WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez ladywind 26 wrz 2014, 15:39
Molibdenowy, czujesz działanie antydepresyjne na tych dawkach?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez tomasz_xyz 26 wrz 2014, 15:54
Molibdenowy napisał(a):Patryk29, Zauważ, że twój stan reaguje na leki. Jeśli się pogorszył to jest szansa, że się polepszy za kilka dni. Jaką dawkę wziąłeś, 150?
tomasz_xyz napisał(a):Mirtazapine mam w szafce ale nie biorę bo podobno się tyje okropnie
225 mg wenli powinno zredukować tycie po mircie. Nie namawiam, tak tylko piszę.

Jest jazda antykilogramowa na 225mg- wczoraj nie jadłem obiadu ani kolacji. Alventa jest także stosowana przy odchudzaniu-o czym informuje ulotka
tomasz_xyz

przez Patryk29 26 wrz 2014, 15:55
Mi tez sie nie chce jesc, ale to nic dobrego, bo czlowiek bez jedzenia jest jeszcze slabszy :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 26 wrz 2014, 15:57
to się chociaż wody napij
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Patryk29 26 wrz 2014, 15:59
Kalebx3 napisał(a):to się chociaż wody napij

Pije wode, ale chyba sie zaraz wkurwie i kupie sobie pól litra czytej :pirate:

przez tomasz_xyz 26 wrz 2014, 16:05
Patryk29 napisał(a):Mi tez sie nie chce jesc, ale to nic dobrego, bo czlowiek bez jedzenia jest jeszcze slabszy :roll:

Mi by się przydało z 5 a może 10 kg mniej
tomasz_xyz

przez crayzyalexxx 26 wrz 2014, 16:05
PATRYK29 a odrazu z 75 na 150 dales ? A jest Ci źle fizycznie czy psychicznie ? To razem zaczelismy wrzucanie 150 :):):) Ja jestem drugi dzien na 150 i jest spox. Tyle ze rano biore 112,5 tak jak bralam przez prawie 5 tyg a po południu dorzucam 37,5. Porobię tak parę dni a potem zarzucę juz cale 150 rano. Pożyjemy zobaczymy mi z kolei ciagnie na slodycze ciasta jakoś :(
W życiu piękne są tylko chwile

przez Patryk29 26 wrz 2014, 16:28
crayzyalexxx napisał(a):PATRYK29 a odrazu z 75 na 150 dales ? A jest Ci źle fizycznie czy psychicznie ? To razem zaczelismy wrzucanie 150 :):):) Ja jestem drugi dzien na 150 i jest spox. Tyle ze rano biore 112,5 tak jak bralam przez prawie 5 tyg a po południu dorzucam 37,5. Porobię tak parę dni a potem zarzucę juz cale 150 rano. Pożyjemy zobaczymy mi z kolei ciagnie na slodycze ciasta jakoś :(

I fizycznie i psychicznie,

przez Molibdenowy 26 wrz 2014, 16:42
ladywind napisał(a):Molibdenowy, czujesz działanie antydepresyjne na tych dawkach?
Jak najbardziej. Właściwie każde zwiększenie dawki odczułem na +. Tylko ja oprócz typowo nastrojowych objawów miałem jeszcze duże problemy z ciągłym zmęczeniem i koncentracją na które pomogły dopiero wyższe dawki. Do ideału dalej jeszcze brakuje. Nie czuję się jeszcze tak jak powinienem, trochę sztucznie, jakby przytłumiony. Do tego dalej mam problem żeby ruszyć dupę i porobić coś ważnego choć przyznam jest dużo łatwiej. Mój stan nie jest do końca stabilny i mam wahania. Nie mam jeszcze "jasności umysłu", myśli są trochę ociężałe. Żeby nie było, że narzekam, jak przypomnę sobie mój stan sprzed brania leków to nie chcę i nie zamierzam do niego wracać. Te leki dały mi naprawdę dużo. Liczę, że jeszcze trochę pokażą w końcu tej dawki nie biorę tak długo.

-- 26 wrz 2014, 16:46 --

Niektórzy dobrze reagują na samą serotoninę. Mi sama serotonina z fluo jedyne co pomogła to kaca po alko zmniejszyła do normalnych rozmiarów. Na deprechę pomogła dopiero wenla.
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez Kimek 26 wrz 2014, 17:50
Ja schudłem na efektinie 5 kg z poczatku nie miałem ochoty n jedzenie ale po kilku dniach apetyt mi wrócił i mimo odrealnień wszelkich lęków jem aż mi się trzęsą uszy ;).Może po prostu zmniejszone łaknienie to wynik nerwów, lęku..Ja we wtorek na wizycie poinformuje moją psychiatrę o zmniejszeniu dawki przez lekarke rodzinna i oo tym jak wybiore te 4 opakowania efektinu a nie będzie pozytywnego skutku zaproponuje zmiane leku.Po prostu nie będędłużej czekalł bo nie ma to sensu najmniejszego.Ech ta wtorkowa rozmowa może wydawać się kluczowa myśle jeśli chodzi o moją współprace z panią doktor

przez ala1983 26 wrz 2014, 21:45
ala1983 napisał(a):
agusiaww napisał(a): 37,5 i mniej stosuje sie w tzn leczeniu podtrzymujacym.

Czy ktos ma jakies materialy medyczne na ten temat? Interesuje mnie dzialanie wenlafaksyny w dawce 37,5 mg i mniej.

Przycisnelam moja psychiatre, aby mi powiedziala co sadzi na ten temat. Mowila, ze 37,5 mg nie ma dzialania przeciwdepresyjnego ale przeciwle,kowe jakies tak.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez depresyjny098 26 wrz 2014, 21:57
Ale jezeli chodzi o dzialanie przeciwlekowe ro taki anafranil mocniejsze od effectinu co nie? ;-)

przez crayzyalexxx 27 wrz 2014, 00:40
No wlasnie czym sie roznia ? Tj.selektywne i nie selektywne inhibitory zwrotnego dzialania serotoniny i noradrenaliny ???

-- 27 wrz 2014, 00:43 --

A ja dzis 2 dzien na 150 jest dobrze :) dobrze sie czuje a na ocene dzialania pewnie trochę poczekam ale jestem pozytywnie nastawiona.
W życiu piękne są tylko chwile

przez Kimek 27 wrz 2014, 05:13
4:50 forumowicze śpią w najlepsze, a ja..Zbudziło mnie sam nie wiem co a po chwili bardzo szybkie uderzenia serca, które wynikło chyba z lęku o siebie, po obudzeniu..Od wczorajszego popołudnia w pracy nasilił mi się tak stan depresyjny i związana z nim anhedonia, że do końca pracy do 20 ledwo dotrwałem i aż sam się dziwie jak ogarnąłem wszystko w pracy.Dla tych, którzy nie wiedzą co to anhedonia podam poniżej.To coś istotnego w naszym przypadku.
Jutro mam znów prace ale w tym stanie..nie chcę nawet myśleć.Jeśli tak dalej będzie to chyba będe musiał sięgnąc po benzo albo sam nie wiem..

Anhedoniabrak lub utrata zdolności odczuwania przyjemności. Jest jednym z kluczowych objawów pomocnych przy diagnozowaniu depresji. Występuje również (jako objaw negatywny) w przypadku schizofrenii oraz niektórych innych zaburzeń psychicznych.
Anhedonia zaburza funkcjonowanie społeczne, ponieważ otoczenie nie potrafi odczytywać stanów emocjonalnych osoby cierpiącej na to zaburzenie. Anhedonii towarzyszą przeważnie inne objawy, jak spłycenie afektu, brak spontanicznego wyrazu takich emocji, jak radość, gniew, żywiołowość. Wyrażane w anhedonii stany emocjonalne są „zszarzałe”, o zbliżonym kolorycie i podobnej ekspresji.

I z tym się zmagam już nieomal 3 miesiące.Nic nie pomaga.Czuje..w zasadzie to niczego nie czuje.Króko opisując: poznaje swoje ciało-nie poznaje psychiki.Nie daje już rady..

Sortuj wg