WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Meg1985 01 wrz 2014, 17:47
Dziwne, fluo to przecież prozac, w opinii publicznej nadal plasuje się jako jeden z silniejszych leków. Sama, jak w kwietniu zaczynałam swoją przygodę z psychotropami, zaczęłam właśnie od fluoksetyny. Pierwsze 3 dni chodziłam po ścianach. Niestety mój ówczesny psychiatra nie uprzedził mnie że może coś takiego wystąpić, ani nawet nie zalecił stopniowego wchodzenia na lek, tylko z grubej rury walnął 20 mg. i nie dodał nic, aby lżej jakoś to wszystko znieść. Dziwny to był doktor. Dobrze, że go olałam. A gdy mówiłam znajomym że biorę prozac, to mówili, "boże co Ty, czemu szprycują Cię takimi silnymi lekami" :)
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez Dark Knight 01 wrz 2014, 21:35
że postanowiłem absolutnie nie pić aby czasem nie popsuć działania fluo na mój organizm

Ja nie piję juz od trzech lat bo też myślałem że to pomoże że lek się wkońcu rozkręci lecz nic z tego żaden lek nie działa jedynie pierwszy lek paro dało pozytywnego kopa może tylko dlatego że był to pierwszy lek i móżg nie był przyzwyczajony każdy następny lek był nie trafiony na sercie było jako tako ale dopiero na dawce 200 mg żeby było dobrze musiał bym chyba przyjmować 400 mg dziennie teraz testuję wenlę 150 mg póki co też planuje zwiększyć do 300 gdyż na mnie małe dawki w ogóle nie działają

przez crayzyalexxx 01 wrz 2014, 23:14
Dla mnie fluo tez byla silnym lekiem ale w odwrotna stronę :) poglebila depresje, wegetacja, gapienie sie w ścianę, ziewanie wieczne i męczarnia. Wenla to mój czwarty lek i pieknie zaskoczyla praktycznie raz dwa :) tyle ze oslabla. Mam nadzieje, ze znów poczuje to dzialanie jakie bylo na początku. Bo moc byla piekna :):):)

-- 01 wrz 2014, 23:35 --

DZIWNE a na jakiej dawce wenli miales hipomanie ? Wenla to byl Twój pierwszy lek ?

KIMEK jeśli czujesz sie źle, jeśli czujesz ze masz dalej odrealnienie którego nie mozesz wytrzymać to idz jutro do tego lekarza. Bo to chodzi o Twoje zdrowie. To tak, jakbys chorowal na serce a Twój kardiolog bylby na urlopie. A Ciebie by serce bolało...
W życiu piękne są tylko chwile

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kimek 02 wrz 2014, 07:29
Crazyalexx zdecydowałem się iść dziś do doktora, troche też pomogła mi w tym wizyta u terapeutki wczoraj, która powiedziała, że moja doktor u której się lecze jest dorosłą osobą i powinna zrozumieć że jeśli czuje potrzebę skonsultowania się z lekarzem pod jej nieobecność to to robię.

Ja od popołudnia wczoraj lepiej się czułem mniejsze odrealnienie, powracanie jakby do swojego umysłu, tyle że jakiś poddenerwowany i rozdrażniony byłem i tera z zrana tak samo, ale mam nadzieje, że to oznaki powolnego aczkolwiek polepszania się stanu zdrowia.Myśle, że w tyum cięższym okresie powiinienem brać ten Tranxene 5mg będąc bardziej spokojniejszym, jednak po tej dawce 225 mg wenlafaksyny jakoś mam opory by dokładać jakikolwiek lek.Pogadam o tmy również dziś na wizycie u doktora

przez Dziwne 02 wrz 2014, 11:58
crayzyalexxx, moim pierwszym lekiem była sertralina po której też miałem psychoze.
Wenli brałem 75/d - miałęm wtedy hipomanie i ciężką psychozę w jednym. Nie wiem może dostałem lewe kapsułki i mi tam wrzucili 1 g wenli dlatego tak :mrgreen: :mrgreen:

przez beladin 02 wrz 2014, 12:02
Kimek, Idealnie nigdy nie będzie. Powrót do "normalnego" stanu wymaga czasu i pracy nad sobą a nie większej ilości leków.
beladin

przez braksił22 02 wrz 2014, 13:39
Dzień dobry :)
Z dniem dzisiejszym dołączam do "klubu Wenylki". Od ponad miesiąca czasu brałem escitalopram i nie było żadnej poprawy w samopoczuciu, a nawet się pogorszyło. Dzisiaj dostałem Oriven 37,5 mg raz na dobę wieczorem. Mam w związku z tym do Was kilka pytanek.

1. Czy Wenyla bardziej wycisza, czy pobudza?
2. Czy przejście z dnia na dzień z jednego leku na drugi może być jakieś niebezpieczne?

Pozdrawiam :)
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez Chada 02 wrz 2014, 13:49
braksił22 napisał(a):Dzień dobry :)
Z dniem dzisiejszym dołączam do "klubu Wenylki". Od ponad miesiąca czasu brałem escitalopram i nie było żadnej poprawy w samopoczuciu, a nawet się pogorszyło. Dzisiaj dostałem Oriven 37,5 mg raz na dobę wieczorem. Mam w związku z tym do Was kilka pytanek.

1. Czy Wenyla bardziej wycisza, czy pobudza?
2. Czy przejście z dnia na dzień z jednego leku na drugi może być jakieś niebezpieczne?

Pozdrawiam :)

1.Pobudza
2.Nie.

Lamotrygina 150mg

przez ladywind 02 wrz 2014, 15:36
Od dwóch dni wjestem na wenlafaksynie, wczoraj czułam się jako tako a dzisiaj mam straszne nasilenie nerwicy i depresji. Czy miał ktoś podobnie przy wchodzeniu na nowy lek? :(
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez tomasz_xyz 02 wrz 2014, 15:38
ladywind napisał(a):Od dwóch dni wjestem na wenlafaksynie, wczoraj czułam się jako tako a dzisiaj mam straszne nasilenie nerwicy i depresji. Czy miał ktoś podobnie przy wchodzeniu na nowy lek? :(

tak, praktycznie zawsze
tomasz_xyz

przez ladywind 02 wrz 2014, 15:42
tomasz_xyz, u mnie strasznie się dzisiaj nasiliła depresja nerwica i lęk społeczny :(
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez tomasz_xyz 02 wrz 2014, 15:45
ladywind napisał(a):tomasz_xyz, u mnie strasznie się dzisiaj nasiliła depresja nerwica i lęk społeczny :(

Rozumiem. Na to się niestety nic nie da poradzić, chyba jedynym rozwiązaniem jest przeczekać ten trudny czas.

Przesyłam ciepłe myśli
tomasz_xyz

przez ladywind 02 wrz 2014, 15:47
tomasz_xyz, dziękuję Ci

przez evil never dies 02 wrz 2014, 16:41
ladywind napisał(a):Od dwóch dni wjestem na wenlafaksynie, wczoraj czułam się jako tako a dzisiaj mam straszne nasilenie nerwicy i depresji. Czy miał ktoś podobnie przy wchodzeniu na nowy lek? :(

Jak wchodziłem pierwszy raz na wenle (75mg) nie było zbyt ciekawie, ale jak zwiekszyłem dawkę na 150 mg to przeżyłem piekło.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

Sortuj wg