WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez madseason 10 paź 2014, 23:25
ja nie czuję zmiany.zresztą, cudów się nie spodziewam, nastawienia do życia leki nie zmieniają. ale liczę że trochę lżej będzie mi wstawać z łóżka, czekam na każdą nawet minimalną poprawę. od jutra 150.
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

przez crayzyalexxx 11 paź 2014, 00:45
Madseason wiadomo ze leki nastawienia do życia nie zmienią ale jak zaczną działać to lepiej jest sobie radzic. Ja podczas tego pięknego działania wenli miałam bardzo przykre i ciężkie wydarzenie w życiu. Jakoś sobie z nim poradziłam, nie załamałam sie :) jakoś lek w tym pomógł. Nawet łatwiej sie z tego łóżka wstawało. Na chwile obecną wstawanie z łóżka jest dla mnie najgorsze :( ale musze wieżyc ze będzie lepiej, ze jeszcze cos tam zaskoczy.

-- 11 paź 2014, 01:04 --

Przepraszam miało byc WIERZYĆ :):):)
W życiu piękne są tylko chwile

przez martate 11 paź 2014, 08:56
ladywind napisał(a):co serta przestała u Ciebie działać?

owszem. zero różnicy pomiędzy 100, 150 i 200.

-- 11 paź 2014, 09:00 --

Patryk29 napisał(a):Najczesciej po wenlafaksynie na poczatku odczuwa sie pobudzenie, mozliwa poprawa nastroju ja tak mialem, ale potem juz tylko zamulka moja kochana :evil:

sertra nie działa, wenla nie dziala - może se od razu w łeb strzelić, no ja pierdzielę, ile można szukać i czekać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 11 paź 2014, 12:58
Zeby to bylo takie latwe, wez sobie w leb strzel :twisted:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez ladywind 11 paź 2014, 13:30
martate, u mnie podobnie było z serta i wenlą, poźniej wyższe dawki niepomagały, znam ten ból:/
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

AXYVEN // wenlafaksyna // SNRI

przez beedee 11 paź 2014, 14:03
Hej, jeśli taki wątek już był to wybaczcie i dajcie linka, ja niestety nic nie mogę znaleźć a bardzo zależy mi na opiniach osób, które zażywały już kiedyś lub zażywają nadal Axyven (to wenlafaksyna o przedłużonym czasie uwalniania). Czy mieliście wrażenie, że "uodparniacie" się z czasem na lek?

W lipcu zmieniłam Arketis na Axyven, początkowo były bardzo dobre efekty, po jakimś czasie podniosłam dawkę, teraz znów czuję, że jestem bardzo obciążona i że leki nie działają "do końca".

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.
Ostatnio edytowano 11 paź 2014, 17:41 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połaczono
wenlafaksyna 112.5 mg

przez martate 11 paź 2014, 14:17
Patryk29 napisał(a):Zeby to bylo takie latwe, wez sobie w leb strzel :twisted:

tyż prowda.

-- 11 paź 2014, 14:21 --

ladywind napisał(a):martate, u mnie podobnie było z serta i wenlą, poźniej wyższe dawki niepomagały, znam ten ból:/

no i co potem? kolejna zmiana? nie, żebym marudziła, bo to i tak niczego nie zmieni ale wkurza mnie to okrutnie. ten zmarnowany czas na zwiekszanie dawek.

wiem, że nie jestem jedyna, która tak ma, więc przepraszam, że tak narzekam.

przez Patryk29 11 paź 2014, 14:26
martate a bralas paroksetyne??

przez martate 11 paź 2014, 15:33
Patryk29 napisał(a):martate a bralas paroksetyne??

nie. tylko ten asertin głupi. no i teraz wenla.

przez Patryk29 11 paź 2014, 15:41
Jak wenla nie zadziala to moze spróbuj paroksetyne, ale moze wenla zadziala przeciez krótko bierzesz o ile dobrze pamietam tak ?

-- 11 paź 2014, 15:43 --

albo escitoplarm ??

przez martate 11 paź 2014, 15:43
Patryk29:krótko. czekam na razie.mam nadzieje, ze jednak ruszy :/

przez Patryk29 11 paź 2014, 15:45
W moim przypadku leki dzialaja bardzo pózno, a uboki to mam potezne, jak wchodzilem na escitoplarm to mialem taka jazde ze nie wiem jak to mozliwe ze jeszcze tu pisze :roll:

-- 11 paź 2014, 15:50 --

Ja ostatnio jak bylem na wizycie u mojego doktora to normalnie jak do sklepu, da mi pan to i to i jeszcze to :mrgreen:
On do mnie mówi panie Patryku czy to nie za duzo, a ja do niego duza depresja to trzeba duzo leków :D

przez Kimek 11 paź 2014, 15:53
Ja dochodze do wniosku, że u mnie zmiana leku nie dała w zasadzie nic.Byłem na paroetynie kiedy w lipcu złapało mnie przewlekłe odrealnienie, zmieniła lekarka na Efektin i nic to nie pomogło.Nawet mogę powiedzieć, że się pogorszyło, a to, że nie wpadam tak często w panikę jest chyba powodem, że organizm się nieco przyzwyczaił do tego stanu.Gdzieś pojawiają się przebłyski, jakby miało się to poprawić, ale widać zakorzeniło się to tak, że powrót do jako tako normalnego funkcjonowania jest bardzo trudny.W zrozumieniu pewnych istotnych kwestii pomogły mi wpisy na forum zaburzeni.comZwłaszcza te dotyczące derealizacji i depersonalziacji.Leki mają wiaodmo skutki uboczne natomiast ja już dwa tygodnie temu pwoedziałem lekarce, że według mnie przyczyną tego odrealnienia trwającego 24h na dobe jest długotrwały lęk i stres.Myślę, że oderwanie się od myślenia i zastanawiania nad sobą ciągle może pozwolić na powolne bo powolne ale wychodzenie z tego, innej opcji nie widze.Przeszkadza w tym zapewne też anhedonia z jaką się zmagam, na nią też nie ma jakiegoś złotego środka..
Ja jestem w pracy, jest bardzo cięzko, bo wiaodmo są inne osoby też człowiek się maskuje, ale w domu nie byłoby myślę wcale lepiej, bo czlowiek się kładzie na łóżko i głowi się , analizuje.Wcozrja jak w dom,u zająłem się sporzataniem , odkurzaniem to nie zwracałem na te swoje objawy uwagi i troche pomagało, ale w domu zazwycjza jesteśmy porzwyczajeni do odpoczynku a wolny czas w moim przypadku oznacza zazwyczja leżenie przed laptopem

przez Patryk29 11 paź 2014, 15:58
Kimek wiem o czym mówisz bo kiedys dawno temu dostalem efektin i wywolal on u mnie tak kurewsko derealizacje i depersonalizacje ze myslalem ze wymiekne trzymalo mnie to prawie 24 godziny, a jak ty tak masz podobnie na codzien to cie podziwiam ze dajesz sobie rade, jestes silny chlop, pamietaj o jednej rzeczy ze nastanie taki dzien kiedy obudzisz sie i tego nie bedzie i tego ci zycze jak i pozostalym :D

-- 11 paź 2014, 16:01 --

Mnie tez to wkurwia ze nie moge sie cieszyc z niczego, ze mam mysli "s" choc zre antydepresanty i juz dawno powinno tego nie byc a mimo to jest, ale /cenzura/ to bo wiem ze jestem silny i pokonam to scierwo, a jak bedzie trzeba to nawet leki przestane brac i bede walczyl bez oreza :pirate:

Sortuj wg