WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Kimek 13 lis 2014, 07:34
Crazy.. ten mój Brintellix nie podwyższa ale wiesz jaka cena kosmiczna

przez miko84 13 lis 2014, 09:47
Z Brintellixem bym uważał, bo u mnie on mocno i wyraźnie zwiększał akcję serca i pracowało ono dziwnie na tym leku. Po żadnym innym leku tak nie miałem (a brałem metylofenidat).

Brintellix jest agonistą rec. beta, czyli tego co beta blokery hamują. Więc stąd pewnie jego wpływ na serce u mnie.
miko84

przez crayzyalexxx 13 lis 2014, 13:17
Ceny są przerażające. Czytalam tez o agomelatynie. Ale tez nie na moja kieszeń :( ja mam nadzieje kolo wiosny odstawiać bo co mi innego zostaje...
W życiu piękne są tylko chwile

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 13 lis 2014, 19:58
Ja jade na 75 i jest ekstra :105: Nie zamierzam tego odstawiac.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Patryk29 13 lis 2014, 21:32
agusiaww napisał(a):Ja jade na 75 i jest ekstra :105: Nie zamierzam tego odstawiac.

Fajnie, ze komus te leki pomagaja, u mnie jest co najwyzej znosnie
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez martate 13 lis 2014, 22:20
a moje 150 chyba nawet nie podziałało, bo znowu siedze i ryczę. następna wizyta dopiero w styczniu i nie wiem - czekać czy zasuwać do lekarza szybciej. może to ja jestem do niczego i dlatego to wszystko /cenzura/ działa? już naprawdę mam dość.

przez amelia83 13 lis 2014, 22:26
jestem na 150 od sierpnia i mega mi pomogło :D
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Kontrast 13 lis 2014, 22:40
U mnie to tak różnie, na pewno siedzenie nie pomaga. Jak się jest w ruchu, zaabsorbowanym to aż dreszcze na plecach są;d
A tak na serio, to lepiej nie czytać jak na kogo działa, bo to raczej nie pomaga. Lek na mnie działa jak go rozpędzę, potrafię dojść do takiego momentu, ze sobie coś wymyślam to sprawia mi przyjemność realizowanie tego. Lek na pewno nie jest do ,,siedzenia'' ,,nastawienia/nastroju'' ,,internetowy'' dwa dni w domu, sporo przed kompem i znowu mi się włączał lament. Trzeba go wypróbować w różnych okolicznościach i oceniać. Ja mam na nim lekki lęk który dobrze zabija praca. Ten ,,lęk'' to chyba nadnercza produkują tą noradrenalina i takie przygotowanie do ataku jest. Można się też na nim mocno wkurwić, daje trochę pewności siebie gdy skutecznie redukujemy ten lęk pracą.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez agusiaww 14 lis 2014, 09:25
U mnie niweluje problemy somatyczne, a to dla mnie najwazniejsze. Natomiast jezeli chodzi o nastroj, to tez mam doły ale takie zwykłe, nie ze rycze czy cos, wiec to tez plus. Mam normalne odczuwanie emocji, tyle, ze nie wpadam w to, ze te emocje urastaja do jakiegos balonu, tylko sa takie srednie i mozna sobie z nimi radzic :)

przez depresyjny098 14 lis 2014, 09:30
Jak venlafaksyna działa na emocję w wyższych i niższych dawkach ? Spłyca?

przez agusiaww 14 lis 2014, 09:40
depresyjny098, na pewno spłyca i to wg mnie jest plus. Wlasnie zdrowi ludzie potrafia np przejsc nad jakims problemem, zdarzeniem, niemiła sytuacja do porzadku dziennego, a chorzy zaraz sie roztkliwiaja, przezywaja, takze dla mnie to zdecydowany plus, sa emocje, ale nie gwałtowne i mocne i mozna byc smutnym itd ale nie robic z tego mega tragedii.

przez Patryk29 14 lis 2014, 10:01
agusiaww napisał(a):depresyjny098, na pewno spłyca i to wg mnie jest plus. Wlasnie zdrowi ludzie potrafia np przejsc nad jakims problemem, zdarzeniem, niemiła sytuacja do porzadku dziennego, a chorzy zaraz sie roztkliwiaja, przezywaja, takze dla mnie to zdecydowany plus, sa emocje, ale nie gwałtowne i mocne i mozna byc smutnym itd ale nie robic z tego mega tragedii.

Nie wiem czy to jest takie dobre, ze przechodzisz nad problemem, zamiast go rozwiazac, tak na tych lekach masz w dupie wszystko, to wlasnie analiza i myslenie daje pole do rozwiazania czegos, ja nie mam w depresji tak ze sie mule czyms bardziej niz przed choroba, mnie muli tylko sama depresja, jak sie pojawia problem to go rozwiazuje a nie licze na lek czy jakis magiczny cud, trzeba przezywac i dobre i zle emocje, a niestety te leki wylaczaja wszystkie emocje, jedyne co jest dobre to to ze juz nie jestam taki apatyczny, jak bylem na paroksetynie, ale nie wiem czy to zasluga wenli, czy raczej odstawiania paro :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez crayzyalexxx 14 lis 2014, 13:41
Ja nawet nie mam sily pisać. Od rana takie pulsowanie w glowie i bol. 2 apapy nie pomogly. Cisnienie nadal w okolicy 150/100 i nawet tabletki na nadciśnienie nie dają rady :( POMOZCIE wizyte mam w nast tyg, czy od jutra mogę wziasc 112,5 ??? I tak do wizyty brać ? Bo ja na 150 z tym.cisnieniem.padne... Wychodzi na to ze będę sie żegnać z wenla. Ja sie boje tego ciśnienia bo u mnie to rodzinne i parę osób tak ma a dwie zmarly na wylew....mi jest slabo

-- 14 lis 2014, 12:44 --

W ulotce jest ze to ciezkie dzialanie niepożądane i konieczna moze byc natychmiastowa pomoc lekarska ale chyba dam rade ja pier.....
W życiu piękne są tylko chwile

przez elfrid 14 lis 2014, 18:16
crayzyalexxx, ale to nadciśnienie, czy ogólne pogorszenie, lęki itp? Najlepiej zmniejsz stopniowo, żeby nie było efektów odstawiennych. A nie masz w domu jakiejś mianseryny? Ona z reguły niweluje przeróżne uboki SSRI
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg