WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez depresyjny098 08 lis 2014, 10:51
Agusiaww nie, nie, nie jest to dobre życie. Wielokrotnie probowałem odstawiać leki i za każdym razem uniemożliwia to funkcjonowanie.Ja pracuje po całych dniach, mam 2 prace. To ze pisze na tym forum to nie znaczy ze tylko to robie. Ale czy teraz żyje tak jak lubie? Widzisz, chyba nie zrozumiesz tego co to znaczy żyć w zawieszeniu, stwarzając pozory normalności. Ale jest to zrozumiale, bo odnosisz sie do swojej osoby w kontekście leków które bierzesz. Też wkrótce przejde na wenlafaksynę, wg wskazań lekarza mam dojść do.225mg w tydzień. Wiec jestem pewny, że wkrótce będziemy na tej samej płaszczyznie rozmowy ;-)

przez Patryk29 08 lis 2014, 13:21
agusiaww, jezeli leki to 10% a reszta 90% zalezy od nas, to po co bierzesz leki, nie lepiej ruszyc tylek i olac te 10% które daja ci te fantastyczne leki :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez agusiaww 08 lis 2014, 13:35
depresyjny098, ja tez mam dwie prace, kilka studiow, meza, ulozone zycie rodzinne, znajomych i dzialam poza tym w wolontariacie. Bez lekow zylam kilka lat i zaluje bo wtedy mimo ze robilam to co zawsze to czulam sie koszmarnie-mam bole somatyczne ktore mi strasznie utrudniaja zycie bez lekow bo czuje bol 24 godziny na dobe. Od kilku lat biore wenle w najmniejszej dawce i tez mam doly czasami ale nie zwiekszam, nawet byl czas ze odstawilam wenle ale musialam wrocic(problemy hormonalne=depresja). Napisales ze stwarzasz pozory normalnosci, faktycznie troche w tym jest prawdy ale czy to wstyd ze na niektorych ludzi stres, obnizony nastroj(depresja) itd dziala jak dziala. Trudno jedni maja raka, inni nadcisnienie, trzeci problemy z sercem, a inni depresje/nerwice. Ze statystyk wynika ze co trzecia osoba jest podatna na tego typu problemy, wiec chyba lepiej sie leczyc niz wlasnie udawac ze tak sobie super radzisz i nie brac lekow, to dopiero stwarzanie pozorow. Trzeba sie cieszyc ze w ogole cos pomaga, masz prace zyjesz, funkcjonujesz czego Ci brak?

Patryk29, bez tych 10% jakosc zycia jest do bani :shock:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lucy1979 08 lis 2014, 13:36
depresyjny098 napisał(a):Agusiaww nie, nie, nie jest to dobre życie. Wielokrotnie probowałem odstawiać leki i za każdym razem uniemożliwia to funkcjonowanie.Ja pracuje po całych dniach, mam 2 prace. To ze pisze na tym forum to nie znaczy ze tylko to robie. Ale czy teraz żyje tak jak lubie? Widzisz, chyba nie zrozumiesz tego co to znaczy żyć w zawieszeniu, stwarzając pozory normalności. Ale jest to zrozumiale, bo odnosisz sie do swojej osoby w kontekście leków które bierzesz. Też wkrótce przejde na wenlafaksynę, wg wskazań lekarza mam dojść do.225mg w tydzień. Wiec jestem pewny, że wkrótce będziemy na tej samej płaszczyznie rozmowy ;-)

Dwie prace ciągniesz? Jezu. Jestes pewny, ze masz depresje?
Depresja to brak napędu głownie.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Patryk29 08 lis 2014, 13:51
Leki sa potrzebne, glównie po to by chory na depresje nie targnal sie na wlasne zycie, choc nawet na lekach ludzie popelniaja samobójstwa, z tego powodu ze na lekach po prostu nie czujesz sie tak jak normalny zdrowy czlowiek, ja bedac na paroksetynie czulem sie sztucznie, bez jakiegos zapalu, bez uczuc, bez checi, jebana maszyna, dobrze luantic wczoraj napisal, roslina wiecej czuje niz czlowiek na lekach przeciwdepresyjnych, jezeli tak ma wygladac reszta mojego zycia to wole stac pod biedronka i pic wino, zaznam choc odrobine chemicznej iluzji. :pirate:

przez agusiaww 08 lis 2014, 20:14
Patryk29, Ty chyba baby potrzebujesz :mrgreen:

przez Patryk29 08 lis 2014, 20:29
agusiaww, Nie mam sily na baby :pirate:

przez depresyjny098 08 lis 2014, 21:48
lucy1979 nie mam napędu. To bierze się może z ducha. Z takiej świadomości, że trzeba coś robic, na przekór nawet tego, że mi się baardzo nie chcę. Nie chcę dużo pisac jaki to ja jestem waleczny, bo przecież dużo osób jakoś walczy. Nie wyróżniam się tutaj niczym. Może mógłbym jeszcze więcej wywalczyc. Ale uwierz mi, że się nie chce. Anafranil, który teraz biorę to jest taki lek na rentę. Strasznie się nic nie chce. Nie ma lęków, ale też nie ma chęci. Ale idę w ogień, bo wydaje mi się że tak trzeba.
Agusiaww czego mi brak? Może jakiejś świadomości tego co potrzebuje i robienia tego w danej chwili. Wyrwania się z zastoju. Widzę np. dziewczynę która się do mnie uśmiecha i nie podchodzę do niej, bo w danej chwili czuje próżnie, słabośc. A później w domu mam ból, więc to pewnie z tego powodu że nie podszedłem. Ale też tego na 100% nie wiem. Nie ma synchronizacji uczuc z myślami. Albo podam jeszcze inny przykład, może troszkę śmieszny. Spodobało mi się jak pan grał na akordeonie na deptaku w moim mieście. Postanowiłem, że wrzuce mu 2,50 więc tak zrobiłem, a później stanąłem i zacząłem mu bic brawo. A chwilę potem się bardzo źle czułem, bo myślałem że chciałem tak zrobic, a później się okazało że chyba jednak nie chciałem. To jest takie uczucie jak bym się spóźnił minute na pociąg, taki niedosyt. Także nawet jakbym umiał określic czego potrzebuje, to nie wiem czy miało by to jakieś znaczenia. Nikt i nic mi tego nie da. Wiem, że jesteś długo na forum, bo pamiętam mój pierwszy post 8 lat temu na który odpisałaś, o ile dobrze pamiętam.;-) Pisałaś wtedy właśnie o terapii, że leki to tylko dodatek.

przez Patryk29 08 lis 2014, 22:27
depresyjny098, skad ja to znam, brak decyzyjnosci, chcem ale nie chcem, na codzien równiez brak mi sil do rzeczy które chcem zrobic, robie na sile bo trzeba, wszystko na sile, ciezka sprawa :roll:

przez agusiaww 08 lis 2014, 22:40
depresyjny098, to mnie z kim mylisz bo ja dopiero jestem na forum od 2009 ale przewaznie dodaje do wpisow terapie, zeby jednak sprobowac. Co najlepsze ze mna nikt nie chciał sie terapeutyzowac bo ja wiem jak sie zachowywac w sytuacji stresowej itd i co z tego jak i tak mam objawy somatyczne, wiec dla mnie leki to jedyne wyjscie. Natomiast na ten temat co piszesz, ze masz takie wahania to wg mnie calkiem normalne, mi sie tez nie chce, czasami chcialabym zrobic cos pozniej zrobie i zaluje ale to sa normalne zachowania. A co do dziewczyny to ja sie ciesze wlasnie ze jestem kobieta, bo zawsze to nie ja byłam strona ktora inicjuje randki a faceci, sama bym w zyciu do faceta nie podeszła mimo ze nie sprawiam wrazenia niesmiałej i mam duzo kolegow facetow. Moj maz do tej pory mi wypomina ze nawet za ktoryms razem mogl mnie dopiero za reke potrzymac :mrgreen:
W ogole uwazam ze jesien/zima to bardzo zla pora dla osob z depresja/obnizonym nastrojem, nie wiem jak Wy ale ja sie zle czuje psychicznie, jednak jak jest slonca to mi sie bardziej chce. Ale jednak w koncu ta motywacja w sensie ze musze sprawia ze ide, z drugiej storny to jest dobre bo w domu bym przelezala caly dzien i noc i znowu a tak przynajmniej mam sie czym zajac. Dlatego tez praca/wysilek fizyczny jest polecany dla osob z zaburzeniami psychicznymi, w celu oderwania mysli. Nie wiem czy macie takie poczucie ale mi sie wydaje ze to kwestia tego ze w wiekszosci jestemy troche egocentrykami, skupiamy sie na sobie, analizujemy a inni biore zycie takie jest i pedza jak burza przez nie.

przez Patryk29 08 lis 2014, 22:47
Tak pogoda ma duze wplyw na nastrój, teraz jest rzeczywiscie tragicznie, co do sportu to pomaga, ciezko jest, ale trzeba cos robic, tez najchetniej nic bym nie robil, po prostu mi sie nie chce, nie mam na to najmniejszej ochoty, kiedy to byly czas jak czlowiek pedzil jak burza, kurde moze kiedys to wróci, chcialbym :P

przez depresyjny098 08 lis 2014, 23:07
agusiaww no to może za bardzo wydłużyłem swoją obecnośc na tym forum, wcześniej pisałem na innym forum jeszcze. Na pewno ty, takich rzeczy się nie zapomina ;-) No faceci mają nie lekko, dlatego albo jest się facetem albo dupą wołową.;-) Myślę, że są faceci którzy nie mają z tym problemów. Nawet żeby daleko nie szukac, to mój kolega ;-) Z tą jesienią to racja, więc może nie będę się bawił w zmienianie leków na razie. Jak już to na wiosnę ;-)

przez crayzyalexxx 09 lis 2014, 00:45
U mnie znowu źle. Wczoraj a dzis gorzej. Wstać sie nie chcialo. Nie ma radosci życia. Nie ma uśmiechu. Znów ta kamienna twarz. Patrze w lustro i znów widzę tę szarą smutna twarz :(:(:( nic sie nie chce. Mimo to nie daje sie, zmusilam sie do spaceru, zrobilam obiad. Ale czuje, ze jest źle :( w polowie listopada mam wizytę u psychiatry. No i co ??? Zwiększy mi znów dawke ? Ile to mozna zwiększać ? 225 przy nadciśnieniu to myślę, ze za dużo...pewnie znów będzie gadala o psychoterapii. Bylam raz i juz wiecej nie pójdę. Ja po prostu wiem, ze w mojej głowie jest cos nie tak. I to, ze mi depra wraca nie ma nic wspólnego z moim zyciem. Bo problemy są i będą a mimo tego mialam dobre chwile dzialalam itd mialam checi do życia. Atu znów BUM. Znów mi cos sie tam w glowie pierd...oli. Znów cos tam nie styka :(
W życiu piękne są tylko chwile

przez elfrid 09 lis 2014, 09:46
crayzyalexxx, może niech dołoży lek z innej grupy, zamiast zwiększać wenlę.
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg