WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Patryk29 27 wrz 2014, 08:44
Selektywne to takie leki które dzialaja na dane receptory i wlasciwie na inne nie dzialaja lub ich dzialanie jest znikome,
nieselektywne o oddzialywuja na rózne receptory ich nieselektywnosc jest ich zaleta bo nie ograniczaja sie do danego
receptora w mózgu
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kimek 27 wrz 2014, 11:30
Ja dziś rozłożyłem tą dawke 150mg na dwie części dnia .Rano jedną i w południe wezmę drugie 75.W głowie co mam to jest w zasadzie nie do opisania.Takie odrealnienie, lęk i depresja, że ..szkoda słów.Tydzień minął od czasu gdy lekarz rodzinny zmniejszyła mi dawkę z 225 na 150 zaczałem być mniej przybity a teraz to już jest wszystko ze zdwojoną siłą.Wydaje mi się, że już nic nie jest w stanie mi pomóc.Czuje się jak w letargu.Jutro i w poniedziałek znów do pracy mam, a ja w zasadzie leżąc nie moge fukncjonować a co dopiero obowiązki zawodowe.

W myślach mam czy może zrobić jakieś badanie głowy EEG itd bo to jest po prostu nie do pomyślenia żeby przechodzić taki horror.Leki biorę systematycznie, żadnych papierosów, żadnego alkoholu.Więc coś powinno iść w dobrym kierunku.Nie idzie nic.

przez miko84 27 wrz 2014, 11:59
EEG wykaże ewentualnie padaczkę jeśli występuje, jeśli chciałbyś czegoś więcej to zrób badanie SPECT i znajdź specjalistę który potrafi to czytać.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 27 wrz 2014, 12:11
badania mózgu na efekty uboczne leku? a co to niby miałoby wykazać, niektóre leki potrafią robić sieczke z mózgu zamiast pomagać i nie wiem co tu miałoby sie niby badać jakimś badaniem

przez Kimek 27 wrz 2014, 12:48
A czy ja napisałem coś że mój stan jest z powodu leku?

przez Patryk29 27 wrz 2014, 12:57
Nie ma sensu robic takich badan bo nic tam nie znajdziesz, no chyba ze bylaby to jakas choroba degeneracyjna mózgu, wtedy bylo by widac pewnie obumieranie komórek nerwowych czy cos takiego, nie znam sie dokladnie, skad u ciebie wogóle ta derealizacja?? Cierpisz na depresje i masz derealizacje czy jak to jest skad u ciebie to sie wzielo??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez braksił22 27 wrz 2014, 12:58
Kimek, też dzisiaj mam jakąś masakrę w głowie :why: Odrealnienie sięgnęło zenitu i praktycznie nie wiem co się dzieje dokoła. Nie wiem czy nie odstawić tej wenyli.
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez lunatic 27 wrz 2014, 13:02
Kimek napisał(a):A czy ja napisałem coś że mój stan jest z powodu leku?

od miesiaca chyba piszesz ciągle ze lek źle działa

przez ladywind 27 wrz 2014, 13:07
ja chce do szpitala bo sobie nie radze kompletnie, moje życie wisi na włosku, próbuje sie tam dodzwonoic a on9i nie odbieraja telefonu.
Jeszcze niegy nie pragnełam isc tak do spychiatryka jak teraz, kiedy widzę, że życie mi sie sypie i pozostawia za soba zgliszcza a przez chorobe cofam sie do tyłu, leki oczywiscie nie pomagają, co powoduje frustracje i lęk :cry:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez madseason 27 wrz 2014, 13:11
żal mi Was wszystkich, żal mi nas wszystkich. trzymajcie się jakoś. ladywind, Kimek, oby przyszła poprawa...przykre to bardzo.
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

przez ladywind 27 wrz 2014, 13:13
Kimek napisał(a):4:50 forumowicze śpią w najlepsze, a ja..Zbudziło mnie sam nie wiem co a po chwili bardzo szybkie uderzenia serca, które wynikło chyba z lęku o siebie, po obudzeniu..Od wczorajszego popołudnia w pracy nasilił mi się tak stan depresyjny i związana z nim anhedonia, że do końca pracy do 20 ledwo dotrwałem i aż sam się dziwie jak ogarnąłem wszystko w pracy.Dla tych, którzy nie wiedzą co to anhedonia podam poniżej.To coś istotnego w naszym przypadku.
Jutro mam znów prace ale w tym stanie..nie chcę nawet myśleć.Jeśli tak dalej będzie to chyba będe musiał sięgnąc po benzo albo sam nie wiem..

Anhedoniabrak lub utrata zdolności odczuwania przyjemności. Jest jednym z kluczowych objawów pomocnych przy diagnozowaniu depresji. Występuje również (jako objaw negatywny) w przypadku schizofrenii oraz niektórych innych zaburzeń psychicznych.
Anhedonia zaburza funkcjonowanie społeczne, ponieważ otoczenie nie potrafi odczytywać stanów emocjonalnych osoby cierpiącej na to zaburzenie. Anhedonii towarzyszą przeważnie inne objawy, jak spłycenie afektu, brak spontanicznego wyrazu takich emocji, jak radość, gniew, żywiołowość. Wyrażane w anhedonii stany emocjonalne są „zszarzałe”, o zbliżonym kolorycie i podobnej ekspresji.
Kimek odkad ujawiniła sie u mnie choroba to jest z poczatkiem czerwca, tak ciągle odczuwam anhedonie na przemian z depresją i lękami, zamartiwaniem się.

Ostatnio lorafen 2,5mg słabo na mnie działa :-| nie wiem co robic
I z tym się zmagam już nieomal 3 miesiące.Nic nie pomaga.Czuje..w zasadzie to niczego nie czuje.Króko opisując: poznaje swoje ciało-nie poznaje psychiki.Nie daje już rady..

-- 27 wrz 2014, 12:15 --

Kimek napisał(a):4:50 forumowicze śpią w najlepsze, a ja..Zbudziło mnie sam nie wiem co a po chwili bardzo szybkie uderzenia serca, które wynikło chyba z lęku o siebie, po obudzeniu..Od wczorajszego popołudnia w pracy nasilił mi się tak stan depresyjny i związana z nim anhedonia, że do końca pracy do 20 ledwo dotrwałem i aż sam się dziwie jak ogarnąłem wszystko w pracy.Dla tych, którzy nie wiedzą co to anhedonia podam poniżej.To coś istotnego w naszym przypadku.
Jutro mam znów prace ale w tym stanie..nie chcę nawet myśleć.Jeśli tak dalej będzie to chyba będe musiał sięgnąc po benzo albo sam nie wiem..

Anhedoniabrak lub utrata zdolności odczuwania przyjemności. Jest jednym z kluczowych objawów pomocnych przy diagnozowaniu depresji. Występuje również (jako objaw negatywny) w przypadku schizofrenii oraz niektórych innych zaburzeń psychicznych.
Anhedonia zaburza funkcjonowanie społeczne, ponieważ otoczenie nie potrafi odczytywać stanów emocjonalnych osoby cierpiącej na to zaburzenie. Anhedonii towarzyszą przeważnie inne objawy, jak spłycenie afektu, brak spontanicznego wyrazu takich emocji, jak radość, gniew, żywiołowość. Wyrażane w anhedonii stany emocjonalne są „zszarzałe”, o zbliżonym kolorycie i podobnej ekspresji.

I z tym się zmagam już nieomal 3 miesiące.Nic nie pomaga.Czuje..w zasadzie to niczego nie czuje.Króko opisując: poznaje swoje ciało-nie poznaje psychiki.Nie daje już rady..

Kimek odkad ujawiniła sie u mnie choroba to jest z poczatkiem czerwca, tak ciągle odczuwam anhedonie na przemian z depresją i lękami, zamartiwaniem się.

Ostatnio lorafen 2,5mg słabo na mnie działa :-| nie wiem co robic

-- 27 wrz 2014, 12:16 --

madseason, dziękuje Ci bardzo naprawde :cry: i Tobie również życze by Ci sie szybko poprawiło i bysmy tak nie cierpieli jak teraz, niech ta zła passa sie w koncu skonczy
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Kimek 27 wrz 2014, 13:19
lunatic to że napisałem iż niema poprawy po leku nie oznacza, że pogorszający się mój stan jest jego wynikiem.

Silna derealizacja/depersonalizacja/odrealnienie jak zwał tak zwał zaczęła się u mnie jakieś rok temu, kilku sekundowe ataki po przebudzeniu w lipcu zaś po jednym z takich ataków stan oczywiście zmniejsozny ale utrzymuje się cały czas, zaś od wczorja tak mi się pogłębił ten stan, że po prostu nawet nie wiem co napsiać.Przez co to mam?Gdybym wiedział to pewnie już bym był dawno zdrowy, bo brałbym na to jakiś lek.Nie wiem wydjae mi się że przycyzn może być kilka połączonych takich jak długotrwąły stres, lęk itd

Ladywind my idziemy jak to się mawia "łeb w łeb" mamy te same objawy itd.Mam nadzieje, że choć losu nikt nigdy nie widział to wierze, że on istnieje i się odwróci i będziemy cieszyć się życiem.

Madeason
dzięki serdeczne!

przez ladywind 27 wrz 2014, 13:25
Kimek, u mnie te stany DD wywołuje silny lęk a z kolei lęk indukuje nerwica natrectw, paskudna ta choroba :(

przez lunatic 27 wrz 2014, 13:32
Kimek,
aha myslalem ze masz wszystko po leku, ja u siebie juz nawet nie potrafie rozróznic czy przyczyną jest lek czy stany lękowe

Sortuj wg