WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

czy efectin można łączyć z innymi lekami?//

przez ewaryst7 03 lip 2008, 07:55
proszę napiszcie , czy można lączyć efectin , naprztklad z doxepinem???

Re: Efectin

przez ewaryst7 03 lip 2008, 08:31
Cacek, wyjdziesz. Choć możw w to nie wierzysz...ale będziesz zdrowy.Na pewno.

Re: Velafax

przez Kejti 13 lip 2008, 00:07
hej kasia38, ja na początku też miałam ostre jazdy po velafaxie hihihi przetrwasz to i bedzie dobrze ;)
Ja teraz biore Velafax z rana a na noc Orfiril retard, żeby mnie zbalansować :D Velafax mam 37,5 biore od kwietnia ale nadal mam problemy ze wstawianiem, czuje smutek i mam mysli sambójcze, brakuje mi motywacji -tzn nie płacze już całymi dniami i to ogromny plus -czasem się zastanawiam czy nie poprosić o większą dawke Velafaxu.
Be the Master Not His Tool

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Efectin

przez realista 13 lip 2008, 13:26
ja biorę Venlectine, a więc odpowiednik efectinu w dóch dawkach dziennie po 75, tak mi kazała lekarka, ale mogę też brać naraz 150 , np rano, co o tym myślicie, spróbować?
Poza tym lek ok, wcześniej próbowałem wiele innych leków i ten nie ma praktycznie działań ubocznych, no, może poza najpierw bezsennoscią, a teraz sennością.
realista

przez edytta 26 lip 2008, 14:40
Witajcie
A u mnie zero !!! działań nieporządanych po velafaxie :D Naszykowałam się na najgorsze bo wiem co przechodziłam po rexetinie.Tak więc każdy organizm różnie reaguje... Wg mnie to dobry lek-bynajmniej dla mnie.
zdrówka !!!papa

przez kasia38 02 sie 2008, 03:08
No i niestety nie będę brała Velafaxu.. po raz kolejny okazało się, że jednak machnięcie ręki (bardzo popularne wśród lekarzy) na różnicę pomiędzy depresję z lękami i nerwicę lękową jest bardzo niesłuszne. Przy próbie brania jakiegokolwiek leku o bazie antydepresyjnej czuję się tak źle że nie jestem w stanie przetrwać tego stanu. Zawzięłam się , nie powiem, wytrzymałam 2 tygodnie.. ale gdy zaczęłąm chodzić na czworaka bo zawroty głowy ciągle się nasilały i nawet nhie mogłam o ścianie dojśc do łazienki pora było lek odstawić. Dostałam teraz Ketilept na noc w malusieńkiej dawce (nota bene spróbujcie podzielić na pół tableteczkę wielkości 2 mm :D ) 25mg 1/2 tabl na noc.. a na dzień Spamilan jedną tabl 5mg. Po dwóch dniach zrobiłam z siostrą zakupy bez napadu paniki w sklepie (aczkolwiek nie byłam sama jak pewnie zauważyliście) a było to nie do pojęcia ptrzy Velafaxie. MOże znacie te leki i coś możecie o nich powiedzieć? Pozdrawiam ciepło i życzę kochani spokoju i tego żebyśmy bali się niedługo tylko pająków czy jeśli ktoś woli innego robactwa :)

Re: Efexor

przez realista 14 sie 2008, 11:36
mam pytanie, czy efexor jest oryginałem efectinu /kupuję go za granicą/ czy jest to generyk efectinu?
realista

Re: jestem nowa witam wszystkich

przez realista 14 sie 2008, 11:38
sylutek napisał(a)::oops: jestem nowa od ponad 3 lat walcze z depresja i nerwica.Na poczatku lekarz przepisal mi prozak i lit jak to nie poskutkowalo przeszlam na solian i duloksetyne te leki nawet dzialaly ale po solianie zatrzymala mi sie miesiaczka i doszly jeszcze klopoty z zaburzeniami hormonalnymi ,od 3 tygodni jestem na efexorze i aripiprazolu.Ale z tego co sie zorientowalam jstem na konskiej dawce 300 na dobe.Moje samopoczucie jest zle mam dola nie wiem czy jeszcze ten lek w pelni nie dziala,czy moze poprostu na mnie nie dziala?Czy ktos bral z was taka dawke efexoru??

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:14 pm ]
sylutek napisał(a)::oops: jestem nowa od ponad 3 lat walcze z depresja i nerwica.Na poczatku lekarz przepisal mi prozak i lit jak to nie poskutkowalo przeszlam na solian i duloksetyne te leki nawet dzialaly ale po solianie zatrzymala mi sie miesiaczka i doszly jeszcze klopoty z zaburzeniami hormonalnymi ,od 3 tygodni jestem na efexorze i aripiprazolu.Ale z tego co sie zorientowalam jstem na konskiej dawce 300 na dobe.Moje samopoczucie jest zle mam dola nie wiem czy jeszcze ten lek w pelni nie dziala,czy moze poprostu na mnie nie dziala?Czy ktos bral z was taka dawke efexoru??

to fakgtycznie końska dawka, ja mam przykazane 75 mg ale mogę zwiększyć do 150 i tyle. Czy taką dawkę zalecił Ci lekarz, czy to samowola?
realista

przez Katarzynka35 14 sie 2008, 12:52
witajcie!
Ja biorę też 75 tyle, że efectinu er i też nie wyobrażam sobie dawki 300mg!!!!!!! to końska dawka...
Mi zawroty i lęki minęły już po 5 dniach zazywanie efectinu, więc na razie bardzo go chwalę, ale zobczymy co bedzie dalej:)
papa

przez Katarzynka35 15 sie 2008, 12:16
Rafik, mam pytanie
skoro efexor to odpowiednik efectinu, czyli konsumujemy to samo, czyli mniej więcej na "tym samym wózku" jedziemy:), to jak dlugo bierzesz juz efexor? na leki czy depresję? i jak dr kazał ci dlugo brać? MI leki i zawroty głowy minęły (mam nerwicę lękową), chociaz myślałam, ,ze może efectin spowoduje też jakiś przypływ energii:) a tego akurat nie mam, ale może to jednak wpływ mojego bardzo niskiego ciśnienia i niskiego poziomu żelaza, że chodzę bardzo często senna, mało mam energii i... nic mi się nie chce:) albo taki już leniuszek ze mnie:)
aha, ja biorę ecetin ponad trzy tygodnie, z tym, że pierwszy tydzień brałam dawkę 37 er, w sumie więc dopiero od jakiś 17 dni biorę 75 er, czy może mi sie jeszcze polepszyć samopoczucie?
pozdrowionka

przez Grubcia 15 sie 2008, 12:27
Bralam efectin w dawce 225 mg ,warto bylo posluchac lekarza i zwiekszyc do takiej dawki,dobrze sie czulam.Milekarz nie mowil ,jak dlugo bede brala,po prostu kazal brac.W sumie bralam ok. roku.Na nerwice,depreche,lęki
Grubcia

przez arabica 16 sie 2008, 23:31
Od ponad trzech miesięcy biorę wenlafaksyne 225mg/dobe, mniejsze dawki były niewystarczające w moim przypadku. Do tego biorę jeszcze inny lek NARI. Jak dla mnie ta dawka leków jest w sam raz.
Ogólnie czuję sie w końcu dobrze, normalnie, aczkolwiek zadarzają się doły, coraz rzadziej, krótsze i słabsze.

przez Katarzynka35 17 sie 2008, 12:15
Rafik, sorry za natrectwo, ale możesz mi napisać, czy po pamiętasz czy po miesiącu brania (ja dobijam do mieisąca) czułeś się już super, czy radykalna poprawa nastąpiła troszkę później?
Czy jeszcze moge się ludzić, że bedzie jeszcze lepiej? Bo w moim przypadku po tygodniu brania efectinu 75 nastąpiła wielka poprawa- zniknęły leki i zawroty głowy czyli to co mi dokuczało bardzo od wielu miesięcy, natomiast tak od kilku dni obserwuję jakby mały regres... tzn. myślałam, że efectin jakoś mnie pobudzi bardziej do dzialania, doda energii itp. a mi się nic nie chce... tzn. funkcjonuję oczwiście normalnie, ale chciałabym by mi efectin dodał troszke energii... ale może ta sennośc, zmęczenie to wpływ nie nerwicy tylko mojego niskiego - od zawsze - ciśnienia (dzisiaj 80 na 57) i niedoboru żelaza... kurcze miałam nadzieję, że efectin coś pomoże, ale przecież to nie jest cudowny lek na wszytsko...

przez realista 17 sie 2008, 15:46
Grubcia napisał(a):Bralam efectin w dawce 225 mg ,warto bylo posluchac lekarza i zwiekszyc do takiej dawki,dobrze sie czulam.Milekarz nie mowil ,jak dlugo bede brala,po prostu kazal brac.W sumie bralam ok. roku.Na nerwice,depreche,lęki

można wiedzieć czy brałaś to w dawce jednorazowej czy inaczej?
realista

Sortuj wg