WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Patryk29 14 paź 2014, 20:02
Ta Martate wenla cie jeszcze nieraz zaskoczy :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez martate 14 paź 2014, 20:29
Patryk29 napisał(a):Ta Martate wenla cie jeszcze nieraz zaskoczy :mrgreen:

ładnie proszę nie straszyć wariata :D

przez Patryk29 14 paź 2014, 20:52
Haha dobre :mrgreen:
ja zwiekszylem dawke i tez chodze jakis jak na fazie, ten lek ma potencjal :shock:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kimek 15 paź 2014, 00:53
Dziś (a w zasadzie to wczoraj, wszakże jest już po północy) udałem się na wizyte do mojej pani doktor.Powiedziałem jak się czuje, na tej dawce 150, która wspólnie ustaliliśmy, oraz o tym, ze odrealnienia jak były tak sa a nawet wręcz się pogłębiły, może tylko napady paniki się zmniejszyły, a organimz jakby przyzwyczaił się do tego odrealnienia/ depersonalizacji/ derealizacji. Anhedonia u mnie jest również tak jak była.Doktor zaproponowała czy nie chciałbym pójść na oddział zab. nerwicowych i osobowości-odpowiedziałem, ze póki co nie.Poinformowałem również, że w planach mam podjęcie terapii behawioralno-poznawczej. Wypowiadała się pozytywnie o tej terapii natomiast, wtedy bym musiał zrezygnowac z tej terapii psychoanalitycznej na którą uczęszczam teraz.

Najważniejszym chyba jest fakt, że doszliśmy do wniosku, że rezygnujemy z wenlafaksyny. Od jutra będę brał przez 7 dni po 75mg rano, i we Wtorek mam się pokazać u lekarki. Przejdę na dość drogi lek, który kosztuje ok 200zł, ale powiedziałem, że finansowo jakoś sobie poradzę, natomiast dla mnie ważny jest efekt.Nie znam tej nazwy leku, ale ze skutków ubocznych w zasadzie występują jedynie nudności z początku.Działa przeciwlękowo, antydepresyjnie poprawiając koncentracje i funkcje poznawcze.Spróbuje.Dalsza farmakoterapia Efektinem wg mnie mija się z celem.Ten lek po prostu w niczym mi nie pomógł w zasadzie, a biore go już 3 miesiące więc uważam, że to stanowczo za długo.

przez mio85 15 paź 2014, 10:29
Przepisujac 75 mg wenli lekarz powiedzial, ze juz ta dawka pobudza i wg niektorych juz na niej lek dziala na noradrenaline. Ja poza pierwszymi dwoma dniami nie moge niestety tego stwierdzic. Biore 3 tydzien. Wg was jest duza roznica po przejsciu na 150 mg w kwestii aktywizacji?
Nie wiem czy jest sens czekac jeszcze na tej dawce skoro organizm sie przyzwyczail, a lek w niczym nie pomaga.

przez miko84 15 paź 2014, 10:49
Kimek jak nudności to dostaniesz wortioksetynę (Brintellix).
miko84

przez Patryk29 15 paź 2014, 11:30
A co to jest 3 tygodnie na lek antydepresyjny, jeszcze piszesz ze 3 tydzien a nie nawet pelne 3 tygodnie, miesiac to jest takie minimum jakiekolwiek

przez ladywind 15 paź 2014, 11:32
mio85, ja biore ponad miesiac w dawce 150mg i niestety tez nic mi nie pomaga, biore jak placebo, dobrze ze mam lorafen, bo nie byłabym w stanie isc do pracy, taka jest niestety smutna prawda
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez mio85 15 paź 2014, 14:42
wiem, ze na dzialanie trzeba czasu, ale czy ta dawka jest odpowiednia, skoro organizm przyjal ja bez wiekszych perturbacji. Trzeba wziac poprawke, ze ja 7 lat jechalem na SSRI (fluo musialem do 40 mg dojechac zaby zatrybil) wiec te receptory moga nie byc juz tak wrazliwe. Wydaje mi sie ze nie czujac tej noradrenaliny na 75 powinienem juz wskoczyc na 150.

przez crayzyalexxx 15 paź 2014, 16:33
KIMEK pochwal sie co teraz będziesz zażywał :):):) ?

MIO85 u mnie nie ma roznicy, nic sie nie chce. Na 150 jutro mija 3 tyg. I nie bądź taki niecierpliwy bo sie nie doczekasz :) poczekaj spokojnie na 75 a wrazie co doloz se 37,5. Lek musi sie rozkręcić. Ja tez czekam bo co mi innego pozostalo. Narazie wcinam jak cukierki
W życiu piękne są tylko chwile

przez Patryk29 15 paź 2014, 16:45
Ja kazdy lek który biore odczuwam mocno jesli chodzi o uboki, z wyjatkiem silnej paroksetyny, ale wtedy kiedy ja ja bralem to bylem w takim stanie ze pewnie bym nawet nie zauwazyl ze mi cos dolego po niej :pirate:
Co do wenlafaksyny to przy zwiekszaniu dawki z 75mg na 150mg po mniej wiecej 4 godzinach jest horror w mojej glowie, robi sie bardzo nie stabilna depresja ze swoim wszystkimi gratisami w pakiecie-mysli s-bardzo silne, nasilone stany lekowe, zawroty glowy, oslabienie z jednoczesnym pobudzeniem bardzo nieprzyjemnym, bardzo silny jest ten lek ja takie wrazenie odnosze :twisted:

przez martate 15 paź 2014, 17:09
Patryk29 napisał(a): bardzo silny jest ten lek ja takie wrazenie odnosze :twisted:

znowu straszysz wariata!

czyli mnie :why:

przez Patryk29 15 paź 2014, 17:31
Sorry :evil:

przez martate 15 paź 2014, 18:06
wybaczam ci. tym bardziej, że ciągle działa. na głowę chyba powoli też, bo jakoś mniejsza niechęć do świata dzisiaj :angel:

Sortuj wg