WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Patryk29 08 wrz 2014, 21:05
Molibdenowy napisał(a):madseason, Objawy uboczne mogą wystąpić już od kilku godzin po zażyciu pierwszej tabletki. Nie rozumiem skąd pomysł, że trzeba na nie czekać. Do tego ich siła bardziej zależy od skoków dawki niż samego jej poziomu. Jeśli wskoczyłaś jak gdyby nigdy nic z 0 na 75 mg to masz prawo czuć się tak jak czujesz. Piguły 37,5 mg wymyślono tylko po to żeby łagodniej zwiększać dawkę. Szkoda, że ich nie dostałaś. Tydzień na 37,5 i spokojnie mogłabyś wskoczyć na 75. Ja zwiększałem o 37,5 i bez żadnych akcji doszedłem do 300 mg.

I jak ci sluzy ta dawke 300mg na ciebie??, co do lekarzy i terapeutów to naprawde im wiecej slysze to wydaja mi sie kompletnymi
debilami i nieukami i tyle, albo co gorsze olewatorami. /cenzura/ jego mac :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Molibdenowy 08 wrz 2014, 21:30
Patryk29 napisał(a):I jak ci sluzy ta dawke 300mg na ciebie??
Jeszcze się przyzwyczajam do niej. Trochę mnie nosi :D Dziwne, nie czuje w sobie jakiejś wielkiej energii raczej normalnie ale co jakiś czas zrobię sobie kilka pompek w przerwie od komputera :D Jeszcze niedawno nie było by na to szans. Więcej napisze za jakiś czas jak ta dawka pokaże co potrafi. Na razie nie dzieje się nic co by przeszkadzało w dalszym braniu.
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez madseason 08 wrz 2014, 21:41
Molibdenowy, dzięki za informacje. schodzę do pół tabletki na jakiś czas, konsultowałam mailowo z psychiatrą. fajnie, że jest to forum. w niektórych sprawach mogę wam ufać bardziej niż własnej t., która - mam wrażenie - nie do końca się zna na lekach.
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 08 wrz 2014, 21:49
madseason napisał(a):w niektórych sprawach mogę wam ufać bardziej niż własnej t., która - mam wrażenie - nie do końca się zna na lekach.

Terapeuci nie mają pojęcia o lekach albo mają takie jak użytkownicy forum, każdy może powiedzieć co innego. To bzdura że "za wcześnie" na skutki uboczne, na nie niestety nigdy za wcześnie nie jest, mogą być od pierwszej tabletki jak już napisano.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Kimek 08 wrz 2014, 23:13
Ja dizś ok 11 zacząłem się odkręcać, co spowodowało, że wybrałem się na zakupy do kilku sklepów.Aż sam siebie nie poznawałem, jeździłęm sporo autem, a nawet wieczorem dziś podjechałem do pracy jakąś godzine temubo miałem sprawę.Oczywiście lęk gdzieś się przejawiał ale dałem rade.Chciałbym wrócic do tej pracy po urlopie..I żyć, jak jeszcze kilka miesięcy temu, w miarę normalnie,nieodrealniony.Taki, ja.Przecież nie oczekuje wiele..

przez Patryk29 09 wrz 2014, 10:22
depas napisał(a):
madseason napisał(a):w niektórych sprawach mogę wam ufać bardziej niż własnej t., która - mam wrażenie - nie do końca się zna na lekach.

Terapeuci nie mają pojęcia o lekach albo mają takie jak użytkownicy forum, każdy może powiedzieć co innego. To bzdura że "za wcześnie" na skutki uboczne, na nie niestety nigdy za wcześnie nie jest, mogą być od pierwszej tabletki jak już napisano.

Nie obrazaj uzytkowników :mrgreen:

przez depas 09 wrz 2014, 10:28
Patryk29 napisał(a):Nie obrazaj uzytkowników :mrgreen:

Nie o to mi chodziło żeby kogokolwiek obrażać, miałem na myśli raczej to że terapeuci mają wiedzę na tym samym poziomie co typowy użytkownik, który coś czytał o danym leku, coś słyszał, ewentualnie sam brał (jak ja sam najczęściej kiedy wypowiadam się o jakimś leku), ale nie są to osoby z fachową wiedzą jaką mają tylko lekarze. Terapeucie może się wydawać że dużo wie, ale najczęściej się myli.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Patryk29 09 wrz 2014, 10:35
Depas ja zartowalem luzik :D

przez ladywind 09 wrz 2014, 10:46
i pomaga Wam wenlafaksyna na depresje? ja biore drugi tydzien wraz z escitaloprammem 20mg no i jak dotąd nie czuje różnicy w depresji ani nerwicy, stale nąpeicie, apatia, anhedonia. Dzisiaj musiałam sie posiłkowac lorafenem by móc w jako takiej całosci dotrzec do pracy
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Patryk29 09 wrz 2014, 13:56
Nie wiem czy pomaga, ja biore mala dawke poki co 75mg, ja wlazlem na 150mg to byl niezly hardcore, musialem alpre jesc codziennie przez ponad miesiac, jesli chodzi o uboki to wenla jest rewelacyjna, gorzej z dzialaniem :mrgreen:
zaczalem brac sertraline dzisiaj dokladnie miesiac no i jestem po odstawieniu paro ktora bralem prawie 2 lata, niezly meksyk mam w glowie,
dobrze ze mam jeszcze benzo :roll:

-- 09 wrz 2014, 13:59 --

Skonczy sie na tym ze zjem pól apteki, a na koncu mnie auto pierdolnie na pasach i nie bedzie fajnie, benzo na to nie pomaga :twisted:

przez Molibdenowy 09 wrz 2014, 14:04
ladywind, Mnie wyciągnęła z gorszych stanów ale dalej mi źle. Nie wiem co robić. Leku nie zmienię bo nie chce stracić tego co mam ale muszę to jeszcze poprawić. Dołożyłem mirtę i zwiększyłem dawkę i czekam... na cud.
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez Patryk29 09 wrz 2014, 14:07
Moze sie zdarzy niedlugo swieta :mrgreen:

przez agusiaww 09 wrz 2014, 14:46
Kat_ napisał(a):Brałem wenlafaksynę na wiosnę 2009 roku. Nie pamiętam już dawek ale były niskie, chyba max to 75mg w przedłużonej kapsułce. Brałem to jakieś 2-3 miesiące, nie zaskoczyło zupełnie. Teraz dostałem od innego lekarza propozycję wejścia na wenlę, zapewne dawka będzie konkretniejsza, raczej wszystkie leki muszę brać w dawkach przy górnej granicy widełek aby ruszyło to moją dupę.

Zapamiętałem jeden tylko szczegół, wenla strasznie hamowała metabolizm i były problemy z wypróżnianiem :/ Pojechaliśmy na pogrzeb wuja do rodziny, byliśmy jakieś 4 dni a ja ani razu nie siedziałem na tronie, nie miałem takiej potrzeby. Poza tym lekiem nie miałem z tym nigdy problemów, no jeszcze z amitryptyliną ale to inna historia.

Przeczytałem masę stron z tego wątku ale prosiłbym o małe podsumowanie jak działa wenla.

1. napęd - poprawia, daje kopa?
2. stany lękowe - usuwa wewnętrzne napięcie?
3. powoduje tycie?
4. seks - libido, popęd, erekcja, takie tam, na sertralinie popęd jest, gorzej z erekcją ale diler przepisał mi polską viagrę :D

Muszę odstawić sertralinę bo wykorkuję na niej, powoduje u mnie wzrost stanów lękowych, nie mogę się na niczym skupić, rzadko wychodzę z domu, nic mi się nie chce.

1. Dla mnie poprawiła
2. Zlikwidowała
3. Nie zadnego tycia
4. Na poczatku zjazd, z biegiem czasu poprawiło sie
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez crayzyalexxx 09 wrz 2014, 15:50
Mi narazie jest jeszcze gorzej :( nie mam sily. Jestem na 75 plus 37,5 od 21 sierpnia. Wizyte nam za 3 tyg a sama sie boje zwiększać do 75 plus 75. Bo i te 37,5 juz sama sobie dodalam bez lekarza :(

PATRYK29 piszesz ze na 150 miales hardcore, co sie dzialo ? Bo myślę o tym 150. Moze będzie mi lepiej. Na 75 byl cud ale krotko :( no i jak zawsze masz fajne żarty :):):) :):):)
W życiu piękne są tylko chwile

Sortuj wg