WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez lunatic 01 paź 2014, 20:53
mio85,
Ty masz chyba jakąś obsesje na tym punkcie, idź to powiedz lekarzowi

przez mio85 01 paź 2014, 21:13
lunatic napisał(a):mio85,
Ty masz chyba jakąś obsesje na tym punkcie, idź to powiedz lekarzowi

nie ukrywam, ze mam, jest to dla mnie wazne i chcialbym, aby aktualnie bioracy cos powiedzieli w tej kwestii, bo jesli nie ma szans na zmniejszenie tych objawow, to zmiana leku, ktora miala zmniejszyc ten problem jest bezsensowna

przez Kimek 02 paź 2014, 07:06
Ja we wtorek byłemu mojej lekarki psychiatry.Przywitała mnie słowami: o a Pana, to ja już miałam długo nie widzieć.Mówie, że ja to już w zeszłym tygodniu chciałem przyjść do Pani, ale Pani była na urliopie.Śmiała się.o po wszystkich Mówiłem, że lekarka rodzinna zmniejszyła mi dawkę i chyba dzięki temu poszedłem do pracy bo nie jestem tak przytłumiony.Ona mówi, no dobrze skoro pan nie ma przekonania do tej większej dawki to zostańmy na tym 150.Pytała czy dalej jest to odrealnienie, mówie, że tak i że dokucza mi anhedonia, że nic mnie nie cieszy, że mam problemy z chodzeniem, zaburzoną równowagę.Pytała też o sen i apetyt, stwierdziłem, że nie ma tkiego problemu.Mówiłem, że niepokój jest,a to że teraz jestem w dobrym nastroju to tka mam jak jestem przed wizytą u lekarza, że się pozytywniej staram nakręcić.Na moje stwierdzenie, że te odrealnienie to mam chyba od lęku tylko się uśmiechnęła.Już jej chciałem powiedzieć, że "Pani to taka śmieszka jest, bo się pani tylko śmieje", ale zrezygnowałem.I na wspólnym śmiechu ta nasza wizyta się zakończyła.

Dziś po przebudzeniu wysokie ciśnienie i odrealnienie.Wczoraj miałem mnóstwo spraw do załatwienia związanych m.in. z tym, że za miesiąc stajee na komisje przed PZdsOON więc musiałem załatwiać historie choroby, ksera itp.Jeszcze wiele innych spraw mam na głowie, ale jakoś daje rade.

Wczorja w połudnei pominąłem dawkę Efektinu 75.Wieczorem jak wyhcodizłem od znajomych troche mnie łapało odrealnienie, natomiast cąły dzień wczorajszy jakoś nie odczułem zbytnio pominięcia tabletki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 02 paź 2014, 10:42
Kimek wspólny, zdrowy śmiech z lekarzem psychiatrą na wizycie nie rokuje dobrze na zmianę leków które bierzesz (jeśli o to Ci chodziło). :pirate:
miko84

przez beladin 02 paź 2014, 10:51
mio85, Wszystkie ssri/snri mają takie skutki uboczne. Nie zauważyłem by z czasem ich nasilenie się zmniejszało. Im większa dawka tym większe problemy. Trzeba się z tym liczyć i tyle.
beladin

przez Kimek 02 paź 2014, 11:11
Miko84 ja do wyczerpania zapasów wenlafaksyny poczekam ze zmiana leków.Zobaczymy jak będzie na tej 150 jakiś czas jeśli nie będzie zmiany to oczywiści zmienie lek jak nie z tą lekarką to z kimś innym.

Mio85 co do Twoich problemów mogą być takie skutki.Miałem kilka z nich ale na początku brania paroxetyny , pózniej już było ok pod tym względem.Na wenki nie mam większych problemów

przez planB 02 paź 2014, 11:12
...no tak
..ale nie tak by to akceptować w imię "wyższych " celów :idea: ....lekarz może ci przypisać trazodon ,wellbutrin ...75mg Venli nie działało na mnie jakoś strasznie kastrująco.. le 150+ już tak.
Gorzej teraz na paroxetynie jest .....ale w razie czegoś Yoha + HGW :8): :idea:
I Dare, readY

przez lunatic 02 paź 2014, 11:20
planB,
jakbys porównał u siebie paroksetyne i wenle? wenla dziaała mniej sedatywnie od paro?

przez planB 02 paź 2014, 11:55
One nie mają sedatywnego działania w ogóle , co Venla jest mocniejsza przy wychwycie zwrotnym noradrenaliny ,a noradrenalina odpowiada za 'drive'

porównanie? SNRI vs. SSRI ...na Venli byłem bardziej wyłączony emocjonalnie ...coś bardziej w zwierzaczka względem płci przeciwnej ...? ...na Paro czuję ) ..w sensie głębszych uczuć itd.
I Dare, readY

przez lunatic 02 paź 2014, 12:04
to ja mialem na odwrót, na paro byłem znieczulony i dzialala mocno sedatywnie, na wenli było wiecej energii,mniejsza sedacja i mniejsze zobojętnienie

przez Patryk29 02 paź 2014, 12:05
Ale post dziwny :shock:

-- 02 paź 2014, 12:06 --

Lunatic na jakiej dawce wenli tak sie czules??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez lunatic 02 paź 2014, 12:14
75 mg, ale z czasem przestała tak dobrze działać jak na początku

przez Patryk29 02 paź 2014, 12:27
lunatic napisał(a):75 mg, ale z czasem przestała tak dobrze działać jak na początku

to ile mniej wiecej czules sie dobrze, pamietasz??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez lunatic 02 paź 2014, 12:29
kilka miesięcy, może ze 3-4, potem inny lekarz mi zalecił zmiane na Edronax zamiast zwiększyc dawke bo znów nie mialem siły na nic

-- 02 paź 2014, 11:32 --

na wenli było jedno fajne, budzilem się wczas rano ok 6 i byłem wyspany i nie czułem zmęczenia, teraz potrafie spać do 9 i nie moge się dobudzić, jak wstaje to nie czuje się wypoczęty, podobny efekt miał moklobemid i edronax, wydaje mi sie ze to zasługa noradrenaliny

Sortuj wg