WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez samotniczka 21 kwi 2008, 21:50
W moim przypadku skutki uboczne trwały też około tygodnia i były to silne mdłości po zażyciu i bóle głowy. No i jeszcze brak apetytu ale tego niemam od dawna. Innych niedogodności nie zauważyłam, nawet źrenice były normalnej wielkości.

Lek biorę miesiąc i poprawia nastrój, jednak na szalone lęki nie działa nic a nic!
Już nie wiem co mam robić skoro żaden lek stosunkowo bezinwazyjnie wpływający na ogólny stan nawet ich nie łagodzi :cry:

przez ARTmen 22 kwi 2008, 12:16
A podobno działa na lęki.Może samotniczko powinnaś iść po porade do lekarza?
Z DNIA NA DZIEŃ...

przez Beatkka 22 kwi 2008, 15:22
czesc

jestem tu nowa od 6 dni biore Efectin 75 rano pierwszy dzien byl w miare ok i teraz tez jest dobrze nie mam efektow ubocznych od paru lat cierpie na bezsennosc nie moge zasnac za duzo mysle boje sie ze ten lek mi nie pomoze :roll: :roll: jest toi juz 3 lak ale te wczesniejsze nie pamietam ich nazwy

mam nadzieje ze znow bede sie cieszyc

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jowita 22 kwi 2008, 21:53
a ja dzis znowu zaczelam brac Alvente,lekarz po wczorajszej wizycie znowu mi ja wcisnoł tyle ze w mniejszej dawce,czy to rzeczywiscie to samo co Efectin??pytam poniewaz po efectinie nie czulam skutków ubocznych a po Alvencie mialam straszne jazdy i po miesiacu -miesiac temu ja odstawiłam lecz niestety po kazdym leku mam jazdy ostatnio do piatku bralam citronil i musiałam przerwac bo mialam zacisk szczeki :roll: i bóle potworne głowy :roll: dzis wzielam 1 tabletke 37,5mg mam wrazenie ze mi niedobrze czy to normalne?juz nie wiem co robic czemu zadne leki nie sa przyswajane przez moj organizm :roll:
Może zawsze trzeba najpierw przejsc przez piekło......by zrozumiec czym naprawde szczeście jest.....

Leczenie efectninerem

przez Vendetta 24 kwi 2008, 18:10
Na depresje cierpie już od kilku lat ale nie nieustannie,naszczeście.Ostatnio choroba wróciła tuż po nowym roku.czując pierwsze objawy zacząłem brac Efecti ER 75,który zażywałem już wcześniej przez ok pół roku po czym go odstawiłem.Mam pytanie ile powinno trwać jego zażywanie?Słyszalem od psychiatry,że jeżeli depresja powraca to conajmniej rok.Proszę o rady i sugestie.

przez Vendetta 24 kwi 2008, 18:38
A co sšdzicie o spożywaniu alkoholu przy braniu Efectinera?Ja biore go już 4 miesišc,nie pierwszy zreszta raz i polecam.Mam jeszcze pytanie jak dłigo powinno się go zażywać?

przez tank 26 kwi 2008, 10:44
Witam serdecznie,

leczę venlectinem (chyba to to samo co Efectin) depresję (objawiającą się wiecznym zmęczeniem psychicznym, fizycznym, "zgaszeniem", kompletnym brakiem chęci do życia), raczej nie mam lęków czy nerwicy. Biorę czwarty tydzień dawkę 2x75 mg, w trzecim brałem 2x150mg i poczułem się świetnie (wręcz niesamowicie) przez jakieś dwa dni - niestety mimo kontynuowania 2x150mg mój stan się pogarsza. Ponadto wystąpiły problemy z bezsennością - dziś spałem ok. 3h. Proszę o informację - czy lek jeszcze nie działa czy już przestaje działać? Dwa dni świetnego samopoczucia to trochę mało... Chciałbym zaznaczyć, że mam sporo energii do pracy na Venlectinie mimo gorszego samopoczucia, ale nie daje mi ona radości jak kiedyś.
Jeszcze jedno pytanie - czy ten lek w końcu przestawał na Was działać i po jakim czasie?

Pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedzi

przez Vendetta 26 kwi 2008, 18:35
Minimalny czas na jako taką poprawe po zażywaniu efectinera to minimum 3 tyg takze musisz uzbroic sie w cierpliwosc.bezsennosc wystepuje na poczatku przyjmowania tego leku ale z czasem Twoj organizm powinien sie przystowac.Pozdrawiam

przez Beatkka 28 kwi 2008, 11:29
ja jutro ide do lekarza i chyba musze zwiekszyc dawke bo jakos zadnych zmian nie czuje :(

przez Beatkka 28 kwi 2008, 12:43
Rafik 75

przez jowita 28 kwi 2008, 16:38
błagam niech ktos odpowie :mam straszne bóle glowy i szczeki ,ciagle ja zaciskam i nie wiem czy to wkoncu przejdzie??skad to sie bierze ?? po poprzednim leku tez tak,miałam zaczełam zarzywac alvente bol ustapił i od wczoraj znowu sie zaczeło,alvente biore tydzien po 1 tabletce 37,5mg.
Może zawsze trzeba najpierw przejsc przez piekło......by zrozumiec czym naprawde szczeście jest.....

przez Beatkka 30 kwi 2008, 16:31
Rafik no bylam u lekarza ale niestety powiedzial ze mam narazie zostac przy tej dawce czyli 75 powiedzial ze widzi po mnie ze cos zaczyna sie dziac jestem bardziej usmiechnieta bo jak trafilam do niego to bylam strasznie przygnebiona i smuta a teraz widzi lekka poprawe powiedzial ze mam sie nie przejmowac bo one zaczynaja dzialac po 3 tyg ja dzis dokladnie 14 dzien wiec zobaczymy jak bedzie

przez jowita 30 kwi 2008, 17:31
błagam niech ktos odpowie :mam straszne bóle glowy i szczeki ,ciagle ja zaciskam i nie wiem czy to wkoncu przejdzie??skad to sie bierze ??

przez maiev 30 kwi 2008, 20:14
Vendetta napisał(a):A co sšdzicie o spożywaniu alkoholu przy braniu Efectinera?

no raczej się nie powinno ,ale ja się do tego zalecenia nie stosuję - niestety
Strasznie mnie ciągnie do piwa ...okrutnie. :evil:
jowita - nie wiem co to moze być- nic takiego nie miałam - mozę skontaktuj się z lekarzem.... :?

Rafik napisał(a):Sam normalnie nie wierzę, jak człowiek może się zmienić na lepsze :)

ja tyż własnie nie mogę uwierzyć - wreszcie czuję się jak ja a nie taka "Ewa w klatce" - wiecznie skrępowana. ja to już biorę 4 opakowanie chyba tego 75 ER.

Rafik napisał(a):Działa aktywizująco, likwiduje w dużym stopniu lęki, i po prostu sprawia, że chce mi się żyć. Zacząłem wychodzić z domu, dbać o siebie (wczesniej siedziałem jak zwłoki w domu, chodziłem rozczochrany, nieumyty, ubrany byle jak). Dla mnie bomba!

no to tak jak u mnie - teraz jakoś bardziej siebie lubię....no i nawet pracę mam (a to wydawało się niewykonalne) ;) Nawet moja fobia społeczna jakby mniejsza...No niestety na pewne rzeczy nawet on nie pomaga np. chroniczny brak zaufania....
"I need a new version of me..."

Sortuj wg