WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Kimek 08 paź 2014, 11:20
Lunatic masz 10 lat problemy z depresją a nie wiesz tego że brak energii może być spowodowany włąśnie tą depresją?Szukasz dziury w całym widze.Skutki leków to jedno a skutki choroby drugie.Skoro nie interesują ciebioe stadia depresji to już twój problem, ale wtedy włąśnie bęziesz szukał dziury w całym.Poza tym gdybyś choć ciut pomyślał to byś doszedł do wniosku że o 6 rano nie wstałem po to bo mi tak miło tylko wstawałem do pracy a w dodfatku strasznie źle się czułem.Co to ma wspólnego z aktywnością.Dam ci radę; przestań jątrzyć..

przez kalikali1 08 paź 2014, 11:40
Ja przez nerwicę i depresje jestem nie zdolny do pracy,bo niby jak mam byc zdolny skoro nawet sam z chaty nie wychodzę tylko zawsze z kims i to na krutko.Z depresją da sie pracować ale jest to strasznie trudne,trza nasiłe udawać że jest okej przed innymi zacisnąc dupe i robic.Gorzej sytuacja wygląda jak ktos ma dodatkowo nerwice i lęki.Benzo dużo pomaga,ale zarcie tego i chodzenie do roboty mija sie z celem bo tolerancja rosnie i w jeszcze wieksze guwno sie czlowiek ładuje.W moim przypadku wszystko robie na siłe,wstaje zmęczony,ogarniam sie na siłe komp,potem jakis krutki spacer i to wszystko.Nic nie cieszy,muzyka juz nie sprawia przyjemnosci.
Pocieszam sie jedynie postami u których to ludzi leki zaskoczyły po 3-5 miechach.Psychoterapie to se mozna w dupe wsadzic,jak czlowiek jak zgon sie czuje....

przez lunatic 08 paź 2014, 11:43
Kimek,
ty akurat wiesz co jest u mnie czego przyczyna bo przeczytales jakies ksiazki, zielonego pojecia nie masz jakie moga byc skutki uboczne niektorych lekow
znam osobe ktora brałą lek na odchudzanie o nazwie Meridia, ktory iest inhibitorem wychwytu zwrotnego neuroprzekaźników podobnie jak antydepresanty i po odstawienie ciagle narzekala na brak energii i zmeczenie, ktore nie było powiązane z zadna depresja tylko tak jej lek rozwalil organizm

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kimek 08 paź 2014, 12:15
Lunatic na odchudzanie to się nie bierze leków, tylko uprawia się sport i trzyma dietę. Nie wiem dokładnie co ci jest i nie zagłębiam się w to , ale z teog co można wyczytać oczekujesz po samych lekach cudów.Ja jestem po jednej psychoterapii teraz uczeszczma na drugą i farmakoterapia jest wspomaganiem. Jesli wierzysz, że leki same cię uzdrowią, to jak na nic nie daje gwarancji tak na to co napsize daje: NIE UZDROWIĄ. Ja mam rónież zaburzenia kordynajci ruchowej, spowodowane m.in przez agorafobie, z pewnością częściowo też przez leki.Ale nie zganiaja winy tylko na lekarstwa.Choroba jak każda wyniszcza organizm , depresja także.

przez Patryk29 08 paź 2014, 15:09
Ludzie przestancie wierzyc w tableteczki, one was nie uzdrowia, ja wpieprzalem prawie 2 lata paroksetyne wedlug zalecen pana doktora i dalej mam depresje, w miedzy czasie testowalem inne leki i tez w sumie nie wiele to dalo, na dzien dzisiejszy jestem w zasadzie w ty samym miejscu co bylem dwa lata temu, waze ponad 30kg wiecej, kregoslup mnie napierdala i jak mi sie zyc nie chcialo tak dalej mi sie nie chce, co do terapii to dla mnie to tez hujnia z grzybnia, chyba ze na prawde traficie na fajnych ludzi i madrych psychoterapeutów czy tam psychologów, krótko mówiac ludzi z powolaniem a o takich coraz trudniej, pozdrawiam wszystkich walczacych o lepsze zycie
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez mariusz_ 08 paź 2014, 15:12
Cześć ludzie, biore velaxin od 5dni, 37,5mg, w zwiazku z tym mam pytanie do venlafaksanowców, od 2dni mam uboczny skutek taki, że czuje jakbym mial zwiekszone ciśnienie w uszach, glowie, idzie to na uszy głownie, ciśnienie podwyższone do tego, strasznie ujowe uczucie no i mam obawe czy to nie bedzie sie potęgować, zwlaszcza jak zwieksze za 2dni dawke do 75mg.
Miał ktoś taki objaw? czy to mija? czy odstawić to w cholere, sam juz nie wiem. Do lekarza nie mam szans iść, dopiero za 3tyg wizyta, do tego objaw uboczny w postaci rozbicia, osłabienia, ale to chyba standard z tego co czytam u niektórych. Dodam, ze jestem troche hipochondrykiem:p i panikarzem, ale nie chce sobie zaszkodzić poprostu tym.

przez Patryk29 08 paź 2014, 15:19
Siema nic ci nie bedzie minie, ale ile bedzie trwalo to ci nie powiem i pewnie nikt ci nie odpowie, moze bedziesz mial szczescie i minie w ciagu kilku dni, napisales ze jestes hipochondrykiem, staraj sie nie wsluchiwac w skutki uboczne spróboj czyms zajac glowe, bo jak bedziesz o tym myslal to bedziesz sie sam nakrecal i zastanawial czy jest dobrze czy zle, mózg tak dziala czlowieka ze duzo sami potrafimy sobie wmówiac, ja mialem jakies taki piski w uszach i tez mialem dosc duze cisnienie jak zaczynalem brac wenle takze uszy do góry bedzie dobrze :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez lunatic 08 paź 2014, 18:15
Kimek napisał(a):Lunatic na odchudzanie to się nie bierze leków, tylko uprawia się sport i trzyma dietę. Nie wiem dokładnie co ci jest i nie zagłębiam się w to , ale z teog co można wyczytać oczekujesz po samych lekach cudów.Ja jestem po jednej psychoterapii teraz uczeszczma na drugą i farmakoterapia jest wspomaganiem. Jesli wierzysz, że leki same cię uzdrowią, to jak na nic nie daje gwarancji tak na to co napsize daje: NIE UZDROWIĄ. Ja mam rónież zaburzenia kordynajci ruchowej, spowodowane m.in przez agorafobie, z pewnością częściowo też przez leki.Ale nie zganiaja winy tylko na lekarstwa.Choroba jak każda wyniszcza organizm , depresja także.

czuje sie jakbym gadał z chinczykiem który nie zna polskiego, dałem przyklad ze u danej osoby bez jakiejkolwiek depresji ingerencja w neuroprzekaźniki lekiem ktory byl zarejestrowany do leczenia nadwagi spowodowała po odstawieniu leku przewlekłe objawy depresyjne w postaci zmęczenia i braku energii i o to w tym chodzi a nie o to ze na odchudzanie sie uprawia sport i dba o diete i o moje oczekiwania wzgledem lekow, biore je na tyle długo i tyle roznych rodzajow ze wiem co mozna od nich oczekiwac a czego nie mozna wiec mi nie musisz tłumaczyc jak one działają bo to wiem z praktyki i to niekrótkiej

-- 08 paź 2014, 17:23 --

a to powyzsze odnosi sie do tego co pisales wczesniej ze nie łącze braku energii z depresją
Kimek napisał(a):Lunatic masz 10 lat problemy z depresją a nie wiesz tego że brak energii może być spowodowany włąśnie tą depresją?

przez Kimek 08 paź 2014, 21:35
lunatic Ale ja nie będe tu rozkminiał czy ktoś miał nadwagę czy co.Wiesz co według mnie ty za całą swoją porażkę farmakologiczną jaką przeżywasz obwiniasz każdego tylko nie siebie.Bądź troche bardziej krytyczny względem własnej osoby. Skoro jesteś takim specem z tak długa praktyką to aż dziw bierze, że nie trafiłeś na jakiś super specyfik dla siebie.Tu na tym forum go raczje nei znajdziesz, prędzej u lekarza na wizycie.

przez Pablo5HT1 08 paź 2014, 22:16
Patryk29, Ludzie przestancie wierzyc w tableteczki, one was nie uzdrowia, ja wpieprzalem prawie 2 lata paroksetyne wedlug zalecen pana doktora i dalej mam depresje,
No bo paroksetyna to nie jest taki dobry lek, tez brałęm w tym roku, nawet po 50 mg i gów... cła kuracja u mnie około 2 miechy ale z dnia na dzień nie było lepiej. Także leki owszem nie wylecza ale jest jeszcze kwestia, ze musi byc lek wtrafiony. Nie moge słuchac już mitów o paroksetynie jaki to super lek, jeden z najbardziej rozreklamowanych a w sumie lek- gówno. Pie... paroksetynę.

przez lunatic 08 paź 2014, 23:45
Kimek napisał(a):lunatic Ale ja nie będe tu rozkminiał czy ktoś miał nadwagę czy co.Wiesz co według mnie ty za całą swoją porażkę farmakologiczną jaką przeżywasz obwiniasz każdego tylko nie siebie.Bądź troche bardziej krytyczny względem własnej osoby. Skoro jesteś takim specem z tak długa praktyką to aż dziw bierze, że nie trafiłeś na jakiś super specyfik dla siebie.Tu na tym forum go raczje nei znajdziesz, prędzej u lekarza na wizycie.

jak bede chcial posłuchac psychologicznych tekstow to sie wybiore do psychologa, skonczylem dyskusje

przez martate 09 paź 2014, 06:22
dzień dobry, mam pytanie. czy ktoś brał oriven? jak się ma do innych leków z wenlafaksyną?

przez Kimek 09 paź 2014, 08:19
lunatic napisał(a):
Kimek napisał(a):lunatic Ale ja nie będe tu rozkminiał czy ktoś miał nadwagę czy co.Wiesz co według mnie ty za całą swoją porażkę farmakologiczną jaką przeżywasz obwiniasz każdego tylko nie siebie.Bądź troche bardziej krytyczny względem własnej osoby. Skoro jesteś takim specem z tak długa praktyką to aż dziw bierze, że nie trafiłeś na jakiś super specyfik dla siebie.Tu na tym forum go raczje nei znajdziesz, prędzej u lekarza na wizycie.

jak bede chcial posłuchac psychologicznych tekstow to sie wybiore do psychologa, skonczylem dyskusje

Wydaje mi się, że im szybciej tym lepiej, z korzyścią nie tylko dla siebie.Bez odbioru.

przez slow_down 09 paź 2014, 09:06
martate, nie ma żadnej różnicy między innymi zamiennikami. Brałem i mogę to potwierdzić.
slow_down

Sortuj wg