WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez ladywind 19 paź 2014, 22:13
Kontrast, najlepiej jak wypróbujesz na sobie, bo tutaj na forum czy lekarz nie da Ci żadnej gwarancji czy lek zadziała, trzeba poprostu testować i czekac cierpliwie. W każdym razie zycze Ci, aby ten lek okazał sie w Twoim przypadku tym trafionym.Powodzenia!
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez crayzyalexxx 20 paź 2014, 01:30
KONTRAST ja tez biore betabloker od paru lat. Na nadciśnienie. Tj nebicard a wcześniej ebivol a to jest to samo tylko inne zamienniki. Sklad to nebiwolol. Do tego biore avasart tj.antagonista receptora angiotensyny II. Uwierz mi po tym nie ma zamuły. Brałam to przed tym ciężkim atakiem depry, pracowałam, cieszyłam sie zyciem. Biore cały czas i prawdopodobnie do końca życia będę to brać :( psychiatra dała mi do tego wenle. Teraz biore 150 wenli a jak wenla zaskoczyła to zaskoczyła :) te leki nie maja na to działania. Potem osłabła. A Ty masz jakies newsy nt.tych lekow i wenli ??? A na noc cos bierzesz typu miansa mirta ??? Po tym ma sie zamułe. Pozdro :):):) i pisz co wiesz nt.
ja tez uwazam mój stan za kiepski ale czuje, ze jest coraz lepiej jakby ale nie chce przechwalać :)
W życiu piękne są tylko chwile

przez agusiaww 20 paź 2014, 09:22
Z moich doswiadczen moge Wam napisac ze kiedy ja miałam w roku 2009 ciezka depresje, to dopiero mi sie poprawiło na dawce 75 po około 6 miesiacach a po roku juz czułam sie dobrze. Jezeli chodzi o neriwce to osłabia znacznie do 98%. Natomiast dla mnie stan na wenli mozna okreslic jako dobry/stabilny psychicznie.

-- 20 paź 2014, 08:23 --

crayzyalexxx, :brawo:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 20 paź 2014, 09:35
agusiaww ja mialem podobnie z paroksetyna tez lekka poprawe poczulem po 3 miesiacach a po pól roku bylo juz w miare po roku bylo dobrze,ale ten lek strasznie zamula, dlatego nie chcem go brac, przytylem przez niego i wogóle paro jest po prostu dziwnym lekiem, ale na na naprawde ciezkie depresje na pewno lepiej zapisac paro niz inny ssri, wenla sam nie wiem biore ja pól roku i jest niezle, ale to nie to jeszcze, dlatego jak ktos pisze ze bierze 4 tygodnie i nie dziala to powiem to jeszcze raz i nie zadziala dopóki nie minie minimum 6-8 tygodni to jest na prawde takie minimum, tez duzo zalezy od tego jak nasilona jest depresja
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez agusiaww 20 paź 2014, 12:22
Patryk29, bo poprawa nastepuje powoli. Zgaszam się z Tobą. To jest długotrwały proces. Pozniej, z czasem dopiero jest calkiem dobrze i nawet stresy czy ciezkie przezycia juz nie powoduja takiego stanu. :smile:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Kontrast 20 paź 2014, 15:47
ladywind, Tak wiem, potrzebna cierpliwość i patrzenie na reakcje organizmu bo każdy ludz jest inny. crayzyalexxx, Wiesz co ty bierzesz trochę inne leki. Nawet ten lek co napisałaś, najmniej nazwijmy to ,,kastruje'' faceta i mało wpływa na wydajność. Ja zauważyłem, że po moich lekach jest zamuła, ale słabo odczuwalna. Trzeba na parę dni odstawić aby zobaczyć różnice. Siedząc w domu, normalnie po parunastu dniach by mnie nosiło niemiłosiernie, teraz nic i to są obserwacje z przed depresji. Po lekach trochę spada cała dynamika, ja biorę beto 50 vivace 2,5 i polfenol 150. Może to dlatego. Też mam zamiar zmienić na to co ty bierzesz właśnie te beto.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez depresyjny098 20 paź 2014, 21:09
A mnie kusi ta venlafaksyna,bo jednak po tym anafranilu pozostaje mi niedosyt. Nie wiem czy jest to kwestia lęku, czy braku jakieks urojonej satysfakcji, ale cholera brakuje czegos . A mysle ze po venlafaksynie bede mial wieksza swiadomosc, aby ew. siegac po to czego mi brakuje. Mam do was prosbę odpiszcie mi cos, moze to mnie troche ukoii...please

przez 2004borys 20 paź 2014, 21:15
Wenla to jeden z niewielu leków przeciwdepresyjnych, który w ogóle działa. Cała reszta to badziewie, no może oprócz paroksetyny.
sulpiryd 200 mg
fluoksetyna 40 mg
wenlafaksyna 112,5 mg
olanzapina 7,5 mg
klorazepan 20 mg

przez _Jack_ 20 paź 2014, 22:59
Każdy reaguje na leki inaczej. Kwestia genetyki.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Patryk29 21 paź 2014, 09:50
:lol: Jesli ktos wogóle reaguje na te leki to to jest cud :pirate:

przez Kimek 21 paź 2014, 18:31
Witam i zarazem się żegnam z Wami.Od czwartku zaczynam brać lek Brintellix.Przez tydzień brałem wenlafaksyne w dawce 75mg nie wiem czyz tego powodu, ale zaczałem się czuć o wiele lepiej, zwłąsxcza odrealnienia się zmniejszyły.Teraz czas na nowy lek, zobaczymy jakie będa efekty.Podobno efektów ubocnzych jest o wiele mniej i pomaga na anhedonie tzn. zmniejsza ją.

przez Patryk29 21 paź 2014, 19:14
Kimek oby ten lek okazal sie dla ciebie lepszy tego ci zycze ja ci powiem ze biore wenle i jest kulawo tak na prawde póki co wydaje mi sie ze lepiej sie czulem na paroksetynie.

przez Kat_ 21 paź 2014, 19:20
Od dzisiaj na wenli, wellbutrin przestał niemal całkowicie działać po 1,5 miesiąca.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez lucy1979 21 paź 2014, 19:20
Ta Wenla to jakiś koszmar. Nie mogę jej w ogole odstawic :( . Dzielę tabletkę ( a wlasciwie to co jest wewnątrz kapsulki ) 37,5 mg na dwie części i biore co drugi dzień, z tym, ze w te dni kiedy jestem bez Wenli czuje się masakrycznie. Mdli mnie, zawroty głowy potworne, bolą miesnie nawet. Nie da się wtedy wyjść z domu, nawet do sklepu.

-- 21 paź 2014, 18:21 --

Kat_ napisał(a):Od dzisiaj na wenli, wellbutrin przestał niemal całkowicie działać po 1,5 miesiąca.

No to pięknie, bo ja biore Wellbutrin 17 dni i pokladalam w nim duże nadzieje
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Sortuj wg