WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez ladywind 25 wrz 2014, 14:24
powiedzcie czy u Was tez występuje takie otepienie że z nikim na żywo nie mozecie przerowadzic rozmowy bo sie nie skoncentrujecie, bo myslicie o czyms innym, a z drugiej strony macie pustke w głowie , że nie potraficie podciąganc nawet błahego tematu?

Bo mnie ta depresja bardzo niszczy takie funkcje poznawcze i przez to czuje sie jak jakis down
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez madseason 25 wrz 2014, 14:31
co mówiłaś?;)
a serio - prawie wszystkie myśli zjada mi przekonanie o bezsensie dalszych działań. bardzo przystosowawcze, sama sobie gratuluję zdrowego rozsądku. a potem usypiam.
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

przez crayzyalexxx 25 wrz 2014, 14:40
Oj tak cos na ten temat wiem. Teraz mam takie przybicie, najchętniej bym sie polozyla ale k...wstawilam rosol żeby sie czymś zająć...ale jest coraz gorzej :(

-- 25 wrz 2014, 14:44 --

Mi sie czasem nie chce z nikim gadac, zmuszam sie do tego. Inni ciągle uśmiechnięci ględzą i napier...o tym i o tamtym a mi sie nie chce
W życiu piękne są tylko chwile

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kimek 25 wrz 2014, 15:46
Mio85 nie obraź się, ale deczko przesadzasz.Oczywiście nikt w nasyzhc mózgach nie siedzi, ale gdybyś miał 24/h na dobe to co ja przeżyłem przez 3 minuty dziś, to byś po prostu nie był w stanie wejść na komputer, nie móiąc już nawet o pisaniu czegokolwiek.Po prostu byś nie dał rady.Ja też przez 24 h na dobe trzeci mieisąc mam odrealnienie mniejsze lub większe, ale jest ono takie że po ścianach ale da się przeżyć, natomiast to co np ja dziś złapałem jest połączeniem ataku paniki z najsilniejszą formą lęku i odrealnienia i gdybyś miał kieć to 24 h to ju ż dawno byłbyś na szpitalnym oddziale.Wiem, że wielu z nas swoje objawy widzi jako te najbardziej straszne, ale zapewniam Cię, że nie jestes sma i nie mas zich najgorszych

przez Patryk29 25 wrz 2014, 15:51
Panie i panowie nie licytujmy sie kto ma gorzej a kto lepiej!!
Mam pytanie do tych co biora wenlafaksyne w dawce wiekszej niz 75mg, czy odczuwaja dóza róznice na zwiekszonej dawce??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kimek 25 wrz 2014, 16:04
Patryk29 ja się nie mam zamiaru licytować tylko chciałem koledze Mio85 uświadomić, że tkaiego stanu który miałem dziś nie można mieć przez 24h, ponieważ to tak jakby kazał pijanej w sztok osobie prowadzić samolot.

Co do dawki ja mam powyżej 75 nie wiem czy lepiej było na 75 czy terz ciężko mi powiedzieć, wiem jedno będę raczje chciał zejść z tej dawki 150, myślę że 75 by wystarczyła ale poczekam do wizyty u psychiatry.

przez Molibdenowy 25 wrz 2014, 16:52
Mi 75 mg nie pomogło. 150 mg pomogło mi dużo na nastrój, myśli S i tym podobne, ale nie ze wszystkim sobie poradziło. Każde kolejne zwiększenie dawki trochę mi pomogło, już nie w samopoczuciu ale w codziennym funkcjonowaniu. Na 225 mg poprawiła mi się koncentracja i zmniejszyło zmęczenie. Na 300 mg codziennie przez kilka godzin mogę się przełamać i zacząć się uczyć (za tydzień wracam na studia). Dziwne jest to o tyle, że następuje moment w ciągu dnia, coś się w mózgu przełącza i mogę się uczyć, później znowu się przełącza i nie jestem w stanie się zabrać za naukę :? Na 250 mg nie mogłem się przełamać wcale. 300 mg powoli zmienia mój sposób myślenia i poprawia rzeczy, które były najbardziej utrwalone, ciągle się coś dzieje. Ogólnie moja deprecha nie specjalnie ma ochotę dupę ruszyć i spier***** ale leki jakoś sobie radzą. Na razie nie planuję dalej zwiększać dawki :D Ogólnie jeśli mam powiedzieć czy duże dawki są lepsze od niższych to chyba zależy od objawów. Jeżeli ktoś nie ma problemów z ruszeniem tyłka to wydaje mi się, że dawki powyżej 200 mg nie są mu jakoś potrzebne, a mogą zaszkodzić. Trzeba się zastanowić nad bilansem ewentualnych korzyści/strat.
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez Patryk29 25 wrz 2014, 17:03
Molibdenowy napisał(a):Mi 75 mg nie pomogło. 150 mg pomogło mi dużo na nastrój, myśli S i tym podobne, ale nie ze wszystkim sobie poradziło. Każde kolejne zwiększenie dawki trochę mi pomogło, już nie w samopoczuciu ale w codziennym funkcjonowaniu. Na 225 mg poprawiła mi się koncentracja i zmniejszyło zmęczenie. Na 300 mg codziennie przez kilka godzin mogę się przełamać i zacząć się uczyć (za tydzień wracam na studia). Dziwne jest to o tyle, że następuje moment w ciągu dnia, coś się w mózgu przełącza i mogę się uczyć, później znowu się przełącza i nie jestem w stanie się zabrać za naukę :? Na 250 mg nie mogłem się przełamać wcale. 300 mg powoli zmienia mój sposób myślenia i poprawia rzeczy, które były najbardziej utrwalone, ciągle się coś dzieje. Ogólnie moja deprecha nie specjalnie ma ochotę dupę ruszyć i spier***** ale leki jakoś sobie radzą. Na razie nie planuję dalej zwiększać dawki :D Ogólnie jeśli mam powiedzieć czy duże dawki są lepsze od niższych to chyba zależy od objawów. Jeżeli ktoś nie ma problemów z ruszeniem tyłka to wydaje mi się, że dawki powyżej 200 mg nie są mu jakoś potrzebne, a mogą zaszkodzić. Trzeba się zastanowić nad bilansem ewentualnych korzyści/strat.

Odczuwales jakies silne skutki uboczne?? jesli tak to jakiej i ile trwaly??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Meg1985 25 wrz 2014, 17:18
ladywind napisał(a):powiedzcie czy u Was tez występuje takie otepienie że z nikim na żywo nie mozecie przerowadzic rozmowy bo sie nie skoncentrujecie, bo myslicie o czyms innym, a z drugiej strony macie pustke w głowie , że nie potraficie podciąganc nawet błahego tematu?

Bo mnie ta depresja bardzo niszczy takie funkcje poznawcze i przez to czuje sie jak jakis down

ladywind pytanie mam co teraz aktualnie bierzesz? pisałaś, że sertra przestała działać ile czasu ją brałaś?
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez Molibdenowy 25 wrz 2014, 17:26
Patryk29 napisał(a):Odczuwales jakies silne skutki uboczne?? jesli tak to jakiej i ile trwaly??
Po każdej zmianie dawki objawy choroby robiły się niestabilne. Jednego dnia malały, drugiego potrafiły się nasilić. Dopiero jak się ustabilizowało zaczęły powoli przemijać. Przed każdym znaczącym polepszeniem oczywiście też musiały się nasilić. Na niższych dawkach spadki samopoczucia, na wyższych potrafiło zmęczenie tak dowalić, że tylko leżeć i się nie ruszać. Do tego standardowo serducho poszalało (na szczęście w bezpiecznym zakresie), zawroty głowy i takie wredne ćmienie jakby się człowiek zawieszał na chwilę. O czymś pewnie zapomniałem ale skoro zapomniałem to było to nie ważne :D

Uboki po kilku dniach mijały. Choć czasami potrafiły wyskoczyć w trakcie brania same z siebie ale i tak mijały.
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez tomasz_xyz 25 wrz 2014, 17:56
u mnie wciąż źle, nie miałem dziś sił pojechać do psychologa :why:

tydzień na zwiększonej do 225 mg dawce...
tomasz_xyz

przez dwzxg 25 wrz 2014, 17:57
U mnie 150mg nasila lęki, chyba będę musiał zmniejszyć dawkę.

przez mio85 25 wrz 2014, 19:40
crayzyalexxx napisał(a):MADSEASON a dlugo jestes na wenli ?

MIO85 a czemu lekarz zmienil Ci fluo na wenle ? Nie sluzyla ?

Przeciwnie, sluzyla bardzo dobrze. Do konca zycia bym lykal i polecam ja wszystkim, ale do konca zycia tez mialbym dysfunkcje seksualne i wygladalbym jak paczek (to drugie nie jest az tak wazne). Wiec zaczelismy szukac z lekarzem:
-samo trittico za slabe (poprawia libido), depresja wrocila,
- pozniej najwiekszy blad mojego lekarza i moj - escitalopram (nie pomogl ani na lęki ani na depresję) az mi sie plakac chce, ze uwierzylem w jego bajki, ze wywoluje najmniej skutkow ubocznych ze wzgledu na selektywnosc - bzdura jedno z drugim nie ma nic wspolnego),
- nastepnie niekompetencja popisal sie juz tylko moj lekarz, bo ja protestowalem - coaxil (nie ma ubokow, ale co z tego skoro nie tylko moim zdaniem przy silnej depresji sie nie sprawdza)

I tak po przeanalizowaniu calej mojej przygody farmakologicznej doszedlem do wniosku, ze sprobuje wenlafaksyny poniewaz ze wzgledu na aktywizacje moze zadzialac jak fluo. Ze sfera seksualna to juz loteria. Ludze sie jak ostatni frajer, ze w koncu kazdy SSRI dziala na inne receptory i moze po nim dysfunkcje beda mniejsze. Tak naprawde jednak czekam na cud, bo wiem ze potrafi jeszcze bardziej skasowac libido. Bedzie to juz chyba ostatni test, a na pewno ostatni z SSRI. Co mi zostalo? Wellbutrin, ktory jednak jest poza zasiegiem moich mozliwosci finansowych. Jak nie wyjdzie z wenla wracam do seronilu, ktory da mi maske normalnosci. Jednak bedzie to tylko maska. Naprawde pozbawic kogos tak waznej sfery jak seksualnosc jest mniej wiecej porywnywalna z depresja. Porownac to mozna do decyzji o amputacji, jakiegos organu, ktory zagraza zyciu, ale z nim zycie jest niemozliwe. Wiem co czuja tacy ludzie.

Co do cierpien nie chce sie licytowac, chce tylko powiedziec, ze wolalbym z dwojga zlego atak paniki - wierze, ze jest straszna - by potem miec choc chwile wytchnienia i normalnosci i tak jak ty Kimek zyc z dziewczyna, a potem jechac do pracy. Naprawde zazdroszcze ci tego. Musisz mi uwierzyc, ze placz, lęk i impotencja 24 na dobe sa gorsze. Tak samo, jak gorsza od mojego stanu (bo nie uwazam sie za najbardziej pokrzywdzonego przez los) jest schizofrenia, albo mania.

przez lunatic 25 wrz 2014, 20:08
kazdemu sie wydaje ze jego skutek uboczny jest najpowazniejszy na swiecie, u mnie gdyby lek dzialal dobrze powodując jakies dysfunkcje seksualne to bym skakal ze szczescia, bo są dużo poważniejsze obiektywnie patrząc które potrafią zrujnować dosłownie wszystko

Sortuj wg