WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez lunatic 07 paź 2014, 20:33
no to mowimy o innej depresji, bo ja nie mowie o takiej ktorą mozna kontrolować i sie decyduje czy sobie ktoś na nią moze pozwolić czy nie, po prostu pojawia sie i rujnuje wszystko, bez względu na to czy pracujesz czy nie, czy wychodzisz z domu czy nie i czy sobie na nią mozesz pozwolic czy nie

przez ala1983 07 paź 2014, 21:10
Ludzie, naprawde szkoda czasu, mowie wam, przerabialam to wszystko przed wami (po czesci jeszcze w tym siedze), nie idzcie ta sama droga. Wezcie sie za terapie, nie liczcie na leki.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez lunatic 07 paź 2014, 21:19
ala1983,
a co jesli depresja jest polekowa? terapia na to raczej nie pomoze jak leki rozwaliły cały system neuroprzekaźników czy nie wiadomo co ze dopiero po lekach pojawiły sie objawy silnej depresji których wcześniej nie było

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ala1983 07 paź 2014, 21:28
lunatic napisał(a):ala1983,
a co jesli depresja jest polekowa? terapia na to raczej nie pomoze jak leki rozwaliły cały system neuroprzekaźników czy nie wiadomo co ze dopiero po lekach pojawiły sie objawy silnej depresji których wcześniej nie było

Terapia pomoze, a i organizm sam dojdzie do siebie, choc to mozolna droga, bardzo dluga.. Dlatego mowie ludziom tu za wczasu.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez izaa 07 paź 2014, 21:34
lunatic, w depresji ważne jest nastawienie, w każdej zresztą chorobie nawet nowotworowej ;), ktos kto uważa że leki załatwią całą sprawę za nas bez naszej pracy nad sobą jest w błędzie. Leki to funkcja wspomagająca (ba, czasem szkodząca, mi również pewne leki zaszkodziły tak, że depresja sie pogłębiła znacznie, ale to że sie nie poddałam, pozwoliło mi z niej wyjść w ciągu miesiąca, po zmianie leków)

przez lunatic 07 paź 2014, 21:39
izaa,
wiesz co, jakoś nastawieniem nie jestem w stanie sprawic zeby wyczerpanie fizyczne które mi towarzyszy i wieczne zmęczenie i brak energii minęły, moze psychoterapia by pomogła ale nie wiem czy z nia nie jest jak z lekami, ze trzeba szukac i szukac az ktorys z terapeutów okaze sie skuteczny, bo tez jest tego nawalone roznych rodzajow tak jak i lekow

-- 07 paź 2014, 20:42 --

co ciekawe nigdy wczesniej nie mialem z tym problemów dopoki nie dostałem pierwszego SSRI

przez izaa 07 paź 2014, 21:51
lunatic, wiem, że w cięższej depresji nastawienie nie pomoże, konieczne są dobrze dobrane leki, bo jak mamy zacząć myśleć lepiej skoro czujemy bóle, nie mamy siły, bo nie śpimy po nocach, słabniemy bo mało jemy? Leki też mogą być problemem, dlatego osobiście jestem zwolenniczką ograniczania ich do minimum. Nie biorę teraz leków i mam nadzieję że nie będzie mi potrzeba bo nie sięgać

przez Kimek 07 paź 2014, 22:44
Ja korzystam i z psychoterapii i jednocześnie z farmakoterapii.Lunatic proponuje abyś poczytał sobie o rodzajach depresji ale raczej mam na myśli jej stadia, a nie jakieś depresje po lekach itd.Wtedy będziesz miał możliwość odróżnienia pewnych rzeczy.

przez Molibdenowy 08 paź 2014, 00:53
Ja jednak jestem za utrzymaniem podziału depresja endogenna/reaktywna/zmyślona. Traktowanie wszystkich depresji jednakowo spowodowało tylko jeden wielki burdel.
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez Miss Worldwide 08 paź 2014, 02:39
Ja piersze leki dostalam na ataki lękowe 10 lat temu. Potem wlasnie sie nabawilam depresji. Teraz depresja jest na pierwszym miejscu a lękow wcale nie mam przy farmakologii. Moja depresja to cos okolo dystymii ale tez chyba nie da sie tego zaszufladkowac.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Kimek 08 paź 2014, 06:52
Ja w nerwicy i w tej depresji mam anhedonie i stany odrealnienia.To mnie tak spala od srodka, ze od dwoch dni praktycznie jestem nw grwni y załamania nerwoweo. Jestem dla siebie tak obcy i zobojetnialy że tego sie słowami w zasadzie nie da opisac.Myslalem, ze cos bedzie lpiej po porannej dawce leku, po poludniowej dawce leku, ale nic.I tak po dziś dzień.Psychiatra moze by powiedziala, ze potym jak zmniejszylem dawke leku moze byc gorzej,tyle ze ja na zmniejszonej dawce jestem juz 14 dni ale jak mam wrocic na 225 to az mnie ciarki przechodza i nie mam zadnego przekonania, ze bedzie lepiej.Uczucie depersonalizacji tak mna zawladnelo, ze powatpiewam czy jkiekolwiek leki pomoga na to.

przez lunatic 08 paź 2014, 10:45
Kimek,
a co mnie interesują jakieś stadia depresji, nie wiem jakie Ty masz objawy ale widze ze przed 6 rano juz jestes aktywny, u mnie jest godzina 10 a ja jak zwykle nie mogłem sie dobudzić po 10 godzinach snu i poza zmeczeniem i ciaglym brakiem energii i checi do czegokolwiek nie czuje nic innego, a dlatego pisalem ze polekowa bo przed zaczeciem brania tych lekow 10 lat temu nie mialem tego typu objawów zebym był wyssany z energii i motywacji jak wyciśnięta gąbka

przez lucy1979 08 paź 2014, 10:47
Sorka, ze robię offtop.
Wbrew Twym prognozom, lunatic, czuję się świetnie po wellbutrinie, przywrocil mnie do życia. Mam nadzieję, że nie chwilowo, tylko.

Za to Wenla była totalnym niewypalem w moim przypadku.

-- 08 paź 2014, 09:50 --

Lunatic a może dla Cb dobry by był Wellbutrin z jakimś bardzo silnym przeciwlękowym dodatkiem? Próbowałeś tak?
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez lunatic 08 paź 2014, 10:59
lucy1979,
mialem taki mix kiedys 10 mg paroksetyny + 75 mg wellbutrinu i paroketyna nie dawała rady wyciszyć stanów lękowych po Wellbutrinie,nawet przy połówce jego dawki, wiekszej dawki paro powyzej 10mg nie toleruje ze względu na sennosć,moze wieksza by dała rade, długo tego nie brałem bo widzialem ze sie dzieje to samo co wczesniej, u mnie dzialanie Wellbutrinu polegało na tym ze początkowo faktycznie dodał energii ale a czasem wyczerpanie fizyczne sie nasilało, było to skutkiem zwiększonych stanów lękowych bo to zmęczenie przechodziło wtedy po Xanaxie, zreszta tak samo jest teraz, po benzo czuje sie lepiej pod wzgledem energii i mimo to taka wskazówka nic nie daje lekarzowi bo ciagle nie umie dac leku ktory bedzie dzialal dobrze

Sortuj wg