WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Patryk29 13 paź 2014, 13:26
Megi_ napisał(a):Witam Was :) dawno mnie nie było. trochę sie dzialo... Ostatecznie też brałam Velafax 75mg rano i wieczorem, teraz jestem w trakcie odstawiania, tylko rano 75mg... Powiedzcie mi proszę czy ciągłe bóle głowy i takie uczucie z rana jakby oczy nie nadążały za głową to moze byc kwestia odstawienia tych leków?
Ogólnie leki bardzo dobrze na mnie działały i jako jedyne pomogły, ale teraz sie martwie tymi objawami.

Nic ci nie bedzie, na 99% to po zredukowaniu dawki, ile to trwa??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez on23 13 paź 2014, 13:52
Czesc wam mam pytanie dotyczaceel leku lorafen dzis wziale. 4 tabletki po 1 mg i w sumie nic sie nie dzieje takiedo mam moze lekko spozniony reflex i chodze 0rzymulonu ile musze zjesc jeszcz zebym poszed w blogi sen bez zadny problemem o zycie?

-- 13 paź 2014, 13:54 --

on23 napisał(a):Czesc wam mam pytanie dotyczaceel leku lorafen dzis wzialem 4 tabletki po 1 mg i w sumie nic sie nie dzieje takiego mam moze lekko spozniony reflex i chodze przymulony ile musze zjesc jeszcz zebym poszed w blogi sen bez zadny problemem o zycie?
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez Megi_ 13 paź 2014, 13:59
Patryk29 no jakies 2 tygodnie, dokładnie wtedy kiedy zaczełam pracę przy komputerze, siedzacą w wiekszosci dlatego bałam sie tez ze to mój kregosłup :(
..."Troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało..." ( Łk 10, 42)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 13 paź 2014, 13:59
nie masz czegos innego na sen??

przez on23 13 paź 2014, 14:12
Wszystko co mialem tritico w duzych dawakach i wiele innych nic nie dziaily plytki sen 10 razy pobudka a pytam sie czy jak posune sie z 1 lub 2 tabletkami to czy nie zaczne wchodzic na swe zycie
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez Patryk29 13 paź 2014, 14:54
Nie powiem ci bo nie wiem, poza tym granica jest cienka skoro tyle zjadles i nie zasnales to jedna pigula juz nic nie zmieni raczej, nie masz mianseryny albo mirtazapiny te leki potrafia zwalic z nóg

przez on23 13 paź 2014, 15:10
Po oddawalwm tyko lorqfe i relanium

-- 13 paź 2014, 16:52 --

W sumie jestem na 7 tabletce x i pod ręką dziś dostałem paramolan i rispolept

-- 13 paź 2014, 16:55 --

Ale chodzę pijany i provlem z pisaniem mam

przez 2004borys 13 paź 2014, 19:50
Brałem kilka leków przeciwdepresyjnych, ale tylko po wenlafaksynie czułem poprawę.
sulpiryd 200 mg
fluoksetyna 40 mg
wenlafaksyna 112,5 mg
olanzapina 7,5 mg
klorazepan 20 mg

przez ladywind 13 paź 2014, 21:50
crayzyalexxx napisał(a):PATRYK29 nic a nic, zero reakcji. A dzis nawet gorzej :(

U mnie niestety podobnie, nic te leki na mnie nie działają prócz może mirty, dzięki której moge jakoś przespać noc, a depresja jak była tak jest.
Naprawde te SSRI są nieskuteczne, być może działaja jedynie na lżejsze depresje:/

-- 13 paź 2014, 20:52 --

on23, polecam Ci mirtazapine na spanie. Lorafen na spanie nie jest dobry, on pomaga na stany lękowe, napiecie psychiczne, wyluzowanie, ale na spanie nie bierz tego. Pogadaj najlepiej ze swoim lekarzem, ze masz bardzo dyzu problem ze spaniem. Moze ten rispolept Ci pomoże.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Kimek 14 paź 2014, 10:58
Ja jak odrealniony byłem tak jestem, ciesze się jak załapie stan, że w ogóle poczuje swoje myśli dawne choć na moment, bo tak to jestem jak we śnie.Coś strasznego.Czekam, ciągle czekam..Zobacyzmy co powie lekarka na wizycie.3 tygodnie jestem na zmniejszonej dawce cyzli na 150 mg, ale bez zmian.Wyczytałem poradni co z tym odrealnieniem robić, a w zasadzie by nic nie robić, zająć się czymś nie myśleć i czekać aż przejdzie, bo ponoć przejdzie.Tylko w głowie nie przestaje kołatać myśl, kiedy nastąpi powró do normalności.

przez Xardas 14 paź 2014, 11:59
Witam

Może ktoś się orientuje czy można po 3-tygodniowym stosowaniu efevelonu 37,5/24h zastosować bezpośrednio nexpram (escitalopramum) - przejść z jednego na drugi z dnia na dzień. Czy nie będzie jakichś interakcji

pozdrawiam

przez Patryk29 14 paź 2014, 12:21
Xardas napisał(a):Witam

Może ktoś się orientuje czy można po 3-tygodniowym stosowaniu efevelonu 37,5/24h zastosować bezpośrednio nexpram (escitalopramum) - przejść z jednego na drugi z dnia na dzień. Czy nie będzie jakichś interakcji

pozdrawiam

Sorry, ale czy nie lepiej lekarza zapytac, moim zdaniem nic sie nie stanie, ja swego czasu bralem 2 antydepresanty
naraz i to w duzych dawkach i nic mi nie bylo, co nie oznacza ze nie jest to nie niebezpieczne, jakies ryzyko zawsze istnieje.

przez on23 14 paź 2014, 14:05
ladywind,
Mi nawet na noc mirtorr nie pomaga jedynie dzien chodze jak słup i nie zabardzo chce mi sie myslec i działać

przez martate 14 paź 2014, 17:52
marudziłam, że wenli nie czuję, tak? o ja głupia.
niedziela: piąty dzien na wenli, zero działania. rano razem z synem polegiwanie w łóżku (kryste, jak ja kocham niedziele), przytulanie, tv, lenistwo. na 11:00 do kościoła (ja bardzo proszę bez komentarzy, młody idzie w tym roku do komunii, chce, więc dylam z nim do kościoła i tyle). w kościele - na szczęście przed mszo - jak mi bania weszła, poczułam się jak pijana, kościół fruwa i się kręci, więc do młodego z uśmiechem, że matka wyjdo na chwileczkie i spotykamy się po mszy. na miękkich nogach i z karuzelą we łbie zdążyłam wyjść po czym zalałam się łzami. totalna masakra, łzy leciały, a nie kapały, do tego mega zawroty głowy i trzęsionka. a w głowie w miarę trzeźwo, tylko nad ciałem nie da się zapanować. zadzwoniłam do siostry, że mają ze szwagrem przechwycić młodego przed kościołem, a ja na totalnej bani do punktu opieki medycznej świątecznej. oczywiście łzy lecą, świat wiruje, podłoga mientka. byłam tak rozwalona, że nie dało mi się zmierzyć ciśnienia. koniec końców dostałam hydroksyzyne i powoli zaczęłam się uspokajać. reszte dnia spędziłam u siostry śpiąc.cała jazda trwała jakieś 2,5 godziny,samopoczuciowo masakra ale byłam zachwycona, że coś, kurde zadziałało!
poniedziałek: ciągle czułam się zmęczona i na lekkiej bani.
dziś: zawroty głowy. i lekka bania. (taka jak na lekkim rauszu)
na psychikę na razie nic nie siadło, jest bez zmian ale myślę,że skoro tak rąbnęło fizycznie, to na głowę też przyjdzie czas.
jak dobrze poczuć, że cokolwiek jeszcze działa. nie ważne jak. na razie dobrze, że coś czuję.

pozdrawiam, czekając na fajerwerki (tym razem w głowie) :papa:

-- 14 paź 2014, 18:30 --

2004borys napisał(a):Brałem kilka leków przeciwdepresyjnych, ale tylko po wenlafaksynie czułem poprawę.

no i chwalmy pana, może u mnie też zaskoczy

Sortuj wg