WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez agusiaww 26 paź 2014, 17:01
Kimek, bo odstawiasz nagle, jak sie schodzi z pol roku jest inaczej tez sie daja we znaki, ale mniej. mariusz_, poczekaj rowno po m-cu powinno minac.

Ja juz mam 75 mg i jest ok, ekstra :great:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez lucy1979 26 paź 2014, 18:41
agusiaww,
tak Ci posłuzyla wenlafaksyna? Na co się leczysz?
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez ladywind 26 paź 2014, 18:47
lucy1979, a jak Ciebie na nowym leku? masz poprawe?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kat_ 26 paź 2014, 18:51
U mnie OK ale w piątek trochę popiłem i w nocy coś mnie piekło w środku, to nie był żołądek więc chyba wątroba :) Jak z piciem na wenli? Byłem kilka lat na sertralnie i nie miałem żadnych problemów, fakt, że nie piję za dużo i za często ale jak jest okazja to jednak :)
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez lucy1979 26 paź 2014, 19:02
ladywind napisał(a):lucy1979, a jak Ciebie na nowym leku? masz poprawe?

Az się boje mówic, aby nie zapeszyć, ale dużo lepiej.

przez agusiaww 26 paź 2014, 19:20
lucy1979, ja juz biore 5 lat wenle tyle, ze z przerwa, lęki mi wrociły i depresja, ale juz osłabło :great:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez depresyjny098 26 paź 2014, 20:32
Lucy 1979 co bierzesz? :)

przez Kat_ 27 paź 2014, 01:51
Jak jest z wagą przy stosowaniu wenli? Tycie/chudnięcie? Ja biorę od kilku dni i w zasadzie nic nie jem ale wpadłem na taka amerykańską stronę i jestem z lekka przerażony, niemal każdy przytył 10-20kg przy stosowaniu wenli przez około rok. Mam 175cm i ważę 80kg co jest dla mnie wynikiem w miarę optymalnym, długo schodziłem do tej wagi po mirtazapino-mianserowych przygodach, które doprowadziły do wagi 98kg.

http://www.medhelp.org/posts/Weight-Los ... show/22294
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Kimek 27 paź 2014, 08:22
agusiaww napisał(a):Kimek, bo odstawiasz nagle, jak sie schodzi z pol roku jest inaczej tez sie daja we znaki, ale mniej. mariusz_, poczekaj rowno po m-cu powinno minac.

Ja juz mam 75 mg i jest ok, ekstra :great:

Rzecz w tym, że moje leczenie wenlafaksyną nie trwało nawet pół roku.Dawki miałem 20.07-05.08 ( 75mg), 06.08-25/08(150 mg), 26.08-18.09 (225 mg), 19.09-14.10 (150mg), 15.10-22.10 ( 75mg)

Według mnie mogłem jeszcze tak z tydzień pobrać 37,5 mg ale akurat nie miałem wenli w takiej dawce, bo doktor pytała.

Czuje się fatalnieze względu na odrealnienie jakie mi towarzyszy.Nieomal "ksiązkowo" zaczęły mi się pojawiac objawy odstawienne w 2 dni od zakończenie leczenie wenlą.Biorę wortioksetynę, ale ona nie łągodzi mi stanow tego odrealnienia.

To czego się obawiam, to to, że jeśli żyje jak robot, to któregoś dnia mój mózg się wyłaczy i po prostu padne, no bo jak można funkcjonowac jakimiś szczątkami myśli, które to przypominają kim właściwie jestem

przez Patryk29 27 paź 2014, 10:03
Kat_, niestety ja tez tyje po tym leku, wkurwia mnie to wszystko juz :evil:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez lucy1979 27 paź 2014, 10:29
Patryk29 napisał(a):Kat_, niestety ja tez tyje po tym leku, wkurwia mnie to wszystko juz :evil:

Po wenli się chudnie, a jak ty tyjesz to nie zwalaj tego na lek. Dieta MŻ-polecam. :mrgreen:

przez my_name 27 paź 2014, 10:33
Nie przytyłam biorąc wenlę przez jakieś 2 lata. Przez jakiś czas nawet w połączeniu z mirtazapiną i też nic. Na początku brania też mi się nie chce jeść, więc można schudnąć. Potem nie zauważyłam żadnego wpływu na apetyty/wagę. Kurcze, aż mnie dziwi to co piszecie i te dane o tyciu po tym leku. W pewnym momencie znudziło mi sie czytanie ulotek i przestałam się interesować tym, co różne leki mogą teoretycznie zdziałać. I tak wiadomo, że nawet od aspiryny można umrzeć. W każdym razie jestem miło zaskoczona, że taki efekt mnie ominął. Trochę mi głupio, że się zachwycam w miejscu, gdzie inni narzekają na tycie, ale przynajmniej w jednej kwestii mi się poszczęściło w życiu. Gdybym jeszcze tyła od leków, też byłabym mega wkurzona.
Ktoś jeszcze pytał alkohol. Nie zauważyłam, żeby takie połączenie mi szkodziło, ale nie wiem, co na to moja wątroba :mrgreen: Kiedyś jak trafiłam do szpitala, to miałam kiepskie wyniki i zastanawiam się, czy to nie od mieszania leków z alkoholem. Jak sobie grzecznie posiedziałam w szpitalu bez alkoholu, to wróciły do normy. Może to tylko jakiś zbieg okoliczności.

przez Patryk29 27 paź 2014, 11:00
lucy1979, wiem ze to od wenli bo ja prawie nic nie jem, biegam i chodze na silownie, wiec to twoja rade zostaw dla siebie :twisted:

-- 27 paź 2014, 11:01 --

my_name napisał(a):Nie przytyłam biorąc wenlę przez jakieś 2 lata. Przez jakiś czas nawet w połączeniu z mirtazapiną i też nic. Na początku brania też mi się nie chce jeść, więc można schudnąć. Potem nie zauważyłam żadnego wpływu na apetyty/wagę. Kurcze, aż mnie dziwi to co piszecie i te dane o tyciu po tym leku. W pewnym momencie znudziło mi sie czytanie ulotek i przestałam się interesować tym, co różne leki mogą teoretycznie zdziałać. I tak wiadomo, że nawet od aspiryny można umrzeć. W każdym razie jestem miło zaskoczona, że taki efekt mnie ominął. Trochę mi głupio, że się zachwycam w miejscu, gdzie inni narzekają na tycie, ale przynajmniej w jednej kwestii mi się poszczęściło w życiu. Gdybym jeszcze tyła od leków, też byłabym mega wkurzona.
Ktoś jeszcze pytał alkohol. Nie zauważyłam, żeby takie połączenie mi szkodziło, ale nie wiem, co na to moja wątroba :mrgreen: Kiedyś jak trafiłam do szpitala, to miałam kiepskie wyniki i zastanawiam się, czy to nie od mieszania leków z alkoholem. Jak sobie grzecznie posiedziałam w szpitalu bez alkoholu, to wróciły do normy. Może to tylko jakiś zbieg okoliczności.

Z pewnoscia byl to tylko zbieg okolicznosci :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez my_name 27 paź 2014, 14:40
Patryk29, ale nie denerwuj się tym, że ktoś pisze, powiedzmy, głupoty. Nie warto.

Sortuj wg