WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Silny94 07 lis 2014, 02:02
W lekkich depresjach skuteczność antydepów jest bliska placebo.Ale z ciężkiej depresji nie da się wyjść bez antydepresantów lub nie da się bez nich funkcjonować.W takich przypadkach antydepy to zło konieczne.Ale przecież to spisek firm famaceutycznych i psychiatrów bo przecież bez nich byśmy ich nie brali i dali sobie spokojnie z depresją sami radę :mrgreen:
F31.6 Zaburzenie afektywne dwubiegunowe, obecnie – epizod mieszany

przez crayzyalexxx 07 lis 2014, 03:12
SILNY94 To co wobec tego polecasz ludziom na lekką depresje jak to nazywasz ? Jedni sobie poradzą z lekka depresja a inni nie. A jak klasyfikujesz ciężką depresje ? Moim zdaniem jeśli ktoś ma bardzo ciężką depresje tj.lezy jak roslina, nie myje sie, nie je to tylko szpital. No i przewaznie rodzina wtedy działa. A lekka depresja to hmmmmm tu sie trza zastanowic. Lekka to chyba jak ktoś sam sobie zdaje sprawę ze swojego stanu ? I idzie do psychiatry ? Wiec ja chyba mialam lekka depre...tyle ze mialam myśli s, chcialam ciągle leżeć, nic mi sie nie chcialo, najchetniej bym leżała i nie robila nic. Myc mi sie nie chcialo..ale sie mylam :):):) wiec co wg Ciebie antydepresanty byly dla mnie jak placebo ??? Moze i tak...cital gowno zero reakcji, fluo jeszcze gorsze gowno no jeszcze gorsza roslina warzywko hehe. Dopiero wenla...ja dlugo dawalam sobie rade bez lekow. Aż w końcu nie dalam rady :( moze faktycznie dalabym rade bez lekow ??? Moze powinnam żałować ze zaczelam ssri a potem snri ??? W każdym bądź razie nie chce tego dlugo brać...jak czytam ze ktoś bierze 2-3 lata to se myślę po co ??? Jeśli nie pomogly w jakims tam czasie to juz nie pomoga. A jeśli mialy pomoc to pomogly i po co dluzej brać ??? Ja nie mam takiego zamiaru brać tyle czasu. Jestem silna, dam sobie rade bez tego, te leki mna nie rządzą. Po prostu boje sie, ze im dluzej będę brać tym bardziej organizm sobie nie da bez nich rady.
W życiu piękne są tylko chwile

przez klaudi 07 lis 2014, 05:10
Ale przecież to spisek firm farmaceutycznych i psychiatrów bo przecież bez nich byśmy ich nie brali i dali sobie spokojnie z depresją sami radę

Nieprawda , ja byłem w takim stanie , że bez leków nie dałbym rady
Paroksetyna 40 +0+0
Chlorprothixen - 0+0+50
Bromazepam 1.5+0+0
Pernazinum 0+25+0

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 07 lis 2014, 07:27
Silny94, ten ostatni post silnego to tak mial byc na zarty, bo juz widze jak chlop pisze, ma podobne zarty do moich :mrgreen:
Ja uwazam antydepresanty za zlo konieczne, jak kazde leki z reszta, leki sa na choroby, a choroby to przeciez nic dobrego, proste i logiczne :great:

-- 07 lis 2014, 08:08 --

Silny94, Nie do konca sie zgadzam z toba, tam bylo badanie sertraliny chyba i wenlafaksyny w duzej depresji podawali polowie antydepresanty a drugiej polowie placebo i róznice po chyba 8 tygodniach wynosily zaledwie kilka procent pomiedzy lekami a placebo.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Dark Knight 07 lis 2014, 08:36
Ile trzeba czekac powiedzmy ze juz w najgorszym przypadku na rozkrecenie sie wenlafaksyny po zwiekszeniu dawki

przez Patryk29 07 lis 2014, 08:48
Dark Knight napisał(a):Ile trzeba czekac powiedzmy ze juz w najgorszym przypadku na rozkrecenie sie wenlafaksyny po zwiekszeniu dawki

moim zdaniem maks 6 tygodni

przez Silny94 07 lis 2014, 09:28
Patryk29 napisał(a):Silny94, ten ostatni post silnego to tak mial byc na zarty, bo juz widze jak chlop pisze, ma podobne zarty do moich :mrgreen:
Ja uwazam antydepresanty za zlo konieczne, jak kazde leki z reszta, leki sa na choroby, a choroby to przeciez nic dobrego, proste i logiczne :great:

Silny94, Nie do konca sie zgadzam z toba, tam bylo badanie sertraliny chyba i wenlafaksyny w duzej depresji podawali polowie antydepresanty a drugiej polowie placebo i róznice po chyba 8 tygodniach wynosily zaledwie kilka procent pomiedzy lekami a placebo.

Co do tego postu to wiadomo był to żart dla tych co mają żal na firmy farmaceutyczne i psychiatrów za to że mają się czym leczyć i ktoś te leki sprzedaje.Badania badaniami tak jak badania że lamo nie wpływa na pamięć co jest jedną wielką bujdą i pomyłką badaczy weź na zdrowy rozum (zdrowy hehe :mrgreen: ) czy wyjdziesz z depresji umiarkowanej lub ciężkiej bez antydepresantów? Prędzej się zesrasz w locie a jak wyjdziesz to znaczy że miałeś gówno a nie depresję. Btw. Patryk czytając twoje posty i widząc twoją aktywność to Ty jesteś ciężki przypadek i nie wiem czy to tylko kwestia depresji :lol: Napiszę trochę uszczypliwie ale zmień lekarza bo ten cię oszukuję albo zastanów się czy problem nie leży gdzieś indziej :)
F31.6 Zaburzenie afektywne dwubiegunowe, obecnie – epizod mieszany

przez agusiaww 07 lis 2014, 09:41
Dokładnie. Też uważam, że antydepresanty działają antyneurotycznie, człowiek nie mieli w kółko problemów, nie odbiera tylko negatywnych bodźców i w ogóle przestaje być taką dupą wołową. Inna sprawa, że wenlafaksyna i fluoksetyna, są o klasę wyżej niż inne SSRI <o ile zaskoczą>
Popieram.

-- 07 lis 2014, 08:43 --

Silny94 napisał(a):W lekkich depresjach skuteczność antydepów jest bliska placebo.Ale z ciężkiej depresji nie da się wyjść bez antydepresantów lub nie da się bez nich funkcjonować.W takich przypadkach antydepy to zło konieczne.Ale przecież to spisek firm famaceutycznych i psychiatrów bo przecież bez nich byśmy ich nie brali i dali sobie spokojnie z depresją sami radę :mrgreen:

a tu sie nie zgodze, uwazam ze kto siedzi na forum ma umiarkowana depresje ciezkie to w szpitalu jak pisala crazylexx leza jak rosliny, jak ktos moze tylek podniesc i klikac na forum to rownie dobrze moze i funkcjonowac.

-- 07 lis 2014, 08:44 --

Patryk29 napisał(a):Silny94, ten ostatni post silnego to tak mial byc na zarty, bo juz widze jak chlop pisze, ma podobne zarty do moich :mrgreen:

tez czytalam rozne artykuly i jezeli chodzi o podwanie wenli byla znaczna roznica pomiedzy placebo, a takze mniejszy nawrot depresji (nie tak silna jak poprzedni epizod).
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Patryk29 07 lis 2014, 11:45
Ludzie jak was czytam to wydaje mi sie ze wy pracujecie dla koncernów faramaceutycznych, bez urazy :mrgreen:

-- 07 lis 2014, 12:01 --

http://nowaatlantyda.com/2010/01/29/mit ... ntow-cz-2/

-- 07 lis 2014, 13:49 --

Silny94, niby gdzie mój problem lezy gdzie indziej !
moim problemem jest to ze bardzo ciezko mi sie zyje, w tym sensie ze brak mi sil do funkcjonowania, a jesli chodzi o lekarzy psychiatrów to mam jedno zdanie, to debile które cudem zdaly medycyne, pewnie gdyby nie to ze ojciec lub matka byli lekarzami, to nigdy by nawet nie pomysleli o tym zeby isc na ten kierunek, pomijajac juz fakt specjalizacji- psychiatria haha najlatwiej czlowiekowi choremu na glowe powkrecac, albo zepsuc mu leb jeszcze bardziej, ja gdybym mial zyc na tych lekach cale zycie to od razu bym sobie w leb palnal.

przez agusiaww 07 lis 2014, 14:31
Patryk29, bo nalezy spojrzec obiektywnie czy widac roznice, a widac. Sam pisales ze Ci lepiej po lekach a pozniej narzekasz. Po lekach nigdy nie bedzie cudownie, happy i w ogole bajkowo. Leki tylko umozliwiaja jako takie funcjonowanie bez spin, lekow i stresu, bez smutku, histerii czy nadmiernej pobudzonej aktywnosci itd. i jakos zycia sie zmienia wtedy na plus. Jezeli chodzi o relacje miedzyludzkie, prace itd to juz czlowiek sam musi zrobic krok i o ile leki to ulatwia bo np idziesz na rozmowe kwalifikacyjna bez lęku to juz Ci pracy nie zalatwia.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Patryk29 07 lis 2014, 16:18
agusiaww, Te lepiej u mnie to przeblyski a na codzien jestem tylko zamulony i nic wiecej, jesli wedlug ciebie to jest szczyt psychiatrii, no to super :brawo:

przez elfrid 07 lis 2014, 18:49
crayzyalexxx napisał(a):SILNY94 To co wobec tego polecasz ludziom na lekką depresje jak to nazywasz ? Jedni sobie poradzą z lekka depresja a inni nie. A jak klasyfikujesz ciężką depresje ? Moim zdaniem jeśli ktoś ma bardzo ciężką depresje tj.lezy jak roslina, nie myje sie, nie je to tylko szpital. No i przewaznie rodzina wtedy działa. A lekka depresja to hmmmmm tu sie trza zastanowic. Lekka to chyba jak ktoś sam sobie zdaje sprawę ze swojego stanu ? I idzie do psychiatry ? Wiec ja chyba mialam lekka depre...tyle ze mialam myśli s, chcialam ciągle leżeć, nic mi sie nie chcialo, najchetniej bym leżała i nie robila nic. Myc mi sie nie chcialo..ale sie mylam :):):) wiec co wg Ciebie antydepresanty byly dla mnie jak placebo ??? Moze i tak...cital gowno zero reakcji, fluo jeszcze gorsze gowno no jeszcze gorsza roslina warzywko hehe. Dopiero wenla...ja dlugo dawalam sobie rade bez lekow. Aż w końcu nie dalam rady :( moze faktycznie dalabym rade bez lekow ??? Moze powinnam żałować ze zaczelam ssri a potem snri ??? W każdym bądź razie nie chce tego dlugo brać...jak czytam ze ktoś bierze 2-3 lata to se myślę po co ??? Jeśli nie pomogly w jakims tam czasie to juz nie pomoga. A jeśli mialy pomoc to pomogly i po co dluzej brać ??? Ja nie mam takiego zamiaru brać tyle czasu. Jestem silna, dam sobie rade bez tego, te leki mna nie rządzą. Po prostu boje sie, ze im dluzej będę brać tym bardziej organizm sobie nie da bez nich rady.

Po to że po odstawieniu wenli w ciągu kilku miesięcy wszystko wróci. Lepiej ciesz się, że wenla działa tak jak działa i oby tak właśnie działała jak najdłużej. Natomiast zgadzam się, że wenla jest dużo lepsze niż SSRI

-- 07 lis 2014, 18:54 --

Patryk29 napisał(a):agusiaww, Te lepiej u mnie to przeblyski a na codzien jestem tylko zamulony i nic wiecej, jesli wedlug ciebie to jest szczyt psychiatrii, no to super :brawo:

Sorry ale biorąc pod uwagę jak aktywnie udzielasz się na forum, jak się tym emocjonujesz, to moim zdaniem nie masz już żadnej depresji. Człowiek z depresją nie ma siły się produkować, zresztą jest mu zupełnie wszystko jedno kto co tu pisze w obliczu nicości, nieuchronnej śmierci i tego typu rzeczy.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Patryk29 07 lis 2014, 20:02
elfrid, sorry, nie mam nic do ciebie i cie lubie choc cie nie znam, ale pieprzysz glupoty, to ze pisze na forum ma znaczyc ze sie dobrze czuje tak??, nie no skad wy bierzecie takie argumenty, ty tez sie chyba czujesz rewalacyjnie, bo wlasnie widze w kazdym
watku o lekach sie udzielasz :pirate:
aha a co do tego ze depresja moze wrócic to skad ty to mozesz wiedziec moze crazyalexxx nic nie wróci i co ma sie cieszyc ze lek dziala, /cenzura/ to jego zasrany obowiazek ze ma dzialac, po to jest lek, widzialem twoje posty i wszedzie gadasz o stabilizatorach i neuroleptykach jako to panaceum na depresje, a nagle piszesz ze wenla to o klase wyzej od ssri, jasne cud miód i orzeszki :great:

przez Pablo5HT1 07 lis 2014, 22:04
Patryk29,
Mam nieco inne zdanie nt. antydepresantów. SSRI to nie są typowe antydepresanty, leki które podnoszą serotonine do rozmiarów niefizjologicznych nie mogą być antydepresantami. Najwyżej mogą specyficznie wyhamowywac okeślone reakcje behawioralne człowieka.
W światku psychiatrii od czasu wynalezienia fluoksetyny, która jest przeciętnym, średnim co do skuteczności lekiem prym wiedzie gang wyznawców SSRI jako jedynej skutecznej terapi zaburzeń nerwicowo- lękowych. W depresjach to nawet nie trzeba udowaadniać, ze te leki są nieskuteczne. Bo albo coś jest skuteczne albo nie jest , a te środki są wciąż na granicy skuteczności i braku skuteczności.

Sortuj wg