WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Patryk29 09 lis 2014, 12:36
crayzyalexxx, balem sie ze tak bedzie, ze bedzie chwile dobrze i potem znowu, dól ja tez tak mialem na roznych antydepresantach, moze powinnasc dolozyc cos tak jak elfrid ci poradzil, mianseryne, lub mirtazapine, ale w niewielkiej dawce, mi manseryna pomaga troche, choc biora tylko 15mg na sen, na poczatku bedzie ci sie ciezko dobudzic, ale to przejdzie to sa dobre leki, czteropierscieniowce, no i jest tez problem tycia. :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Amos 09 lis 2014, 14:29
Latem tego roku po 1,5 miesiąca brania dawki 150 poczułem, że żyję. Niestety to co złe znowu zaczęło wracać we wrześniu i wciąż mnie trzyma (zły nastrój). Pan psychiatra przepisał mi dodatkową dawkę, od tygodnia biorę 150 rano + 75 po południu, razem 225. Nie wierzę, że to coś da. Ja bym zmienił lek, to już jest dawka maksymalna podobno.
wenlafaksyna
chlorprotiksen

https://www.youtube.com/watch?v=_pt7gtWHWTs

I wish I knew you
Your fit of insanity makes me sad
I wish you knew your music was to stay forever
And I hope... I have no clue if you know how much it matters
And I hope...

przez Kontrast 09 lis 2014, 14:37
Tez miałem przebłysk jak wszedłem na dawkę 150, trwał tydzień. Teraz biorę drugi tydzień tą dawkę i czuje jakieś dziwne napięcie, nastrój się waha. Takie przygotowanie do ,,ataku'' drobny lęk, daje to takie poczucie aktywizacji w oczekiwaniu na ,,coś''. Może coś ruszy biorę dopiero ponad 3 ci tydzień, półtorej na tej wyższej dawce. Kiedy to się tak dobrze rozkręca?
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Franz Maurer 09 lis 2014, 14:38
Na pewno 225mg wenlafaksyny to nie jest dawka maksymalna. Ja jestem na 300mg, a w ulotkach jest napisane, że max to 375mg. Zdarzają się przypadki, że ktoś bierze nawet 450mg (nawet na tym forum o tym czytałem).

przez Patryk29 09 lis 2014, 15:14
Wedlug mnie jak 150mg wenla na ciebie nie dziala, to i przy wyzszej dawce, sa male szanse ze cos sie nagle zmieni, druga sprawa jest taka ze miesiac na jednej stalej dawce to tak na prawde jest krótko, wiec tez moze byc tak ze nagle z dnia na dzien moze przyjsc poprawa, nie sugerujscie sie zawsze ulotkami, bo w zyciu bywa róznie, a z tymi lekami to juz w szczególnosci jest na prawde róznie.

przez Amos 09 lis 2014, 20:50
Franz Maurer napisał(a):Na pewno 225mg wenlafaksyny to nie jest dawka maksymalna. Ja jestem na 300mg, a w ulotkach jest napisane, że max to 375mg. Zdarzają się przypadki, że ktoś bierze nawet 450mg (nawet na tym forum o tym czytałem).

Masz rację. W ulotce napisane jest, że "maksymalna dawka" to 375. Musiało mi się coś pomylić.
wenlafaksyna
chlorprotiksen

https://www.youtube.com/watch?v=_pt7gtWHWTs

I wish I knew you
Your fit of insanity makes me sad
I wish you knew your music was to stay forever
And I hope... I have no clue if you know how much it matters
And I hope...

przez Michuj 09 lis 2014, 21:03
Ciągle na 150. Było 225. Jednak 150 starczy. Prawie 3 lata mijają i działa bez zmian, czyli dobrze.
Loża szyderców

przez Patryk29 09 lis 2014, 21:11
resilient, próbowales odstawiac wenle??

przez crayzyalexxx 10 lis 2014, 01:25
ELFRID i PATRYK29 ja kiedys bralam mianserne. Na początek mialam po pól tabletki. Pamietam ze ja dzielilam nożem hehe. Po pół na drugi dzien bylam zabita :( nie moglam dojsc do siebie calymi dniami...potem byl pramolan na noc i po tym tez bylo źle, nawet lęki doszly. Jedyny lek na noc który toleruje mój organizm rano to hydroksyzyna, ale ona nie ma dzialania antydepresyjnego :(

parę lat temu bralam sam pramolan i to rano i w poludnie. Ale bralam go wtedy bardziej na uspokojenie. Przechodzilam sprawę rozwodową i bylam wykończona nerwami. Akurat wtedy mnie wyciszał :)

dzis tez gorszy dzien, jakby powrot do tego co było :(:(:( wstać ledwo wstalam. Na siłe pojechalam w gosci na obiad. Gadac mi sie nie chce, uśmiechać mi sie nie chce, kamienna twarz. To jest silniejsze ode mnie. Nie ma radosci życia. Z reszta co ja będę tu opisywać, depresyjni znacie pewnie to wszystko ze swojego życia :(:(:(

tylko co będzie dalej ??? Ja juz prawie rok tak walczę. W zasadzie walczę długie lata ale wcześniej jakoś sama dawalam rade...no ile to mozna ??? W tym stanie najbardziej kocham swoje łóżko. To mi sprawia taką ulgę leżeć i spac, nie wstawac

-- 10 lis 2014, 00:41 --

PATRYK29 i tak zawsze miales ? Nigdy trwalej poprawy ??? O rany te leki są przesrane, powinny ciągle dzialac a nie tak na chwile. A moze to, ze mi sie polepszylo to nie zasluga lekow ??? Tak po prostu mi sie polepszyło na chwilke a potem dupa. A leki nie mają nic z tym wspólnego ??? No bo jak to inaczej wytlumaczyc ?

a na koniec dodam, ze ten kto nie przeżył depresji, nerwicy, dołów czy czegokolwiek takiego to nie zrozumie !!! Ja dzis uslyszalam od bliskiej osoby, ze po co mi te prochy i ze pewnie po nich mi odbija :(
W życiu piękne są tylko chwile

przez Patryk29 10 lis 2014, 08:05
crayzyalexxx, Tez mi sie wydaje i mialem ci to napisac, ze twoja poprawa mogla nie byc zaluga leku, tylko po prostu mialas lepszy okres, nie wiem czemu tak jest, ze te leki tak dzialaja, a wlasciwie nie dzialaja :pirate:

przez elfrid 10 lis 2014, 08:19
crayzyalexxx, ale brałaś mianserynę solo czy z wenlą? jak z wenlą to w jakiej dawce? Przeciwdepresyjne to od 30mg wzwyż. Na Twoim miejscu, skoro już jesteś na wenli, dołożyłbym np mirtazapinę 30mg, albo kwetiapinę 150mg-200mg.
Sam zwiększyłem wenlę do 150mg i dołączyłem kwetiapinę, bo niby jest lepiej, ale nie do końca, wszystko takie jałowe się wydaje, zbędne, męczące. Zwłaszcza wśród ludzi, te rozmowy o niczym, ten cały "small talk", taki męczący kiedy trzeba brać w tym udział. Jak jest lepiej, to obiektywnie widzę, ile jeszcze, tak na prawdę, nie jest w porządku, i brakuje do szeroko rozumianej normalności.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Patryk29 10 lis 2014, 08:53
elfrid, w jakiej dawce bierzesz kwetiapine??

przez elfrid 10 lis 2014, 08:58
Patryk29, 200mg, ale chcę brać jak najmniej ze wzgl na wpływ na masę ciała.
pregabalina, wenlafaksyna

przez slow_down 10 lis 2014, 11:58
Ja biorę 300mg, ciężko by było brać np. 200 jeżeli mam tabletki 300mg o przedłużonym uwalnianiu. Tak czy siak - lek działa.
slow_down

Sortuj wg