WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Kimek 16 wrz 2014, 07:44
Rozmawiałem wczoraj z pewną znajomą terapeutką, która powiedziała mi, że najlepiej jakbym poszedł na psychoterapie behawioralno-poznawczą , która jest terapią krótkoterminową i skuteczną w lękach uogólnionych, napadowych z napadami lęku, agorafobii itp.Stwierdziła też, że mimo iż mogę mieć faktycznie epizod depresyjny jak to określiła lekarka, natomiast wg niej bez sensu, żebym brał te tabletki i to w takiej ilości, powinienem jak najszybciej podjąć terapię która wyeliminuje lęk, który najbardziej mi przeszkadza i na tym się skupić, a leki w zasadzie działają na moją podświadomość tylko, ponieważ lęku nie zwalczająPomogła mi ta rozmowa trochę, ponieważ znajoma tak rzeczowo mi wszystko wyjaśniła. Wyliczyłem, że 70zł jeśli miałbym zapłącić za sesje a tych sesji miało by być 50 ( raz w tygodniu) to rocznie jest to 3500.Mało nie jest natomiast zdrowia nie da się przeliczyć na pieniądze.Spróbować warto tak myśle.

Dziś mam wizytę u lekarza, bo wraca dziś po urlopie, porozmawiam z nią o dawce leku itd. o przebłyskach lepszego samopoczucie, ale nadal przeciągającym się kiepskim stanie.

przez Patryk29 16 wrz 2014, 09:33
Kimek napisał(a):Rozmawiałem wczoraj z pewną znajomą terapeutką, która powiedziała mi, że najlepiej jakbym poszedł na psychoterapie behawioralno-poznawczą , która jest terapią krótkoterminową i skuteczną w lękach uogólnionych, napadowych z napadami lęku, agorafobii itp.Stwierdziła też, że mimo iż mogę mieć faktycznie epizod depresyjny jak to określiła lekarka, natomiast wg niej bez sensu, żebym brał te tabletki i to w takiej ilości, powinienem jak najszybciej podjąć terapię która wyeliminuje lęk, który najbardziej mi przeszkadza i na tym się skupić, a leki w zasadzie działają na moją podświadomość tylko, ponieważ lęku nie zwalczająPomogła mi ta rozmowa trochę, ponieważ znajoma tak rzeczowo mi wszystko wyjaśniła. Wyliczyłem, że 70zł jeśli miałbym zapłącić za sesje a tych sesji miało by być 50 ( raz w tygodniu) to rocznie jest to 3500.Mało nie jest natomiast zdrowia nie da się przeliczyć na pieniądze.Spróbować warto tak myśle.

Dziś mam wizytę u lekarza, bo wraca dziś po urlopie, porozmawiam z nią o dawce leku itd. o przebłyskach lepszego samopoczucie, ale nadal przeciągającym się kiepskim stanie.

No to dobrze, cos sie ruszylo, napewno terapia cos ci da, co do wenlafaksyny to moze poprostu zmien lek na inny, a najlepiej
zmien lekarza, swierze podejscie do sprawy moze duzo wniesc, ja tak zrobilem, bo mój poprzedni lekarz mial w powazaniu to co do niego mówie i bralem paroksetyna w konskiej dawce przez ponad rok czasu, przymulony jestem teraz po tym leku, juz troche lepiej, ale masakra, nigdy wiecej paroksetyny, chocbym mial zdychac :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez depresyjny098 16 wrz 2014, 13:28
Czy w dawce do 75 badz lekko ponad wenlafaksyna dziala na norradrenalinę?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 16 wrz 2014, 16:02
depresyjny098 napisał(a):Czy w dawce do 75 badz lekko ponad wenlafaksyna dziala na norradrenalinę?

To pytanie bylo juz mnóstwo razy walkowane, to sie czuje czy dziala czy nie dziala, ja jestem przekonany ze
dziala w dawce 75mg na noradrenaline, wogóle skad pomysl ze nie dziala je nie wiem, wpisz w google opis leku
i bedziesz wiedzial.

przez mio85 16 wrz 2014, 22:11
Molibdenowy napisał(a):Za dostępnym w necie fragmentem książki "nowoczesne leki przeciwdepresyjne"

Stała hamowania (Ki - Czym mniejsza tym silniejszy efekt):

.....................NA..............5-HT
Citalopram.......>1000.........1
Fluoksetyna......143...........14
Fluwoksamina....500...........7
Paroksetyna......33.............0,7
Sertralina..........220...........3
Wenlafaksyna....210............39
Reboksetyna.....9...............>1000
Nefazodon........200...........180

Pytanie czy te roznice sa w skali organizmu duze czy male? I jakie dawki lekow wzieto pod uwage. Wnioski jakie mozna wyciagnac to takie, ze wenla i sertra praktycznie sie miedzy soba nie roznia jesli chodzi o aktywizację i dzialanie na noradrenaline, co by troszke wskazywalo na przewage sertry - daje podobnego kopa i mocniej dziala na serotonine, mniejsze szanse na kastracje. ALe na forum jakos rzadko spotykam opinie, ze te dwa leki sa do siebie podobne. Inny wniosek jest taki, co moge rowniez poswiadczyc z praktyki - fluoksetyna bije te dwa leki na glowe jesli chodzi o wplyw na noradrenaline (no chyba, ze ta skala nie ma tu zadnego znaczenia, bo moga to byc mikroroznice). Mnie naprawde mocno aktywizowala i mysle, ze to dzialanie fluo zadecydowalo glownie o tym, ze wstalem z lozka i nabralem motywacji i checi do zycia.

Ma ktos moze takie zestawienie, ale powiekszone o wplyw na dopamine?

przez Molibdenowy 16 wrz 2014, 23:43
Wiem, że wkleiłem tą tabelkę ale obecnie traktuję ją z dużą rezerwą. Właściwie to nie mówi ona o rzeczywistym wpływie realnych dawek na człowieka tylko jakieś abstrakcyjne nmol. Poza tym nie zgadza się z moją praktyką. Ja pobudzenia fluo nie znoszę, za to wenli bardzo lubię. Na 80 mg fluo noradrenaliny nie czułem wcale, na wenli 150 mg pojawiły się u mnie pierwsze uboki noradrenalinowe, porządne działanie dopiero na 225 mg. Może mnie ktoś zlinczuje za to ale śmiem twierdzić, że na 75 mg wenli jest więcej serotoniny niż na 80 mg fluo. Dla mnie fluo to naprawdę mega gówniany lek ale podobno każdy reaguje inaczej. Jak ktoś szuka noradrenaliny na SSRI to obawiam się, że nie znajdzie. Tym się różni wenla od SSRI, że ma działanie noradrenaliny i uboki noradrenalinowe, a niektórzy tutaj boją się uboków noradrenalinowych wenli i szukają noradrenaliny na SSRI, które tych uboków nie mają.
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez crayzyalexxx 17 wrz 2014, 00:55
Parę dni mnie nie bylo, bylam na wyjeździe. Dzis ktoś mnie bardzo zdenerwowal serce mnie bardzo bolalo :( cisnienie mi skoczyło i nie chcialo spasc. Wzielam dodatkowa tabletkę na cisnionko zaczelam sobie wmawiać ze to na tle nerwowym bo juz mi jakieś zawaly byly w glowie hihi ale dalam rade. Przeszlo :)

PATRYK29 piszesz ze noradrenaline sie czuje ze dziala. Ale jak to sie czuje ? Ze napęd jest ? Ja czulam sie przez parę tyg fajnie to myslisz, ze to moga dzialala ?

MOLIBDENOWY dla mnie fluo to tez gowniany lek, jestem dlatego ciekawa tej noradrenaliny. Piszesz o u bokach noradrenaliny. Jak sie objawiaja ?
W życiu piękne są tylko chwile

przez Kimek 17 wrz 2014, 07:48
Ja wczoraj miałem wizyte u swojej lekarki po jej 3 tygodniowym urlopie.Powiedziałem, że Jeśli chodzi o samopoczucie toczuje się raczej źle niż dobrze, są przebłyski normalności ale to tlyko czasami.Pytała czy wytrzymałem na tej dawce 225.Mówoiem że początek był straszny jak zacząłem brać 225mg.Pytała o benzo Tranxene, więc mówiłem ze benzo już nie biore ponad miesiąc, to powiedziała, że super i trzymać, bo chciała mi ten Tranxene zamienić na Hydroxyzyne jak coś, ale mówiła, że jak sobie radze to nie ma co.Dawki mi nie zmniejszyła narazie.Najgorzej, że zapomniałem powiedzieć o tym wysokim ciśnieniu i tętnie. Pójde dO niej w tej sprawie za tydzień, bo jak to wielu z nas ma , wylecizło mi to po prostu z głowy.

Dziś od przebudzenia czuje się fatalnie.Przytłumienie odrealnienie, nie poznawnaie myśli jest tak spotęgowane, że.. nie wiem nawet co o tym pisać.Wczorja było nieco lepiej wybrałem się z dziewczyną poza miasto wracąłem przed północą, zaczęło mi to odrelanienie sie pojawiać być może też ze zmęczenia, a dziś po przebudzeniu o 6 byłem po prostu jak roślina.Jak napisałem powyżej moja koleżanka terapeutka z którą ostatnio romzawiałem,twierdzi, że te odrealnienia są powodowane lękiem i że ja niepotrzebnie biorę leki a zwłąszcza w tkaich dawkach.Chcę podjąć tą terapie behawioralno-poznawcza, któa koncentruje się głównie na leczeniu zaburzeń lękowych, może to będzie bardziej pomocne.

Kazała mi mieć wiecej wiary w siebie jeśli chodiz o zmianę pracy itd

przez Patryk29 17 wrz 2014, 07:57
crayzyalexxx napisał(a):Parę dni mnie nie bylo, bylam na wyjeździe. Dzis ktoś mnie bardzo zdenerwowal serce mnie bardzo bolalo :( cisnienie mi skoczyło i nie chcialo spasc. Wzielam dodatkowa tabletkę na cisnionko zaczelam sobie wmawiać ze to na tle nerwowym bo juz mi jakieś zawaly byly w glowie hihi ale dalam rade. Przeszlo :)

PATRYK29 piszesz ze noradrenaline sie czuje ze dziala. Ale jak to sie czuje ? Ze napęd jest ? Ja czulam sie przez parę tyg fajnie to myslisz, ze to moga dzialala ?

MOLIBDENOWY dla mnie fluo to tez gowniany lek, jestem dlatego ciekawa tej noradrenaliny. Piszesz o u bokach noradrenaliny. Jak sie objawiaja ?

Ja juz tak na prawde nie wiem, ja jak zaczynalem brac wenlafaksyne, to po 75mg czulem sie jak po jakiejs kresce mocnego stymulanta i to na pewno nie bylo dzialanie na serotonine, nie spalem chyba ze 3 dni, pozniej to zeszlo i pojawily sie uboki,
i powiem szczerze, ze biore wenle w dawce 75mg od ponad 4 miesiecy i jest tak sobie, jak probowalem zwiekszyc na 150mg to nie przetrzymalem skutków ubocznych trwaly 5 albo 6 tygodni, juz po poprostu nie wyrobilem, moze moglem jeszcze poczekac sam nie wiem, mi leki ssri juz nic nie dadza raczej, no chyba ze brac je do usranej smierci i udawac ze jest dobrze a nie jest,
ja fluoksetyny nie bralem, niektórzy ja zachawalaja inni mówia ze to lipa sam nie wiem, jutro mam wizyte u lekarz to niech on cos pomysli.

-- 17 wrz 2014, 08:01 --

Kimek napisał(a):Ja wczoraj miałem wizyte u swojej lekarki po jej 3 tygodniowym urlopie.Powiedziałem, że Jeśli chodzi o samopoczucie toczuje się raczej źle niż dobrze, są przebłyski normalności ale to tlyko czasami.Pytała czy wytrzymałem na tej dawce 225.Mówoiem że początek był straszny jak zacząłem brać 225mg.Pytała o benzo Tranxene, więc mówiłem ze benzo już nie biore ponad miesiąc, to powiedziała, że super i trzymać, bo chciała mi ten Tranxene zamienić na Hydroxyzyne jak coś, ale mówiła, że jak sobie radze to nie ma co.Dawki mi nie zmniejszyła narazie.Najgorzej, że zapomniałem powiedzieć o tym wysokim ciśnieniu i tętnie. Pójde dO niej w tej sprawie za tydzień, bo jak to wielu z nas ma , wylecizło mi to po prostu z głowy.

Dziś od przebudzenia czuje się fatalnie.Przytłumienie odrealnienie, nie poznawnaie myśli jest tak spotęgowane, że.. nie wiem nawet co o tym pisać.Wczorja było nieco lepiej wybrałem się z dziewczyną poza miasto wracąłem przed północą, zaczęło mi to odrelanienie sie pojawiać być może też ze zmęczenia, a dziś po przebudzeniu o 6 byłem po prostu jak roślina.Jak napisałem powyżej moja koleżanka terapeutka z którą ostatnio romzawiałem,twierdzi, że te odrealnienia są powodowane lękiem i że ja niepotrzebnie biorę leki a zwłąszcza w tkaich dawkach.Chcę podjąć tą terapie behawioralno-poznawcza, któa koncentruje się głównie na leczeniu zaburzeń lękowych, może to będzie bardziej pomocne.

Kazała mi mieć wiecej wiary w siebie jeśli chodiz o zmianę pracy itd

Pytała czy wytrzymałem na tej dawce 225.Mówoiem że początek był straszny jak zacząłem brać 225mg.Pytała o benzo Tranxene, więc mówiłem ze benzo już nie biore ponad miesiąc, to powiedziała, że super i trzymać, bo chciała mi ten Tranxene zamienić na Hydroxyzyne jak coś, ale mówiła, że jak sobie radze to nie ma co.

Po tym co tu przeczytalem nie wierze juz w lekarzy, jak mogla ci nie wypisac tega tranxene albo dac chocia ta hydroxyzyne, moze za slabo jej powiedziales ze nie czujes sie dobrze na tym leku, powiedziala super i tak trzymac hehe grubo :pirate:

przez Kimek 17 wrz 2014, 08:08
Crazyalexx fajnie, że poradziłaś sobie.Zdenerwują Cię ludzie pewnie jeszcze nie raz i nie dwa, wiaodmo, że to się zawsze bęzie odbijać na ludziach z nerwicą czy depresją, ae trzeba z tym sobie jakoś poradzić.

-- 17 wrz 2014, 08:14 --

Patryk29 nie wypisała mi Tranxene ponieważ mam jego jeszcze dwa opakowaniaw razie czego nosze przy sobie.Natomiast mówiła, że skoro sobie radze bez benzo to by o nim zbytnio nie myśleć nie zabierac go z domu za bardzo.Póki co go noszę.A z tymjak się czuje, może i masz racje, że zbyt słabo to zabrzmiało może z mojej strony, w każdym razie powiedziałem jasno że mam przebłyski tlyko normalnego samopoczucia ale generlanie jest źle.

przez Patryk29 17 wrz 2014, 08:45
Ok jak masz na wszelki wypadek jeszcze benzo na zle chwile to luz :mrgreen: pozdro

-- 17 wrz 2014, 08:47 --

Niby czuje sie dobrze, a zyc mi sie nie chce :pirate:

przez crayzyalexxx 17 wrz 2014, 13:53
PATRYK29 no to ja chyba tej nory jeszcze nie poczulam chociaz wczoraj ciągle cos robilam jak motorek. Jutro mija 4 tyg jak jestem na dawce 75 plus 37,5 a na reszte poczekam na lekarza :) jest na pewno lepiej na tej dawce bo ten kryzys jakby minął :) tyle ze jestem bardziej obojetna. Trzymaj sie. Mi tez sie czasem nie chce żyć ale co nam zostalo ? ZYCIE :) Ja wiem ze mam zajoba w glowie jak to określam :) i leki musze brać i tyle

KIMEK dziekuje za mile slowa, masz racje :) A co do lekarzy to jak widza ze jest dobrze to odsyłają do dom i radz se sam :( a Ty sie znowu będziesz meczyl :( a moze sprobuj trochę pospać dluzej ? Sen czasem dziala tez na samopoczucie. Bo piszesz ze o 6 sie budzisz.
W życiu piękne są tylko chwile

przez Patryk29 17 wrz 2014, 14:01
crayzyalexxx napisał(a):PATRYK29 no to ja chyba tej nory jeszcze nie poczulam chociaz wczoraj ciągle cos robilam jak motorek. Jutro mija 4 tyg jak jestem na dawce 75 plus 37,5 a na reszte poczekam na lekarza :) jest na pewno lepiej na tej dawce bo ten kryzys jakby minął :) tyle ze jestem bardziej obojetna. Trzymaj sie. Mi tez sie czasem nie chce żyć ale co nam zostalo ? ZYCIE :) Ja wiem ze mam zajoba w glowie jak to określam :) i leki musze brać i tyle

KIMEK dziekuje za mile slowa, masz racje :) A co do lekarzy to jak widza ze jest dobrze to odsyłają do dom i radz se sam :( a Ty sie znowu będziesz meczyl :( a moze sprobuj trochę pospać dluzej ? Sen czasem dziala tez na samopoczucie. Bo piszesz ze o 6 sie budzisz.

Dzieki crazyalexxx :) kurde u mnie jest bardzo niestabilnie, raz jest ok, potem zle, tak w ciagu dnia, raz senny, raz pobudzony,
raz euforia, potem doly jak cholera, powiem szczerze ze gdybym nie miewal mysli s. to bym zrezygnowal z leków i walczyl sam,
ale jednak boje sie moglo by to byc za duzo i za ciezko, gdybym mial jeszcze ogólnie w miare stabilna sytuacje zyciowa, to moze bym zaryzykowal, ale tak to wole zostac na jakimkolwiek leku i zeby cos tam od siebie dawal niz bez niczego, wiem jedno kazdy stan depresyjny sie kiedys konczy, tylko trzeba to przetrwac, albo umrzec wybór nalezy do nas, my chociaz mamy wybór niektórzy ludzie go nie maja.

przez Molibdenowy 17 wrz 2014, 17:21
Typowe uboki noradrenalinowe:
zawroty głowy
rozszerzenie źrenic
wzrost/spadek ciśnienia tętniczego krwi
tachykardia
niepokój, drżenie mięśni
zaburzenia erekcji i ejakulacji
suchość w ustach

Niektórzy chyba na zaparcia narzekali.
Problemy ze snem też się mogą zdarzyć.

W celu zminimalizowania objawów ubocznych proponuję zwiększać dawkę o 37,5 mg i stopniowo przyzwyczajać organizm.

Oczywiście noradrenalina ma też plusy :D
sieczka w głowie -> skupiony umysł
zmęczenie non stop -> zmęczenie wtedy kiedy być powinno
trochę doładowania :D
wzrost pewności siebie

Uważam noradrenalinę za bardzo ważny składnik leczenia MOJEJ depresji. Przed erą prozacu to właśnie niski poziom noradrenaliny uważano za główną przyczynę depresji.

-- 17 wrz 2014, 17:27 --

Dodam jeszcze, że nie mam obecnie żadnych uboków :D
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

Sortuj wg