WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez agusiaww 17 paź 2014, 13:30
Ja znowu wchodze na 75, niestety znow mi wrocila deprecha -biore leki hormonalne ktore maja wplyw na to, i niestety dawka 37 juz u mnie nie dziala. Zwiekszam sobie pooowoli i znowu sa te skutki uboczne, ale aby przezyc 2 tygodnie pozniej dalej 2 tygodnie i juz powinno byc lepiej. Co do potliwosci,to faktycznie jest po wenli potliwosc, ja mam np szczegolnie w nocy. Z libido u facetow nie wiem;) u mnie najpierw spadlo,pozniej juz sie poprawiło.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez my_name 17 paź 2014, 19:21
crayzyalexxx, a jak długo brałaś tą mianse? Mirtazapina rzeczywiście zamula, ale z czasem u mnie ten efekt był coraz słabszy. Co prawda z rana było ciężko się pozbierać, ale jak już się doczołgałam do kuchni, zrobiłam i wypiłam kawę, łyknęłam wenlę, to przez resztę dnia byłam całkiem dobra;) Może mnie to tak nie przerażało dlatego, że nawet bez jakichkolwiek prochów mam często problemy ze wstawaniem rano i jestem przyzwyczajona do tego cierpienia.

Miałam też coś takiego, że jak brałam wenlę w tabletkach, to po chwili dostawałam mdłości, a przy kapsułkach nic takiego się nie działo. Raczej nie jest to typowe, bo jak powiedziałam o tym lekarzowi, to na mnie popatrzył jakbym coś wymyślała. Miał może ktoś was taką dziwną reakcję?

I jeszcze się ostatnio zastanawiałam, czy jest przyjmowany jakiś maksymalny okres, po którym powinno się skończyć z tym lekiem. Coś mi się zdaje, że dla mnie najbardziej optymalne byłoby branie tego do końca życia :roll:

przez Patryk29 17 paź 2014, 19:55
Ten lek nie bedzie dzialal do konca twojego zycia
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 17 paź 2014, 20:46
my_name, jest mozliwe branie do konca zycia, ja juz sie na to nastawiam. Lekarze tez mowia, ze przy nawrocie trzeba brac do konca zycia. Wg mnie te leki utrzymuja jakis stały poziom dzialania na neuroprzekazniki i na pewno jest po nich lepiej niz gorzej, moze nie cudownie, moze nie ekstra ale tak ze mozna jakos funkcjonowac. W sumie ja to chyba juz jestem osoba jedna tutaj ktora najdluzej bierze ten lek, mam robione kilka razy w roku badania od a do zet i sa ok, jezeli go biore, po moim wczesniejszym odstawieniu wskazniki norm mi spadly, takze chyba jak dobre samopoczucie to i lepsze badania.

Patryk29, nie mozesz tego stwierdzic ze na Ciebie nie dziala, nie znaczy to ze na innych nie dziala.

przez Patryk29 17 paź 2014, 21:02
Czy mi chodzilo o to ze na mnie nie dziala, jezeli ona ma nie wiem powiedzmy 30 lat to co myslisz ze przez 20 lat wenlafaksyna bedzie dzialac no co ty :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez sagata 17 paź 2014, 21:11
my_name napisał(a):crayzyalexxx
I jeszcze się ostatnio zastanawiałam, czy jest przyjmowany jakiś maksymalny okres, po którym powinno się skończyć z tym lekiem. Coś mi się zdaje, że dla mnie najbardziej optymalne byłoby branie tego do końca życia :roll:

Brałam Efectin er 75 prze 3 lata i przez kolejne 3 lata miałam całkowity spokój, potem niestety wydarzyło się coś co spowodowało nawrót choroby - nerwicy lękowej i w chwili obecnej niestety mam objawy aczkolwiek nie są takie jak to było na początku - radzę sobie póki co bez tabletek. Odnoszę wrażenie, że leczenie Efectinem przyniosło długotrwały skutek. Jeśli chodzi o przerwanie leczenia u mnie była to znaczna poprawa samopoczucia i +8kg, które zawdzięczałam również Efectinowi ;)

przez agusiaww 17 paź 2014, 21:12
Patryk29, ja juz biore z 5 lat bedzie i dziala, tyle ze odstawilam i przestala dzialac :D :mrgreen:

-- 17 paź 2014, 20:13 --

sagata, ja tez odstawilam i bylo ok, pozniej leki hormonalne i troche stresow i nawrot, wiec wychodzi na to ze lepiej brac i sie czuc w miare stabilnie.

przez sagata 17 paź 2014, 21:26
agusiaww napisał(a):Patryk29

sagata, ja tez odstawilam i bylo ok, pozniej leki hormonalne i troche stresow i nawrot, wiec wychodzi na to ze lepiej brac i sie czuc w miare stabilnie.

Też leczę się hormonami - Euthyrox na tarczycę. Miałam o tyle problem, że już jakiś czas po odstawieniu zachorowałam na anoreksję i kiedy ważyłam już bardzo mało zaczęły się ataki lęku. Brałam Coaxil przez jakiś rok czasu, teraz przez chwilę wróciłam, ale ten lek powoduje u mnie jakieś ''agresywne'' zachowania i zdenerwowanie więc przestałam brać. Przy powrocie do Efectinu i to do tej mniejszej dawki 37,5 wylądowałam na pogotowiu, generalnie mój organizm jest anty-lekowy i zazwyczaj występują u mnie te najbardziej przykre skutki uboczne.

przez agusiaww 17 paź 2014, 21:28
sagata, ja mam homornalne na stymulacje ktore powoduja depresje, a przy okazji i nerwice, wiec niestety taki pakiecik mam. Ale tez biore teraz około tak 50-60 i tez mam straszne uboki, ale coz wiem ze to do przezycia najwyzej wezme l4.

przez sagata 17 paź 2014, 21:33
agusiaww napisał(a):sagata, ja mam homornalne na stymulacje ktore powoduja depresje, a przy okazji i nerwice, wiec niestety takie pakiecik mam. Ale tez biore teraz około tak 50-60 i tez mam straszne uboki, ale coz wiem ze to do przezycia najwyzej wezme l4.

Rozumiem. U mnie ta nerwica jest ''średnia'' ale upierdliwa i doszłam do wniosku, że najlepsze co mogę zrobić dla siebie teraz to terapia - idę w poniedziałek. Chociaż w zanadrzu mam receptę na Lexapro - to chyba jedyna grupa leków, której dotąd nie próbowałam. Poczekamy, zobaczymy :) Trzymam kciuki aby Ci się szybko poprawiło :)

przez elfrid 17 paź 2014, 21:41
agusiaww, zauważyłem, że po dodaniu do wenli kwetpiany ta potliwość znacznie się zmniejszyła.
pregabalina, wenlafaksyna

przez my_name 17 paź 2014, 23:56
Patryk29 napisał(a):Ten lek nie bedzie dzialal do konca twojego zycia

Jak to złowieszczo zabrzmiało :( Zależy jeszcze od tego, jak długo pożyję ;) Myślisz, że po pewnym czasie, mimo brania wenli, zacznę się czuć tak samo jak przed?

agusiaww napisał(a):my_name, jest mozliwe branie do konca zycia, ja juz sie na to nastawiam. Lekarze tez mowia, ze przy nawrocie trzeba brac do konca zycia. Wg mnie te leki utrzymuja jakis stały poziom dzialania na neuroprzekazniki i na pewno jest po nich lepiej niz gorzej, moze nie cudownie, moze nie ekstra ale tak ze mozna jakos funkcjonowac. W sumie ja to chyba juz jestem osoba jedna tutaj ktora najdluzej bierze ten lek, mam robione kilka razy w roku badania od a do zet i sa ok, jezeli go biore, po moim wczesniejszym odstawieniu wskazniki norm mi spadly, takze chyba jak dobre samopoczucie to i lepsze badania.

To mnie trochę pociesza :smile: W sumie, jeśli to nie jest lek uzależniający, to nie powinna się też rozwijać tolerancja. Zastanawiałam się też nad takimi rzeczami jak wpływ na wątrobę itp. Rozumiem, że u Ciebie jest wszystko ok? Brałam wenlę przez ok. 2 lata i zwłaszcza po odstawieniu czułam, że jednak ma na mnie pozytywny wpływ. Po odstawieniu nie było tragedii (z wyjątkiem pierwszego tygodnia), ale jednak było mi trudniej. A nie dawno znowu złapałam porządny dół i stąd ten pomysł, że jednak nie powinnam nigdy odstawiać. Może ewentualnie po gruntownej psychoterapii mogłabym próbować zrezygnować ze wspomagania lekami.

przez crayzyalexxx 18 paź 2014, 01:04
MY NAME ja mianse bralam krotko bo bym nie wyrobila. Nawet w dzien bylam zabita. Na nastepnej wizycie przepisala mi pramolan na noc tez dupa byla a hydro jest ok :) ja tez mam problem ranny :) najchetniej nie wstawać :) moze masz racje, ze jakbym dluzej pobrała to efekt zmulenia by sie osłabił jak u Ciebie ale tchórz ze mnie hehe i poddalam sie.

SAGATA piszesz, ze na wenli przytylas 8 kg ? Mialas większy apetyt ? Ja ostatnio żre i żre :(:(:( myslalam ze to przez hydro...wiec moze jednak przez wenle ??? Bo to sie tak zbiega z tym wejsciem na 150
W życiu piękne są tylko chwile

przez sagata 18 paź 2014, 08:48
crayzyalexxx napisał(a):
SAGATA piszesz, ze na wenli przytylas 8 kg ? Mialas większy apetyt ? Ja ostatnio żre i żre :(:(:( myslalam ze to przez hydro...wiec moze jednak przez wenle ??? Bo to sie tak zbiega z tym wejsciem na 150

Po tym leku tyłam nawet na przysłowiowej ''sałacie'' ;) Niestety pomimo stosowanej diety i ćwiczeń trudno mi było utrzymać wagę i myślę, że gdyby nie to przytyłabym więcej. Dopiero jak odstawiłam Efectin waga zaczęła spadać.

Sortuj wg