WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez PonuraZniwiarka69 05 wrz 2014, 12:04
Nie dosc, ze nie pomogla, to jeszcze zaczely sie objawy odstawienne: bol glowy, wymioty, bezsennosc, koszmary senne. Oby szybko minelo.
Jak dla mnie szajs...
PonuraZniwiarka69

przez crayzyalexxx 05 wrz 2014, 12:04
KAT zawsze mozesz sprobowac. Ja mam czasem problem na tronie :) odczulam to po zwiększeniu dawki ale nie jest aż tak źle. Co do Twoich pytan to 1 i 2 tak i nie. Z tego względu ze jak dzialala to bylo super a jak sie oslabila to juz d.... Tycia nie powoduje :) aż za chuda jestem. Seks ach ten seks :) którego nie ma...mi sie nie chce, nie mam ochoty ani potrzeby. Wiem, ze to przez leki bo wcześniej tak nie bylo
W życiu piękne są tylko chwile

przez ladywind 05 wrz 2014, 12:28
elfrid napisał(a):Sam też napiszę, że odczuwam na wenli dużą poprawę, ale wszystko się jeszcze jakoś jeszcze nie dograło, nie jest do końca stabilnie. Wenla bardzo dobrze zadziałała u mnie na lęki, paradoksalnie nie wzrosła za to motywacja, chociaż energię mam. Przede wszystkim jednak wróciła dawna spontaniczność, odżywają zainteresowania. Podskórnie czuję, że to działanie się toczy i mam nadzieję, że wykluje się z tego coś jeszcze lepszego.
Nadal niestety mam problemy z koncentracją, skupieniem się.

-- 04 wrz 2014, 22:48 --

Molibdenowy, a ile już bierzesz wenlę. Kiedy poprawiła się ta koncentracja? Nie wiązało się to z lepszymi procesami uczenia się, powtarzania informacji itp, kojarzenia?

elfrid mam ten sam problem co Ty, tzn ostatnio żadne leki mi nie pomagają na funkcje poznawcze :? i to mnie bardzo martwi, ponieważ bardzo mi to utrudnia prace, w której mam kontakt z klientem. A po jakim czasie odczułes poprawe na wenli i jaką bierzesz dawke?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 05 wrz 2014, 12:37
ladywind, biorę 75mg. Odczułem poprawę po prawie dwóch miesiącach. Głownie w zakresie energii i lęków. Jeżeli chodzi o motywację czy koncentrację to jest kiepsko. Nadal nie czuję się dawnym sobą, nie jestem tak spontaniczny co kiedyś. Może niepotrzebnie zmniejszyłem ze 150mg. Sam nie wiem.
pregabalina, wenlafaksyna

przez ladywind 05 wrz 2014, 12:46
crayzyalexxx, a po jakim czasie zaczełaś odczuwać poprawe w depresji na wenli?

-- 05 wrz 2014, 11:48 --

elfrid, ja biorę 150mg, lekarz od razu mi przepisał taką dawkę, widze ze bede musiała tez tyle poczekac, zanim odczuje jakąkowliek poprawe w samopoczuciu.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez elfrid 05 wrz 2014, 13:42
ladywind, właśnie ja nie odczuwam różnicy w samopoczuciu w tym motywacji, odczuwania jakiejś przyjemności z wykonywanych czynności. jak dla mnie te leki ssri/snri działają w sposób sztuczny. samopoczucie wręcz uległo pogorszeniu odkąd odstawiłem stabilizatory, więc chyba do nich wrócę bez względu na ich wpływ na masę ciała. w dłuższej perspektywie, mimo że nie dają energii, chyba dużo lepiej wpływają na nastrój. w ogóle nie kojarzę przez 10 lat leczenie żebym kiedyś miał trwałą i taką naturalną poprawę nastroju po antydepresantach (jest poprawa w zakresie lęków). jeśli już powodowały jakieś kilkumiesięczne stany pobudzenia, bezproduktywnej aktywności, które paradoksalnie wcale nie skutkowały poprawą funkcjonowania społecznego w dłuższej perspektywie, konsekwencją w działaniu. chyba pora z tego wyciągnąć jakieś wnioski. postawić wszystko na jedną kartę. albo stabilizatory albo antydepresanty.

przez depas 05 wrz 2014, 14:06
elfrid, bierzesz w dalszym ciągu wenlafaksynę? Mam nadzieję że dobrze Ci służy :)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 05 wrz 2014, 14:19
depas, po odstawieniu stabilizatorów (sprytnie chciałem szybko trochę schudnąć) okazuje się, że nie służy, nawet w zakresie nastroju. Powróciła apatia, brak motywacji, zamknięcie i zapadnięcie się w sobie. Generalnie mam taką ponurą puentę po 8 latach, że LPD nigdy nie działały naturalnie, nie leczyły stabilnie; a wpływały tylko sztucznie na poziom napędu. Im starszy człowiek jest tym bardziej to widzi. A skoro gówno dają to po co je brać? PS (ok, wenla działa przeciwlękowo, ale lęki nigdy nie były podstawowym problemem)

przez monapayne 05 wrz 2014, 14:26
Nie pamiętam czy pisałam o odstawieniu wenlafaksyny - to jest jak odwyk.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez depas 05 wrz 2014, 14:31
Rozumiem, co bierzesz w takim razie, wyłącznie stabilizator?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 05 wrz 2014, 14:43
depas, karbamazepinę, tak jak miałem przepisaną. Tylko nie wiem czy z wenlą czy z kwetiapiną. A wizytę mam dopiero w październiku.

przez ladywind 05 wrz 2014, 14:48
elfrid, może nie rezygnuj całkiem z SSRI/SNRI bo bedąc na samym stabilizatorze mogą Ci wrócić stany lękowe.
Ja tez nie czuje sie na tych lekach naturalnie, ale lepiej wybrac mniejsze zło niż np męczyc się z nerwicą.

przez elfrid 05 wrz 2014, 15:08
ladywind, też tak myślałem, że to mniejsze zło, tylko to do niczego nie prowadzi. Nie mam stricte nerwicy, ataków paniki, fobii społecznej, tylko jeśli już przewlekłe stany niepokoju i napięcia. Przede wszystkim chce normalnie odczuwać, mieć motywację, zdolność do koncentracji, a to mi się zawsze polepszało przy karbamazepinie, kwetiapinie. Zawsze kombinowałem ze stabilizatorami, zmniejszałem dawki, odstawiałem ze wzgl na uboki. Może biorące je rzetelnie w przyzwoitej dawce, wszystko się utrzyma na odpowiednim poziomie. Będę brał 400mg karbamazepiny + 400mg kwetiapiny. Odstawie stopniowo wenlę, jak lęki wrócą, to do niej wrócę.

przez depas 05 wrz 2014, 15:42
elfrid, powodzenia w takim razie z karbą i kwetiapiną, ale moim zdaniem za często i za bardzo mieszasz, nie mi oceniać czy powinieneś brać LPD czy nie, ale mieszasz na pewno za często.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg