczyna dzialac od dawki 225mg

przez crayzyalexxx 27 lis 2014, 02:47
Ja tez bym chciala zmienić wenle tylko na co ???

u mnie dalej źle, jeszcze gorzej, nie chce mi sie nawet pisać. Pojawily sie nawet glupie myśli jakby to bylo beze mnie itd. Do tego mam zaniki pamięci...nie pamietam np co robilam 5 min temu i takie tam inne...jutro mija mi 5 mcy na wenli.
do psychiatry poszlam po pomoc i wyleczenie. Tak jak chory na serce do kardiologa, z krostami dermatologa, z oczami do okulisty oto itd. Pomocy nie dostalam, wyleczenia nie ma. Jest dalej czarna dziura, nic. Nie będzie niczego jakby to Kononowicz powiedział :)

-- 27 lis 2014, 02:04 --

Jedyne co mi sie chce w tym stanie to spać. Spanie jest piekne
ot to cala wenla 150 mg i psychiatria nic nie warta
W życiu piękne są tylko chwile

przez Patryk29 27 lis 2014, 09:55
crayzyalexxx, Brak slów do tego wszystkiego :evil:

przez Popiol 27 lis 2014, 11:14
Co wam z tej dopaminy? Wenla to przede wszystkim lek serotoninowy, przez tak wysoki poziom serotoniny transmisja dopaminergiczna i tak będzie przyblokowana.
Popiol

przez tomasz_xyz 28 lis 2014, 09:51
crayzyalexxx napisał(a):Ja tez bym chciala zmienić wenle tylko na co ???

u mnie dalej źle, jeszcze gorzej, nie chce mi sie nawet pisać. Pojawily sie nawet glupie myśli jakby to bylo beze mnie itd. Do tego mam zaniki pamięci...nie pamietam np co robilam 5 min temu i takie tam inne...jutro mija mi 5 mcy na wenli.
do psychiatry poszlam po pomoc i wyleczenie. Tak jak chory na serce do kardiologa, z krostami dermatologa, z oczami do okulisty oto itd. Pomocy nie dostalam, wyleczenia nie ma. Jest dalej czarna dziura, nic. Nie będzie niczego jakby to Kononowicz powiedział :)

-- 27 lis 2014, 02:04 --

Jedyne co mi sie chce w tym stanie to spać. Spanie jest piekne
ot to cala wenla 150 mg i psychiatria nic nie warta

Pora na zmianę leku? A brałaś coś z ssri?
tomasz_xyz

przez Patryk29 28 lis 2014, 10:44
Prawda jest taka ze nie ma za bardzo na co zmienic, bo wszystkie te leki dzialaja podobnie, na inhibicji zwrotnej serotoniny, a wiecej serotoniny=zamulenie, rozleniwienie, sennosc, brak motywacji, inicjatywy, brak sensu istnienia itp. :o

przez crayzyalexxx 29 lis 2014, 02:20
TOMASZ XYZ zdecydowanie jest pora na zmianę leku !!! Tylko na co ? Tak bralam SSRI cital i fluoksetyne. Wcześniej coaxil ale bardzo krótko.

teraz jakies takie wypranie emocjonalne mam, nic mnie nie cieszy, takie zobojetnienie, brak chęci kontaktow jakby to nazwac stalam sie bezkontaktowa... Taki wyprany z mozgu czlowiek z zanikami pamięci, czasem nie wiem co mowie, nie wiem co chce powiedzieć, parę sekund trwa zebym wiedziala co chce powiedzieć bo sie leb zacina. Te leki ryją we łbie... Niedlugo sie zaczne ślinić i sikać pod siebie hehe
W życiu piękne są tylko chwile

Sortuj wg