WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez zuberek0111 20 lis 2014, 03:24
Witam Drogich Współtowarzyszy udręki, naszej drogiej przyjaciółki zwanej depresją ;) Forum to nawiedzałem już wielokrotnie zarówno anonimowo, jak również pod różnymi nick'ami. Dziś mam do Was drodzy Przyjaciele pytanie.. ów wątek prześledziłem niemalże w 90%.. tak, przeczytałem swego czasu te ponad 700 stron xD :D Ale wracam do tematu: mam problem z wenlą, biorę ją od półtora roku, w różnych dawkach, aczkolwiek od 7 miesięcy jadę na 300mg effectinu i doraźnie 15mg mirtoru(mirtazapinie) i... No właśnie konkretne i: i nie wiem co z tym zrobić, gdyż przez te parę miesięcy, owszem dało mi kopa ta wenla. ale już jakiś czas temu brak mi energii do większego działania, owszem, nie mam problemów ze spaniem, praca wykańcza, lecz energii i chęci do niej już czasem brakuje... Mój lekarz zachowując się bardzo prawidłowo konsultuje się ze mną w sprawie każdej zmiany dawkowania, lecz.. hm.. co mam powiedzieć, gdy biorę 300mg, a pierwszy, ożywiający efekt wenli się skończył? czuję się tak: jestem, bo jestem, pracuję, bo pracuję, lecz nie mam większej chęci do działania, rozwoju, kontaktu z ludźmi, do czegokolwiek. Fakt, strach przed tym minął, ale dalej brak motywacji... Cóż mam z tym zrobić? Poradzicie coś Kochani? Dostałem propozycję na uczęszczanie na terapię grupową, lecz nie mogę, nie mam takiej możliwości, z pewnością przez najbliższe kilka miesięcy miał nie będę, a chciałbym jakoś swoje życie przez ów czas ciągnąć, proszę Was mądrzy ludzie o pomoc ;) :*

przez Pablo5HT1 21 lis 2014, 01:05
zuberek0111,
Ja bym na twoim miejscu brał mniej tej wenlafaksyny, po długim zażywaniu organizm mógł się juz przesycić i tyle.

przez Sspacja 21 lis 2014, 12:31
Przy dawce wenli 150 mg zaczęłam odczuwać pieczenie skóry. Całe plecy i nogi. Bez żadnych objawów wysypki ani świądu. Miał ktoś może takie objawy ? Lekarka twierdzi że to psychosomatyczne ale zmniejszyła dawkę do niższej tolerowanej.
Wenla, wenla....dużo wenli

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez largeman 21 lis 2014, 15:08
Cześć,
Całe życie mam problemy z lękami i wtrórną depresją. Przez 6 lat brałem paroksetynę z dobrym skutkiem, niestety przestała działać i odstawiłem. Po 8 miesiącach wróciłem do leków niestety z mizernym skutkiem.
Od roku przerobiłem już escitalopram 2 miesiące - zadziałał ale lęki wróciły, ponownie paroksetynę + kwetiapinę - 5 miesięcy. Efekty były takie, że okropnie nasiliły mi się lęki i wpadłem w depresję. W skrócie od ponad roku jestem w piekle.
Od 10 tygodni biorę wenlafaksynę (Faxolet). 4 tygodnie 75mg, 2 tygodnie 150mg i 4 tygodnie 225mg + hydroksyzyna. Kuźwa załamka jest, mijają trzy miesiące zwolnienia a lęki mnie niszczą i końca nie widać. Tak sobie piszę bo jestem w czarnej dupie i czuję, że wszystko tracę. 10 tygodni na wenli, w tym miesiąc na wysokiej dawce, a poza pojedynczymi epizodami poprawy nie widać. Dodam, że psychoterapię też miałem z żadnym skutkiem - 6 lat - dwóch terapeutów.

przez depresyjny098 21 lis 2014, 21:58
Sprawdzam po kilka razy to samo. Wygląda to tak jak bym nie czuł pewnej satysfakcji i z tąd to się bierze. Po długim dniu spędzonym w pracy również jest dośc spora dezrealizacja. Biorę 225 mg anafranilu. Zastanawiam się czy na takie przypadłości nie lepsza wenlafaksyna z jakimś jeszcze lekiem dodanym. W ogóle zastanawiam się czy coś mi może dac ponad to co daje anafranil. Na wenle jednak dosyc sporo osób narzeka w sumie.

przez martate 22 lis 2014, 15:26
Patryk29 napisał(a):Zadziala sertralina, czemu miala by niby nie zadzialac :shock:

nie mówię, że nie zadziala, tylko że mam wrażenie, a wrażenie mam, bo jak sertra przestała działać na mnie to dostałam wenlę i mam teraz porównanie.
nie wypowiadam sądów kategorycznych, jak chyba każdy tutaj, mówię o moich doświadczeniach.
jeśli nie o to chodzi to się zamykam.

-- 22 lis 2014, 15:29 --

Sspacja napisał(a):Przy dawce wenli 150 mg zaczęłam odczuwać pieczenie skóry. Całe plecy i nogi. Bez żadnych objawów wysypki ani świądu. Miał ktoś może takie objawy ? Lekarka twierdzi że to psychosomatyczne ale zmniejszyła dawkę do niższej tolerowanej.

mnie swędzi wszystko. po sertralinie też swędzialo, chociaż teraz bardziej chyba. no to się drapię. pieczenia nie doświadczyłam.

przez Patryk29 22 lis 2014, 18:28
Pytanie to ludzi którzy biora wenlafaksyne- Czy chce wam sie robic cokolwiek na tym leku, nie wiem np wyjsc na dwór do znajomych, czy gdzies pojechac, jaki macie nastrój na tym leku??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kalebx3 22 lis 2014, 19:29
jaki macie nastrój na tym leku??

ja po tym leku staje sie bardzo nerwowy . A taka opcja mi nie odpowiada . Fakt pewnie energetyczne kopnięcie jest , ale co mi po tym jak wszystko mnie wokól wkuuuurwiia.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Patryk29 22 lis 2014, 19:45
Kalebx3, Na kazdej dawce miales to wkurwienie??

przez martate 22 lis 2014, 19:50
Patryk29 napisał(a):Pytanie to ludzi którzy biora wenlafaksyne- Czy chce wam sie robic cokolwiek na tym leku, nie wiem np wyjsc na dwór do znajomych, czy gdzies pojechac, jaki macie nastrój na tym leku??

nic mi sie nie chce. jesli chodzi o nerwowość - nie zauważam różnicy bo mnie chyba od urodzenia wszystko denerwuje i tak.

przez agusiaww 22 lis 2014, 22:27
Mi sie chce głownie, ale mam dni ze mi sie nie chce, nie sadze ze to kwestia tabletki tylko mojego chciejstwa. O ile tabletka usunie objawy typu lęk, nerowowsc, agresja itd to na pewno zycia magicznie nie zmieni, nie doda mega napedu, tego sie trzeba samemu nauczyc, po prostu isc i robic...
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Patryk29 22 lis 2014, 22:33
agusiaww napisał(a):Mi sie chce głownie, ale mam dni ze mi sie nie chce, nie sadze ze to kwestia tabletki tylko mojego chciejstwa. O ile tabletka usunie objawy typu lęk, nerowowsc, agresja itd to na pewno zycia magicznie nie zmieni, nie doda mega napedu, tego sie trzeba samemu nauczyc, po prostu isc i robic...

No ja mysle, ze to niestety kwestia tabletki i depresji, przed tym scierwem lubilem pojechac do kina, wyjsc na dwor, wiecej czasu spedzalem na dworze niz w domu, jezdzilem gdzies, po prostu chcialo mi sie i czulem to, a teraz czuje sie jak dziadek na emeryturze, to jest po prostu irytujace i bardzo wkurwiajace :time:

przez agusiaww 22 lis 2014, 22:45
Patryk29, ja mam tak od zawsze, nie wiem moze to i kwestia deprechy, ale moze mojego charakteru trudno mi powiedziec. Natomiast oczywiscie mam wiecej dni ze mi sie nic nie chce, to sobie czasami odpuszczam np umycie garow i trudno swiat sie nie zawali, ale pozniej daje sobie kopa i zmywam :mrgreen: Co do wychodzenia, to ja jestem domatorka to raz na kilka m-cy wyjde i mi z tym ok. Ale jak Ty masz takie mysli, moze zadzown do kolegow, itd i spotkaj sie, idz na sile nawet:)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez lucy1979 22 lis 2014, 22:47
Patryk29 napisał(a):
agusiaww napisał(a):Mi sie chce głownie, ale mam dni ze mi sie nie chce, nie sadze ze to kwestia tabletki tylko mojego chciejstwa. O ile tabletka usunie objawy typu lęk, nerowowsc, agresja itd to na pewno zycia magicznie nie zmieni, nie doda mega napedu, tego sie trzeba samemu nauczyc, po prostu isc i robic...

No ja mysle, ze to niestety kwestia tabletki i depresji, przed tym scierwem lubilem pojechac do kina, wyjsc na dwor, wiecej czasu spedzalem na dworze niz w domu, jezdzilem gdzies, po prostu chcialo mi sie i czulem to, a teraz czuje sie jak dziadek na emeryturze, to jest po prostu irytujace i bardzo wkurwiajace :time:

To przestań brać leki.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Sortuj wg