WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Kimek 02 paź 2014, 12:52
Ja czuie się bardzo zobojętnialły i odrealniony dziś.W zasadzie tak się zastanawiam skąd ja biore siły, jak ten mózg sobie radzi z tym wszystkim, że jestem w stanie funkcjonować w pracy.Jestem tak daleko myślami gdzieś, że nie wiem jak wytłumaczyć sobie to że hodze coś w pracy robie itd.

Okres jesienny to dla nas bardzo czas, mimo, że polska złota jesień jest naprawdę piękna, w zasadzie w każdyn zakątku kraju bez względu gdzie kto z nas mieszka.Zab.lekowe, zab. depresyjne nasiilają się dość mocno zazwyczaj.

przez ala1983 02 paź 2014, 17:59
Dlaczego bzdura, wenlafaksyna to nie jest stymulant, co ludzie caly czas chodza po niej pobudzeni?? cos Ala bzdury opowiadasz
pobudzenie wystepuje na poczatku, pozniej tego nie ma, chyba ze bedziesz dawki zwiekszac i to nie bedzie pewne czy bedziesz po tym leku pobudzony

Ehh Patryk, nie zrozumielismy sie. Ja pisalam o dzialaniu aktywizujacym.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez ladywind 02 paź 2014, 18:15
Na mnie wenla nie działa aktywizująco, ona w ogole nie dziala\:/
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 02 paź 2014, 18:33
ala1983 napisał(a):
Dlaczego bzdura, wenlafaksyna to nie jest stymulant, co ludzie caly czas chodza po niej pobudzeni?? cos Ala bzdury opowiadasz
pobudzenie wystepuje na poczatku, pozniej tego nie ma, chyba ze bedziesz dawki zwiekszac i to nie bedzie pewne czy bedziesz po tym leku pobudzony

Ehh Patryk, nie zrozumielismy sie. Ja pisalam o dzialaniu aktywizujacym.

Ok Ala luzik :mrgreen:

-- 02 paź 2014, 18:35 --

ladywind napisał(a):Na mnie wenla nie działa aktywizująco, ona w ogole nie dziala\:/

Dokladnie te leki wogóle nie dzialaja, biore welne juz 5 miechów i nie wiem czy ten lek wogóle
na mnie dziala, wychodzi na to ze paro chyba tylko dziala, choc nie lubie tego leku, to gdyby nie
paro to pewnie bym juz nie zyl :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez mio85 02 paź 2014, 19:55
[quote="Kimek napisał(a):Mio85 co do Twoich problemów mogą być takie skutki.Miałem kilka z nich ale na początku brania paroxetyny , pózniej już było ok pod tym względem.Na wenki nie mam większych problemów

[beladin"]mio85, Wszystkie ssri/snri mają takie skutki uboczne. Nie zauważyłem by z czasem ich nasilenie się zmniejszało. Im większa dawka tym większe problemy. Trzeba się z tym liczyć i tyle.[/quote]

Wiem, ze maja, ale sa inne, ja kierowalem sie tym, ze kazdy te skutki odczuwal inaczej po zmianie na lek z tej samej grupy, poza tym u niektorych przechodzi. Skoro to jest skutek uboczny, taki jak potliwosc i o niej sie pisze, ze z czasem przechodzi, to czemu w tym przypadku nasilenie nie moze sie zmniejszyc? U mnie na fluo na poczatku bylo zle, jak byla remisja to sie poprawilo, a tu pytam bo nie wiem, Kimek pisze, ze na Paro tez tak mial. Takiego gonga w penisa jeszcze nie dostalem nigdy, a przeciez to tylko 75 mg i bardzo slaby wychwyt serotoniny. Choc chyba lunatic cos wspominal, ze te leki po to maja rozne dawki, zeby wychwyt byl podobny. No to wyglada, ze jestem jedyny, ktory po tym leku zamiast penisa ma kawalek skory, z ktorej nic nie wylatuje. Dajcie mi pistolet.

Ja jestem jakis przeje.... inni w zaleznosci od SSRI maja lepiej lub gorzej, a u mnie zawsze jest tragedia :bezradny: znajac moj organizm nie zdziwie sie jak po wenli dostane pssd i bede sobie plul w brode, ze w ogole zaczalem brac. Tego sie boje, zeby nie bylo za pozno na odstawienie

Patryk29 napisał(a): Dokladnie te leki wogóle nie dzialaja, biore welne juz 5 miechów i nie wiem czy ten lek wogóle
na mnie dziala, wychodzi na to ze paro chyba tylko dziala, choc nie lubie tego leku, to gdyby nie
paro to pewnie bym juz nie zyl

Chlopaku nie mecz sie na tym 5 miesiecy to juz jest taki okres, ze lek powinien zatrybic. Nie marnuj czasu. A czemu paro nie lubisz?

przez lunatic 02 paź 2014, 20:09
mio85,
a kto Ci kaze brac SSRI skoro nie akceptujesz jakiegos skutku ubocznego po nich?
są takie leki jak tianeptyna, reboksetyna, moklobemid, bupropion, bupropion i reboksetyna potrafia jeszcze podnieśc libido ze ma sie potem z tym jeszcze odwrotny problem, dwa pozostałe nie mają wpływu chyba żadnego

przez Patryk29 02 paź 2014, 20:25
mio85 napisał(a):
[quote="Kimek napisał(a):Mio85 co do Twoich problemów mogą być takie skutki.Miałem kilka z nich ale na początku brania paroxetyny , pózniej już było ok pod tym względem.Na wenki nie mam większych problemów

[beladin"]mio85, Wszystkie ssri/snri mają takie skutki uboczne. Nie zauważyłem by z czasem ich nasilenie się zmniejszało. Im większa dawka tym większe problemy. Trzeba się z tym liczyć i tyle.

Wiem, ze maja, ale sa inne, ja kierowalem sie tym, ze kazdy te skutki odczuwal inaczej po zmianie na lek z tej samej grupy, poza tym u niektorych przechodzi. Skoro to jest skutek uboczny, taki jak potliwosc i o niej sie pisze, ze z czasem przechodzi, to czemu w tym przypadku nasilenie nie moze sie zmniejszyc? U mnie na fluo na poczatku bylo zle, jak byla remisja to sie poprawilo, a tu pytam bo nie wiem, Kimek pisze, ze na Paro tez tak mial. Takiego gonga w penisa jeszcze nie dostalem nigdy, a przeciez to tylko 75 mg i bardzo slaby wychwyt serotoniny. Choc chyba lunatic cos wspominal, ze te leki po to maja rozne dawki, zeby wychwyt byl podobny. No to wyglada, ze jestem jedyny, ktory po tym leku zamiast penisa ma kawalek skory, z ktorej nic nie wylatuje. Dajcie mi pistolet.

Ja jestem jakis przeje.... inni w zaleznosci od SSRI maja lepiej lub gorzej, a u mnie zawsze jest tragedia :bezradny: znajac moj organizm nie zdziwie sie jak po wenli dostane pssd i bede sobie plul w brode, ze w ogole zaczalem brac. Tego sie boje, zeby nie bylo za pozno na odstawienie

Patryk29 napisał(a): Dokladnie te leki wogóle nie dzialaja, biore welne juz 5 miechów i nie wiem czy ten lek wogóle
paro to pewnie bym juz nie zyl

Chlopaku nie mecz sie na tym 5 miesiecy to juz jest taki okres, ze lek powinien zatrybic. Nie marnuj czasu. A czemu paro nie lubisz?[/quote]

Dzieki za rade, ale chyba nie do konca rozumiesz, poprawa byla, ale z tygodnia na tydzien jest gorzej i tak jest przy kazdym leku praktycznie, paro mnie wkurwia bo sie tyje po niej jak /cenzura/, zamulony czlowiek na maksa, nic mu sie nie chce, nawet mi sie zabic nie chce :bezradny:

-- 02 paź 2014, 20:28 --

Poza tym ja nie wiem jaka ty masz depresja, bo ja mialem tak ze nie moglem z lózka wstac, no ale to bylo ponad 2 lata temu, wedlug mojego juz bylego lekarz powinienem byc zdrowy a tu huja nie jestem :evil:

przez mio85 02 paź 2014, 20:39
ze strachu, pomogla mi fluo i jakos nie wierze w inne grupy lekow, albo inaczej nie mam juz czasu zeby jeszcze czegos sprobowac, bo probuje juz czegos nowego od pol roku, przez co pozbawilem sie roboty i odcialem od ludzi, tak na mnie dzialaly nowe leki. teraz jestem zly na siebie,ze zaraz po fluo nie przeszedlem na ten moklobemid, ale wszyscy z lekarzem na czele polecali esci - nie bedzie zadnego klopotu z libido, klopot byl i depresja tez, kiedy chcialem wejsc na moklobemid lekarz powiedzial, ze da mi najpierw taineptyne i tak stracilem kolejne 1,5 miesiaca w glebokiej depresji zamkniety w pokoju. Gdybym studiowal jeszcze to poswiecilbym ten miesiac, dwa na moklobemid, ale ja musze ruszyc z kopyta z zyciem, bo niedlugo nie bede mial za co zjesc.....a jakie sa rokowania na tym leku, pewnie wiesz - skutecznosc mniejsze niz ssrajow (opinie foumowiczow), a na tych ktorym pomogl dzialal maksymalnie kilka miesiecy. W Usa uznany za specyfik, ktorego skutecznosc byla nieudowodniona. Nie wierze, zeby taki rynek pozwolil na wycofanie czegos co pomagalo. wenla mnie przekonala skutecznoscia no i dzialaniem podobnym do fluo. Wyglada na to, ze srodze sie jednak zawiode.

Zostal mi bupropion i reboksetyna, jednak nie sa to leki na moja kieszen (na libido podwojne dawki), moze w przyszlosci, ale pewnie wtedy seks mi juz nie bedzie do niczego potrzebny

przez Patryk29 02 paź 2014, 20:48
Ja ci powiem ze z mojego doswiadczenia, to te leki sa po prostu slabe co tu duzo mówic, nie bralem fluoksetyny,ale bralem inne ssri i powiem ci ze nigdy nie mialem tak silnych mysli samobójczych jak wlasnie na tych lekach, momentami to juz jak by mnie pchalo cos do tego, sam nie wiem
trudno to wytlumaczyc, a te kampanie w internecie leki sa bezpieczne i skuteczne, wyleczalnosc 80% /cenzura/ na huju do raju okolo polowy depresyjnych reaguje na pierwszy lek i moze polowa z nich osiagnie remisje, a pozostala polowa szuka magicznego leku przez kilka lat, wiekszosc nigdy nie znajdzie i predzej czy pózniej konczy sie to bardzo zle, tu dalej chyba nie trzeba dopowiadac, ja nie wierze juz w zadne cudowne leki, /cenzura/ to po prostu, przezimuje jakos ta zime, moze po zimie minie samo :roll:

przez lunatic 02 paź 2014, 20:49
Patryk29,
i na ten objaw depresji ze nie masz siły wstac z łozka dostałeś paro? ja kiedys dostałem na to reboksetyne, potem bupropion i moklobemid i efekt był taki ze fakt wyciągnely mnie z łóżka ale potem sie musiałem zaczac leczyc na ataki paniki ktore zaczely powodowac i tak dostałęm paroksetyne

przez Patryk29 02 paź 2014, 20:55
lunatic napisał(a):Patryk29,
i na ten objaw depresji ze nie masz siły wstac z łozka dostałeś paro? ja kiedys dostałem na to reboksetyne, potem bupropion i moklobemid i efekt był taki ze fakt wyciągnely mnie z łóżka ale potem sie musiałem zaczac leczyc na ataki paniki ktore zaczely powodowac i tak dostałęm paroksetyne

Tak paro mi dali, pojechalem do spzitala ostatnimi resztkami sil, bo wiedzialem ze albo zaraz sie powiesze, albo wyjde z jebanego lózka ostatnimi silami i pojade do szpitala, no i wybralem to drugie, z perspektywy czasu nie wiem czy dobrze zrobilem, moze trzeba bylo sie jebnac, zycie i tak jest spierdolone a z depresja to wogóle, brak slów :pirate:

przez lunatic 02 paź 2014, 20:59
dziwne bo ten lek dzialania pobudzającego do zycia chyba nie ma żadnego, mnie tak pobudził ze tak samo nic mi sie po nim nie chciało robic, zadnej motywacji do czegokolwiek, mozna powiedziec ze przespalem na nim ponad 2 lata

przez Patryk29 02 paź 2014, 21:05
lunatic napisał(a):dziwne bo ten lek dzialania pobudzającego do zycia chyba nie ma żadnego, mnie tak pobudził ze tak samo nic mi sie po nim nie chciało robic, zadnej motywacji do czegokolwiek, mozna powiedziec ze przespalem na nim ponad 2 lata

Dokladnie tak samo mysle, najlepsze jest to ze chce mi sie smiac z tego i /cenzura/ az klawiature oplulem :mrgreen:

przez planB 02 paź 2014, 21:12
Niema niema w ogóle ...dzisiaj testowo do paro. dodałem 300mg Yohimbiny ..no i lekko" zadziałała 'pobudzająco'....zwłaszcza z kofeiną i betaalaniną :8): ...dziwna petarda

Na Venli nie polecam.
I Dare, readY

Sortuj wg