WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Kimek 14 lis 2014, 19:48
Crazyalexxx ja na wenli miałem to samo, ciśnienie mega wysokie tętno tak samo, jak zmniejszyłem dawkę to i się zmniejszył o ciśnienie i tętno.Wydaje mi się, że powinnaś iść do lekarza pierwszego kontaktu, ja tak zrobiłem i moja lekarka mi zmnniejszyła wenle na jej odpowiedzialność.Jesli to rodzinne te problemy z ciśnieniem to może faktycznie psychiatra się powinien zastanowić nad braniem wenli przez Ciebie

przez sulpiryd34 14 lis 2014, 23:04
Ja jestem na wenli 112,5 mg i jest ok. Jeden z najlepszych leków antydepresyjnych na rynku.
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

przez arnibarni 14 lis 2014, 23:46
sulpiryd34 to co ty bierzesz paroksetyne i wenlafaksyne naraz ? :mrgreen: hahah
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny098 14 lis 2014, 23:57
Bardzo dobrze to opisałaś Agusia ja właśnie nie umiem przejść nad problemem, niemiłym zdarzeniem, sytuacją do porządku dziennego,.Ja mam wręcz jeszcze inaczej, wyolbrzymiam błahe sytuacje i nie moge przejść do porządku dziennego. Właśnie nie ma tej analizy. Ale myśle że nie jest to kwestia leku. Ja po prostu tak mam. To są poprostu wkręty.

przez crayzyalexxx 15 lis 2014, 00:39
Dzieks za wsparcie chlopaki :)
ELFRID pogorszenia psychicznego nie ma. Jest nadciśnienie, raczej przez wenle. Leki na nadciśnienie nie działają. Wzielam dodatkowe tabletki zeby zbić ale tak bez zgody lekarza ogólnego to tez źle :( miansy nie mam, wywaliłam jak przestalam brać.

-- 14 lis 2014, 23:40 --

KIMEK idę do ogólnego w poniedzialek

-- 14 lis 2014, 23:45 --

Trochę szkoda mi odstawiać wenle :( raz ją chwalilam, raz psioczylam. Ale chcialam choć do wiosny, jeszcze trochę nadziei...a tu z powodow zdrowotnych będę musiała odstawić... Teraz mam 143/95.
Jutro biore na swoja odpowiedzialność 112,5 bo mam jeszcze 37,5 paczkę. Pozdro
W życiu piękne są tylko chwile

przez arnibarni 15 lis 2014, 01:03
crazyyalexxx to nie takie złe ciśnienie masz,nie przesadzaj,no chyba ze z tego powodu sie bardzo źle czujesz.Ciśnienie sie tak zmienia że hej.Zejdż sobie troszeczke z dawki,bo sobie wkręcasz,ja też mam często po 140-150 na 90 i sie dobrze czuje.
Włoskie przysłowie

przez crayzyalexxx 15 lis 2014, 01:42
ARNIBARNI od paru dni 150/100 bylo, teraz sie udalo 143/95. Rano Glowa napier...takie pulsowanie, slabo mi bylo. No to fajno, ze sie fajnie czujesz :) ja jutro zejdę do 112,5. No trochę sie boje tego nadciśnienia. Jak sie zaczelam leczyc to mialam 190/118 dlatego tak sie boje. Dzieks za pocieszenie :)

-- 15 lis 2014, 01:25 --

A tak poza tym to każde dlugoutrzymujace sie powyżej 140/90 oddzialowywuje na organizm i poszczególne narządy czlowieka.

przez arnibarni 15 lis 2014, 11:03
crazyalexxx jeżeli jesteś młoda masz do 30 lat to ja bym na twoim miejscu nie mierzył ciśnienia.Ludzie nerwicowcy,z depresją mogą mieć troche podwyższone a każdym mierzeniem nakręcają się że coś jest nie tak.Ciśnienie mierz godzine po posiłku,po 5 minutowym odpoczynku,jak usiądziesz,ręka na wyskości serca,jest tyle różnych rzeczy które mogą to zafałszować że nie ma co sie nakręcać.Po za tym ciśnienie ma prawo wzrastać gdy jesteśmy w ruchu to normalne.Ciśnieniomierze nadgarstkowe również nie bardzo sie sprawdzają często dają lekko zafałszowany wynik.Skoro wenla podnosi adrenaline,pobudza to logiczne jest że może troche podnosic cisnienie,więc myśle że jak troszke zejdziesz z dawki to będzie dobrze,w najgorszym wypadku zejdziesz sobie na terapeutyczne 75 mg ;) Jeśli ci pomaga to nie rezygnuj z leku.Warto ograniczyć sól,palenie jeśli palisz,więcej ruchu,choć pewnie dobrze o tym wiesz :lol:
Włoskie przysłowie

przez crayzyalexxx 15 lis 2014, 15:12
ARNIBARNI dzieks za wsparcie :):):) palic pale to fakt...mam 32 lata a na nadciśnienie lecze sie gdzieś od 4 lat. Dzis juz lepiej bo glowa nie pulsuje. Masz racje nie ma co czesto mierzyć. Ja tez rzadko mierze, czasem przez miesiąc wcale nie mierze. Ostatnio takie skoki mialam we wrześniu. Poznaje to po bólu glowy i wtedy mierze. Ja mam ciśnieniomierz naramienny pompuje powietrze Microlife. Dzis wzielam 112,5 wenli. Ale jestem jakas dzis przestraszona, roztrzęsiona. Dzis z kolei psychicznie mi gorzej

przez ala1983 15 lis 2014, 17:23
agusiaww napisał(a):Ja jade na 75 i jest ekstra :105: Nie zamierzam tego odstawiac.

A ja mam zamiar dowiesc na forum, jeszcze tutaj niedokonanego :8): czyli calkowitej odstawki po latach brania.

Z funkcjonowania na 37,5 mg tez zreszta jestem dumna.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez agusiaww 15 lis 2014, 19:05
ala1983, ja tez odstawilam, tyle ze musialam wrocic, z perspektywy czasu powiem ze mi sie barzo latwo odstawialo gorzej znowu brac(uboki). Tez bralam 37.5 to dawka podtrzymujaca ale juz nie zamierzam poki co odstawiac, nie mowie ze nigdy. Powodzenia obys nie musiala wracac:)

-- 15 lis 2014, 18:06 --

Patryk29, ale ja mam tak,ze rycze np i pozniej ten ryk mi sie przeksztalca w codziennosc :shock: Dlatego jak raz porycze, rozwiaze i spokoj, a nie ze rycze, rozwiaze i rycze.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez depresyjny098 15 lis 2014, 19:07
ala1983 przecież nawet nie wiadomo co ty masz tam pod ta kopułą ;-) Chodzi mi o to, że nawet jak ci się uda czego ci życzę, to i tak będzie to bez znaczenia dla reszty. Chyba, że się mylę, to mnie poprawcie. W każdym przypadku można wyzdrowiec i odstawic leki, a nie tylko wyzdrowiec? Nawet w endogennych problemach?

przez agusiaww 15 lis 2014, 19:13
depresyjny098, ja sadze ze jest kilka kwestii:
1) depresja/nerwica wspolistniejaca z innymi chorobami np nadczynnoscia, niedoczynnoscia itd -raczej trzeba brac leki
2) choroby somatyczne-wynik stresu-raczej trzeba brac leki
3) depresja/nerwica bez przyczny (np endogenna) trzeba brac do konca zycia
4) chwilowe zalamanie - wystarczy przez pewien czas
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez sulpiryd34 15 lis 2014, 21:57
arnibarni napisał(a):sulpiryd34 to co ty bierzesz paroksetyne i wenlafaksyne naraz ? :mrgreen: hahah

Dokładnie tak, rano biorę paroksetynę, a po południu i wieczorem wenlafaksynę. Wcześniej brałem wenle z fluo , ale to było mniej udane połączenie.
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

Sortuj wg