WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez madseason 06 paź 2014, 23:11
nie wiem czy to wpływ zwiększenia dawki (a jeszcze nie wskoczyłam na 150) czy tego, że opowiadałam t. o myślach samobójczych i mi ulżyło, że z siebie to wyrzuciłam, ale wreszcie czuję się odrobinę lepiej. nie dławi mnie już poczucie totalnej porażki i beznadziei. mam nadzieję, że jutro obudzę się spokojna a nie zrozpaczona.
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

przez Kimek 07 paź 2014, 13:02
Witam wszystkich, ja od ponad dwóch tygodni jestem na dawce 150 mg, kiedy to lekarz rodzinny mi zmniejszyła z 225mg, a psychiatra zaakceptowała.Czuje się różnie, odrealnienia są nieco mniejsze, chodze do pracy , jestem bardziej aktywny, natomiast dziś czuje pustkę w głowie i trudność w skoncentrowaniu się na swoich myślach.Odrealnienie jest.Myślę, że powinno się po południu poprawić zwłąszca po zażyciu drugiej tabletki Efektinu.

Crazyalexxx doszła prv?

przez kalikali1 07 paź 2014, 14:26
Witam
Od 2 tyg pozeram wenle w dawce 150mg plus amisulpryd 200 i mianseryna 30 na spanie.Po jakim czasie mogę odczuć poprawę przy depresji i fobi społecznej? Opłaca cie to brać bo chcę przejsc na anafranil...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kimek 07 paź 2014, 17:20
Kalikali1 tyle ile osób pewnie tyle opinii.Ja biore 3 miesiac a w zasasadzie nic nie pomaga na depresje.Rzekłbym,że nawet się nasiliła.Wybiore te opakowania co mam i udaje się do lekarza.Myślami jestem tak bardzo daleko, że nie da się opisac, zazwyczaj ok godziny 10 te przytłumienie się zmnijszało a dziś z godziny na godziny co raz gorzej.
.

przez lunatic 07 paź 2014, 17:36
Kimek napisał(a):chodze do pracy , jestem bardziej aktywny,

Kimek napisał(a):Ja biore 3 miesiac a w zasasadzie nic nie pomaga na depresje.Rzekłbym,że nawet się nasiliła.

heh, niech sie ktoś w tym połapie czy lek w koncu dziala czy nie dziala :pirate:

-- 07 paź 2014, 16:37 --

rozbrajają mnie opinie niektórych :pirate:

przez Kimek 07 paź 2014, 17:40
lunatic a czy dał ci ktoś zapewnienie, ze lek działą idealnie na wszystko?Jednym pomaga w depresji innym na zmniejszenie lęku, innym na pozbycie się apatii.Uważasz, że to iże wrócił ktoś do pracy wyklucza pozbycie się lub pogłębenie depresji?Pomyśl zanim coś napiszesz

przez lunatic 07 paź 2014, 18:15
chodzilo mi o stwierdzenie bycia bardziej aktywnym a nie powrot do pracy, nie wiem jak mozna byc bardziej aktywnym i jednoczesnie miec nasilenie depresji

przez Kimek 07 paź 2014, 18:26
No to już wiesz, że można, bowiem jakoś mobilizuje się by iść do pracy a nie na zwolnienie, by spotkac się z przyjaciółmi a nie siedzieć w domu samemu.Sądząć po tym jakim operujesz fachowym słownictwem tu na forum myślałęm, że o takihc sytuacjach słyszałeś

przez lunatic 07 paź 2014, 18:28
nie słyszalem, bo dla mnie depresja to spadek aktywności a nie jej wzrost

przez Kimek 07 paź 2014, 18:37
Ja jestem tego przykłądem i to nie odposobnionym.Jestem z wykształcenia pedagogiem, na studiach miałem bardzo wiele godzin psychologii, poza tym czytam wiele fachowej lektury.Tak jak napisałem, teraz już wiesz, że można.

przez izaa 07 paź 2014, 19:02
lunatic, niektórzy mogą mieć połączoną nerwicę z depresją i wtedy nie ma nagłego spadku aktywności, czasem spadek aktywności nie wystepuje. Ba, w depresji warto się czymś zająć wtedy może mieć łagodniejszy przebieg. Jak łapała mnie deprecha to wychodziłam jak najwięcej z domu, by w nim nie przebywać, tylko wsród ludzi.

przez Kimek 07 paź 2014, 19:48
izaa napisał(a):lunatic, niektórzy mogą mieć połączoną nerwicę z depresją i wtedy nie ma nagłego spadku aktywności, czasem spadek aktywności nie wystepuje. Ba, w depresji warto się czymś zająć wtedy może mieć łagodniejszy przebieg. Jak łapała mnie deprecha to wychodziłam jak najwięcej z domu, by w nim nie przebywać, tylko wsród ludzi.

Dokładnie tak jest u mnie Izaa

przez lunatic 07 paź 2014, 20:24
to sie tego nie powinno w takim razie nazywac depresją

przez izaa 07 paź 2014, 20:24
Myślę ze u większości osób aktywnych zawodowo :P, bo człowiek wie, że nie może sobie pozwolić na depresje. Depresja jest ale człowiek idzie z maską na twarzy. Zauważyłam też, że depresja szybciej mija kiedy człowiek przebywa wsród innych i musi pracować. Bo nie skupia się na niej. Ale nerwica wcale nie mija, wręcz z czasem może dawać silniejsze objawy (np po skończonym wysiłku fizycznym i psychicznym).

Sortuj wg