WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Patryk29 17 wrz 2014, 22:50
Meg1985 napisał(a):
Patryk29 napisał(a):Mnie najbardziej denerwuje w tych lekach takie zamulenie, po ssri tak jest, moze nie po wszystkich, ale po wiekszosci, mozesz siedziec na chacie w pokoju ogladajac tv albo siedziena kompie i wydaje sie ze jest ok i luz totalny, ale takie zycie to nie zycie, strasznie trudne to wszystko, za dlugo wogóle przebywam w domu, ale do huja nigdzie mi sie nie chce isc czy jecha, tragedia, musze sie chyba zmobilizowac i wyjechac za granice, moze taki wyjazd by wniosl cos nowego do mojego zycia, bo tak to tylko monotonia, poszukiwanie nowych leków, zwiekszania dawek, dokladania, zamieniania ilez mozna :evil:

Patryk dobrze myślisz, trzeba się ruszyć, w domu jeszcze zdążymy się nasiedzieć jak będziemy starzy i niedołężni. Też już nie pracuję parę miesięcy i już dostaję na głowę. Ja jeszcze w tym miesiącu prawdopodobnie wyjadę do Niemiec. Pracowałeś kiedyś za granicą? Może właśnie pomyślisz o Niemczech?

Bardzo mozliwe ze to beda Niemcy wlasnie, mam znajomego który móglby mi prace ogarnac dobra, spanie itd, tylko narazie czekam na cos musze siedziec w Polsce jeszcze minimum 2-3 miesiace
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Meg1985 17 wrz 2014, 23:13
Patryk29, to działaj, jak już będziesz gotów. Ja czasem już myślę, że jestem gotowa na wyjazd, po czym przychodzą lęki i najgorsze myśli. A myślałam, że jak będę brać leki, to lęki znikną na dobre. Ale jednak nie.....Ale trudno, trzeba z tym żyć bo co zrobić....
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez crayzyalexxx 17 wrz 2014, 23:19
MOLIBDENOWY tak to wysokie cisnienie zbieglo sie wraz z tym nakręceniem. Mogę robić i robić a wieczorem wysokie. Wczoraj i dzis wzielam dodatkowa tabletkę na cisnienie. Psychiatrę mam w przyszlym tygodniu a do ogólnego tez wtedy pójdę. Nie ma żartów. Tylko trochę sie boje ze będę musiała zmienić lek

PATRYK29 kanapkę z serem i pomidorem :) a potem z dżemem. Ale jakoś ostatnio glodu nie odczuwam
W życiu piękne są tylko chwile

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Molibdenowy 17 wrz 2014, 23:24
crayzyalexxx, Miejmy nadzieję, że do tego czasu ciśnienie spadnie, a nakręcenie zostanie 8)

-- 17 wrz 2014, 23:29 --

Co do głodu to ja ostatnio pomijam posiłki. Jem 1-2 razy dziennie + płyny w między czasie.
No ale ja jestem gruby. Przyda mi się trochę zrzucić :mrgreen:
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez crayzyalexxx 17 wrz 2014, 23:45
MOLIBDENOWY dzieks :) bylo by fajnie :) bo to nakręcenie jest przyjemne. Tyle czasu nic mi sie nie chcialo a tu bum. A gruboscia sie nie przejmuj :):):)

przez Kimek 18 wrz 2014, 08:39
Witam wszystkich, ja jak wczoraj już pisałem odrealnienie totalne, dół, anhedonia itd.Robie wszystko praktycnzie z automatu jak robot.Masakra.Wiare jeszcze mam, że się poprawi, ale w tym stanie co obecnie to .. nie wiem jak długo.Od poniedziałku powrót do pracy-przerażenie..Bo jak w tym odrealnieniu i leku wrócić.No i benzo- z którego wzięciem się czaje jak pies do jeża.Tak wiem zjedziecie m,nie za chwile, że narzekma a nie biorę, tyle tylko że w tkaim przybiuciu wzięcie leku przymulającego to jak dolewanie oliwy do ognia.Według mnie.Napisze Wam jeszcze coś.Rozmawiałem wczoraj na spotkaniu z kilkoma osobami i wiecie co- każda z nich miała depresje lub ma ją do dziś.Z różnych przyczyn- utrata kogoś bliskiego(ojca, brata ..).Te czasu , ten pęda itd, to wszystko sprawia że naprawdę depresja zajmie w 2020 roku jak twierdzi wielu naukowców 1 miejsce niechlubne w klasyfikajci chorób XXI wieku.

Ja póki co nie mam gdzie iść z tym wysokim ciśnieniem, bo lekarka moja rodiznna na urlopie a do psychiatry moge dopiero we wtorek.Non stop mam wysokie ciśnienie i tętno duże.

przez Patryk29 18 wrz 2014, 09:03
crayzyalexxx napisał(a):MOLIBDENOWY tak to wysokie cisnienie zbieglo sie wraz z tym nakręceniem. Mogę robić i robić a wieczorem wysokie. Wczoraj i dzis wzielam dodatkowa tabletkę na cisnienie. Psychiatrę mam w przyszlym tygodniu a do ogólnego tez wtedy pójdę. Nie ma żartów. Tylko trochę sie boje ze będę musiała zmienić lek

PATRYK29 kanapkę z serem i pomidorem :) a potem z dżemem. Ale jakoś ostatnio glodu nie odczuwam

crazyalexxx ty jestes na dawce 75mg+37,5mg??

przez crayzyalexxx 18 wrz 2014, 10:06
PATRYK29 tak od 4 tyg

przez Patryk29 18 wrz 2014, 13:04
crayzyalexxx napisał(a):PATRYK29 tak od 4 tyg

I co jest lepiej duzo na 112,5mg?

przez crayzyalexxx 18 wrz 2014, 13:23
Coraz lepiej od paru dni:) poczulam trochę mocy tak jak na poczatku co mi potem oslablo

przez Patryk29 18 wrz 2014, 14:14
crayzyalexxx napisał(a):Coraz lepiej od paru dni:) poczulam trochę mocy tak jak na poczatku co mi potem oslablo

Zeby znowu na tej dawce nie oslablo :evil:

przez earth 18 wrz 2014, 14:43
Jutro muszę zwiększyć dawkę z 37,5 na 75.

Czy przy zwiększaniu dawki mieliście znowu skutki uboczne tak jak przy zaczynaniu brania leku?
Lafactin 75 mg
Apotiapina 50 mg

przez Patryk29 18 wrz 2014, 14:48
earth napisał(a):Jutro muszę zwiększyć dawkę z 37,5 na 75.

Czy przy zwiększaniu dawki mieliście znowu skutki uboczne tak jak przy zaczynaniu brania leku?

Ja mialem bardzo silne jak chcialem wejsc z 75mg na 150mg nie dalem rady za bardzo mna targalo, mialem
ochote cos rozwalic, pojsc napis sie alkoholu jakies dziwne akcje naprawde :pirate:
ale ja wogóle dziwnie reaguje na te leki, jakby one na mnie nie dzialaly, tylko rozgniataly mój
i tak kiepski nastrój.

przez crayzyalexxx 18 wrz 2014, 15:19
EARTH ja z 37,5 na 75 weszlam po 7 dniach i ręce mi sie trzesly. A tak to ok :)

PATRYK29 no tez sie martwie, ze z czasem oslabnie i co podwyższać dalej a potem co ? Dupa inny lek. Ale musze byc dobrej myśli. Niedlugo mam lekarza ciekawa jestem czy zostane na tej dawce a wrazie co 150 czy odrazu będzie kazala 150. Ja wiem jedno, leki naszych problemow życiowych nie zalatwia. Tu musimy dzialac sami. Ale jeśli nie mamy sily, mamy zawirowania psychiczne zajobki to leki nam pomogą, dadza sile, pomoga wstać do dzialania. O reszte musimy zadbac sami :) ja na dzien dzisiejszy czuje znów dzialanie wenli :)

-- 18 wrz 2014, 15:21 --

I wiem po sobie. Najlepiej zwiększać o 37,5. I poczekac.

Sortuj wg