WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Kimek 25 paź 2014, 00:56
Patryk29 dziś o 7 rano minie 72h bez wenlafaksyny

-- 25 paź 2014, 09:01 --

Czuje się fatalnie,Trzeci dzień bez wenlafaksyny, za chwile będę brał znów nowy lek może ciut się poprawi moj stan psychiczny, bo depersonalizacja jaka mi dokucza jest koszmarna jak nigdy.Przeczytałem pewne medyczne opracowanie na temat skutków odstawienia leków antydepresyjnych w tym wenlafaksyny i rzeczywiście sprawdza się to co mam.Nie pomyślałbym jednak, ze będzie to aż tak potężne.U mnie wystąpiło to w drugim dni po przerwaniu leczenia.Jak napisano w ulotce objawy moga potrwac od 7 do 14 dni, później ustępują.Może też trwać to dłużej.Jeśli chodiz o mnie i o to jak ja reaguje a pecha to ja mam akurat niezłego to okres ten mi się wydłuży.

przez swistak2112 25 paź 2014, 12:16
Z jakiej wysokości leku wy schodzicie przy takich działaniach ubocznych? Ja np. psychicznie świetnie się czuję w górach (wiadomo :) ) i jadąc w Tatry nie biorę z dnia na dzień ani wenlafaxyny, ani sertraliny, na noc idzie mianseryna z kwetiapiną ale to aby wypocząć i wstać przed 5 i za godzinę już być na szlaku. Nie mam żadnych skutków odstawienia. (skutki odstawienia mam po odstawieniu clonazepamu ale już biorę go niewiele). Przy SSRI, SNRI skutków odstawienia nie mam. Kiedyś odstawiałęm fluoxetynę, też bez sensacji.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez Patryk29 25 paź 2014, 15:08
swistak2112, o co ci chodzi w tym poscie :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny098 25 paź 2014, 17:01
No to klimek pisz jak sie czujesz na nowym leku, oczywiscie juz w temacie wortio. Czekam na wielki bum i jej rewelacyjne dzialanie. Jezeli jest taka dobra ile kosztuje nie powinienes narzekac. Ciekaw jestem jak zadziala od pierwszego dnia.

przez Patryk29 25 paź 2014, 17:32
Kimek juz pewnie lata po wortio :mrgreen:

przez Kimek 26 paź 2014, 10:10
Ja się czuje fatalnie, po prostu tak odcięty od siebie i rzeczywistości, że szok.Czekam dnaia kiedy to minie, jak się domyślam jest to wynikiem odstawienia wenli, ale że taki będzie to miało przebieg to bym nie pomyślał nigdy.Odrealnienie mam tak potężne, że to co odczuwałem wcześniej w zasadzie się chowa.Nie mam ataku paniki itd, ale stan w którym jestem to koszmar.Poczytałęm sobie troche o skutkach odstawiennych leków antydepresyjnych m.in wenli i by się zgadzało,ale czuje się jakbym po prostu wariował.

przez lucy1979 26 paź 2014, 10:14
swistak2112 napisał(a):Z jakiej wysokości leku wy schodzicie przy takich działaniach ubocznych? Ja np. psychicznie świetnie się czuję w górach (wiadomo :) ) i jadąc w Tatry nie biorę z dnia na dzień ani wenlafaxyny, ani sertraliny, na noc idzie mianseryna z kwetiapiną ale to aby wypocząć i wstać przed 5 i za godzinę już być na szlaku. Nie mam żadnych skutków odstawienia. (skutki odstawienia mam po odstawieniu clonazepamu ale już biorę go niewiele). Przy SSRI, SNRI skutków odstawienia nie mam. Kiedyś odstawiałęm fluoxetynę, też bez sensacji.

Podobno, nie każdy ma skutki odstawienne, tylko jakiś procent ludzi. Ale jak jest naprawdę, nie wiadomo.
Ja mam okropne skutki odstawienne.
Klimek, kup sobie L tryptofan na Allegro lub w sklepie ze zdrowa zywnoscia. On bardzo łagodzi skutki odstawienia SSRI. Sama wyprobowalam. :D
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Patryk29 26 paź 2014, 11:05
pytanie do ludzi którzy biora wenlafaksyne- jak sie czujecie na tym leku ??

przez crayzyalexxx 26 paź 2014, 12:33
Ja dalej dobrze i fizycznie i psychicznie, nawet jestem mniej zmęczona :) jest ciągle lepiej :) ppzdro
W życiu piękne są tylko chwile

przez Patryk29 26 paź 2014, 12:43
crayzyalexxx, to dobrze :smile:

przez mariusz_ 26 paź 2014, 13:15
Biore to już 23dzień w dawce 75mg i czuje sie ujowo, tzn taki otumaniony, otępiały, lekkie jakby zawroty hm, do tego bardzo spłycony sen, takie sztuczne wszystko:| i dziwne wyraźne sny, mam dość tego govna już.
Czy to przejściowe? miał ktoś tak? ludzie dajcie znać bo sie wykończe psychicznie :twisted:

przez Patryk29 26 paź 2014, 13:23
mariusz_ napisał(a):Biore to już 23dzień w dawce 75mg i czuje sie ujowo, tzn taki otumaniony, otępiały, lekkie jakby zawroty hm, do tego bardzo spłycony sen, takie sztuczne wszystko:| i dziwne wyraźne sny, mam dość tego govna już.
Czy to przejściowe? miał ktoś tak? ludzie dajcie znać bo sie wykończe psychicznie :twisted:

ja mialem podobnie, moze nie identycznie, ale podobnie, minie jeszcze góra 2 tygodnie

przez mariusz_ 26 paź 2014, 13:25
ja mialem podobnie, moze nie identycznie, ale podobnie, minie jeszcze góra 2 tygodnie

oby, a jak długo już to łykasz? i jak sie teraz czujesz?

przez Patryk29 26 paź 2014, 13:34
pol roku biore prawie, ale od 2 tygodni mam zwiekszona dawke, ja sie czuje w miare, ale szczerze ci powiem ze nie wiem czy jest to zasluga leku, czy bardziej czasu który uplynal, ja bralem paro prawie 2 lata, w kazdym razie ta dawka 75mg to mala dawka, jak juz sie zaaklimatyzujesz to wejdz na wieksza, bo na 75mg jest troche zamulka

Sortuj wg