WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez crayzyalexxx 24 lis 2014, 02:43
TOMASZ XYZ no to fajnie, ze Ciebie odchudza wenla. Ja ostatnio 3 kg przytylam :( pozdro
W życiu piękne są tylko chwile

przez Santiago20 25 lis 2014, 01:19
Co jest?! Wenla biorę od 2013r od Maja jeszcze pół roku temu było ze mną wszystko w jak najlepszym porządku, z rana siła i w ogóle, a teraz to ku...wa nie mogę się rano przebudzić, w dzień chodzę jakiś kur...wa przygnębiony, do szkoły wybieram się wieczorem a jak przychodzi rano to dupa w tył... :evil: :twisted: CO JEST ZE MNĄ?! W Poniedziałek ide do lekarza i chyba pierd..le zmiena leków i nie wyjdę z gabinetu jak nie wezmę innych na MAX POBUDZAJĄCYCH! :twisted: :twisted: Albo co gorsza... nie wyjdę jak nie wypisze mi RITALIN ! :twisted:

Mogę mu powiedzieć żeby wypisał mi RITALIN ? :mrgreen:

przez Kalebx3 25 lis 2014, 13:10
Kalebx3, Na kazdej dawce miales to wkurwienie??

Najczęściej , ale nie zawsze ostatnimi czasy mam po tym leku ostre wkur...wienie . Wczoraj wziąłem dosłownie szczyptę tego leku i taki nabuzowany chodziłem przez cały dzień . Wszystko mnie denerwowało , nadmiernie- niewspółmiernie do okoliczności . Widocznie norradrenaliny mam w sobie opór ,żeby jeszcze dokładać sobie prochów . Myslałem ,że lek ten da mi energetycznego kopa , ale gdzie tam , pomarzyć . Juz lepsza czysta kofeina w tabletkach , którą też zakupiłem i którą od czasu do czasu się wspomagam . O Metylo nie będę mówił , bo wprawdzie nie ma równych sobie konkurentów ( ale juz się skończyło ;) )
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 25 lis 2014, 13:25
Kalebx3, mi ten lek tez zadnego kopa nie daje, mam wrazenie ze lepiej sie czulem na paroksetynie :P
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kalebx3 25 lis 2014, 13:30
Paro i Wenla to zupełnie dwa inne światy . Nie ma żadnego porównania .
Czasem wspomagam sie Cytozyną ( szczególnie teraz jesienią , gdy cięzko o energię ) . Ma dobrego kopa i nie ma po tym kur...wicy .

-- 25 lis 2014, 12:33 --

Dym tytoniowy zawiera w sobie ponad 40.000 substancji ale związkiem decydującym o uzależnieniu jest nikotyna. Dopamina, neuroprzekaźnik który odpowiada za szereg odczuć i zachować jest zwiążkiem, który odgrywa pierwszorzędną rolę w procesie uzależnienia. Sięgnięcie po papierosa dla jednych to polepszenie koncentracji dla drugich pobudzenie, środek poprawiający nastrój. Inni dzięki temu radzą sobie z lękiem.

Zdaniem dr hab. Piotra Tutki z Zakładu Farmakologii Doświadczalnej lubelskiej Akademii Medycznej, który zajmuje się problemem uzależnienia od nikotyny:

Wiadomo, że za rozwój uzależnienia od nikotyny odpowiada dopamina. Badano więc wpływ leku na syntezę i utylizację dopaminy. Cytyzyna występuje tu niejako w podwójnej roli. Jako agonista stymuluje selektywnie pewien typ receptorów nikotynowych w mózgu, ale słabiej niż nikotyna, a jako antagonista blokuje te receptory i dostęp do nich nikotyny. Zapewnia więc odpowiedni do odczuwania przyjemności poziom dopaminy, ale nie uzależnia

Kiedy osoba uzależniona od nikotyny pozbywa się nałogu można zauważyć zmiany w zachowaniu, często trudne do zniesienia objawy. Powodem których jest spadek dopaminy. Bardzo często ludzie w okresie rzucania nałogu sięgają z powrotem po papierosa chcąc sobie ulżyć.
Cytozyna

przez Patryk29 25 lis 2014, 13:42
Wiem jak to jest z fajkami bo rzucalem wiele razy, aktualnie nie pale, ale mam czasami ochote zakurzyc :mrgreen:

przez Kalebx3 25 lis 2014, 13:45
Patryk , ale mi nie chodzi o rzucanie palenia ,,, tylko o wpływ tego leku ( dawki do 1,5 mg ) na wzmożenie w sobie "zdrowej" energii na zimowe , ciemnie ranki i dalej.

przez Kontrast 25 lis 2014, 13:52
Kalebx3, Dobra a jak zdobyć ten lek? W czym to jest?
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Patryk29 25 lis 2014, 14:02
Kalebx3, Wiem o co ci chodzi, ale czy to jest cytozyna czy cytyzyna??

-- 25 lis 2014, 14:03 --

Kontrast, cytyzyna znajduje sie np: w desmoxanie, to preparat na rzucenie palenia.

przez Kalebx3 25 lis 2014, 15:17
Masz racje Patryk ,że to CYTYZYNA , a nie żadna cytozyna .Sorry.
Kupiłem to to , bo było w pewnej Aptece z krótkim terminem ważności ( co mi zupełnie nie przeszkadzało ) za 9.99 zł całą paczkę ( 100tabl. po 1,5 mg Tabex ), która w normalnej cenie jest kilka razy droższa . Duzo nie ryzykowałem , cudów po tym nie ma , szczególnie ,że biorę po poł tabletki , ale jakis tam kopniak jest , co mi akurat pasuje .Kopnak , bez tej adrenalinowej nerwówy , ala Wenla . Rzecz to do dorażnego stosowania ,,, pewnie jakbym wziął większą dawkę to i kop byłby wiekszy .

przez grzesiek85xxx 26 lis 2014, 09:07
Wzialem wlasnie 12 tab 37,5 orivenu. Mam brac ta dawke przez 3 tyg i wejsc na 75. Poki co nie widze poprawytrzesie mnie w srodku chociaz przynajmniej spie w nocy. Dostalem sie do pracy-ciezko mi sie tam odnalezc ciezko jak dla mnie do tego odzywa sie kontuzja kolana i czuje lęk ze cos spieprze nie dam rady trzesie mnie w srodku. Jutro mam jechac znow do pracy. Doraznie wspomagam sie afobamem ale aby nie przedobrzyc biore rzadko.

przez agusiaww 26 lis 2014, 09:41
Ja nadal na 75 jest coraz lepiej :) U mnie tez wenla powoduje chudniecie mimo ze jem za 4 osoby.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Santiago20 26 lis 2014, 10:48
Co jest?! Wenla biorę od 2013r od Maja jeszcze pół roku temu było ze mną wszystko w jak najlepszym porządku, z rana siła i w ogóle, a teraz to ku...wa nie mogę się rano przebudzić, w dzień chodzę jakiś kur...wa przygnębiony, do szkoły wybieram się wieczorem a jak przychodzi rano to dupa w tył... :evil: :twisted: CO JEST ZE MNĄ?! W Poniedziałek ide do lekarza i chyba pierd..le zmiena leków i nie wyjdę z gabinetu jak nie wezmę innych na MAX POBUDZAJĄCYCH! :twisted: :twisted: Albo co gorsza... nie wyjdę jak nie wypisze mi RITALIN ! :twisted:

Mogę mu powiedzieć żeby wypisał mi RITALIN ? :mrgreen:

przez Kalebx3 26 lis 2014, 11:51
Mogę mu powiedzieć żeby wypisał mi RITALIN ?

Pewnie ,ze możesz . Możesz nawet powiedzieć ,żeby wypisał Ci Adderal ( podobnież jeszcze lepszy od Ritalinu ).
Swoja drogą chyba nie za bardzo jesteś w temacie Metylofenidatu , skoro po głowie chodzi Ci Ritalin .
Tego zdecydowanie nie dostaniesz w polskiej aptece , nawet Concerta wycofuje się powoli z Polski ( nie wiadomo na jak długo- koleś mówił ,że w żadnej hurtowni juz nie ma lub sa końcówki ) , jedyne co pozostaje to niemiecki Medikinet . Zeby tylko jego nie wycofali , proponując polskie generyczne paprochy . Juz widdzę ich zje-baną jakość , ale ala Kopacze będą zapewniać ,że substancja ta sama itd . Oby Polacy nie wzięli sie za produkcje tego leku bo będziemy w dupie z leczeniem ADHD , a nasza koncentracja i wyciszenie po tym leku ,energetyczny kopniak będzie tylko troche lepszy od ścierwa z ulicy .

Sortuj wg