WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez kalikali1 06 wrz 2014, 16:59
Kimek
Jeśli dokuczają ci lęki nieważne czy fobia społeczna czy ataki paniki czy derealizacja która ma miejsce u Ciebie musisz wiedzieć że pełna remisja na danym leku następuje po 3-6 miesiącach.Ludzie nie zmieniajcie tyc leków jak rękawiczki to nie cukierki tylko chemia.Dajcie pół roku czasu lekowi na dawce terapeutycznej a będzie remisja,Wiele z was tutaj odstawia leki po miechu dwóch trzech!Bzdury,po 3 miechach mijają wszystkie uboki i zaczyna sie prawdziwe działanie leku.Do 3 miechów są tzw brzebłyski czyli /cenzura/ dzień nieraz pare godzin depresja ustepuje albo widzicie poprawe np.mniejsze lęki w sklepie,mniejsza fobia społeczna powtarzam to mogą być tylko przebłyski.Dajcie te 6 miechów nie ćpajcie nie chlejcie nic i bedzie wszystko git.
Nie ma tak że dany lek nie działa każdy działa jedne silniej drugie mniej silniej np paro najsilniejsze sedujące czy flou najsłabsza aktywizująca gdzies pomiędzy wenla sertra cita/esci jako takie średnie,ale /cenzura/ nie chodzi o moc tylko regularne długie branie nawet śmiesznej dawki terapetycznej choć popieram ze w nerwicy dawki muszą byc nieco wyższe.Taka wenla zajebiście działa po pół roku w dawce 150mg.
Te leki działają każdy SSRI/TLPD na tej samej zasadzie tylko musi byc regularne długie branie. :D
Więc głowa do góry nie marudzić tylko cierpliwie i mozolnie czekać dłuuuuuuuuuuugo na efekt który na pewno będzie ! pozdro

przez Patryk29 06 wrz 2014, 18:02
kalikali1 napisał(a):Kimek
Jeśli dokuczają ci lęki nieważne czy fobia społeczna czy ataki paniki czy derealizacja która ma miejsce u Ciebie musisz wiedzieć że pełna remisja na danym leku następuje po 3-6 miesiącach.Ludzie nie zmieniajcie tyc leków jak rękawiczki to nie cukierki tylko chemia.Dajcie pół roku czasu lekowi na dawce terapeutycznej a będzie remisja,Wiele z was tutaj odstawia leki po miechu dwóch trzech!Bzdury,po 3 miechach mijają wszystkie uboki i zaczyna sie prawdziwe działanie leku.Do 3 miechów są tzw brzebłyski czyli /cenzura/ dzień nieraz pare godzin depresja ustepuje albo widzicie poprawe np.mniejsze lęki w sklepie,mniejsza fobia społeczna powtarzam to mogą być tylko przebłyski.Dajcie te 6 miechów nie ćpajcie nie chlejcie nic i bedzie wszystko git.
Nie ma tak że dany lek nie działa każdy działa jedne silniej drugie mniej silniej np paro najsilniejsze sedujące czy flou najsłabsza aktywizująca gdzies pomiędzy wenla sertra cita/esci jako takie średnie,ale /cenzura/ nie chodzi o moc tylko regularne długie branie nawet śmiesznej dawki terapetycznej choć popieram ze w nerwicy dawki muszą byc nieco wyższe.Taka wenla zajebiście działa po pół roku w dawce 150mg.
Te leki działają każdy SSRI/TLPD na tej samej zasadzie tylko musi byc regularne długie branie. :D
Więc głowa do góry nie marudzić tylko cierpliwie i mozolnie czekać dłuuuuuuuuuuugo na efekt który na pewno będzie ! pozdro

W 100% popieram cala wypowiedz mam takie samo zdanie, te leki naprawde dlugo sie rozkrecaja, sam to kiedys pisalem w jakims watku, pozdro
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Alventa a senność?

przez DarkMaster 06 wrz 2014, 19:02
Witam. Od kilku miesięcy przyjmuje codziennie jedną tabletkę Alventy 150mg i od jakiegoś czasu, czuje się osłabiony, senny i kompletnie nie mam motywacji do robienia czegokolwiek. Czy może to być przyczyną zażywania tego leku? Nie pomaga mi nawet 200mg bezwodnej kofeiny. Pozdrawiam.
Nie dotrzymałem słowa
Słowa danego samego sobie
Nie miałem już odwrotu
Zmierzałem donikąd
Moim przyjacielem stał się strach,
Strach przed samym sobą

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Alventa a senność?

przez ala1983 06 wrz 2014, 21:48
Czy może to być przyczyną zażywania tego leku?

Może.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Kimek 06 wrz 2014, 21:58
Kalikali1, jeśli chodzi o mnie to ja żadnych środków odużających nie biorę, alkoholu nie pije żadnego, nawet szampana.Leków jak rękawiczki nie zmieniam.Zmieniłem tylko długo stosowane paro na Efektin tzn lekarka mi zmieniła a nie ja sam.Od 20.07 biorę wenlafaksyne w tym czasie dwa razy miałem podwyższenie dawki.Poprawa jest taka, że jestem przytłumiony niesamowicie, nie wpadma w panike, poniewaz w tkaim przytłumieniu nie da się w nią wpaść.Sorry, ale nie wiem czy dam rade wytrzymać kilka miesięcy tka się mecząc.

przez madseason 06 wrz 2014, 22:46
proszę o pomoc. biorę Venlectine 75 od dwóch dni i staram się sobie przetłumaczyć, że to za wcześnie na objawy niepożądane. ale że nigdy wcześniej mi się nic takiego nie przytrafiło, chciałam Was spytać - czy odczuwał ktoś bardzo silny lęk biorąc ten lek? dziś od rana mam nasilone zawroty głowy, poczucie nierealności świata i wrażenie jakbym miała zaraz stracić przytomność. uspokajam samą siebie, że sobie wkręcam czy coś, ale byłam już bliska zgłoszenia się do szpitala bo naprawdę się przestraszyłam. wiązać takie objawy z lekiem?
nie miałam nigdy nerwicy.
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

przez braksił22 06 wrz 2014, 22:50
madseason, ja Wenylę biorę od 4 dni, dzisiaj przyjąłem dawkę 75 mg. Od dwóch dni czuję się podobnie jak Ty, tj. nasilone lęki, odrealnienie, wrażenie omdlewania, zawroty głowy plus jeszcze kilka. O jakiej porze bierzesz Wenylę? Mi kazano brać wieczorem i jak tylko rano wstaję, to zaczyna się jazda :/
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

Alventa a senność?

przez Atalanta 06 wrz 2014, 22:52
może masz za dużą dawkę, poradz sie najlepiej lekarza :D

przez madseason 06 wrz 2014, 23:06
braksił22, lekarka powiedziała mi, że rano. to jest mega przerażające, te objawy. dzwoniłam do psychiatry, ale nie odebrała. zapomniałam że jest sobota..ale na szczęscie dzwoniłam koło 19. teraz staram się wyciszyć, ale nie jest to łatwe. wiruje cały świat.

przez depas 06 wrz 2014, 23:12
madseason, to wszystko "normalne" co opisujesz, zdarza się na początku brania tego leku, też to miałem choć nie tak drastycznie. Z każdym dniem będzie trochę lepiej, tylko nie panikuj, a na efekty uboczne nigdy nie jest za wcześnie...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez braksił22 06 wrz 2014, 23:12
madseason, ja się ratuje benzo teraz, bez tego ani rusz do łóżka :/ Dzisiaj już myślałem, że naprawdę zadzwonię po pogotowie, bo cały dzień sam w domu byłem i jakby coś się stało, to by nikt mi nie pomógł, ale przetrzymałem bo na sylwestra postanowiłem sobie, że przez rok nie przyjedzie do mnie żadna karetka i póki co spełniam swoje postanowienie noworoczne, a przecież w tamtym roku to karetka potrafiła 3 razy w tygodniu u mnie być.
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez madseason 06 wrz 2014, 23:16
ok, postaram się jakoś uspokoić. choć boję się położyć do łóżka i zamknąć oczy. przynajmniej powiedziałam Wam, że się boję - chociaż to trochę pomaga.dzięki.

przez crayzyalexxx 07 wrz 2014, 01:08
KIMEK podpisuje sie pod Twoimi slowami :) męczyć sie parę mcy i cierpiec to jest bez sensu. Sorry tak jak napisales. Zycie trzeba sobie ulatwiac. Ja cierpialam na fluo, odstawilam i bylo lepiej. Są leki które sluza jednej osobie a drugiej juz nie. Po to są żeby pomagac a nie męczyć sie pól roku. Bo w pól roku to ktoś moze sie zabic.

MADSEASON a na co masz wenle ? Piszesz ze lęków nie mialas ani nerwicy. Bo z tego co widzę to jeśli ktoś ma lęki to wenla je na początku nasila. Ja mam wenle glownie na depre i lęków nie odczulam.

Wiecie co ? Coraz wiecej osób pisze, ze ma po wenli lęki odrealnienia itp. Cos jest nie tak. To nie tak powinno wyglądać leczenie ! Trzymajcie sie :)

-- 07 wrz 2014, 01:23 --

MADSEASON a moze poproś lekarza cos lagodnego na sen ? Nie wiem jaka jest Twoja sytuacja ale jeśli boisz sie zasnąć to moze hydroksyzyna ? Moze cos innego ? Ale lekkiego ? Niektorzy ratują sie benzo ale to juz myślę ze są to cięższe przypadki także zależy to od Twojej sytuacji. Ja wiem, ze jest ciezko :( a masz kogoś kto moze przy Tobie byc w ciężkich chwilach ? Ja np choruje na depresje, jestem z tym sama :( ze spaniem jest mi ciezko, czesto po nocy nie śpię odkladam to pójście spac aby wkoncu paść i zasnąć. Czasem wspomagam sie hydro, czasem maly beer. A rano jest najgorzej bo nie chce mi sie rozpoczynać dnia :(

-- 07 wrz 2014, 01:32 --

MEADSEASON przepraszam ze Ci tak zawracam glowe ale chce pomóc :) moze powinnaś zacząć od 37,5 ? Ja tez biore venlectine, zaczynalam od 37,5 potem 75. Teraz chce wejść na 150 i tez stopniowo. Do 75 dodalam 37,5 a potem ma byc 150. Trzymaj sie :)
W życiu piękne są tylko chwile

przez madseason 07 wrz 2014, 02:53
crayzyalexxx, dzięki za wspierające słowa. dostałam ten lek na nastrój depresyjny, który zaczął mi bardzo utrudniac funkcjonowanie. teraz jest jednak znacznie gorzej, nie wiem czy kiedyś było tak źle. nie chcę kolejnych leków, bo już na tych czuję się jakbym miała oszaleć; nie wyobrażam sobie dokładania czegokolwiek następnego. wiem że pewnie muszę poczekać kilka dni czy coś i że nie mogę sama sobie ich odstawić po dwóch (!) dniach, ale w tym momencie to jest jakiś koszmar.
mieszkam z rodzicami, ale nie chcę im mówić o stanie mojej psychiki. między innymi dlatego nie zdecydowałam się pójść do szpitala i spytać czy to tylko objaw brania leków, czy coś do końca mi przeskoczyło w głowie.

może jutro będzie lepiej i jakoś to przetrzymam, trochę nie ma innego wyboru.

Sortuj wg