WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez braksił22 03 wrz 2014, 11:51
Pierwsza dawka Wenyly za mną. Czuję się dziwnie, mega dziwnie. Taki jakiś senny, wyczerpany, splątany, ale nie odczuwam dużego lęku.
Pewnie to uboki, więc trzeba przeczekać :)
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez Kimek 03 wrz 2014, 12:43
Braksil22 nie martw się to normalne.U mnie po 5 tygodniach tak jest nawet tyle, że u mnie stany splątania itd są też związane z nerwicą i epizodem depresyjnym, natomiast lek też oczywiście robi swoje.Próbowałem się zastanowić dziś jak to jest, że wczoraj pół dnia czułem się w miare dobrze tak jak przed dwoma mieiącami, a tu nagle od rana bach, splątanie które trwa pare godzin i nie chce odpuścić.Nie jest to do wytłumaczeni.Chyba taka już po prostu natura i trzeba to przeczekać.Do tego pierwszy raz od 2 miesięcy boli mnie głowa

przez Aisha* 03 wrz 2014, 15:51
Proszę o wypisanie skutków odstawiania wenlafaksyny.
Aisha*

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 03 wrz 2014, 17:01
elfrid, to jest straszne co się ze mna teraz dzieje, mam nasielnie lęku, taki lęk napadowy, który strasznie długo mnie trzyma, depresji i nn :(

Kimek, a czym sie u Ciebie to pogorszenie objawiało?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Kimek 03 wrz 2014, 17:49
Ladywind pogłebieniem nerwicy, podwyższeniem ciśnienia, przytłumieniem.Dziś tka jak pisałem powyżej czuje się chyba najgorzej od kiedy pogorszył się mój stan zdrowia, ponieważ moje przytłumienie, odrealnienie trwa od rana i jest tak głębokie że nie moge praktycznie zebrac myśli ani ich rozpoznać.Tym bardziej jest mi źle , że już wczoraj miałem nadzieje, że będzie szło z górki, gdyż poprawiło się u mnie..Nie wiem skąd taka nagła zmiana, że tak fatalnie się czuje.Czy to wina ciśnienia od leków, boli mnei dziś głowa mimo że brałem tabl. p.bó,loweech..robie dziś wszystko jak robot, jak automat.To jesat ewidentny przykład jak to wszystko może ogrnaiczyć funkcjonowanie.Co z tego, że odbierma telefony normalnie, rozmawiam jakoś, pisze tu i tam, skoro jestem taki zobojętniały i przytłumiony, że niemal nie rozpoznaje swoich myśli.

przez ladywind 03 wrz 2014, 18:02
Kimek, tez mam ogormne odrealnaienie dzisiaj, z pracy ucieklam godzine wczesniej bo nie wyrabiałam juz z tym stanem, porpstu tez nie moge zebrac mysli i nic do mnie nie dociera, bardzo Cie rozumiem gdyz mam taki sam stan od jakiegos czasu a dzisiaj mocno jest nasilony

A powiedz czy potrafisz skupic sie na rozmowie przez telefon w tym stanie?Bo ja tylko z kims bardzo bliskim, od innych osob nie odbieram nawet telefonów, bo bym nie wiedziała o czym mówia:(

-- 03 wrz 2014, 17:04 --

Dodam ze jak jestem w pracy to czasem musze pytac klienta co on chce, bo nie zajarze od razu, a jak ktos sie rozgada o czyms to juz robi sie nieciekawie bo nic do mnie nie dociera:(
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Kimek 03 wrz 2014, 18:27
Ladywind jeśli chodzi o rozmowy telefonicznie to jakoś staram się skupić, choć też w zasadzie automatycznie to jakby się dzieje.Też mi ciężko rozmawia się czasami, zwłąszcza np. dziś kiedy jestem w takim dołku jak nigdy.W nerwicy mamy w ogóle zawężone te myślenie do tego leki itd więc się nie dziwie nawet Tobie

przez ladywind 03 wrz 2014, 18:29
Kimek, no w takim nasileniu jakie mam dzisiaj nie da sie w ogóle racjonalnie myslec, masakra ten stan, fajnie że mnie rozumiesz :(

przez cytrynka84 03 wrz 2014, 19:30
ladywind, chyba juz bralas wenle kiedyś,tak mi się wydaje,ze bralas juz ten lek?
Za pierwszym razem tez tak zle się czułaś przy wchodzeniu na wenle?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez agusiaww 03 wrz 2014, 20:19
Aisha ja odstawialam kilka m-cy po odsypywaniu kuleczek i nie mialam w sumie zadnych skutkow ubocznych.

-- 03 wrz 2014, 19:20 --

braksił22, powinno minac po 4 tyg
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez braksił22 03 wrz 2014, 21:10
agusiaww, mam nadzieję, że minie. Brałem ponad miesiąc escitalopram i zamiast poprawy to było pogorszenie. Dzisiaj rano wziąłem wenyle 37,5 i od godziny 10:00 (2 godziny po przyjęciu dawki) zaczęło się takie zmęczenie, otępienie, osłabienie, odrealnienie i trwa to do teraz pomimo tego, że spałem dwie godzinki popołudniu.
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez Kimek 03 wrz 2014, 21:33
Braksil22 Mi stan otępienia i odrealnienia trwa od samego dziś przebudzenia , nie miałem nigdy tak potwornego dnia i nie wiem jak dotrwam do jutra, czy wogole uda mi się usnąć, bo to coś potwornego.Z tymże ja biorę 225 mg wenlafaksyny to prawie o 200 więcej niż Ty.Czy ktoś miał taki stan przez cały dzień?Ciśnienie wysokie, tętno przyspieszone i totalne otępienie i odrealnienie?

-- 03 wrz 2014, 22:01 --

Ja jestem w takim stanie, że chyba tylko te wysokie ciśnienie sprawia, że nie mdleje.Siedze z rodzicami i staram sie ich nie denerwowac choc wiedza ze źle sie czuje.W myśli mi się kołacze, żeby nawet jechać jak coś do przychodni nocnej, ale nie chce się nakręcać.W każdym razie czuje się katastrofalnie, na głowie jakbym miał obręcz założoną zwłąszcza w okolicach czoła i skroni.Zastanawiam się czy wziaść benzo( Tranxene 5mg) czy to coś da czy jeszcze bardziej mnie to może przytłumi.Jka uważacie?

przez elfrid 03 wrz 2014, 22:23
Kimek, jeżeli czujesz lęk, napięcie, chcesz jechać na pogotowie to może już pora wziąć benzo. od doraźnego brania się nie uzależnisz, a nie ma sensu niepotrzebnie się męczyć. Od kiedy bierzesz 225mg? Ja przy podnoszeniu dawki wenli też ma nawrót uboków.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Kimek 03 wrz 2014, 23:20
225 mg biorę od 25.08 czyli 10 dni.Wczoraj czułem się dość ok, mimo lekkieog odrealnioenia itd chiało mi sie żyć, umysł lekki, brak lęku w zasadzie a dziś po przebudzeniu odrealnienie całodzienne, do tego ból głowy, ciśnienie i tętno podwyższone

-- 04 wrz 2014, 08:40 --

W nocy budziłęm się kilka razy z przyspieszonym biciem serca, w głowie mma spustoszenie, pogłębioną depresje, myśli jak zazwyczja nie poznaje, odrealnienie, może nie będe bral dzis tej popołudniowej dawki.Jednym słowem koszmar. jakoś starma się trzymać, ale czuje się jak Żyd w Oświęcimiu.Sorry za porównanie

Sortuj wg