WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez ladywind 28 paź 2014, 14:10
beladin, wenlafaksyne zaczełam brac z koncem sierpnia od razu w dawce 150mg, wczsniej brałam paro ale tez mi nie pomogła, juz załamuje ręce :-|
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Kontrast 28 paź 2014, 14:25
ladywind, O, ja tak samo z paro na wentle. a masz takie krótkie zawroty głowy, jak opóźnisz bardzo kolejną dawkę?
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Patryk29 28 paź 2014, 14:51
ladywind, ile czasu bralas paroksetyne??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kat_ 28 paź 2014, 19:35
Rezygnuję, strasznie otępiały się czuję na wenli, zresztą jak na każdym ssri. Widać serotonina mi nie służy i nie w tym chyba jest problem. Wracam do wellbutrinu ale 150mg, większa dawka mi nie służy, dopamina i noradrenalina lepiej na mnie wpływają. Czuję się taki otępiały jakbym był ciągle podpity, nic mi się nie chce, koncentracja słaba, motywacja zerowa :/ Na wellbutrinie przez 2 m-ce zrobiłem więcej rzeczy niż na sertralnie przez niemal cały 2014 rok. SSRI to gówno a nie supernowoczesne leki antydepresyjne. Ja wysiadam.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Patryk29 28 paź 2014, 20:38
Ja zwiekszylem dzisiaj na 150mg wczesniej bralem 112,5mg ale jakos róznicy nie widzialem, smialbym nawet stwierdzic ze na 75mg bylo lepiej, daje miesiac tej wenli po zwiekszeniu, jezeli nie bedzie chociaz cienia zmiany, schodze na 75mg i bede to odstawial w pizdu, ssri/snri to po prostu porazka jak ta cala psychiatria, a jak slysze depresje da sie wyleczyc tylko musi byc leczona to mnie normalnie szlak trafia, /cenzura/ najlepsze lata zycia przejebalem przez to scierwo jebane, i /cenzura/ wie ile jeszcze trzeba bedzie sie meczyc :time:

przez elfrid 28 paź 2014, 21:29
Patryk29, ale nie widzisz żadnej zmiany, jakbyś łykał cukierki? Czy czujesz jakieś negatywne działanie SSRI?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Patryk29 28 paź 2014, 22:10
elfrid, odpowiem ci tak biore wenle prawie pól roku i nie jestem zadowolony, próbowalem kilka miesiecy temu zwiekszyc na 150mg to przezywalem horror przez blisko 5 tygodni i gdyby nie benzo to nie wiem co by ze mna bylo, zszedlem na 75mg i próboje jeszcze raz zwiekszyc na 150mg bralem przez ponad 2 tygodnie 112,5mg i dzisiaj wzialem laczna dawke 150mg, dziwi mnie to ze na poczatku brania tej wenli czulem sie lepiej, a potem bylo kiepsko i jakies tam kilka lepszych dni, ale na blisko pól roku brania leku to zdecydowanie za malo, moze rzeczywiscie te leki nie sa dla mnie, powiem ci ze juz mam to w dupie gleboko. :pirate:

przez ladywind 28 paź 2014, 23:31
ja juz tez nie wierze w te ssri, lykam jak cukierki, guzik pomagają na depresję. Zawodzą te leki na całej linii
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez crayzyalexxx 29 paź 2014, 01:45
PATRYK29 ja na 112,5 tez praktycznie nie odczułam roznicy. Miałam tez jak Ty trochę pieknych chwil na 75 taki zaskok a potem dupa.

Na 150 po 3- 4 tyg gdzieś lepiej. Pewnie nie pamietacie ale u mnie każde pogorszenie na depre zwiastuje lęk taki w klatce brzuchu. Pisałam juz o tym w sierpniu jak miałam pogorszenie. No i dzis znów rano ten lęk a z godziny na godzinę jest mi coraz gorzej, ten depresyjny nastrój sie zbliza. Aż sie boje :( mam nadzieje, ze to przez hormony z okazji dni kobiecych...pozyjemy zobaczymy...ale w sierpniu tez mialam nadzieje ze to chwilowe.

gdyby było mnie stać to na pewno chciałabym sprobowac wellbutrin. Myślę, ze ta dopamina i noradrenalina pomoglyby mi lepiej niż wenla. Na wenli mam tylko góra dół góra dół dzis jest tragicznie k.mac

-- 29 paź 2014, 01:49 --

Ja rozumiem zeby bylo u kogoś tragicznie to musi sie cos złego wydarzyć...a u mnie sie nic takiego nie wydarzyło. Tak bez powodu ! Słonko świeci piekny dzien a mi sie znów pier ...doli we łbie

-- 29 paź 2014, 02:01 --

No i jeszcze mi sie przypomniało, ze od paru dni mam cos takiego jakby sekundowe zawieszenie w głowie. Nie potrafie tego opisac ale to sie dzieje przy zamykaniu oczu i otwieraniu to trwa takie dziwne uczucie w okolicy czoła. Nie jest to nieprzyjemne ale niepokojące, miał ktoś tak ???

rozpisałam sie trochę, mam nadzieje ze dotrwaliscie do końca :):):) pozdrawiam
W życiu piękne są tylko chwile

przez elfrid 29 paź 2014, 07:29
Patryk29, może lepiej przez dłuższy czas być na stałej dawce, a nie ciągle tak skakać?

-- 29 paź 2014, 07:30 --

crayzyalexxx, a tak chwaliłaś wenlę... Jeśli nastrój Ci się zmienia, może warto coś dołożyć do wenlafaksyny, np. lamotryginę?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Patryk29 29 paź 2014, 08:16
Za chwile jade do lekarza to zapytam, ale on ma tez w glowie troche najebane, ciezko sie z nim gada bardzo dobry lekarz, ale jako czlowiek jest trudny, nie wiem zaczalem 150mg to zostane jakis czas na tej dawce i zobacze.

przez martate 29 paź 2014, 08:21
u mnie trzy tyg na 75 mineły. dzis lekarz i nie wiem - chyba zwiększenie dawki. dupa. zła jestem.

przez Patryk29 29 paź 2014, 11:23
crayzyalexxx, mam nadzieje ze u ciebie pogorszenie wynika z tych waszych dni :mrgreen:
wrócielm od lekarza, generalnie mam brac narazie 150mg i zobaczyc czy bedzie róznica, pytalem sie go o to ze jestem w stanie wziasc wenle wieczorem i moge spac, gdzie ludzie biora rano i maja problem z zasnieciem, powiedzial ze ja mam juz uregulowany cykl dobowy dlatego bez problemu spie, moze i troche racji ma, sam nie wiem :bezradny:

przez agusiaww 29 paź 2014, 12:24
Patryk29, ja w ogole nie moge spac po wenli tez biore rano i nic, musze leciec na nasennym (chociaz dawka maciupka) inaczej nie zasne. Na mnie działa wenla aktywizujaco tak ze nie moge spac :D Ja juz rzadko mam skutki uboczne tyle dobrego. Ale pewnie zanim sie lek rozkreci to tez trzeba troche odczekac.

-- 29 paź 2014, 11:25 --

crayzyalexxx, wlasnie to jest wkurzajace ze jest niby fajnie pogoda itd a Ty masz dola,takie te chorobska sa niestety.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg