WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez elfrid 04 wrz 2014, 08:56
Kimek, wydaje mi się, że to typowe skutki podniesienia dawki wenli. Musisz to przeczekać, nie ma co się w to wkręcać i analizować. Przez miesiąc tj. do 25.09 te uboki będą się pojawiać, będziesz się czuł w kratkę, raz lepiej, raz gorzej, ale ostatecznie po miesiącu od podniesienia dawki powinno to przejść i być już tylko dobrze.
A na 150mg czułeś się ok? Brałeś wenle w tej dawce bity miesiąc? Jak teraz zaczniesz manipulować dawkami będzie jeszcze gorzej a to wszystko się tylko przedłuży.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Kimek 04 wrz 2014, 09:09
elfrid jeśli chodiz o dawkowanie to od 20.07-13.08 1(75mg)-0-0. , od 14.08-25.08. 1(75mg)-1(75mg)-0, 26.08 do dziś 2(2x75mg)-1(75mg).Jak to widzisz?

przez braksił22 04 wrz 2014, 14:01
Kimek napisał(a):W nocy budziłęm się kilka razy z przyspieszonym biciem serca, w głowie mma spustoszenie, pogłębioną depresje, myśli jak zazwyczja nie poznaje, odrealnienie, może nie będe bral dzis tej popołudniowej dawki.Jednym słowem koszmar. jakoś starma się trzymać, ale czuje się jak Żyd w Oświęcimiu.Sorry za porównanie

Ja też miałem koszmarną noc. Nie mogłem zasnąć, a jak już mi się udało to co chwilę się budziłem oczywiście z lękiem. Cały czas czułem napięcie i co chwilę odczuwałem napływającą falę lęku. Dodatkowo przechodziły mnie takie mrowienia/prądy po plecach wzdłuż kręgosłupa. Dzisiaj od samego rana odrealnienie, lęki, palpitacje serducha i ogólnie kicha na maxa. Już dzisiaj zjadłem 1mg zomirenu i jakoś nie poczułem poprawy samopoczucia.
Miałem dzisiaj na terapii rozmowę z ordynatorką oddziału dziennego, która też prowadzi moją terapię i leczenie, to kazała mi zwiększyć dawkę wenyli do 75 mg.
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 04 wrz 2014, 14:13
braksił22, ja coprawda przespałam całą noc ale odkąd sie tylko obudziłam to z lękami i odrealnieniem.
Ty pracujesz?

-- 04 wrz 2014, 13:18 --

ja co zawsze byłam sceptyczka szpitali tak teraz chce sie tam dostac na oddział bo juz nie mam sposobu na to odrealnienie a trwa to u mnie od czerwca bezustannie
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez braksił22 04 wrz 2014, 14:20
ladywind, można powiedzieć, że pracuję :) Pracuję nad sobą i uczęszczam na terapii grupowej na oddziale dziennym leczenia nerwic. Terapia trwa 3 miesiące, przychodzimy tam codziennie od poniedziałku do piątku. Rozmawiamy, szukamy przyczyn, malujemy farbkami na różne tematy i następnie omawiamy co namalowaliśmy, mamy zajęcia z tai chi i psychoedukację.
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez ladywind 04 wrz 2014, 14:25
braksił22, to masz tam czyms mysli zajte przynajmniej, napewno to pomaga
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez braksił22 04 wrz 2014, 14:34
ladywind, właśnie nie bardzo pomaga. Ja zmagałem się od 2 lat ze skrajną agorafobią. Z domu wychodziłem czasami raz na 2 miesiące. Teraz każde wyjście do ludzi to dla mnie wyzwanie. Najgorsze są momenty, gdy siedzimy w grupie, reszta rozmawia na jakiś temat, który mnie nie dotyczy, więc wtedy zaczynam się wsłuchiwać w swój organizm i zaczynam rozmyślać. Nasila to tylko mój lęk i doprowadza do ataków paniki.
Grupę mam najlepszą na świecie, super ludzie, no ale jeszcze potrzebuję trochę "oswojenia" z tym nowym światem.

przez elfrid 04 wrz 2014, 15:37
Kimek, widzę to tak, że chyba za szybko podniosłeś po 10 dniach ze 150 na 225mg. Ja bym odpuścił i poczekał miesiąc na 150mg.

przez Kimek 04 wrz 2014, 16:16
elfrid mi tak zaleciła lekarka i jej posłuchałem.Też mi się wydaje, że mogłem przeczekać dłużej na tej 150, ale skoro już zacząłem brać te 225 to teraz chyba wypada mi brac tak jak zaleciła.Mi nieco ciśnienie troche zaczęło spadać mimo wypitej małej kawy z mlekiem, ale nadal czuje się odrealniony , rozdrażniony coś okropnego.Chce wierzyć, że tak jak napisałeś są to skutki uboczne podwyższenia dawki.Mimo tego nei zdecydowałem się wziąsć benzo.Obawiałem się jeszcze więkzego przytłumienia

przez elfrid 04 wrz 2014, 16:26
Kimek, no jak dajesz radę na 225mg i przetrzymasz to trzymaj się już tej dawki.

przez Kimek 04 wrz 2014, 16:54
Tak, też chyba zrobie, że przeczekam ten stan do czasu powrotu lekarki z urlopu.

przez elfrid 04 wrz 2014, 17:21
Kimek, dasz radę, trzymam kciuki. wenla to świetny lek...podobno :D

przez tomasz_xyz 04 wrz 2014, 17:57
Ja nadal na 150 mg Alventy i tak zostaję. Biorę jeszcze 10 mg Elicea która chyba już zaczęła działać bo w ramach żartu rozszyfrowałem w drodze do pracy skrót Ś.P na klepsydrze jako: Śpi Pan/Pani lub Świeczkę Prosi :brawo:
tomasz_xyz

przez ladywind 04 wrz 2014, 19:28
A mnie to odrealnienienie nie mija:/ nie wiem kiedy ta krucjata sie skonczy :(

Sortuj wg