WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez warrior11 20 wrz 2014, 10:41
Patryk29, Wiem,że jest grupa pacjentów,którym leki psychotropowe pomagają,
ale też słyszałem o wielu ludziach "rozwalonych" przez psychotropy..wiem również,że jak się zacznie je brać,to
generalnie ciężko jest się później od nich uwolnić,dlatego myślę,że jest wskazana ostrożność,jeżeli chodzi o stosowanie tego typu leków.
Kimek, Mam wrażenie,że męczysz się tak,przez źle dobrane leki niestety..
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez Kimek 20 wrz 2014, 11:00
Dlatego psychiatrze powiem, że lakarka rodiznna zmniejszyła mi dawkę i jeśli to nie pomoże nic to po prostu zmienić ma mi leki.Ja praktycznie przepuściłem przez palce 1,5 miesiąca ktre miałem wolne.W poniedziałek mam wrócić do pracy.Pytam sięn jak?W takim stanie?Jest to wręcz niewykonalne.

przez alukard75 20 wrz 2014, 12:17
generalnie ciężko jest się później od nich uwolnić,dlatego myślę,że jest wskazana ostrożność,jeżeli chodzi o stosowanie tego typu leków.

- generalnie zgadzam się, ale w szczególnych przypadkach można wyjsc z "pułapki" serotoninowej np. dzięki suplementacji SAM-e

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lucy1979 20 wrz 2014, 12:28
alukard75 napisał(a):generalnie ciężko jest się później od nich uwolnić,dlatego myślę,że jest wskazana ostrożność,jeżeli chodzi o stosowanie tego typu leków.

- generalnie zgadzam się, ale w szczególnych przypadkach można wyjsc z "pułapki" serotoninowej np. dzięki suplementacji SAM-e

Ja brałam to SAM-e czyli s adenozyl metioninę i nic mi nie pomogla a kosztuje kupe kasy.
Już lepszy jest kwas pangamowy czyli B15, tez suplement diety.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Kimek 20 wrz 2014, 13:39
Kiedyś pewien psychiatra powiedział mi"Panie leków to jest tysiące".I to jest prawda.Najistotniejsze to dobrać, tylko moja koleżanka ostatnio która jest terapeutką powiedziałą, że leki z czasme po prostu przestają działąć, bo się uodparniamy na nie.

przez crayzyalexxx 20 wrz 2014, 13:58
PATRYK29 i co chcesz zejść z wenli calkowicie ?

cos w tym jest, ze jak sie wejdzie w leki to potem trudno. Ja dlugo radzilam sobie bez i tez czasem zaluje :( u mnie nastrój niestabilny. Raz ok za chwile do dupy.

co do pangam b 15 slyszalam ze jest zalecany nawet w autyzmie. W depresji. Pomaga komorki odbudować. I omega 3 6 oraz witaminy z grupy b. Moze jakiś zen szeń czy guarana. Ja jeśli zejdę z lekow to będę próbować :) no i potrzeba sily.

Kimek szkoda mi Ciebie, trzymaj sie i idz do tej psychiatry. Pogadaj z nią troszke ostrzej, niech cos wkoncu robi !!!
W życiu piękne są tylko chwile

przez Patryk29 20 wrz 2014, 14:26
crayzyalexxx napisał(a):PATRYK29 i co chcesz zejść z wenli calkowicie ?

cos w tym jest, ze jak sie wejdzie w leki to potem trudno. Ja dlugo radzilam sobie bez i tez czasem zaluje :( u mnie nastrój niestabilny. Raz ok za chwile do dupy.

co do pangam b 15 slyszalam ze jest zalecany nawet w autyzmie. W depresji. Pomaga komorki odbudować. I omega 3 6 oraz witaminy z grupy b. Moze jakiś zen szeń czy guarana. Ja jeśli zejdę z lekow to będę próbować :) no i potrzeba sily.

Kimek szkoda mi Ciebie, trzymaj sie i idz do tej psychiatry. Pogadaj z nią troszke ostrzej, niech cos wkoncu robi !!!

Calkiem zejsc z leków póki co nie, ja w sumie schodze z paroksetyny, biore tylko 10mg moze byc ze to mi dokucza, dzisiaj
nie wezme jej wogóle wieczorem i jezeli jutro bedzie znowu zle ze mna i polknieciu przejdzie to znaczy ze to objawy jednak
paroksetyny, bralem ja prawie 2 lata, paroksetyny to dobry lek dla emerytów co siedza w domu i nigdzie nie wychodza, mi sie
kompletnie nigdy, przenigdy po tym leku nic nie chcialo, kompletnie, na poczatku myslalem o zmianie na inny ssri, ale bralem escitoplarm kiedys i tez bylo podobnie, na poczatku jakies pobudzenia wystepowaly a potem lipa, pobiore wenle w jednej stalej dawce jeszcze z miesiac, moze 2 miesiace i zobacze jak bedzie, jesli bedzie lepiej to na niej narazie zostane, choc zejscie ponoc
z tego leku to pieklo, wogóle zejscie z paroksetyny i wenlafaksyny to hardcore porównywalny jak nie gorszy nawet od twardych narkotyków-typu opiaty, przynajmniej wedlug chlopaków z hyppereala, dziekuje paroksetynie za to ze sie nie zabilem i na to mi pomogla, na stany lekowe równiez, nie odczuwam kompletnie zadnego leku, ale na nastrój padak jak dla mnie, no i mocno przytylem.

-- 20 wrz 2014, 14:33 --

Kimek napisał(a):Kiedyś pewien psychiatra powiedział mi"Panie leków to jest tysiące".I to jest prawda.Najistotniejsze to dobrać, tylko moja koleżanka ostatnio która jest terapeutką powiedziałą, że leki z czasme po prostu przestają działąć, bo się uodparniamy na nie.

Madry psychiatra, z tym ze leków ogólnie jest tysiace z tym sie zgodze, bo jesli chodzi o psychiatryczne to
az tak duzego wyboru jednak nie ma, wszedzie wciskaja esseraja jak klucz do depresji.
Moim zdaniem i juz ci to pisalem wiele razy Kimek wenlafakyna nie jest dla ciebie
lekiem, wróc do paroksetyny i niech ci da na 1 miesiac alprazolam lykaj 3x0,5mg
póki paro sie nie rozkreci i bedzie ok, jak paro sie rozkreci to z lekarzem
zejdziecie z alprozolamu i tyle, albo jak bedzie potrzeba jeszcze pobrac
alpre to bedziesz bral 2x05mg, ja tak uwazam, pozdro i bedzie dobrze dasz rade jestes mocny gosciu :smile:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Patryk29 20 wrz 2014, 14:26
:mrgreen:
Ostatnio edytowano 20 wrz 2014, 14:28 przez Patryk29, łącznie edytowano 1 raz

przez crayzyalexxx 20 wrz 2014, 14:47
PATRYK29 no moze faktycznie ta paro to ch...i od niej masz zjebany nastrój. Zawsze trza probowac. Moze sama wenla cos Ci da pozytywnego :) ja tez jeszcze pobiorę bo 3 mce to krotko a przeblyski byly.

ja przed lekami probowalam nawet L-TRYPTOFAN tonisol niby na serotonine i melatoninę ale nic nie dalo.

no KIMEK faktycznie mocny gosc :) tyle znosisz i tak dlugo. Moze i za dlugo

przez Patryk29 20 wrz 2014, 15:15
Glowa mi peka, ciezko bedzie zejsc z tego leku z paro, zazylem jedna tabletke paro, jak za jakis czas objawy przejda to znaczy ze to od paro no i trzeb bedzie podjac decyzje, schodzic czy nie schodzic :roll:

przez crayzyalexxx 20 wrz 2014, 15:46
PATRYK29 no dwa lata to dlugo na leku organizm sie przyzwyczail. Slyszalam ze z paro i wenli najgorzej sie schodzi :( z kolei nie mozemy byc cale życie na leku, kiedys trzeba zejść. Trzymaj sie :) zycze powodzenia jeśli sie zdecydujesz. Wrazie co apap to chyba mozemy ? Ja bralam i nic mi nie bylo.

przez Patryk29 20 wrz 2014, 16:01
crayzyalexxx napisał(a):PATRYK29 no dwa lata to dlugo na leku organizm sie przyzwyczail. Slyszalam ze z paro i wenli najgorzej sie schodzi :( z kolei nie mozemy byc cale życie na leku, kiedys trzeba zejść. Trzymaj sie :) zycze powodzenia jeśli sie zdecydujesz. Wrazie co apap to chyba mozemy ? Ja bralam i nic mi nie bylo.

No zobaczymy najblizszy czas pokaze jak to bedzie z paroksetyna, ale poprostu chcialbym
zostac na jednym leku nie na dwóch, wiem juz jak dziala paro i wiecej z niej nie wycisne,
lek mi pomógl, sklamalbym jezeli bym powiedzial ze nie, tylko dlugo to trwalo, naprawde
te leki trzeba brac dlugo, ale tez nie za dlugo, bo moze sie w glowie cos poprzestawiac
i bedzie nie fajnie, mózg i tak predzej czy pózniej dojdzie do równowagi,ale moze byc
ciezko przetrwac ten okres, gdybym bral sama paroksetyne, to wskaczylbym na fluoksetyne
i bez problemu odstawilbym paro bez klopotów, no ale jest jak jest

przez lunatic 20 wrz 2014, 16:07
Patryk29,
przeciez jak bierzesz inny lek serotoninowy to nie powinno byc problemów z odstawieniem, efekty odstawienne wynikaja z gwaltownego spadku serotoniny, jak bierzesz drugi lek to spadku gwałtownego nie ma

przez Patryk29 20 wrz 2014, 17:03
lunatic napisał(a):Patryk29,
przeciez jak bierzesz inny lek serotoninowy to nie powinno byc problemów z odstawieniem, efekty odstawienne wynikaja z gwaltownego spadku serotoniny, jak bierzesz drugi lek to spadku gwałtownego nie ma

No w sumie tak masz racje, ale cos mi sie wydaje ze z paro to tak latwo nie bedzie,
poza tym ja biore wenle która tez jest ciezkim lekiem jesli chodzi o uboki, i przy
wchodzeniu i schodzeniu, no nic zobacze, od jutra juz nie biore paroksetyny,
postanowilem i w sumie mysle ze juz nie ma sensu zmieniac na inny ssri, tylko
zostac na tej wenlafaksynie ewentualnie cos kombinowac z dawka albo jakis
+ lek ale juz bez ssri :mrgreen:

Sortuj wg