WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez sara044 17 wrz 2014, 18:14
Jestem uzależniona od alprazolamu - Zomiren biorę go ponad 2 lata w dawce 0,25mg lub 0,5 mg.
Cały czas męczy mnie derealizacja, depersonalizacja okropne uczucie odrealnienia itp.

W celu odstawienia Zomirenu lekarka zapisała mi Lorafen - jednak mam bardzo dużo wątpliwości co do tego leku.

Zapisała mi także Propranolol, który ma mi obniżać ciśnienie, które bardzo mi skacze w sytuacjach stresowych.
Propranolol zaczęłam już brać i czuję się po nim rewelacyjnie. Jednak boję się strasznie zacząć brać wenlafaksynę.

Proszę doradźcie co zrobić w tej sytuacji? brać, nie brać, a może pójść do innego lekarza???

Przez straszne uczucie dd nie jestem nawet w stanie pójść do łazienki, żeby wziąść kąpiel, strasznie się boję, że stacę w niej przytomność, ponieważ uczucie odrealnienia w moim przypadku jest takie, że czuję się jakbym miała za chwilę stracić przytomność ...

proszę o rady.

przez crayzyalexxx 17 wrz 2014, 19:23
PATRYK29 u mnie tez raz tak raz srak niestabilnie. I to w życiu i w glowie. Co do radzenia sobie bez lekow to ja dlugo radzilam jakoś sobie sama. Czasem nawet zaluje ze w te leki wlazłam ale juz bie dawalam rady. Jest teraz lepiej niż bylo ale nie tak dobrze jak bylo... Ja tez mam czasem myśli s.ale staram sie jak najszybciej pogonić je od siebie

MOLIBDENOWY z ubokow które wymieniles to mialam źrenice duże 3 dni na 37,5 , suchość w ustach. W tej chwili ubokow nie mam, chyba jestem jakimś szczęśliwcem bo na zadnym leku uboki mi nie dokuczaly. No chyba ze pocenie ale lepsze to niż zajob w glowie :) doladowanie daje napewno bo ciągle cos mi sie chce robić.
W życiu piękne są tylko chwile

przez Patryk29 17 wrz 2014, 19:29
Cały czas męczy mnie derealizacja, depersonalizacja okropne uczucie odrealnienia itp.

W celu odstawienia Zomirenu lekarka zapisała mi Lorafen - jednak mam bardzo dużo wątpliwości co do tego leku.

Zapisała mi także Propranolol, który ma mi obniżać ciśnienie, które bardzo mi skacze w sytuacjach stresowych.
Propranolol zaczęłam już brać i czuję się po nim rewelacyjnie. Jednak boję się strasznie zacząć brać wenlafaksynę.

Proszę doradźcie co zrobić w tej sytuacji? brać, nie brać, a może pójść do innego lekarza???

Przez straszne uczucie dd nie jestem nawet w stanie pójść do łazienki, żeby wziąść kąpiel, strasznie się boję, że stacę w niej przytomność, ponieważ uczucie odrealnienia w moim przypadku jest takie, że czuję się jakbym miała za chwilę stracić przytomność ...

Lorafen na pewno ci nie pomoze w odstawieniu zomirenu-czyli alprozolamu, to wejscie z deszczu pod rynne
Zmien lekarza to na poczatek na jakiegos kumatego, tobie potrzebne jest benzo o dlugim czasie poltrwania, zeby z tego zejsc,
proponowalbym relanium, lub cloranxen-klorazepat, jak pójdziesz do dobrego lekarza to on na pewno ci pomoze, bo z tym lorafenem to babka poleciala na ostro :mrgreen:
To uczucie derealizacji i depersonalizacji jest skutkiem przyjmowania zomirenu, czy zmagalas sie z tym juz wczesniej a zomiren
stosowalas w celu zagluszenie tych odczuc, uczuc w/w??
proszę o rady.[/quote]

-- 17 wrz 2014, 19:33 --

Mnie najbardziej denerwuje w tych lekach takie zamulenie, po ssri tak jest, moze nie po wszystkich, ale po wiekszosci, mozesz siedziec na chacie w pokoju ogladajac tv albo siedziena kompie i wydaje sie ze jest ok i luz totalny, ale takie zycie to nie zycie, strasznie trudne to wszystko, za dlugo wogóle przebywam w domu, ale do huja nigdzie mi sie nie chce isc czy jecha, tragedia, musze sie chyba zmobilizowac i wyjechac za granice, moze taki wyjazd by wniosl cos nowego do mojego zycia, bo tak to tylko monotonia, poszukiwanie nowych leków, zwiekszania dawek, dokladania, zamieniania ilez mozna :evil:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez crayzyalexxx 17 wrz 2014, 19:41
Niedlugo będę mogla podsumowac 3 mce na wenli. Bo juz tyle prawie na niej jestem. Napewno branie jej jest na PLUS na depresje tak jak w moim przypadku.

SARA044 lekarz Ci dal wenle na odrealnienie ? Dlugo sie z tym zmagasz ? Z tego co tu na forum piszą to wenla je nasila. Kolega Kimek cierpi, poczytaj sobie. Tyle, ze kazdy przypadek jest inny. Moja rada jedynie jest taka zacznij od najmniejszej dawki 37,5. Wchodz stopniowo. I nie bądź sama w domu, mniej kogoś przy sobie. Pozdrawiam :)

przez Patryk29 17 wrz 2014, 19:47
No wlasnie nie wiem czy ona proboje tylko alprazolam ostawic na rzecz lorafenu :roll:
i gdyby dodatkowo lekarka dodala jej wenle która faktycznie w ubokach ma bardzo czesto odrealnienie i je indukuje, to ja naprawde nie wiem gdzie ci lekarza nasi czerpia to wiedze i profesjonalizm :mrgreen:
Wogóle jak czytam posty ludzi to ja nie wiem jak to mozliwe ze ci psychiatrzy sa lekarzami, albo oni sa tak nie kompetetni w
tym co robia, albo sa poprostu tepi :great:

przez crayzyalexxx 17 wrz 2014, 19:51
PATRYK29 do wenli bierzesz SSRI ? Bo ja na ssri mialam tak jak Ty. Najchetniej bym sie w domu zamknela. A na snri jest dużo lepiej. Jakas nakręcona sie od paru dni zrobilam dlatego tak ciągle myślę czy to wkoncu ta noradrenalina dziala.

-- 17 wrz 2014, 19:54 --

Lekarze czesto popelniaja bledy, maja w dupie pacjentów, wypiszą receptę i po klopocie.

przez Patryk29 17 wrz 2014, 19:57
I wlasnie to mnie denerwuje ze lekarze wypisuja na pale leki, nie patrzac za bardzo na objawy, a juz tym bardziej w historie choroby, no chyba ze pacjenci przychodza i wszystko zatajaja, w sumie taka opcja tez istnieje, lekowiec na pewno bo sie boi :mrgreen:

przez crayzyalexxx 17 wrz 2014, 20:07
Albo wypisują leki które dają im wycieczki :)

przez Patryk29 17 wrz 2014, 20:12
crayzyalexxx napisał(a):Albo wypisują leki które dają im wycieczki :)

I tak pewnie jest :brawo:

przez crayzyalexxx 17 wrz 2014, 20:43
Mam pytanie. Czy to mozliwe ze wenla po prawie 3 mcach brania dopiero teraz zaczela podnosić cisnienie ? A wcześniej tego nie bylo ??? Bo zaczynam sie martwic. Caly czas mialam piękne w sam raz a wczoraj za wysokie. Teraz tez mam 147/100. Dodam ze leki na cisnienie biore od paru lat. I nie wiem czy te cisnienie to zasluga wenli czy nerwów ? Bo ostatnio mam ich trochę w życiu. A jeśli wenli to musze zmienić lek ? Nie chce :(:(:(

przez ladywind 17 wrz 2014, 21:24
Dla pocieszenia Wszystkich którzy tu się meczą z okropienstwem jakim jest derealziacja/depersonaliazcja i towarzyszące temu stany depresyjn,e mnie pomaga lek lorafen w dawce 2,5mg. Zeby ktos mnie zaraz nie zjechał o jakies uzależnienie, to glowa spokojna, biore tylko jedna tabletke i ona starcza mi na cały dzień, by móc funkcjonować jak na normalnego człowieka przystało i w miare ogarniac rzeczywistosc a także dać sobie rade jako tako w pracy czy spotkac sie ze znajomymi. Bez tego leku zdychałabym w wyrze trzesac sie jak galareta jak było od czerwca do niedawna.
Jeśli moge cos zasugerowac to czasami warto wybrac lepsze zło, niż meczyc sie miesiacami/latami aż lek zadziała, a sami wiemy jak z lekami bywa.

Powodzenia Wszystkim cierpiącym na to nieszczesne cholerstwo! :(
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Molibdenowy 17 wrz 2014, 21:25
crayzyalexxx, Czy to nakręcenie złożyło się w czasie z podwyższonym ciśnieniem? Po 4 tygodniach na zwiększonej dawce nie powinno się już nic złego dziać. Zadziwiają mnie te leki. Niby już się bierze jakiś czas tą samą dawkę, poziom chemii ustabilizowany, a te nasilają swe działanie. crayzyalexxx, wydaje mi się, że to jest pojedynczy skok i to osłabnie ale trudno mi się wypowiadać. Ciśnienie to poważna sprawa, zwłaszcza, że skacze pomimo brania leków na nie. Możesz w razie czego wrócić do 75 mg. Może trzeba będzie zmienić wenle na coś innego, albo zmienić leki na nadciśnienie. Jak będzie się przedłużać musisz iść do lekarza tylko nie wiem do którego, może obu.
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez Patryk29 17 wrz 2014, 21:44
ladywind napisał(a):Dla pocieszenia Wszystkich którzy tu się meczą z okropienstwem jakim jest derealziacja/depersonaliazcja i towarzyszące temu stany depresyjn,e mnie pomaga lek lorafen w dawce 2,5mg. Zeby ktos mnie zaraz nie zjechał o jakies uzależnienie, to glowa spokojna, biore tylko jedna tabletke i ona starcza mi na cały dzień, by móc funkcjonować jak na normalnego człowieka przystało i w miare ogarniac rzeczywistosc a także dać sobie rade jako tako w pracy czy spotkac sie ze znajomymi. Bez tego leku zdychałabym w wyrze trzesac sie jak galareta jak było od czerwca do niedawna.
Jeśli moge cos zasugerowac to czasami warto wybrac lepsze zło, niż meczyc sie miesiacami/latami aż lek zadziała, a sami wiemy jak z lekami bywa.

Powodzenia Wszystkim cierpiącym na to nieszczesne cholerstwo! :(

Ja cie nie zjade na pewno, sam biore alpre jak czuje sie nie wyraznie :mrgreen:

-- 17 wrz 2014, 21:45 --

crayzyalexxx napisał(a):Mam pytanie. Czy to mozliwe ze wenla po prawie 3 mcach brania dopiero teraz zaczela podnosić cisnienie ? A wcześniej tego nie bylo ??? Bo zaczynam sie martwic. Caly czas mialam piękne w sam raz a wczoraj za wysokie. Teraz tez mam 147/100. Dodam ze leki na cisnienie biore od paru lat. I nie wiem czy te cisnienie to zasluga wenli czy nerwów ? Bo ostatnio mam ich trochę w życiu. A jeśli wenli to musze zmienić lek ? Nie chce :(:(:(

Co dzisiaj jadlas na kolacje?

przez Meg1985 17 wrz 2014, 22:14
Patryk29 napisał(a):Mnie najbardziej denerwuje w tych lekach takie zamulenie, po ssri tak jest, moze nie po wszystkich, ale po wiekszosci, mozesz siedziec na chacie w pokoju ogladajac tv albo siedziena kompie i wydaje sie ze jest ok i luz totalny, ale takie zycie to nie zycie, strasznie trudne to wszystko, za dlugo wogóle przebywam w domu, ale do huja nigdzie mi sie nie chce isc czy jecha, tragedia, musze sie chyba zmobilizowac i wyjechac za granice, moze taki wyjazd by wniosl cos nowego do mojego zycia, bo tak to tylko monotonia, poszukiwanie nowych leków, zwiekszania dawek, dokladania, zamieniania ilez mozna :evil:

Patryk dobrze myślisz, trzeba się ruszyć, w domu jeszcze zdążymy się nasiedzieć jak będziemy starzy i niedołężni. Też już nie pracuję parę miesięcy i już dostaję na głowę. Ja jeszcze w tym miesiącu prawdopodobnie wyjadę do Niemiec. Pracowałeś kiedyś za granicą? Może właśnie pomyślisz o Niemczech?
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

Sortuj wg