WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez mio85 01 paź 2014, 15:16
Patryk29 napisał(a):Wenlafaksyna ma krótki okres póltrwania, wiec lepiej ja brac systematycznie, nie bez powodu jest w opcji ER,

Wiadomo, nie zamierzam brac w kratke, ale nieraz moze wyniknac taka sytuacja ze nie wezmiesz rano, bo na przyklad bedziesz nocowal gdzies indziej. I po prostu troche mnie to martwi, bo jest kilka osob, ktore pisza po tym, ze pominiecie juz dobowej dawki, wywoluje efekt podobny do objawow odstawienia. Nie swiadczyloby to zbyt dobrze o potencjale tego leku, skoro nie potrafi on nasycic organizmu odpowiednim stezeniem przekaznikow na dluzszy czas. Własciwie to ja nawet nie moge pojac, jak organizm moze sie buntowac po pominieciu jednej dawki, jesli powiedzmy od 6 miesiecy dostaje niebotyczna ilosc przekaznikow. Przeciez ich stezenie powinno byc tak duze, ze nawet kilka dni abstynencji nie powinno go obnizyc.

przez ala1983 01 paź 2014, 15:27
I po prostu troche mnie to martwi, bo jest kilka osob, ktore pisza po tym, ze pominiecie juz dobowej dawki, wywoluje efekt podobny do objawow odstawienia.

No jest karuzela, jest ;)

Nie swiadczyloby to zbyt dobrze o potencjale tego leku, skoro nie potrafi on nasycic organizmu odpowiednim stezeniem przekaznikow na dluzszy czas. Własciwie to ja nawet nie moge pojac, jak organizm moze sie buntowac po pominieciu jednej dawki, jesli powiedzmy od 6 miesiecy dostaje niebotyczna ilosc przekaznikow. Przeciez ich stezenie powinno byc tak duze, ze nawet kilka dni abstynencji nie powinno go obnizyc.

:bezradny:

-- 01 paź 2014, 14:30 --

Patryk29 napisał(a):Pobodzenie po wenlafaksynie to tak na prawde skutek uboczny leku, a nie jego profil dzialania.

Bzdura Patryk.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez izaa 01 paź 2014, 15:31
Gdyby tak było, że można byłoby go nie brać przez parę dni, ludzie nie mieliby problemu z odstawianiem tego leku. Tak naprawdę im lepiej się czujemy tym lepiej znosimy brak danego leku. Dlaczego? Dużo zależy od naszego nastawienia. Spokojnie, biorąc wenlę możesz raz na jakis czas pominać dawkę i nie powinno ci to zaszkodzić. Ale nie biorąc 2-3 dni możesz odczuwać jakies skutki uboczne. Lek jest uwalniany przez 24h <mogę sie mylić, pamięć może zawodzić>.
Ja byłam tak zabiegana, że nawet nie zauważyłam jak odstawiłam wenlę- widzisz da się, nie miałam żadnych skutków ubocznych. Wręcz jak brałam wenlę raz na 3 dni, to mi ona szkodziła wiec ją odstawiłam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ala1983 01 paź 2014, 15:35
Dużo zależy od naszego nastawienia.

Jak ja zaczelam swego czasu dyskusje z psychologicznego punktu widzenia to mnie zaraz ludzie tu przepedzili twierdzac, ze filozofuje.
Jednak nasze nastawienie do lekow jest tu kluczowe.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez izaa 01 paź 2014, 15:42
Trzeba też zauważyć, że ludzie, którzy piszą często są uprzedzeni, biorą leki latami. Uważam że nastawienie ma ogromny wpływ na to czy uda nam sie lek odstawić czy nie. Dlatego z reguły lekarze odradzają odstawianie na jesień <pogoda nas dobrze nie nastraja>. Jedynie silna wola może nie wystarczyć przy benzodiazepinach i innych silnie uzależniających. Tu się zgodzę.
Natomiast leki SRRI i SNRI? Sama odstawiałam wenlę, bo tak chciałam i byłam gotowa na to, zdeterminowana. Natomiast innym nie polecam odstawiania na własną rękę. No i druga sprawa, jak sie zaczęło brać leki tego typu to trzeba pobrać min. kilka miesięcy.

przez Patryk29 01 paź 2014, 15:54
ala1983 napisał(a):
I po prostu troche mnie to martwi, bo jest kilka osob, ktore pisza po tym, ze pominiecie juz dobowej dawki, wywoluje efekt podobny do objawow odstawienia.

No jest karuzela, jest ;)

Nie swiadczyloby to zbyt dobrze o potencjale tego leku, skoro nie potrafi on nasycic organizmu odpowiednim stezeniem przekaznikow na dluzszy czas. Własciwie to ja nawet nie moge pojac, jak organizm moze sie buntowac po pominieciu jednej dawki, jesli powiedzmy od 6 miesiecy dostaje niebotyczna ilosc przekaznikow. Przeciez ich stezenie powinno byc tak duze, ze nawet kilka dni abstynencji nie powinno go obnizyc.

:bezradny:

-- 01 paź 2014, 14:30 --

Patryk29 napisał(a):Pobodzenie po wenlafaksynie to tak na prawde skutek uboczny leku, a nie jego profil dzialania.

Bzdura Patryk.

Dlaczego bzdura, wenlafaksyna to nie jest stymulant, co ludzie caly czas chodza po niej pobudzeni?? cos Ala bzdury opowiadasz
pobudzenie wystepuje na poczatku, pozniej tego nie ma, chyba ze bedziesz dawki zwiekszac i to nie bedzie pewne czy bedziesz po tym leku pobudzony
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez crayzyalexxx 01 paź 2014, 16:52
IZAA ciekawi mnie co napisałaś ze mialas najlepsze dzialanie wenli 2-3 tyg po zaczeciu brania a potem slablo... Ja mialam tak samo !!! Czulam sie super,parę tyg. Potem oslablo i mimo zwiększania dawek nie chce wrócić. To co bez sensu dalej brać ???

co do pobudzenia to lekarka dajac mi wenle mowila, ze będzie mnie aktywizowac, pobudzi do dzialania. Mi wlasnie chodzi o takie pobudzenie zebym miala sile z lóżka wstać. A jak narazie to jak sie zbudzę to najchetniej bym przelezala caly dzien. Nic mi sie nie chce, nie ma czlowiek sily itd nie będę sie tu zaglebiac. 150mg a nie czuje żadnej roznicy
W życiu piękne są tylko chwile

przez izaa 01 paź 2014, 17:02
crayzyalexxx, czy bez sensu czy z sensem- warto polecić sie psychiatry, mimo, że działanie osłabia, nie znaczy że nie działa wogóle. Przykładowo, gdy po jakimś czasie ludzie próbują odstawić wenlę- często nie mogą, mają bóle żołądka, nerwica wraca- co znaczy, że lek działa i na tym etapie leczenia jest potrzebny. Dlatego każde ostawienie powinno być konsultowane z lekarzem, to on ocenia czy lek należy odstawić, czy działa czy jego działanie osłabło.
Ostatnio brałam wenlę od kwietnia 2013 do marca 2014. czyli 10-11 miesięcy. Dopiero w ostatnim miesiącu, lub 1,5 zauważyłam że poprostu stałam sie bardzo senna, zmęczona, jakby moje IQ spadło :D, postanowiłam odstawić i odzyskałam wigor. Myślę że w po jakimś czasie <dłuższym> leki należy zmieniać. Moja matka bierze citabax chyba 5 rok, ale wg mnie na nia nie działa, po takim czasie przestał mieć jakiekolwiek działanie

przez planB 01 paź 2014, 17:19
Mnie Venla aktywizowała ,zwłaszcza 150mg na czczo pogryzione i popite szklanką wody.... a tego nie mam obecnie będąc na 40mg Paroxetyny :?
....mama bierze Venlę od lat ....max dawki 450mg + Mirty30mg i to w wieku 70 ...obecnie na 75mg śmiga.
I Dare, readY

przez crayzyalexxx 01 paź 2014, 17:59
IZAA no wlasnie tydzień temu lekarz kazala wskoczyć na 150 także mam nadzieje, ze sie jeszcze rozbuja. Ale czasem to juz zniechęcona jestem ciągłą deprecha.

PLANB a dlugo byles na wenli ? Czemu zrezygnowales ?

przez planB 01 paź 2014, 18:35
....ja na Venli raczej byłem hmmm 'wielokrotnie' ... tzn wielokrotnie odstawiałem bądź zmieniałem bo coś mi nie pasowało ....na dawce 75mg miałem lęki i coś ala boarderline ....aż wypiłem ponad 1l wódki i mi się urwał film .... niebede pisał co odpierdoliłem ...i to harkor extreme po raz drugi w przeciągu 8mcy.... no i tak zmieniłem po tym lekarza i lekarz środek .....na nast. wizycie chyba doda coś aktywizującego :idea:
I Dare, readY

przez crayzyalexxx 01 paź 2014, 19:38
No to niezła jazda :) ciekawe co Ci da aktywizujacego ? Mi by tez sie przydalo :)

przez ladywind 01 paź 2014, 19:42
Biore prawie 4 tygodnie 150 mg wenli z escitalopramem i niestety ale nie zauwazyłam żadnej poprawy w depresji i nerwicy :roll: zaczyna mnie to wszystko frustrować
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez mio85 01 paź 2014, 20:41
jestem dopiero 5 dzien na tym leku, ale juz dziala na organizm, mam te charakterystyczne uboki, jednak jeden mnie dzis przerazil. Chcialem zobaczyc, jak zaregowal na ten lek moj czlonek i sie przerazilem. Praktycznie nic nie czuje i mam problem z ejakulacja. Tak zle jeszcze nigdy nie bylo na innych lekach, wiadomo slabsze libido i erekcja, ale znieczulenie i brak wytrysku?! Niektorzy pisali, ze to przechodzi. Jak myslicie - jak najszybciej uciekac z tego leku, czy jest sens czekac na poprawe?

Sortuj wg