WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Kimek 05 wrz 2014, 15:56
Ja mam ciągle problem z ciśnieniem i tętnem .W zasadzie tętno nie schodzi mi poniżej 90.Z reguły jest jeszcze wyższe.Ciśnienie tak samo 148/88 i czasami spadając.Pytanie czy to po wenlafaksynie czy przez ten stan w jakims sie znajduje przy nerwicy.

przez depas 05 wrz 2014, 16:00
Kimek, wenla jak pewnie wiesz wpływa na układ krwionośny, zatem może powodować taki efekt. Sam odczuwałem mocniejszą jakby pracę serca na wenlafaksynie, ale ciśnienie miałem zawsze w porządku, dość niskie nawet, nie wiem jak z pulsem nigdy nie mierzyłem.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez crayzyalexxx 05 wrz 2014, 16:13
LADYWIND ja poprawe odczulam bardzo szybko po ponad 2 tyg. To bylo takie bum nagle. Bardzo szybko. Moze dlatego że wcześniej bylam na fluo a slyszalam, ze jak sie bralo jakiś lek to następny jak ma zaskoczyć to zaskoczy szybciej. Nie wiem ile w tym prawdy ale u mnie sie sprawdzilo.

-- 05 wrz 2014, 16:16 --

ROBOTNICA nie strasz :(:(:( dlugo bylas na wenli ?
W życiu piękne są tylko chwile

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kimek 05 wrz 2014, 17:07
Ja myśle, że te podwyższone ciśnienie i tętno ma wpływ na moje samopoczucie, zresztą to chyba oczywiste.Kiedyś lekarka mi powiedziała, że jak d ami coś na spowolnienie tętna itd to z kolei inny lek będzie gorzej działał

przez Chada 05 wrz 2014, 23:18
Kimek napisał(a):Ja myśle, że te podwyższone ciśnienie i tętno ma wpływ na moje samopoczucie, zresztą to chyba oczywiste.Kiedyś lekarka mi powiedziała, że jak d ami coś na spowolnienie tętna itd to z kolei inny lek będzie gorzej działał

Mnie to wkurwiało i pogarszało samopoczucie.Dlatego przestałem brać po 1,5tygodnia i wiadomo tętno i ciśnienie wróciło do normalności.Może gdybym spróbował jeszcze raz i poszedł do kardiologa po leki typu propranolol tylko nowszej generacji(co nie mają skutków ubocznych) to bym wytrzymał na wenli i spokojnie biegał i wrócić na siłkę i znalazł fizyczną robotę.Lek na skutki uboczne innego leku :mrgreen:

Lamotrygina 150mg

przez crayzyalexxx 06 wrz 2014, 00:40
Z nadciśnieniem nie ma żartów. Ja sie lecze od paru lat. Mimo mlodego wieku...biore avasart i nebicard. Bywalo ze mialam 190/119. Glowa napier...bylo slabo, ja czerwona, lapki sie trzesly. Wzielam sie za siebie i sie lecze. Mam przypadek w rodzinie śmiertelny 28 lat wylew od ciśnienia wysokiego...trochę sie wenli balam pod tym względem ale widzę, ze jak biore leki na cisnienie to wenla ok. Cisnienie mam piekne :) moim zdaniem jeśli komuś z Was po wenli caly czas utrzymuje sie nadciśnienie to lepiej skonsultować to z lekarzem.

przez Kimek 06 wrz 2014, 09:52
Crazyalexxx ja teraz po wypiciu kawy( kawe pije z pół łyżeczki, taka lure, aby tylko poczuć jej smak w zasadzie), dwóch tabl. wenlafaksyny (75+75) cisnienie mam 137/86 t.96.Tętno oczywiście takie jest w miare natomiast tętno uważam, że jest zdecydowanie za duże, zwłaszcza po kilkuminutowym siedzeniu.Jesli to nie będzie się zmieniać to odstawie Efektin i albo wróce do paroxetyny, albo powiem by mi cos innego zapisała lekarka.Crazyalexxx piszesz, że się leczysz na nadciśnienie, ale czy to nadciśnienie jest spowodowane chorobą ciśnienai tętniczego czy po prostu mjusisz brac tabletki na to by złagodzić skutki uboczne wenlafaksyny?Bo to jest duża różnica.Ja nie mam zamiaru poakować w siebie dodatkowych prochów , bo tne lek ma takie skutki uboczne, zwłąszcza, że co raz mniej wierze w skuteczność wenlafaksyny jeśli chodzi o moje stany depresyjno lękowe.Być może u mnie to wszystko wiąże się, że dawka jest zdecydowanie za duża.

przez depas 06 wrz 2014, 10:00
150mg to nie jest szczególnie wysoka dawka wenli, raczej standardowa a 75mg początkowa. Dopiero od 225mg wzwyż można mówić o wysokiej dawce. Brałem wenlę w dawkach 75, 150 i 225mg i w każdej bardzo mi ten lek pomógł na zaburzenia lękowe i fobię społeczną. Tylko paroksetynę mogę porównać do skuteczności przeciwlękowego działania wenli, przy czym paro początkowo trochę muli i jakby męczy, a wenla nie. Chociaż przyznaję że za drugim razem wejście na wenlę było znacznie trudniejsze niż za pierwszym podejściem, męczyłem się jednak dobry miesiąc, pierwszy raz był dużo mniej uciążliwy, ale skuteczność taka sama czyli bardzo dobra.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 06 wrz 2014, 10:05
depas napisał(a):elfrid, powodzenia w takim razie z karbą i kwetiapiną, ale moim zdaniem za często i za bardzo mieszasz, nie mi oceniać czy powinieneś brać LPD czy nie, ale mieszasz na pewno za często.

Pewnie masz rację. Ale jak się człowiek dobrze czuje, to chce brać jak najmniej leków i wtedy najczęściej sam zmniejszam dawki, albo odstawiam stabilizatory (waga).
Zostawiam tą wenlę (tyle się namęczyłem wchodząc na nią + powrót do antydepresanta jest najbardziej pracochłonny) i biorę regularnie (bez obniżania dawek, podmienieniem na topi) karbamazepinę. Wczoraj łyknąłem 600mg karby łącznie, i nastrój mi się rozjaśnił, zwiększyła motywacja, odczuwanie przyjemności. Dzisiaj jest na prawdę ok. A jeszcze wczoraj myślałem, że to całe leczenie o kant d. i nie wyobrażałem sobie w poniedziałek wrócić po urlopie do pracy.
I nie wiem co? jak? w jakim mechanizmie? Ta obserwacja się powtarza, bo już po raz któryś kiedy dokładam stabilizator, do branego długo, nie działającego lub źle działającego antydepresanta; nastrój bardzo szybko się poprawia, wyrównuje i powracam do rzeczywistości z normalnymi planami, energią.
Ja nie wiem którego leku jest to zasługa, na jakiej zasadzie to działa, ale chyba będę musiał brać obydwa. Być może na tym polega dobra politerapia, że łączne działanie leków powoduje, że osiąga się efekt, którego nie wywołają te leki brane osobno.
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 06 wrz 2014, 10:26
Myślę że jest dokładnie jak piszesz, na tym polega politerapia że osiąga się efekty niemożliwe do osiągnięcia tymi lekami branymi solo. Mi obecnie całkiem dobrze na moim zestawie antydepresant + atypowy neuroleptyk, tylko miansa jest tutaj nowością i powoli się do niej dostrajam ale chyba już zaczynam odczuwać jej pozytywne działanie w synergii z pozostałymi dwoma. Mnie od Ciebie najbardziej różni podejście do brania w tym sensie że Ty kiedy poczujesz się lepiej myślisz o odstawianiu leków, ja z kolei odczuwam wtedy satysfakcję swego rodzaju że leki działają i tym bardziej odczuwam potrzebę brania ich. Perspektywa brania leków dożywotnio bardziej mnie "kręci" niż przeraża, ale tutaj już wychodzi moja lekomania, tudzież politoksykomania, że tak brzydko się wyrażę.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Kimek 06 wrz 2014, 10:26
Depas jeśli Twój post tyczy się mojego to już odpisuje:). Ja biorę 150mg rano i 75 mg w południe.Zatem 225 mg.Stąd też napisałem, że może to wysoka dawka powoduje te zaburzenia układu krwionośnego.O skuteczności wobec stanów lękowych i depresji pisałem gdzieś powyżej.W zasadzie pomogła wenlafaksyna mi w tym, że nie dopadają mnie ataki paniki, przy odrealnieniu i lęku.Natomiast do stanu normalnego funkcjonowania w przeciągu 2 miesięcy powróciłem może na 2 dni.16.09 będę miał wizyte u lekarki i do tego czasu jeśli naprawde nie będę widział efektu, to powiem abyśmy pomyśleli nad czymś innym.Zadziwia mnie jeden fakt, wykonuje wiele czynności, prowadzę auto, piszę na komputerze, rozmawiam przez telefon, sprzątam itd.Zwykłe czynności.Nie leże jak kłoda na łóżku.I z tym sobie radzę, a w myślach mam tak a pustkę, że nie czuje swojego rozumu, swoich myśli.Anhedonia jaka mi towarzyszy poprostu robie ze mnie wrak nieomal, ponieważ w czole, w głowie nie odczuwam, w zasadzie nic, żadnych emocji, wrażeń.Gdyby tak człowieka zdrowego bez nerwicy pozbawić wrażeń, odczuwania emocji na 2 miesiące( tka ja mam) to by chyba naprawdę oszalał

przez braksił22 06 wrz 2014, 11:53
Dzisiaj wieczorem wchodzę na dawkę 75 mg i już się boję. O ile wczoraj do godziny 15:00 czułem się zajefajnie, o tyle od godziny 15:00 zaczęło się dziwne samopoczucie i odrealnienie na maxa. Dzisiaj to uczucie mam od samego rana :/
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez Kimek 06 wrz 2014, 13:15
braksil22 bądź spokojny ta dawka 75 mg jest naprawdę niewielka.Ja biorę 225 mg i na tej dopieor odczuwam różne dziwadła.

przez crayzyalexxx 06 wrz 2014, 16:24
KIMEK ja biore tabletki na nadciśnienie z powodu choroby nadciśnienie tętnicze. Biore leki. Także pewnie dlatego na wenli mam piękne cisnienie.

Sortuj wg