WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Patryk29 06 lis 2014, 14:14
klaudi, bez urazy, ale jak mozna byc zadowolonym z faktu ze 12 lat zre sie psychotropy :roll:
to wszystko co tu piszecie, kazdy ma poczesci racje, ale ja wam powiem tak nikt was nie zmusza do brania ssri, w kazdej chwili mozecie przestac je brac, co do fluo to opinie sa podzielone, ale kiedys slyszalem takie zdanie, chcesz walnac samobója to bierz prozac , z prozakiem to na pewno ci sie uda, ssri to jest gówno i nie ukrywajmy, ale tak jest, pomoga ludziom tylko tym którzy na prawde maja niedobory serotoniny i zgadzam sie ze leki moga równiez szkodzic. Ja spotkalem sie z dwoma rodzajami ludzi, tych którzy marza o zejsciu z ssri i drudzy którzy marza o zmianie na inny ssri :pirate:

-- 06 lis 2014, 14:34 --

Ja dziekuje za to ze sa jakiekolwiek leki, bo wiem ze one pomogly mi sie podzwignac, nie mówie o super nastroju, ale daly podwaliny do walki, cos jak budujesz dom i zaczynasz fundamentów :P

-- 06 lis 2014, 14:49 --

Na koniec tego tematu powiem wam tak- jezeli depresja jest gleboka sa mysli "s" podajemy antydepresant, jezeli depra jest znosna- lepiej nie wchodzic w antydepresanty bo bardzo dlugo sie od nich nie uwolnicie, ale na pewno znajda sie ludzie którzy nie chca z nich schodzic i tez maja do tego prawo, nikt nie moze ich za to winic ani oceniac, nie mamy takiego prawa no chyba ze jest to ewidentne uzaleznienie, co do koncernów i zarobków - /cenzura/ maja prawo zbijac na tym pieniadze, wiecie ile oni ponosili kosztów za nim cokolwiek odzyskali, krocie, po co patenty wlasnie po to zeby firma mogla odbic swój wklad i zarobic, to jest biznes.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez klaudi 06 lis 2014, 14:53
Ale gdyby nie psychotropy , to pewnie już dawno by mnie nie było na tym swiecie. Ponadto SSRI zwiększają moją samoocene , poprawiają pewnosć siebie , znika FS itp.
Paroksetyna 40 +0+0
Chlorprothixen - 0+0+50
Bromazepam 1.5+0+0
Pernazinum 0+25+0

przez Patryk29 06 lis 2014, 14:59
klaudi, Nie czepiam sie, wazne ze jestes zadowolona :mrgreen:

-- 06 lis 2014, 15:06 --

Wy i tak macie szczescie bo na was te leki fantastycznie dzialaja, ale co maja powiedziec, ludzie na których nic nie dziala, albo schizofreników, widzieliscie jak oni wygladaja, co oni maja w glowach- kisiel maja albo maslanke i fakt wkurwia mnie to ze koncerny i wielkie giganty nie robia na dzien dzisiejszy nic co moglo by przywrócic ich do normalnego zycia, mamy tylko stare neuroleptyki które tez przypadkiem okazalo sie ze znosza objawy psychotyczne, ale nie oszukujmy sie cala psychiatria to leczenie wylacznie objawowe, gdzie leki które regeneruja mózg, co sie dzieje z komórkami macierzystymi, ketamina tam tez trzeba szukac, a nie wpierdalac przez nastepne 50 lat ssri, sorry ale mnie juz ponosi :pirate:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beladin 06 lis 2014, 15:11
Patryk29, Tłumacz tłumacz.. może w końcu prawda do ciebie dotrze :D
beladin

przez Patryk29 06 lis 2014, 15:14
beladin, czy ty bierzesz jakies leki ssri :pirate:

przez beladin 06 lis 2014, 15:16
Patryk29, Hahaaa..
beladin

przez Petek 06 lis 2014, 16:27
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez Patryk29 06 lis 2014, 18:28
Petek, i co sadzisz ze jest tak jak w tym artykule??

-- 06 lis 2014, 18:48 --

Ogólnie ja juz kiedys czytalem ten artykul, ale generalnie to ameryki nie odkryl ten kto to pisal, 3/4 leków w medycynie zostalo wynalezionych przypadkiem, jak z reszte wiele innych wynalazków, przypadek to jest to :mrgreen:

przez agusiaww 06 lis 2014, 19:51
Ja moge porownac moj stan kiedys przed lekami i po lekach roznica ogromna na plus. Natomiast juz pisalam o tym w wielu postach wszystko zalezy od tego kto ma jakie zaburzenie, jezeli chodzi o fobie, nerwice i lekka depresje antydepresanty glownie pomagaja. Jezeli chodzi o CHAD, schize itd juz jest o wiele ciezej...bo to sa i juz choroby psychiczne. Nerwice/fobie/depresja zaburzenia, CHAD, Schiza/choroba i niestety leczenie jest skomplikowane. Dopoki naukowcy nie poznaja naszego mozgu dopoki nie bedzie skutecznego leku, a jak poziom nauki jest chyba w 10% to jest bladzenie we mgle, dlatego jezeli w ogole cos pomaga to dobrze. Ja znam osoby ktore biora antydepresanty jak cukierki, czy wezma nie wezma zadnych skutkow tylko usuwa objawy somatyczne np, na innych jak na mnie na poczatku sa uboki, a inni w ogole nie odczuwaja dzialania, ale taki sam mechanizm jest np zazwyczaj lekow stosowanych np w nadcisnieniu jedenym pomagaja te leki innym inne.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Patryk29 06 lis 2014, 20:17
Generalnie czytalem jakis artykul kiedys i róznica miedzy placebo a tymi lekami wynosila chyba tylko kilka procent, takze ogólnie rzecz biorac jest to po prostu zalosne, no ale cóz co zrobic.

-- 06 lis 2014, 20:34 --

mieliscie silne bóle glowy przy zwiekszaniu dawki wenli ??

przez elfrid 06 lis 2014, 21:43
klaudi napisał(a):Ale gdyby nie psychotropy , to pewnie już dawno by mnie nie było na tym swiecie. Ponadto SSRI zwiększają moją samoocene , poprawiają pewnosć siebie , znika FS itp.

Dokładnie. Też uważam, że antydepresanty działają antyneurotycznie, człowiek nie mieli w kółko problemów, nie odbiera tylko negatywnych bodźców i w ogóle przestaje być taką dupą wołową. Inna sprawa, że wenlafaksyna i fluoksetyna, są o klasę wyżej niż inne SSRI <o ile zaskoczą>

-- 06 lis 2014, 21:44 --

Patryk29 napisał(a):beladin, czy ty bierzesz jakies leki ssri :pirate:

beladin jest tu po to żeby nawracać, do życia bez leków, do życia w którym cierpienie jest wartością samą w sobie. ble
pregabalina, wenlafaksyna

przez lunatic 06 lis 2014, 23:41
Silny94 napisał(a):Dobre tłumaczenie że powodem nawrotu depresji jest to że leki spowodowały zaburzenia :lol: Tylko dlaczego je braliśmy? Byliśmy podtruwani w jedzeniu nimi żeby potem chodzić do psychiatry i brać SSRI? :mrgreen: hahaha nie mogę z was :D

jeżeli po odstawieniu leku zaczynają sie pojawiać objawy których wcześniej sie nie miało to coś jest nie tak, nigdy wcześniej nie miałem problemów z energią, motywacją, wiecznym zmęczeniem, chęcią do czegokolwiek, dziwnym trafem to wszystko się zaczęło po odstawieniu pierwszego SSRI
a skad kto miał wiedziec co to za leki i co powodują? jak dostałem je to nie mialem zielonego pojecia co to jest i jak to działa, nie siedzialem na forum i nie analizowalem kazdego leku jak dziala bo nie mialem takiej potrzeby bo nie sadzilem ze taki syf mozna sobie zafundować tym

przez elfrid 06 lis 2014, 23:52
lunatic, depresja różnie się objawia, raz zmęczeniem innym razem gorszym nastrojem. Miałaś depresję też przed braniem leków.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Petek 06 lis 2014, 23:57
[quote="Patryk29"]Petek, i co sadzisz ze jest tak jak w tym artykule??

Szczerze to nie wiem ale wiem , że seronil i setaloft mi pomogły ale nie biore już ich od 2 lat . Nie wiem czy czasem w najbliższym czasie nie powrócę do setaloftu .
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

Sortuj wg