WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez depresyjny098 27 wrz 2014, 14:17
Ladywind a anafranilu nie bierzesz, zawsze chyba ci pomagał. Ze mna tez juz robilo sie bardzo zle, wzialem przedwczoraj tabletke 75 i pomoglo w tym sensie ze teraz bym sobie lezal caly dzien

przez mio85 27 wrz 2014, 14:33
Wiem, ze to chore, ale bardzo balem sie zaczac brac ta wenle, dzis sie przelamalem ale wzialem ja niedawno po poludniu, a mialem wziac rano. Jest taka opcja, ze gdyby po niej organizm szalal to bede mial nieprzespana nocke? Jak dlugo jej dzialanie moze trwac po pierwszej tabletce? I czy ktos z was od razu na pierwszy raz bral taka dawke? Lekarz mowi, ze mniej mi nie da bo to podstawowa dawka lecznicza. Ok. Tylko, ze dawka lecznicza fluo to 20 mg, a ja po 10 mg na wstep mialem straszne uboki. Jak myslicie?

przez Patryk29 27 wrz 2014, 14:53
mio85 napisał(a):Wiem, ze to chore, ale bardzo balem sie zaczac brac ta wenle, dzis sie przelamalem ale wzialem ja niedawno po poludniu, a mialem wziac rano. Jest taka opcja, ze gdyby po niej organizm szalal to bede mial nieprzespana nocke? Jak dlugo jej dzialanie moze trwac po pierwszej tabletce? I czy ktos z was od razu na pierwszy raz bral taka dawke? Lekarz mowi, ze mniej mi nie da bo to podstawowa dawka lecznicza. Ok. Tylko, ze dawka lecznicza fluo to 20 mg, a ja po 10 mg na wstep mialem straszne uboki. Jak myslicie?

tak piszesz ze nie wiadomo o co chodzi, jestes pobudzony czy co?? ze boisz sie ze nie bedziesz spal??
a nawet jesli nie bedziesz mógl zasnac to zasniesz jutro w czym problem :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 27 wrz 2014, 15:57
chodzi chyba o to ze pyta o hipotetyczne dzialanie ktorego nie ma a chce wiedziec czy bedzie :pirate:

przez Patryk29 27 wrz 2014, 16:06
lunatic napisał(a):chodzi chyba o to ze pyta o hipotetyczne dzialanie ktorego nie ma a chce wiedziec czy bedzie :pirate:

Aha to ja mu nie pomoge w tym :pirate:

przez crayzyalexxx 27 wrz 2014, 17:04
Dzieks PATRYK29 za odp. Czyli nieselektywne lepsze ? Tj trojpierscieniowe i klomipratyna ? A wenla to selektywne ? Trochę próbuje skumać w tym temacie ale nie bardzo mi to idzie

-- 27 wrz 2014, 17:05 --

Mialo byc klomipramina
W życiu piękne są tylko chwile

przez Patryk29 27 wrz 2014, 17:08
crayzyalexxx napisał(a):Dzieks PATRYK29 za odp. Czyli nieselektywne lepsze ? Tj trojpierscieniowe i klomipratyna ? A wenla to selektywne ? Trochę próbuje skumać w tym temacie ale nie bardzo mi to idzie

-- 27 wrz 2014, 17:05 --

Mialo byc klomipramina

Tak to takie leki jak klomipramina np: trójpierscieniowce, stosowane w silnych i przewleklych depresjach, wtedy kiedy ssrr i snri zawioda,
a jak tam na wenli lepiej sie troche czujesz??

przez crayzyalexxx 27 wrz 2014, 17:17
Dzieks :) a ja dzis trochę lepiej :) a u Ciebie dobrze ?

przez tomasz_xyz 27 wrz 2014, 17:23
ladywind napisał(a):Kimek, u mnie te stany DD wywołuje silny lęk a z kolei lęk indukuje nerwica natrectw, paskudna ta choroba :(

To może ten szpital to rzeczywiście dobra myśl? Może leki lepiej dobiorą?

A przy nerwicy natręctw nie da się funkcjonować rozsądnie gdy dokucza- wiem to po sobie.
tomasz_xyz

przez Patryk29 27 wrz 2014, 17:28
Dzieki crazyalexx w miare sie czuje, z rana mialem zawroty glowy i oslabiony bylem, ale teraz jest znacznie lepiej.

przez crayzyalexxx 27 wrz 2014, 17:38
No to fajno :) ja z kolei w nocy na stand by spalam :) i czulam ciągle ze nogą ruszam :) a co dziwne rano juz mi sie spac mimo tego nie chcialo. Napewno czuje sie mniej zmeczona na 150.

przez depresyjny098 28 wrz 2014, 01:39
Ciekaw jestem jak velafax radzi sobie z hipokampem, bo to z nim rzekomo mam problem. Anafranil najlepiej go wzmacnia i dlatego najlepiej na mnie działa, ale caly czas szukam alteranatywy zeby nie przymulic tak tego calego zycia, moze jakas dziewczyne poznac..

przez Kimek 28 wrz 2014, 08:08
Tomasz_xyz ja też skłaniam się ku temu, że stan DD jest wywołany silnymi przewlekłymi lękami,Oczywiscie stoswanie paroxetyny też mogło mieć wpływ na DD, w lipcu zmiana leku i rożne dziwne historia na wenlafaksynie.Ja za chwilę się zbieram się do pracy, mam silny lęk i odrealnienie, aż sam się dziwie skąd mam siły by w tym stanie iść do pracy.Chyba Najwyższy dodaje sił.Czekam ( nie)cierpliwie na wtorkową wizyte u psychiatry coona powie o braku efektow leczenia.

przez miko84 28 wrz 2014, 09:54
depresyjny skąd Ty wiesz z czym masz problem skoro tego nawet naukowcy nie wiedzą :)
miko84

Sortuj wg